Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχανημα με ink tank


@topos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Έχει περάσει περίπου 1,5  μήνας από την αγορά του HP Ink Tank Wireless 415.

Όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενα μηνύματα, είχα κάνει την επέκταση εγγύησης δύο χρόνων που προσφέρει η HP. Η αίτηση έγινε ηλεκτρονικά οπότε και μου ήρθε ένα mail με την επιβεβαίωση.

Η ΗΡ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να σας προσφέρει επέκταση της εγγύησης για τον ΗΡ εξοπλισμό σας. Θα θέλαμε ακόμη να σας συγχαρούμε για την επιλογή σας και να σας ευχαριστήσουμε για την εμπιστοσύνη που μας δείχνετε. Η επιστολή αυτή επιβεβαιώνη πως είστε πλέον εγγεγραμμένος στην υπηρεσία επέκτασης εγγύησης. Θα θέλαμε, τέλος, να σας παρακαλέσουμε να φυλάξετε την παρούσα επιστολή, η οποία περιέχει χρήσιμες πληροφορίες για την περίπτωση που ίσως χρειαστείτε να επικοινωνήσετε με την υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών της ΗΡ.

Περιγραφή προϊόντος που καλύπτει η επέκταση εγγύησης:  HP Ink Tank Wireless 415 All-in-One

Αναφέρει επίσης τους κωδικούς των αποδείξεων & του μηχανήματος.
Είχα γράψει ξανά πως όταν γίνονται τέτοιες αγορές να μην το μελετάμε για εγγυήσεις...Το θέμα είναι να μην πάθει κάτι.

Σχετικά΄΄

Είμαι ικανοποιημένος από την αγορά του HP 415 μέχρι στιγμής. Ήταν εύκολη η σύνδεση του, επίσης και η σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο και με την εφαρμογή που σου επιτρέπει να τον λειτουργείς μέσω του κινητού.

Έχω εκτυπώσει 40 φωτογραφίες 13Χ18 σε φωτογραφικό γυαλιστερό χαρτί. Το ένα πακέτο ήταν HP. Το δεύτερο πακέτο ήταν του πλαισίου. Δεν παρατήρησα καμιά διαφορά στην εκτύπωση ούτε στα χρώματα. Ίσως να εμφανιστεί μετά από καιρό, αν ξεβάψουν γρήγορα ή κάτι τέτοιο...
Έχω εκτυπώσει και περίπου 300-350 σελίδες. Αναφέρω ότι από αυτές τις σελίδες οι 200+-  ήταν ένα βιβλίο που σημαίνει ότι ήταν εκτυπωμένη όλη η έκταση της σελίδας.

ΔΕΝ είδα να κατεβαίνει η στάθμη στα χρώματα που τα είχα γεμίσει μέχρι την ένδειξη αλλά έχει κατέβει ένα ΄΄κλικ΄΄ από την ένδειξη το μαύρο μελάνι. Οι εκτυπώσεις ακόμα και του βιβλίου έγιναν στην βέλτιστη ρύθμιση.

Αν κάτι άλλαζα αυτό θα ήταν στις φωτογραφίες, αν αρχίσεις να το τρίβεις ή να το ακουμπάς με ιδρωμένα/βρεγμένα χεριά αυτή θα ξεβάψει. Ξεβάφει και είναι περισσότερο έντονο στο μαύρο χρώμα. Ψάχνομαι με το χαρτί αλλά δεν θα ασχοληθώ και πολύ μιας και από την στιγμή που εκτυπώνονται, μπαίνουν σε κάδρα και χαρίζονται ή απλά στολίζονται.

Διαβάζω πιο πάνω τα περισσότερα μέλη που αναφέρουν δοκιμαστικές σελίδες ανά δυο εβδομάδες/μήνα...

Θέλω να πω ότι είναι τόσο μικρο το κόστος της εκτύπωσης, δεν κατεβαίνει καθόλου η στάθμη του μελανιού όσο και αν προσπαθείτε που δεν υπάρχει λόγος να ασχολείστε με αυτό. Αν λείψω για αρκετό διάστημα από τον χώρο μου και ο εκτυπωτής έχει χαρτί πάνω, μπαίνω από το κινητό και εκτυπώνω οτιδήποτε για να δουλέψει...Κάθε μέρα, μα κάθε μέρα από τότε που έκανα την αγορά, εκτυπώνω μια – δυο σελίδες για να δουλέψει. ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΜΕΛΑΝΙ !

Ναι, δεν θα το κάνω για πάντα αυτό άλλα όποτε τον θυμάμαι, εκτυπώνω.

Εκτυπώνω σχέδια για τα ανίψια να ζωγραφίζουν, φωτογραφίες, βιβλία ( 1 προς το παρόν) δηλώσεις, χαρτιά εγγυήσεων...ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ !

Θέλω να αναφέρω ότι σκεφτόμουν να πάρω αυτούς τους φτηνούς εκτυπωτές που βγάζουν κατά καιρούς σε προσφορά 20€ - 40€ αλλά πάλι καλά που δεν προχώρησα σε αγορά. Πάλι καλά...

Ασφαλώς και υπάρχουν καλύτερες επιλογές μα νομίζω ότι έκανα μια από τις καλύτερες αγορές με βάση πάντα τις δικές μου ανάγκες.

Υγ΄΄ Συγνώμη για το μεγάλο και κουραστικό κείμενο. Ελπίζω να βοήθησα με κάποιον τρόπο. Αν εξακολουθεί να έχει κάποιος ενδοιασμούς, ας ρωτήσει και ίσως καταφέρω να τον κατατοπίσω περισσότερο.

Θα τον αγόραζα ξανά...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Lshow, ευχαριστουμε για την αναλυση.

Ηρθε και σε μενα το mail επιβεβαιωσης για την επεκταση εγγυησης. Βεβαια εξακολουθω να αναρωτιεμαι, αν δεν υπηρχε το promo, αν η εγγυηση θα ηταν μονοετης, γιατι νομιζω οτι η ΕΕ εχει υποχρεωσει σε υποχρεωτικη διετη εγγυηση απαντες οσους πωλουν εντος ΕΕ. Αν ξερει καποιος ας πει...

 

Αναφορικα με τον εκτυπωτη, ναι, κανω αραιες εκτυπωσεις. Οποτε δεν εχω και πολλα να πω εδω, γιατι ακριβως εχει 'λιγη' εμπειρια. Φυσικα, και η δικη μου μικρη εμπειρια ειναι θετικοτατη!

Και ναι, αξιζει και για μενα που τυπωνω αραια, γιατι παντα τυπωνα αραια, και ομως, σε λιγους μηνες τα μελανια των αλλων κλασικων inkjet, μετα απο λιγους μηνες τελειωναν! Οποτε ναι, και λιγο να τυπωνεις, παλι συμφερει ο ink tank!

 

Αυτο που λες οτι μπορεις να τυπωνεις μεσω κινητου, μου το εξηγεις λιγο; Νομιζα οτι ειναι 'δικτυακος', αλλα για χρηση εντος του ιδιου τοπικου δικτυου, δηλαδη για οποια χρηση πεφτει στο ιδιο router. Υπαρχει δυνατοτητα να εχει κατι σαν αυτονομη ip, και να μπορεις μεσω του android app της hp, να τυπωνεις απο οπουδηποτε στον κοσμο; Αν ξερεις πως γινεται, καποιες οδηγιες, θα με βοηθουσε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, mindreader είπε

Lshow, ευχαριστουμε για την αναλυση.

Ηρθε και σε μενα το mail επιβεβαιωσης για την επεκταση εγγυησης. Βεβαια εξακολουθω να αναρωτιεμαι, αν δεν υπηρχε το promo, αν η εγγυηση θα ηταν μονοετης, γιατι νομιζω οτι η ΕΕ εχει υποχρεωσει σε υποχρεωτικη διετη εγγυηση απαντες οσους πωλουν εντος ΕΕ. Αν ξερει καποιος ας πει...

Αναφορικα με τον εκτυπωτη, ναι, κανω αραιες εκτυπωσεις. Οποτε δεν εχω και πολλα να πω εδω, γιατι ακριβως εχει 'λιγη' εμπειρια. Φυσικα, και η δικη μου μικρη εμπειρια ειναι θετικοτατη!

Και ναι, αξιζει και για μενα που τυπωνω αραια, γιατι παντα τυπωνα αραια, και ομως, σε λιγους μηνες τα μελανια των αλλων κλασικων inkjet, μετα απο λιγους μηνες τελειωναν! Οποτε ναι, και λιγο να τυπωνεις, παλι συμφερει ο ink tank!

Αυτο που λες οτι μπορεις να τυπωνεις μεσω κινητου, μου το εξηγεις λιγο; Νομιζα οτι ειναι 'δικτυακος', αλλα για χρηση εντος του ιδιου τοπικου δικτυου, δηλαδη για οποια χρηση πεφτει στο ιδιο router. Υπαρχει δυνατοτητα να εχει κατι σαν αυτονομη ip, και να μπορεις μεσω του android app της hp, να τυπωνεις απο οπουδηποτε στον κοσμο; Αν ξερεις πως γινεται, καποιες οδηγιες, θα με βοηθουσε!

Χωρίς να έχω hp δικτυακό , λογικά συνδέεται σε κάποιο server την hp με κάποιο id που σετάρεις, και μέσω αυτού το app στέλνει στον εκτυπωτή εκτυπώσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα καταφερα και ρυθμισα τον hp 415, και για ασυρματη εκτυπωση μεσω lan, και μεσω internet!

Δηλωνω εντυπωσιασμενος. Connectivity στο επακρο. Εκτυπωση μεσω usb, απο android/ios app, μεσω lan, μεσω internet! Και η hp εχει κανει τρομερη δουλεια, ολα αυτα να μπορεις να τα κανεις χωρις πολλα-πολλα, χωρις πολυπλοκες διαδικασιες.

Η εκτυπωση μεσω net λειτουργει τελικα ως εξης (eprint): ουσιαστικα μεσω της εφαρμογης στον υπολογιστη, γινεται assign ενα email που αντιστοιχει στον εκτυπωτη σου και μονο, αν φυσικα τον εχεις online στο δικτυο, μεσω του router σου. Απο εκει και περα, στελνεις mail στο συγκεκριμενο mail απο οπουδηποτε στον κοσμο-το αρχειο που θες να τυπωσεις, και αν ειναι ο εκτυπωτης σου online, κανονικα το τυπωνει μολις λαβει το mail!!!! Επαθα πλακα! Μπραβο στην hp! Μπραβο στην εξελιξη της τεχνολογιας, με ink tank, και connectivity!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/8/2018 στις 2:13 ΠΜ, @topos είπε

Καλημέρα σας,

Έπειτα από κάτι σπίθες και καπνούς  Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire που έβγαλε το τροφοδοτικό του hp officejet l7590 λέω να κάνω την μετάβαση σε κάτι πιο μαζεμένο.

Ψάχνω αποκλειστικά κάποιο με inktank γιατί θέλω να τυπώνω και φωτογραφιες εκτός από το περιστασιακό e-book.

Θα ήθελα να μπορεί να δουλέψει ως stand alone για καμία φωτοτυπία και θα εκτιμούσα να είχε διπλή εκτύπωση και wifi αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτά..

Οπότε για αρχή hp,Canon,epson?

Τα πουλάνε λοιπόν με πολύ μεγαλύτερη τιμή και όταν θα έρθει η ώρα (που θα έρθει ως γνήσιοι inject) για αλλαγή printhead τον πετάς γιατί το κόστος είναι στο θεό και δεν συμφέρει.

Επεξ/σία από hanifanze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2019 στις 7:37 ΜΜ, Lshow είπε

Αν κάτι άλλαζα αυτό θα ήταν στις φωτογραφίες, αν αρχίσεις να το τρίβεις ή να το ακουμπάς με ιδρωμένα/βρεγμένα χεριά αυτή θα ξεβάψει. Ξεβάφει και είναι περισσότερο έντονο στο μαύρο χρώμα. Ψάχνομαι με το χαρτί αλλά δεν θα ασχοληθώ και πολύ μιας και από την στιγμή που εκτυπώνονται, μπαίνουν σε κάδρα και χαρίζονται ή απλά στολίζονται.

Έχεις επιλέξει glossy χαρτί από τις ρυθμίσεις του εκτυπωτή;
Θυμάμαι παλιότερα επέλεγα ματ χαρτί όταν εκτύπωνα φωτογραφίες γιατί έβγαιναν πιο ωραία τα χρώματα αλλά μετά ανακάλυψα πως αυτός ήταν ο λόγος που ξέβαφαν εύκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, panospc είπε

Έχεις επιλέξει glossy χαρτί από τις ρυθμίσεις του εκτυπωτή;

Εχω επιλεξει ακριβως αυτο...Το προβλημα παραμενει αλλα δεν βαριεσαι...Μπαινουν σε καδρο οποτε δεν με στεναχωρει πλεον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 19/7/2019 στις 7:37 ΜΜ, Lshow είπε

Καλησπέρα.

Έχει περάσει περίπου 1,5  μήνας από την αγορά του HP Ink Tank Wireless 415.

Όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενα μηνύματα, είχα κάνει την επέκταση εγγύησης δύο χρόνων που προσφέρει η HP. Η αίτηση έγινε ηλεκτρονικά οπότε και μου ήρθε ένα mail με την επιβεβαίωση.

Η ΗΡ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να σας προσφέρει επέκταση της εγγύησης για τον ΗΡ εξοπλισμό σας. Θα θέλαμε ακόμη να σας συγχαρούμε για την επιλογή σας και να σας ευχαριστήσουμε για την εμπιστοσύνη που μας δείχνετε. Η επιστολή αυτή επιβεβαιώνη πως είστε πλέον εγγεγραμμένος στην υπηρεσία επέκτασης εγγύησης. Θα θέλαμε, τέλος, να σας παρακαλέσουμε να φυλάξετε την παρούσα επιστολή, η οποία περιέχει χρήσιμες πληροφορίες για την περίπτωση που ίσως χρειαστείτε να επικοινωνήσετε με την υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών της ΗΡ.

Περιγραφή προϊόντος που καλύπτει η επέκταση εγγύησης:  HP Ink Tank Wireless 415 All-in-One

Αναφέρει επίσης τους κωδικούς των αποδείξεων & του μηχανήματος.
Είχα γράψει ξανά πως όταν γίνονται τέτοιες αγορές να μην το μελετάμε για εγγυήσεις...Το θέμα είναι να μην πάθει κάτι.

Σχετικά΄΄

Είμαι ικανοποιημένος από την αγορά του HP 415 μέχρι στιγμής. Ήταν εύκολη η σύνδεση του, επίσης και η σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο και με την εφαρμογή που σου επιτρέπει να τον λειτουργείς μέσω του κινητού.

Έχω εκτυπώσει 40 φωτογραφίες 13Χ18 σε φωτογραφικό γυαλιστερό χαρτί. Το ένα πακέτο ήταν HP. Το δεύτερο πακέτο ήταν του πλαισίου. Δεν παρατήρησα καμιά διαφορά στην εκτύπωση ούτε στα χρώματα. Ίσως να εμφανιστεί μετά από καιρό, αν ξεβάψουν γρήγορα ή κάτι τέτοιο...
Έχω εκτυπώσει και περίπου 300-350 σελίδες. Αναφέρω ότι από αυτές τις σελίδες οι 200+-  ήταν ένα βιβλίο που σημαίνει ότι ήταν εκτυπωμένη όλη η έκταση της σελίδας.

ΔΕΝ είδα να κατεβαίνει η στάθμη στα χρώματα που τα είχα γεμίσει μέχρι την ένδειξη αλλά έχει κατέβει ένα ΄΄κλικ΄΄ από την ένδειξη το μαύρο μελάνι. Οι εκτυπώσεις ακόμα και του βιβλίου έγιναν στην βέλτιστη ρύθμιση.

Αν κάτι άλλαζα αυτό θα ήταν στις φωτογραφίες, αν αρχίσεις να το τρίβεις ή να το ακουμπάς με ιδρωμένα/βρεγμένα χεριά αυτή θα ξεβάψει. Ξεβάφει και είναι περισσότερο έντονο στο μαύρο χρώμα. Ψάχνομαι με το χαρτί αλλά δεν θα ασχοληθώ και πολύ μιας και από την στιγμή που εκτυπώνονται, μπαίνουν σε κάδρα και χαρίζονται ή απλά στολίζονται.

Διαβάζω πιο πάνω τα περισσότερα μέλη που αναφέρουν δοκιμαστικές σελίδες ανά δυο εβδομάδες/μήνα...

Θέλω να πω ότι είναι τόσο μικρο το κόστος της εκτύπωσης, δεν κατεβαίνει καθόλου η στάθμη του μελανιού όσο και αν προσπαθείτε που δεν υπάρχει λόγος να ασχολείστε με αυτό. Αν λείψω για αρκετό διάστημα από τον χώρο μου και ο εκτυπωτής έχει χαρτί πάνω, μπαίνω από το κινητό και εκτυπώνω οτιδήποτε για να δουλέψει...Κάθε μέρα, μα κάθε μέρα από τότε που έκανα την αγορά, εκτυπώνω μια – δυο σελίδες για να δουλέψει. ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΜΕΛΑΝΙ !

Ναι, δεν θα το κάνω για πάντα αυτό άλλα όποτε τον θυμάμαι, εκτυπώνω.

Εκτυπώνω σχέδια για τα ανίψια να ζωγραφίζουν, φωτογραφίες, βιβλία ( 1 προς το παρόν) δηλώσεις, χαρτιά εγγυήσεων...ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ !

Θέλω να αναφέρω ότι σκεφτόμουν να πάρω αυτούς τους φτηνούς εκτυπωτές που βγάζουν κατά καιρούς σε προσφορά 20€ - 40€ αλλά πάλι καλά που δεν προχώρησα σε αγορά. Πάλι καλά...

Ασφαλώς και υπάρχουν καλύτερες επιλογές μα νομίζω ότι έκανα μια από τις καλύτερες αγορές με βάση πάντα τις δικές μου ανάγκες.

Υγ΄΄ Συγνώμη για το μεγάλο και κουραστικό κείμενο. Ελπίζω να βοήθησα με κάποιον τρόπο. Αν εξακολουθεί να έχει κάποιος ενδοιασμούς, ας ρωτήσει και ίσως καταφέρω να τον κατατοπίσω περισσότερο.

Θα τον αγόραζα ξανά...

Ευχαριστώ για τα σχόλια έμενα πάντως με βοήθησες πολύ στο να καταλήξω στην αγορά του διότι είχα κάποιους ενδοιασμούς πριν διαβάσω και το δικό σου σχόλιο ελπίζω να μην  άλλαξε η γνώμη σου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, arisikaria είπε

Ευχαριστώ για τα σχόλια έμενα πάντως με βοήθησες πολύ στο να καταλήξω στην αγορά του διότι είχα κάποιους ενδοιασμούς πριν διαβάσω και το δικό σου σχόλιο ελπίζω να μην  άλλαξε η γνώμη σου...

΄΄Καλησπερα.
Δεν εχει αλλαξει η αποψη μου ουτε στο ελαχιστο απ αυτα που ειχα γραψει.
Δεν εχει χρειαστει να συμπληρωσω μελανι. Ηδη ενας φιλος μου, προχωρησε στον ιδιο εκτυπωτη και ειναι και εκεινος ικανοποιημενος.
Τον δικο μου τον πηρα απο τον Κωτσοβολο και ειχε δυο μπουκαλακια με μαυρο μελανι. Ο φιλος τον πηρε απο E-shop και ειχε μονο ενα.

Η συσκευασια ηταν σφραγισμενη και δεν ξερω για ποιον λογο ελειπε απο μεσα ενα μπουκαλι...
Εξακολουθω να τυπωνω φωτογραφιες, Τουλαχιστον εξι πακετα απο 20φωτογραφιες συν βιβλια συν χαρτια και σχεδια και και και....Δεν εχει χρειαστει να συμπληρωσω μελανι και δεν εχει πεσει η σταθμη του μαυρου μελανιου κατω απο το μισο...Οσο για τα χρωματιστα ουτε καν το εχει καταλαβει...Παντα οι εκτυπωσεις στην υψηλη αναλυση....
 

Για τις δικες μου αναγκες ειναι απιστευτος....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2019 στις 6:48 ΜΜ, Lshow είπε

΄΄Καλησπερα.
Δεν εχει αλλαξει η αποψη μου ουτε στο ελαχιστο απ αυτα που ειχα γραψει.
Δεν εχει χρειαστει να συμπληρωσω μελανι. Ηδη ενας φιλος μου, προχωρησε στον ιδιο εκτυπωτη και ειναι και εκεινος ικανοποιημενος.
Τον δικο μου τον πηρα απο τον Κωτσοβολο και ειχε δυο μπουκαλακια με μαυρο μελανι. Ο φιλος τον πηρε απο E-shop και ειχε μονο ενα.

Η συσκευασια ηταν σφραγισμενη και δεν ξερω για ποιον λογο ελειπε απο μεσα ενα μπουκαλι...
Εξακολουθω να τυπωνω φωτογραφιες, Τουλαχιστον εξι πακετα απο 20φωτογραφιες συν βιβλια συν χαρτια και σχεδια και και και....Δεν εχει χρειαστει να συμπληρωσω μελανι και δεν εχει πεσει η σταθμη του μαυρου μελανιου κατω απο το μισο...Οσο για τα χρωματιστα ουτε καν το εχει καταλαβει...Παντα οι εκτυπωσεις στην υψηλη αναλυση....
 

Για τις δικες μου αναγκες ειναι απιστευτος....

Καλήμερα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άψογες και εύστοχες πληροφορίες που μου έδωσες!!. Τον αγόρασα και εγώ το Σάββατο από το Media Markt και σε εμένα είχε δύο μελάνια μαύρα και τα έγχρωμα. Αλλά επειδή είμαι καμμένος από την hp γενικά έκανα και την ασφάλεια 4 χρόνων για το προϊών που προσφέρει το ανωτέρω κατάστημα.   Μετά από λίγες δοκιμές σε εκτυπώσεις μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος. Οι πρώτες εντυπώσεις υπέροχες πιστεύω να κρατήσει και στον χρόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, arisikaria είπε

 Οι πρώτες εντυπώσεις υπέροχες πιστεύω να κρατήσει και στον χρόνο.

΄΄Καλησπερα...
Χαιρομαι πολυ που βοηθησα κατα καποιον τροπο για την επιλογη του εκτυπωτη.
Το εχω γραψει σε παλιοτερα μνμ εδω μεσα και το λεω συνεχεια, αν γινεται η αγορα μην το συζηταμε για εγγυησεις γιατι θα εχει αρκετο τρεξιμο...
Επισης απο την στιγμη που γινεται μια αγορα δεν ξανακοιταμε για τιμες ή για αλλα μοντελα για να μην απογοητευτουμε απο την αποφαση μας.
Εφοσον γινεται μια αγορα ας ευχαριστηθουμε στο επακρο τις δυνατοτητες τους και να ειμαστε καλα να παρουμε και αλλα...

Να εκτυπωνεις οτι σου κατεβαινει στο κεφαλι ! ! !
Να εκτυπωνεις για φιλες-ους , ανιψια, θειους, γονεις ,αδελφια....ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΜΕΛΑΝΙ ! ! !

3 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ελπιζω να με εξυπηρετει καλα, για πολλα χρονια ο HP 415...

Καλα να ειμαστε να τους λιωσουμε και να παρουμε καινουργιους ! ! !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...