Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Η διαφορά είναι ο αριθμός των πωλήσεων στα κινητά μετράει, πέρα από την συνολικό κέρδος. Μικρός αριθμός σημαίνει λιγότεροι developers. Όχι ότι η Apple έχει πρόβλημα. Αλλά κάπως έτσι ξεκινάει η κάθοδος, σιγά σιγά....

Όσο δύσκολη είναι η άνοδος τόσο γρήγορη θα είναι η πτώση. Ελπίζω να μην αργήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 0.2% σε τι αναφέρεται?

Η Apple θέλει από 2η σε πωλήσεις να γίνεται 3η εταιρεία για αυτό το τρίμηνο? Γιατί η είδηση λέει αυτό και μόνο αυτό.

Ούτε για μέση τιμή πώλησης, ούτε για το θέλει η Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα στατιστικά και τους αριθμούς, η Huawei έχει δείξει πολύ μεγάλη πρόοδο με τα χρόνια. Της αξίζει να είναι στους κορυφαίους κατασκευαστές.

BTW θα ήθελα να δω στη λίστα και την 1+ που είμαι σταθερός πελάτης της από την πρώτη συσκευή μέχρι και τώρα #oneiratherinisnuxtas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Questioner είπε

Πέρα από τα στατιστικά και τους αριθμούς, η Huawei έχει δείξει πολύ μεγάλη πρόοδο με τα χρόνια. Της αξίζει να είναι στους κορυφαίους κατασκευαστές.

BTW θα ήθελα να δω στη λίστα και την 1+ που είμαι σταθερός πελάτης της από την πρώτη συσκευή μέχρι και τώρα #oneiratherinisnuxtas

Η one plus για να ανέβει πρέπει να βγάλει ακόμα κανένα κινητό. Έχει βγάλει 6 σε πόσα χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Questioner είπε

Πέρα από τα στατιστικά και τους αριθμούς, η Huawei έχει δείξει πολύ μεγάλη πρόοδο με τα χρόνια. Της αξίζει να είναι στους κορυφαίους κατασκευαστές.

BTW θα ήθελα να δω στη λίστα και την 1+ που είμαι σταθερός πελάτης της από την πρώτη συσκευή μέχρι και τώρα #oneiratherinisnuxtas

Η Oppo δεν είναι πίσω από την One+ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SakafliaC είπε

Βέβαια είναι φυσιολογικό εν μέρει αυτό που λέει η είδηση, καθώς είμαστε εν αναμονή της παρουσίασης των νέων iphone.

Μου αρέσει που έχετε βρει και τις δικαιολογίες για την πτώση της Apple στον τομέα των Smartphone. 😂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Η one plus για να ανέβει πρέπει να βγάλει ακόμα κανένα κινητό. Έχει βγάλει 6 σε πόσα χρόνια 

Αλήθεια είναι αυτό. Αλλά μάλλον δεν τα κατάφερε και τόσο καλά με ένα φθηνότερο μοντέλο που είχε βγάλει.

Μόλις τώρα, Plapoutas είπε

Η Oppo δεν είναι πίσω από την One+ ?

Είναι στον ίδιο όμιλο. Όπως η VW και η Bugatti μιας και μίλησε για αυτοκίνητα ο φίλος πριν. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Μου αρέσει που έχετε βρει και τις δικαιολογίες για την πτώση της Apple στον τομέα των Smartphone. 😂

Αν δεις τα προηγούμενα post μου καμία διάθεση για να δικαιολογήσω κανέναν δεν έχω, διάβασε το νήμα απ την αρχή καλό θα σου κάνει.

Πες μας αν θες επίσης και αν σου φαίνεται παράλογο να μην αγοράζει κάποιος ένα οποιοδήποτε προιόν 1 μήνα πριν την παρουσίαση του αντίστοιχου νέου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SakafliaC είπε

Αν δεις τα προηγούμενα post μου καμία διάθεση για να δικαιολογήσω κανέναν δεν έχω, διάβασε το νήμα απ την αρχή καλό θα σου κάνει.

Πες μας αν θες επίσης και αν σου φαίνεται παράλογο να μην αγοράζει κάποιος ένα οποιοδήποτε προιόν 1 μήνα πριν την παρουσίαση του αντίστοιχου νέου.

Έχεις την εντύπωση ότι ο μέσος καταναλωτής, ο μέσος Γιάννης/Μαρία ξέρουν πότε κυκλοφορούν τα iPhone? Εγώ με όσους έχω μιλήσει ιδέα δεν έχουν ότι υπάρχουν Keynotes. Αυτά τα ξέρουν μόνο οσοι ασχολούνται με την τεχνολογία, ο κλασσικός καταναλωτής θα πάει να πάρει αυτό που πουλάνε στο κατάστημα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Questioner είπε

Όπως η VW και η Bugatti μιας και μίλησε για αυτοκίνητα ο φίλος πριν. :P

Είδατε που υπάρχει συσχέτιση τελικά με τα αυτοκίνητα? χαχαχαχα

Αστειευόμενος και φέρνοντας αυτό το ακραίο παράδειγμα κάνω απλά ξεκάθαρο το αυτονόητο. Λογικό κάτι ακριβό να μην πουλάει τόσο πολύ σε σχέση με κάτι αντίστοιχο φτηνό.
 

Το αξιοθαύμαστο είναι που με τόσο ακριβά προιόντα ήταν στις πρώτες θέσεις η Apple τόσο καιρό ουσιαστικά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Έχεις την εντύπωση ότι ο μέσος καταναλωτής, ο μέσος Γιάννης/Μαρία ξέρουν πότε κυκλοφορούν τα iPhone? Εγώ με όσους έχω μιλήσει ιδέα δεν έχουν ότι υπάρχουν Keynotes. Αυτά τα ξέρουν μόνο οσοι ασχολούνται με την τεχνολογία, ο κλασσικός καταναλωτής θα πάει να πάρει αυτό που πουλάνε στο κατάστημα.

Δεν έχω την εντύπωση, γνωρίζω ότι οι 8 στους 10 κατόχους iphone γνωρίζουν ότι τα iphone παρουσιάζονται κάθε φθινόπωρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...