Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, gthe είπε

Η apple πάντα θα βγάζει από τα καλύτερα τηλέφωνα με ελάχιστες διαφορές +- από τις άλλες ναυαρχίδες και όπως δείχνει ποτέ δεν θα βγάλει κάτι τιμολογημένο ανταγωνιστικά. Δεν την ενδιαφέρει απλά. Δηλαδή στην δείκτη VFM δεν θα ανέβει ποτέ ψηλά. Όποιον τον ενδιαφέρει αυτό δεν αγοράζει apple. Εγώ δεν είχα ποτέ λόγω κόστους, αν μου το χαρίζαν... ένα 7 plus ή 8 plus είναι όντως τρομερό τηλέφωνο, ίσως καλύτερο των galaxy αν εξαιρέσουμε τα bezels τους. Αλλά πάντα VFM android θα προτιμάω, ξεκάθαρα. Το Χ για μένα ήταν πολύ κακή επιλογή της εταιρείας. 

Όσο καλό Hardware και να βάζει η Apple πχ a11 το ios καταστρέφει τα πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

 Φανταστείτε να είχε και ένα δυνατό τμήμα marketing ... 

αυτό βέβαια θα ανέβαζε και σημαντικά τα κόστη της και αυτό μπορεί να σήμαινε ότι δεν θα ήταν οι "ευκαιρίες" που είναι σήμερα

 

από την άλλη αν όντως θέλει να ανεβάσει κι άλλο ποσοστά και να έχει πιο δυναμική παρουσία στην ευρώπη ή παρουσία γενικά στις ηπα ίσως πρέπει να αλλάξει τροπάριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί ακόμα να καταλάβετε ότι η αγορά έχει αναπτυχθεί και πλέον υπάρχουν VfM συσκευές, βλέπε OnePlus, PocoPhone κλπ με Top Hardware και νορμάλ τιμές. Δεν χρειάζεται να πληρώσεις πάνω από 900€ πλέον για να πάρεις Smartphone με Hardware Flagship. Αλλά όπως πάντα οι θαυμαστές της Apple εδω μέσα τα συγκρίνουν όλα με το πρεστίζ και τον εγωκεντρισμό. Το ακριβό αυτοκίνητο, το καλό κρασί, η Apple του φτωχού. Με λίγα λόγια αγοράζουν μερικοί μια συσκευή της Apple και νομίζουν ότι είναι στην υψηλή τάξη. Σοβαρευτείτε συσκευή αγοράζετε. 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Καταλαβαίνεις τώρα γιατί πουλάει η APPLE; Βασίζεται στον εγωκεντρισμό...

Δεν έχει να κάνει με εγωκεντρισμό. Όταν με ενοχλείς είναι φυσικό να σε ενοχλήσω. 

Όταν μου λες πουλάω περισσότερο και σου λέω μπράβο. Σου δινω και τα κρητηρια το γιατί το κανείς. Και συνεχίζεις είναι φυσικό κάποια στιγμή να υπάρξει άλλη απάντηση που δεν σου αρέσει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Και όλα σχεδόν είναι πολύ ψαγμένα, απλά, ποιοτικά και ξέρουν τι θέλει ο χρήστης...

Μόνο και μόνο το οικοσύστημα να βάλεις της xiaomi ... το mi home ... τότε μιλάμε για τεράστια ευκολία και συνδεσιμότητα μεταξύ όλων των συσκευών ... έξυπνες λάμπες ... συναγερμοί ... έξυπνες συσκευές ... όλες χειρίζονται μέσω μιας εφαρμογής ... 

Φτιαχνεις ότι θες με ελάχιστο κόστος... και μόνος σου κανείς αυτοματισμούς στο σπίτι σ...  και όλα δουλεύουν άψογα και άμεσα ... Έχω σχεδόν 20 έξυπνες συσκευές της xiaomi σπίτι και δεν την αλλάζω με τπτ ... 

989186AD-8FFF-4836-A684-B4D4606966A2.png

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

Μερικοί ακόμα να καταλάβετε ότι η αγορά έχει αναπτυχθεί και πλέον υπάρχουν VfM συσκευές, βλέπε OnePlus, PocoPhone κλπ με Top Hardware και νορμάλ τιμές. Δεν χρειάζεται να πληρώσεις πάνω από 900€ πλέον για να πάρεις Smartphone με Hardware Flagship. Αλλά όπως πάντα οι θαυμαστές της Apple εδω μέσα τα συγκρίνουν όλα με το πρεστίζ και τον εγωκεντρισμό. Το ακριβό αυτοκίνητο, το καλό κρασί, η Apple του φτωχού. Με λίγα λόγια αγοράζουν μερικοί μια συσκευή της Apple και νομίζουν ότι είναι στην υψηλή τάξη. Σοβαρευτείτε συσκευή αγοράζετε. 

Έτσι είναι όταν σας ενοχλούν οι αλήθειες και τα facts. Είμαστε εγωκεντρικοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Η χιαομι εινα η Apple των φτωχών.  

Άραξε λίγο πλούσιε ... για κινητά μιλάμε, δεν μιλάμε για rolex, πισίνες και πάρτυ με καμήλες στη μύκονο ... :) Δεν παίρνουν μόνο οι σείχηδες iphone ... 
Εγώ ένα χιλιαρικάκι να πάρω την πιο ευθραυστη ηλεκτρονική συσκευή μου δεν δίνει και να τα έχω απλόχερα ... τα κινητά είναι τα πιο επίφοβα για κλοπή, φθορές, σπάσιμο κτλ. Αυτό και μόνο αρκεί

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το νέο, πραγματικό νέο θα ήταν αν η Apple ήταν ξανά πρώτη όπως παλιά αλλά ο κόσμος ξύπνησε επιτέλους.. Υπάρχουν βέβαια ακόμη άτομα που κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου αλλά δεν βαριέσαι! 🛌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gthe είπε

Άραξε λίγο πλούσιε ... για κινητά μιλάμε, δεν μιλάμε για rolex, πισίνες και πάρτυ με καμήλες στη μύκονο ... :) Δεν παίρνουν μόνο οι σείχηδες iphone ... 
Εγώ ένα χιλιαρικάκι να πάρω την πιο ευθραυστη ηλεκτρονική συσκευή μου δεν δίνει και να τα έχω απλόχερα ... τα κινητά είναι τα πιο επίφοβα για κλοπή, φθορές, σπάσιμο κτλ. Αυτό και μόνο αρκεί

Και ξανά είπα δεν το λέω εγω.

και δεν είμαι πλούσιος που έχω ένα iPhone.

ακριβω μια συσκευή είναι που εξυπηρετεί κάποιο σκοπό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

αυτό βέβαια θα ανέβαζε και σημαντικά τα κόστη της και αυτό μπορεί να σήμαινε ότι δεν θα ήταν οι "ευκαιρίες" που είναι σήμερα

από την άλλη αν όντως θέλει να ανεβάσει κι άλλο ποσοστά και να έχει πιο δυναμική παρουσία στην ευρώπη ή παρουσία γενικά στις ηπα ίσως πρέπει να αλλάξει τροπάριο 

Θεωρητικά ναι θα ανέβαζε το κόστος ... έχεις δίκιο σ αυτό....

Η μόνη διαφήμιση που γίνεται στην ουσία είναι η προώθηση που της κάνουν τα gearbest bangood κλπ κινεζικά σάιτ ... και από στόμα σε στόμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexakos89 είπε

Έτσι είναι όταν σας ενοχλούν οι αλήθειες και τα facts. Είμαστε εγωκεντρικοί. 

Ποιες αλήθειες; Που λέτε ότι όταν αγοράζετε προϊόντα της Apple αγοράζετε Ferrari και καλό κρασί και τα υπόλοιπα Smartphone δεν φτουράνε ή είναι η Apple του φτωχού; Δεν είναι εγωκεντρισμός αυτό; Μιλάμε για τηλέφωνα, για Gadget. Πραγματικά έχετε ξεφύγει.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12% της αγοράς κι έχει χρηματιστηριακή αξία $1 τρις. Κατά τα λοιπά έρχονται μαύρες μέρες για την Apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...