Προς το περιεχόμενο

Disney Play θα ονομάζεται ο κυριότερος ανταγωνιστής του Netflix


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, panoskatos είπε

Τα παλιά χρόνια νοικιαζαν οι μεγαλύτεροι από τα video club τουρκικές σειρές και έτρωγαν από τους νεότερους το κράξιμο της αρκούδας. 

Δεν τα ξέρεις καλά τα πράγματα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Eoin είπε

Τα παιδικά και το Star Wars είναι δυνατά χαρτιά.

Disney δεν είναι τα μικι μαο μόνο.. Αγόρασε την 21st century fox με τεράστιο κατάλογο ταινιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, panoskatos είπε

Τα παλιά χρόνια νοικιαζαν οι μεγαλύτεροι από τα video club τουρκικές σειρές και έτρωγαν από τους νεότερους το κράξιμο της αρκούδας. 

Μετέπειτα ήρθε η ιδιωτική τηλεόραση,  δυο με τρεις σειρές του Φώσκολου αν θυμάμαι καλά που σπάσανε κάποια ρεκόρ σε διάρκεια. Πάλι τις έβλεπαν κάποιας μεγάλης ηλικίας και πάλι από τους νεότερους έφαγαν κράξιμο! 

Έχουν βγει κατά καιρούς κάποιες καλές και ευχάριστες σειρές στην ελληνική τηλεόραση όπως σαφώς και στην διεθνή. 

Το να κάθομαι όμως και να πληρώνω μάλιστα για να βλέπω σειρές ποτέ δεν το κατάλαβα. Σε καμιά περίπτωση δεν συγκρίνεται μια κινηματογραφική ταινία και το τι μπορεί να σου δώσει μέσα σε 1,5 με δύο ώρες. Πολλά περισσότερα από μια σειρά που το τραβάει όσο δεν πάει,  χάνεται η αγωνία και τόσα άλλα,  χάνεις χρόνο από την ζωή σου βλέποντας δεκάδες επεισόδια στο ίδιο σενάριο. 

 

Με λίγα λόγια δεν βλέπει όλος ο κόσμος σειρές και πραγματικά απορώ με την εμμονή που υπάρχει από πολλούς για τις σειρές. 

Κάποτε κράζανε την ελληνική τηλεόραση που ήταν τίγκα στα σίριαλ και δεν έβλεπαν πολλές ταινίες και τώρα πληρώνουν για να βλέπουν σειρές! 

Καταλαβαίνεις οτι χάνεις χρονο απο την ζωη σου και εδω μεσα διαβάζοντας τεχνολογικά νεα . Ενω πχ θα μπορούσες να πας να πάρεις ενα απλο κινητό η να αγοράσεις μια καρτα γραφικών . Το καθε πραγμα εχει την αξια του.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Το Netflix γελάει με τον Mickey Mouse σε αυτόν τον τομέα τουλάχιστον.... 

Ότι να ναι, το netflix είναι μια πορδή μπροστά στην Disney. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

αμα δεν κάνουν  "κοινοπραξια" θα καταληξουμε με 5 διαφορετικες πλατφορμες streaming, 5 πλατφορμες για μουσική, 5 για βίντεο τυπου youtube και 5 για ενοικίαση ταινίων. τελικα θα γυρίσουμε στο "θείο" γιατι ειναι πολλά τα λεφτα Άρη... 

true story .Και δεν ειναι και μουσικη να πεις δεν μιαμιεται , θα ακουσω ενα similar συγκροτημα , χιλιαδες υπαρχουν

Ελπιζω να στροφαρουν και καποια στιγμη να βγαλουν και μινι πακετακια.Ας πουμε δυο ευρω το μηνα για 4,5 σειρες της αρεσκειας σου 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ... Τριζουν τα θεμελια του NetFlix αυτη τη στιγμη...

Μονο εγω ακουγοντας disney αμεσως παει το μυαλο μου σε μικυ μαους και ποκαχοντας?

Ανταγωνιστης ... απο τα Lidl

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, stiflerakos said:

Μονο εγω ακουγοντας disney αμεσως παει το μυαλο μου σε μικυ μαους και ποκαχοντας?

Όχι βέβαια, είναι αρκετοί άλλοι που δεν ξέρουν τι έχει αγοράσει η Disney και πόσες εταιρείες της ανήκουν πλέον...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει ανακοινωθει οτι δεν θα βγουν νεες σειρες μαρβελ στο netflix περα απο αυτες που ήδη παιζονται.. Οποτε οι marvel maniacs θα στραφουν προς disney play πλευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kallair είπε

Eχει ανακοινωθει οτι δεν θα βγουν νεες σειρες μαρβελ στο netflix περα απο αυτες που ήδη παιζονται.. Οποτε οι marvel maniacs θα στραφουν προς disney play πλευρα.

Ένας ακόμα λόγος για να συνεχίσω να έχω Netflix!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, fasttam είπε

Ένας ακόμα λόγος για να συνεχίσω να έχω Netflix!

για σενα. για μενα  κ πααααρα πολλους, ειναι λογος να μην πανε netflix. Παραδοξο παντως αυτο που λες γτ κανεις δεν σε αναγκαζει να δεις τις μαρβελ σειρες. το να αυξανεται το περιεχομενο ειναι καλο. το να μειωνεται, οχι. απο κάθε αποψη αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, panoskatos said:

Με λίγα λόγια δεν βλέπει όλος ο κόσμος σειρές και πραγματικά απορώ με την εμμονή που υπάρχει από πολλούς για τις σειρές.

Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι πού βρίσκουν τόσο χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι πού βρίσκουν τόσο χρόνο.

Δουλευω 9-5. Γυρίζω σπίτι στις 5μιση γιατι μενω κοντα. Τρώω, ξεκουραζομαι, παω για ενα καφέ. Γυρίζω σπίτι κατα τις 9. Θα δώ 3-4 επεισόδια, θα παίξω και καμια ώρα WoW και ολα good. Σαββατο θα βγω για ποτό και λογο μη δουλειάς, θα παιξω παραπάνω και θα δω περισσοτερα επεισόδια. Υπάρχει χρονος. Καταλαβαίνω πως υπάρχουν χιλιάδες ανθρωποι που δουλευουν 12 ωρα οποτε ναι εκει δεν προλαβαινεις. Και ειναι σημαντικο οτι δεν εχω οικογενεια και δεν καιγομαι και να εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Δουλευω 9-5. Γυρίζω σπίτι στις 5μιση γιατι μενω κοντα. Τρώω, ξεκουραζομαι, παω για ενα καφέ. Γυρίζω σπίτι κατα τις 9. Θα δώ 3-4 επεισόδια, θα παίξω και καμια ώρα WoW και ολα good. Σαββατο θα βγω για ποτό και λογο μη δουλειάς, θα παιξω παραπάνω και θα δω περισσοτερα επεισόδια. Υπάρχει χρονος. Καταλαβαίνω πως υπάρχουν χιλιάδες ανθρωποι που δουλευουν 12 ωρα οποτε ναι εκει δεν προλαβαινεις. Και ειναι σημαντικο οτι δεν εχω οικογενεια και δεν καιγομαι και να εχω

Εγω για να δω το Casa de Papel μεσα στην εργασιμη βδομαδα,εχω παρατησει το διαβασμα, εχει μεινει το σπιτι ασκουπιστο, τα ρουχα απλυτα, δεν μαγειρευω και μετα βιας παιζω 30 λεπτα street fighter ονλαη.  Φυσικα και εγω απορω με του βρισκουν ολοι τοσο χρονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, BorrowedTime said:

Δουλευω 9-5. Γυρίζω σπίτι στις 5μιση γιατι μενω κοντα. Τρώω, ξεκουραζομαι, παω για ενα καφέ. Γυρίζω σπίτι κατα τις 9. Θα δώ 3-4 επεισόδια, θα παίξω και καμια ώρα WoW και ολα good. Σαββατο θα βγω για ποτό και λογο μη δουλειάς, θα παιξω παραπάνω και θα δω περισσοτερα επεισόδια. Υπάρχει χρονος. Καταλαβαίνω πως υπάρχουν χιλιάδες ανθρωποι που δουλευουν 12 ωρα οποτε ναι εκει δεν προλαβαινεις. Και ειναι σημαντικο οτι δεν εχω οικογενεια και δεν καιγομαι και να εχω

Προφανώς και υπάρχουν περιπτώσεις όπου η παρακολούθηση σειρών γίνεται μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια του προγράμματος της καθημερινότητας. Απλώς η έκταση του φαινομένου είναι τέτοια που είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και πολλοί που παρασύρονται και χάνουν άλλα κομμάτια της ζωής. Ακούω πολλούς (και κάποιο οικογενειάρχες) που δουλεύουν 12ωρα και βλέπουν μανιωδώς σειρές, οπότε υποθέτω ότι δεν κάνουν τίποτα άλλο εκτός από δουλειά-σειρές-δουλειά, πράγμα που το θεωρώ προβληματικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...