Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η ωρα να φυγω απο τη ΔΕΗ


NemeSis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Η δεη

οχι δεν καταλαβες εγω δεν ειμαι κατσαπλιας μπαταχτσης. εγω πληρωνω μεχρι τελευταιας δεκαρας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NemeSis1990 είπε

οχι δεν καταλαβες εγω δεν ειμαι κατσαπλιας μπαταχτσης. εγω πληρωνω μεχρι τελευταιας δεκαρας

Για αυτο σου λεω, η δεη, αργότερα αν αλλαξει κατι ξανα κανε την ίδια ερώτηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Για αυτο σου λεω, η δεη, αργότερα αν αλλαξει κατι ξανα κανε την ίδια ερώτηση

δεν εχω καμια δουλεια να ειμαι στην ιδια εταιρια με ολους εκεινους που χρωστανε χιλιαδες ευρω και ακομα δεν τους κοβουν το ρευμα. Θελω να παω αλλου.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, εννοείται ότι κάνεις ότι γουστάρεις. Αλλά ρωτάω εγώ : αν μάθεις ότι κάποιοι χρωστάνε στον περιπτερά της γειτονιάς σου κι αυτός συνεχίζει να τους πουλάει / χαρίζει προϊόντα, θα αλλάξεις περιπτερά; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, NemeSis1990 είπε

δεν εχω καμια δουλεια να ειμαι στην ιδια εταιρια με ολους εκεινους που χρωστανε χιλιαδες ευρω και ακομα δεν τους κοβουν το ρευμα. Θελω να παω αλλου.

Off topic

 

Δηλαδή όλοι αυτοί που χρωστάνε θέλουν να χρωστάνε;;;

Δεν σου πέρασε από το μυαλό πως ίσως δεν τα βγάζουν πέρα;;;

Λέω εγώ τώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι θα καταλήξει σε φιλολογικά ερώτηματα το νήμα. Γουστάρει να φύγει γτ είναι καλοπληρωτής και προφανώς δεν ικανοποιείται από την οποία επιβράβευση της ΔΕΗ. Τώρα αν οι άλλοι δεν μπορούν να πληρώσουν και το γιατί είναι δικό τους θέμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λέγαμε και σε άλλο τοπικ, 

Υπάρχουν κάποια σάιτ που μπορείς να συγκρίνεις ανάλογα με το πάροχο και τη κατανάλωση τι θα πλήρωνες (δε ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστα) και να δεις τι σε συμφέρει.

Αλλά, αν είσαι συνεπής (έχεις δλδ την έκπτωση του 15%) και έχεις και νυχτερινό μετρητή, σε οικιακή παροχή ζήτημα να εξοικονομήσεις 20 ευρώ το χρόνο και με τη προυπόθεση ότι θα δεσμευτείς με κλειστό 2ετές συμβόλαιο με την εταιρεία (όπως με τη τηλεφωνία-ιντερνετ)  + ότι οι πάροχοι έχουν συχνά κάποιους όρους ή μικρά γράμματα στο συμβόλαιο  τους όπου ανάλογα με κάποιους παράγοντες μπορούν να αυξάνουν τις χρεώσεις τους. (+ για κάποιους ακόμα και η διαδικασία με τα δικαιολογητικά που χρειάζεται μπορεί να είναι αποτρεπτικός παράγοντας, ιδιαίτερα αν μιλάμε για παλιά παροχή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ρευμα θα επρεπε να ειναι δωρεαν ή παμφτηνο. Ενα μικρο παγιο θα επρεπε να πληρωνουμε. Οποιος κανει καταχρηση, θα μπαινει σε deluxe πακετο, και θα πληρωνει.

σε αλλες χωρες οπως Νορβηγια το ρευμα ειναι παμφτηνο.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Το ρευμα θα επρεπε να ειναι δωρεαν ή παμφτηνο. Ενα μικρο παγιο θα επρεπε να πληρωνουμε. Οποιος κανει καταχρηση, θα μπαινει σε deluxe πακετο, και θα πληρωνει.

σε αλλες χωρες οπως Νορβηγια το ρευμα ειναι παμφτηνο.

Συμφωνώ!

+1 οποίος συμφωνεί να το περάσουμε στη Βουλή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, NemeSis1990 είπε

δεν εχω καμια δουλεια να ειμαι στην ιδια εταιρια με ολους εκεινους που χρωστανε χιλιαδες ευρω και ακομα δεν τους κοβουν το ρευμα. Θελω να παω αλλου.

Εχω μια γνωστη φτωχεια και ηρθαν και της το κοψαν, απο την ΔΕΗ, ικανοποιηθηκες; Απλα πηγε αυτη και το ξανανοιξε με ηλεκτρολογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Εχω μια γνωστη φτωχεια και ηρθαν και της το κοψαν, απο την ΔΕΗ, ικανοποιηθηκες; Απλα πηγε αυτη και το ξανανοιξε με ηλεκτρολογο.

τελεια τωρα πληρωνουμε ολοι οι υπολοιπα τα γαμ..τικα της. αν εσυ γουσταρεις να πληρωνεις οκ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...