Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η ωρα να φυγω απο τη ΔΕΗ


NemeSis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Τοσα καταλαβαινεις τοσα λες

Υπαρχει μια τεραστια διαφορα. Οτι η μια χωρα καταναλωνει για θερμανση πολλα περισσοτερα. Εδω εχουμε τροπικο κλιμα. Αρα; Καψε οσα καινε αυτοι και θα σου πω εγω το 0,16 που θα παει. 0,30 ή δεν ξερω τι. Αυτοι εχουν τα ιδια με σενα, τραβωντας τα αντερα τους

Α όποτε Εσυ ήξερες ότι κανονικά στην φιλανδια χρησιμοποιούν το ρευμα για θέρμανση ενώ εδώ λόγο του τροπικού όπως λες κλίματος αν κάναμε το ίδιο θα είχαμε μεγαλύτερη τιμή. (0,30) 

αντι να παραδεχτείς ότι είπες κάτι λάθος το συνεχίζεις ενώ σου έφερε αποδείξεις ο άλλος.. τι να πω! 

I am out 

Ps έλα φλωρινα,κοζανη,Πέλλα να δεις τι ωραίο εύκρατο τροπικό κλίμα έχει. Οι παπαγάλοι ελεύθεροι πετούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, primeragt είπε

Aυτα ομως ειναι ασχετα με τη ΔΕΗ και θα τα πληρωνεις ειτε με τον ενα ειτε με τον αλλο τροπο.

Οκ, ας το πιασουμε αλλιως.
Την εννοια της αγοραστικης δυναμης την ξερεις; Ποσα μπορεις να παρεις με τον μισθο σου.
Απο την ιδια σελιδα ειναι τα στοιχεια.
Δες που ειναι η Ελλαδα και που η Νορβηγια. Τα 0,16 της Ελλαδας τελικα δεν ειναι 0,16 σαν της Νορβηγιας.
Πχ δινει για εναν χωρις παιδια 45Κ ο Νορβηγος και 15Κ ο Ελληνας. Αρα τα 0,16 τα δικα μας εδω ειναι ουσιαστικα 0,48 βαση αγοραστικης δυναμης.
Τα λεω καλα;
 

Annual_net_earnings,_2015_(EUR)_YB17.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, orck είπε

Οκ, ας το πιασουμε αλλιως.
Την εννοια της αγοραστικης δυναμης την ξερεις; Ποσα μπορεις να παρεις με τον μισθο σου.
Απο την ιδια σελιδα ειναι τα στοιχεια.
Δες που ειναι η Ελλαδα και που η Νορβηγια. Τα 0,16 της Ελλαδας τελικα δεν ειναι 0,16 σαν της Νορβηγιας.
Πχ δινει για εναν χωρις παιδια 45Κ ο Νορβηγος και 15Κ ο Ελληνας. Αρα τα 0,16 τα δικα μας εδω ειναι ουσιαστικα 0,48 βαση αγοραστικης δυναμης.
Τα λεω καλα;
 

Annual_net_earnings,_2015_(EUR)_YB17.png

Τι σχεση εχει αυτο που λες τωρα,που ειναι σωστο, με αυτο που παρεθεσα να λες πριν σχετικα με επιπλεον χρεωσεις εκτος ρευματος?? Που παρεπιπτοντως θα τα πληρωνες ετσι και αλλιως μεσω καποιου αλλου τροπου ή επιπλεον λογαριασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, txcellas είπε

Α όποτε Εσυ ήξερες ότι κανονικά στην φιλανδια χρησιμοποιούν το ρευμα για θέρμανση ενώ εδώ λόγο του τροπικού όπως λες κλίματος αν κάναμε το ίδιο θα είχαμε μεγαλύτερη τιμή. (0,30) 

αντι να παραδεχτείς ότι είπες κάτι λάθος το συνεχίζεις ενώ σου έφερε αποδείξεις ο άλλος.. τι να πω! 

I am out 

Ps έλα φλωρινα,κοζανη,Πέλλα να δεις τι ωραίο εύκρατο τροπικό κλίμα έχει. Οι παπαγάλοι ελεύθεροι πετούν.

Εδω ισοπεδωσες 2 ολοκληρες χωρες, στα λεπτα θα κολλησεις...

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, orck είπε

Οκ, ας το πιασουμε αλλιως.

Σωστά τα λες αλλά και πάλι δεν είναι πιο φθηνό. Απλά έχει λιγότερο ποσοστιαίο βάρος στον οικογενειακό προϋπολογισμό και αυτό οφείλεται στην οικονομική ευημερία της Νορβηγίας και όχι στο φθηνό ρεύμα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Donalhioy είπε

ρε σεις.... γραψτε εκει ενα ονομα να πουμε.... δεν θελει δεη ο τυπος...

Ενταξει δικιο εχεις.
Λοιπον θα επελεγα Energa, μου εμπνεει εμπιστοσυνη η εταιρια αυτη, το σηματακι μου αρεσει (μου θυμιζει το επισης πολυ επιτυχημενο προγραμμα προηγησης ιντερνετ, οποτε υπαρχει και νοσταλγια εκει).
Εναλλακτικα εαν δεν σε βολεψει αυτη υπαρχει και η Hellas Power, με ξεκαθαρη σημανση οτι εχει μονο ελληνικο ρευμα, το καλο, οχι το βουλγαρικο το χαλασμενο που μυριζει. Τωρα το σηματακι ειναι σαν σεξουαλικο παιχνιδι πωπου για μερακληδες, οκ ποτε ξερεις τι μας επιφυλασει το μελλον. Λεει ελληνικο ρευμα. Το εμπιστευομαι. Πατριωτες
Με κλειστα ματια φιλε μου.
Σε εβγαλα απο τον προβληματισμο σου;


5b8060c5cd3a181a505c2a62.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orck είπε

Ενταξει δικιο εχεις.
Λοιπον θα επελεγα Energa, μου εμπνεει εμπιστοσυνη η εταιρια αυτη, το σηματακι μου αρεσει (μου θυμιζει το επισης πολυ επιτυχημενο προγραμμα προηγησης ιντερνετ, οποτε υπαρχει και νοσταλγια εκει).
Εναλλακτικα εαν δεν σε βολεψει αυτη υπαρχει και η Hellas Power, με ξεκαθαρη σημανση οτι εχει μονο ελληνικο ρευμα, το καλο, οχι το βουλγαρικο το χαλασμενο που μυριζει. Τωρα το σηματακι ειναι σαν σεξουαλικο παιχνιδι πωπου για μερακληδες, οκ ποτε ξερεις τι μας επιφυλασει το μελλον. Λεει ελληνικο ρευμα. Το εμπιστευομαι. Πατριωτες
Με κλειστα ματια φιλε μου.
Σε εβγαλα απο τον προβληματισμο σου;


5b8060c5cd3a181a505c2a62.jpg

καλή φαση

Κορυδαλλό μένω. Παίζει καμιά έκπτωση λόγω οτι είμαστε γειτονακια;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Donalhioy είπε

ρε σεις.... γραψτε εκει ενα ονομα να πουμε.... δεν θελει δεη ο τυπος...

Να το βρει μόνος του.Γιατί εμείς πρέπει να του ανοίξουμε τα μάτια;;;;;:P

Εγώ θα πρότεινα να κάνει λίγη υπομονή μέχρι να ξαναβγεί ο Φλώρος.Λένε ότι θα ανοίξει εταιρεία και θα πουλάει στη μισή τιμή από τη ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...