Προς το περιεχόμενο

Σουβλατζίδικα, φούσκα έτοιμη να σκασει;


παπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Thaninho είπε

Που ζείτε και έχει 2.2 με 2.5 το σουβλάκι αυτές οι τιμές για την περιοχή μου είναι πριν το 2008. Τώρα παίζουμε από 2.70 3.20

1.70 πολυ καλο πιτογυρο στην Καλαμπακα, ερχομενος απο Αριδαια.Δεν ηταν τεραστιο,αλλα παραδοξος πολυ καλο.Εχω φαει και σαβουρα μα σαβουρα με 2.70.Το κρεας ξερο, η πατατες καμενες η πιτα αθλια.Αλλα η πεινα ολα τα νικαει.

Και οπως λεει ενα σοφο.Η γυναικα ειναι τοσο ομορφη οσο καιρο εχεις να γ@μησεις.Μετα το 3μηνο  ακομη και τα καπη τα βλεπεις μοντελα.Ετσι και ο γυρος.Αναλογως την πεινα.

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panosno1com είπε

Σταύρος, εγγυηση ! ;) :P

Κιούρτσι Κεμπάπ αδερφέ, απέναντι από την Εθνική, από τα καλύτερα της Αθήνας (κατά την άποψή μου τουλάχιστον)

Σταύρο αγαπάω κοντοσούβλι 

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω Καλλιθεα παντως, βλεπω δεκαδες κλειστα σουβλατζιδικα, που ειχαν ανοιξει τα τελευταια 4-5 χρονια. Κυριολεκτικα δεκαδες.

Και τα παλαιοτερα που λειτουργουν ακομα, τι αλλαξε; το 99% εχουν τον ακριβως αθλιο γυρο, αφου η ιδια εταιρεια τους βγαζει ολους. Μονο το ψησιμο και οι πιτες αλλαζουν.

Ειπαμε, δεινοι σουβλακοφαγοι ειμαστε. Αλλα οχι και 2€+ για μια πιτα γεματη ξιγκια και πετσες, με το κρεας να εχει κανει απεργια. Αν ηθελα να φαω λιπος, θα σουβλιζα σπιτι μου βουτυρο.
Καταντια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου στο Αιγάλεω πάντως υπάρχει ένας έξυπνος που έχει ανοίξει ένα που πουλάει και καφέ και σουβλάκια και έχει και χώρο να κάτσεις! Ένα άλλο που ήταν videoclub στο παρελθόν κάποια στιγμή πρόσθεσε καφέ (στο videoclub) κάνοντας ένα ενδιαφέρον συνδυασμό. Πλέον έχει σταματήσει τη δραστηριότητα videoclub και έμεινε σκέτο καφέ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Getta Robo said:

Ειπαμε, δεινοι σουβλακοφαγοι ειμαστε. Αλλα οχι και 2€+ για μια πιτα γεματη ξιγκια και πετσες, με το κρεας να εχει κανει απεργια. Αν ηθελα να φαω λιπος, θα σουβλιζα σπιτι μου βουτυρο.
Καταντια.

Πού έχεις μπλέξει; Έλα Νέα Φιλαδέλφεια να φας γύρο. 😎

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, CheOnWeb said:

Πού έχεις μπλέξει; Έλα Νέα Φιλαδέλφεια να φας γύρο. 😎

Ελα ντε. Και να φανταστεις πως γονεις γνωστων, μου ειπανε πως καποτε ειμασταν και ξακουστοι για τα σουβλατζιδικα. Ξεπεσμενος.
Φιλαδελφια εχω να φαω χρονια αλλα οντως ειχατε σουβλατζιδικα με επιπεδο. Καμια πλεον σχεση με εδω. Βλεπεις πρωι που ξεφορτωνουν ακριβως το ιδιο γυρο με την ακριβως ιδια τυποποιηση απο την ιδια εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Getta Robo said:

ειχατε σουβλατζιδικα με επιπεδο

Πιστεύω ότι τώρα έχουμε καλύτερα.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheGrisGrisMan είπε

δλδ αν ανοίξουν 10000 σουβλατζίδικα σε μια περιοχή που σηκώνει μολις 3 (ως αγορα), δεν θα αποδειχτεί «φούσκα» η επένδυση για οσους επένδυσαν σε αυτά τα 10000 σουβλατζίδικα επειδή το σουβλάκι που αγοράζουν οι καταναλωτες κάνει 2€ και δεν είναι μακροπρόθεσμη επένδυση; Γιατί αυτό προκύπτει απο το αρχικό σου ποστ. 

Βασικά απο ότι κατάλαβα δεν εκανες χιούμορ όποτε οκ, άστο, άκυρο αυτό που έγραψα και τώρα και πριν...

Δεν μπορεί να κλείσουν όλα τα σουβλατζίδικα σε μια μέρα ρε παιδιά. Φούσκα σημαίνει ότι εξαφανίζεται ένας κλάδος ή ότι οι τιμές καταρρέουν. Δεν μπορεί να συμβεί τίποτα από τα δύο. Ακόμα κι αν κλείσουν κάποια σουβλατζίδικα θα παραμείνουν ανοιχτά κάποια άλλα γιατί η ζήτηση είναι δεδομένη και δεν βασίζεται σε μια εφήμερη μόδα, όπως το frozen yogurt.  Οι δε τιμές μπορεί να χτυπήσουν ταβάνι κάποια στιγμή αλλά επίσης αποκλείεται να καταρρεύσουν και εξήγησα το γιατί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, elorant είπε

Δεν μπορεί να κλείσουν όλα τα σουβλατζίδικα σε μια μέρα ρε παιδιά. Φούσκα σημαίνει ότι εξαφανίζεται ένας κλάδος ή ότι οι τιμές καταρρέουν. Δεν μπορεί να συμβεί τίποτα από τα δύο. Ακόμα κι αν κλείσουν κάποια σουβλατζίδικα θα παραμείνουν ανοιχτά κάποια άλλα γιατί η ζήτηση είναι δεδομένη και δεν βασίζεται σε μια εφήμερη μόδα, όπως το frozen yogurt.  Οι δε τιμές μπορεί να χτυπήσουν ταβάνι κάποια στιγμή αλλά επίσης αποκλείεται να καταρρεύσουν και εξήγησα το γιατί.

Δεν ειναι χρηματηστηριο τα σουβλακια, δεν εχει rally, limit up limit down και penny stocks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αναφέρθηκε η νέα Φιλαδέλφεια. Πραγματικά τόσα σουβλατζίδικα μαζεμένα σε τόσο λίγο χώρο δεν έχω ξαναδεί πουθενά. Και δουλεύουν όλα! Απίστευτη κατάσταση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχετε ανοίξει την όρεξη ρε μπαγάσιδες όλοι! Στάνταρ θα φάω κανα σουβλάκι το βράδυ... Σουβλάκι με κοντοσούβλι! Ναι, ναι, αυτό έχω να φάω καιρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, toyo73 είπε

1.70 πολυ καλο πιτογυρο στην Καλαμπακα, ερχομενος απο Αριδαια.Δεν ηταν τεραστιο,αλλα παραδοξος πολυ καλο.

Μένω κοντά στην Καλαμπάκα. Δεν θυμάμαι να υπάρχει μαγαζί με 1.70 το πιτόγυρο μέσα στην πόλη, αλλά τα μαγαζιά  πάνω στον κεντρικό δρόμο είναι αξιόλογα.

1 ώρα πριν, Getta Robo είπε

Ελα ντε. Και να φανταστεις πως γονεις γνωστων, μου ειπανε πως καποτε ειμασταν και ξακουστοι για τα σουβλατζιδικα. Ξεπεσμενος.
Φιλαδελφια εχω να φαω χρονια αλλα οντως ειχατε σουβλατζιδικα με επιπεδο. Καμια πλεον σχεση με εδω. Βλεπεις πρωι που ξεφορτωνουν ακριβως το ιδιο γυρο με την ακριβως ιδια τυποποιηση απο την ιδια εταιρεια.

Αυτή την απορία έχω και εγώ. Όσα μαγαζιά θυμάμαι στην Καλλιθέα που έτρωγα για χρόνια, ξαφνικά χάλασαν όλα μαζί! Είναι σαν να έκανε κάποιος μάγια στο κρέας που πάει στα γυράδικα της Καλλιθέας. Θυμάμαι πχ, την ψησταριά δίπλα στον σταθμό του ηλεκτρικού. Για χρόνια είχε καλό προϊόν, αλλά μέσα σε μια μέρα έγινε άθλιο.. Έχει μείνει κανένα καλό μαγαζί στην περιοχή?

Σε γενικές γραμμές, οι εταιρίες που προμηθεύουν τα γυράδικα έχουν διάφορες ποιότητες κρέατος. Οι περισσότεροι επιλέγουν την χειρότερη ποιοτικά επιλογή, αυτή που έχει μεγαλύτερη ποσότητα λίπους. Ψήνεται γρήγορα (λόγω της περιεκτικότητας σε λίπος) και βγάζει καλό κέρδος για τον μαγαζάτορα.

Παλιότερα είχα ρωτήσει έναν ιδιοκτήτη για τους διανομείς της πόλης μου που προμηθεύουν τα τοπικά μαγαζιά. Μπορούν είτε να σε κάνουν τον κυρίαρχο της αγοράς είτε να σε καταστρέψουν ανάλογα με την σχέση που έχεις μαζί τους.Μπορεί πχ να παραγγέλνεις τον καλό γύρο, αλλά αν σε έχει βάλει στο μάτι , θα σου βάλει τον σκάρτο , και θα τον πληρώσεις για καλό. Αρκετά μαγαζιά έχουν κλείσει για αυτό το λόγο (αν δεν έχουν κλείσει επειδή χρωστάνε στο εφκα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Πού έχεις μπλέξει; Έλα Νέα Φιλαδέλφεια να φας γύρο. 😎

εγω παω τακτικα σουβλακουπολη και στο αλλο διπλα που το εχει ο ιδιος, btw ειναι η ιδεα μου η εχει ανεβει πολυ η περιοχη τα τελευταια χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...