Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, mourgakos2007 είπε

η ερευνα χωρις κατανοηση δεν ωφελει σε κατι.

ολα αυτα που περιμενεις απο το xrp  τα κανει η strike σε 200+ χωρες με extra την υιοθετηση απο ενα κρατος. 

εχετε μεγαλες προσδοκιες για κατι που δεν τσουλαει , εχετε χωθει πολυ βαθια μεσα, και το μονο που κανετε ειναι να διαβαζετε τα νεα του xrp (χωρις να βλεπετε οτι ο ανταγωνισμος ειναι πολυ πολυ μπροστα)

Κοίτα, όταν προσπαθείς να μαζέψεις κόσμο να αγοράσουν το τόκεν σου, για να ανεβεί η αξία, τότε αυτό είναι ο κεντρικότερος όρος για ένα σχέδιο πυραμίδα πόνζι. 

Η Τιμή του ΧΡΠ εξαρτάτε απο την χρήση του, γιαυτό το πολεμάνε. Καλή τύχη στον αγώνα σου να μαζέψεις κόσμο. 

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Κοίτα, όταν προσπαθείς να μαζέψεις κόσμο να αγοράσουν το τόκεν σου, για να ανεβεί η αξία, τότε αυτό είναι ο κεντρικότερος όρος για ένα σχέδιο πυραμίδα πόνζι. 

Η Τιμή του ΧΡΠ εξαρτάτε απο την χρήση του, γιαυτό το πολεμάνε. Καλή τύχη στον αγώνα σου να μαζέψεις κόσμο. 

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου. 

με τσακωσες. ειμαι ο προεδρος του ελ σαλβαδορ.

κανεις δεν σε πολεμαει απλά αυτο που κάνει, άλλος το κανει πολυ καλυτερα. 200+  χωρες ξερεις τι σημαινει??

επισημο νομισμα κρατους ξερεις τι σημαινει??

11 λεπτά πριν, vrkyriakos είπε

Για το FBI που "εσπασε" το BITCOIN network,  ξέρουμε κάτι παραπάνω;;;;

δεν εσπασαν τιποτα.

αυτοι που εκαναν την παρανομια ειχαν τα νομισματα σε ανταλακτηριο .

Επεξ/σία από mourgakos2007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

με τσακωσες. ειμαι ο προεδρος του ελ σαλβαδορ.

κανεις δεν σε πολεμαει απλά αυτο που κάνει άλλος το κανει πολυ καλυτερα. 200+  χωρες ξερεις τι σημαινει??

Είσαι η προσωποποίηση του Fud....μετά απο μένα.... 

Πίστεψέ με.....το Strike δέν κάνει τίποτα καλύτερο απο το ΧΡΠ...χαχαχα όπως είπα, καλή τύχη να πείσεις άλλους...Εγώ τουλάχιστον ξέρω τί λέω και τί κρατάω. 

image.png.2dc14627464822fea27723764ae9fb24.png

Αυτό που κάνουν είναι, βάζουν αεροτομή, ζαντολάστιχα, φιμέ τζάμια κτλ σε ένα ζασταβαδάκι και προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο οτι είναι πιό γρήγορο και καλύτερο απο την F1 (XRP) :D

Στην ουσία το Strike είναι η ψηφοποιημένη μορφή του σημερινού συστήματος με πολλά περισσότερα αρνητικά. 

Αλλά επειδή είσαι μαξιμαλιστής δέν θα το ψάξεις ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είσαι η προσωποποίηση του Fud....μετά απο μένα.... 

Πίστεψέ με.....το Strike δέν κάνει τίποτα καλύτερο απο το ΧΡΠ...χαχαχα όπως είπα, καλή τύχη να πείσεις άλλους...Εγώ τουλάχιστον ξέρω τί λέω και τί κρατάω. 

image.png.2dc14627464822fea27723764ae9fb24.png

Αυτό που κάνουν είναι, βάζουν αεροτομή, ζαντολάστιχα, φιμέ τζάμια κτλ σε ένα ζασταβαδάκι και προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο οτι είναι πιό γρήγορο και καλύτερο απο την F1 (XRP) :D

Στην ουσία το Strike είναι η ψηφοποιημένη μορφή του σημερινού συστήματος με πολλά περισσότερα αρνητικά. 

Αλλά επειδή είσαι μαξιμαλιστής δέν θα το ψάξεις ;)

F1 απο lego. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

F1 απο lego. 

Εσύ χρησιμοποιείς το πρώτο τηλέφωνο  της μοτορολα ή το πιό σύγχρονο ; Το μπίτ ήταν το πρώτο, αλλά βγήκανε πιό καλύτερα και συνεχώς γινόμαστε καλύτεροι, δέν ζούμε στην κομμουνιστική ένωση που απλά φτιάχνουν το ίδιο μοντέλο απλά πιό καινούριο :) Το Strike είναι αντίγραφο του προϊόντος της Ριπλ οπότε πιστεύω θα δούμε δικαστήρια στο μέλον γιατί η Ριπλ έχει πατέντες στα προϊόντα της. ;) Για να γίνει καλύτερο το μπιτ έπρεπε να αντιγράψει την Ριπλ και το ΧΡΠledger.....ahahahah (copied and made in china) 

1 ώρα πριν, vrkyriakos είπε

Για το FBI που "εσπασε" το BITCOIN network,  ξέρουμε κάτι παραπάνω;;;;

Δέν θυμάμαι πότε, αλλά πρέπει να έχει κανένα χρόνο που το FBI είχε βγάλει εγκύκλιο για χάκερς για το blockchain. 

Να ξέρεις στο Blockchain όλα είναι σε δημόσιο θέα. Οπότε όταν λεφτά φύγουν απο ένα πορτοφόλι, και πάνε σε άλλο, ξέρουμε που είναι οπότε με το που πάει κάποιος να τα εξαργυρώσει τότε αμέσως γίνετε κατάσχεση. 

Τίποτα δέν κρύβεται.... γιαυτό οι τράπεζες ζήτησαν απο την Ριπλ να φτιάξει ένα ιδιωτικό ledger για τις τράπεζες οπου οι συναλλαγές δέν θα φαίνονται απο άλλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Εσύ χρησιμοποιείς το πρώτο τηλέφωνο  της μοτορολα ή το πιό σύγχρονο ; Το μπίτ ήταν το πρώτο, αλλά βγήκανε πιό καλύτερα και συνεχώς γινόμαστε καλύτεροι, δέν ζούμε στην κομμουνιστική ένωση που απλά φτιάχνουν το ίδιο μοντέλο απλά πιό καινούριο :) Το Strike είναι αντίγραφο του προϊόντος της Ριπλ οπότε πιστεύω θα δούμε δικαστήρια στο μέλον γιατί η Ριπλ έχει πατέντες στα προϊόντα της. ;) Για να γίνει καλύτερο το μπιτ έπρεπε να αντιγράψει την Ριπλ και το ΧΡΠledger.....ahahahah (copied and made in china) 

Δέν θυμάμαι πότε, αλλά πρέπει να έχει κανένα χρόνο που το FBI είχε βγάλει εγκύκλιο για χάκερς για το blockchain. 

Να ξέρεις στο Blockchain όλα είναι σε δημόσιο θέα. Οπότε όταν λεφτά φύγουν απο ένα πορτοφόλι, και πάνε σε άλλο, ξέρουμε που είναι οπότε με το που πάει κάποιος να τα εξαργυρώσει τότε αμέσως γίνετε κατάσχεση. 

Τίποτα δέν κρύβεται.... γιαυτό οι τράπεζες ζήτησαν απο την Ριπλ να φτιάξει ένα ιδιωτικό ledger για τις τράπεζες οπου οι συναλλαγές δέν θα φαίνονται απο άλλους. 

Εαν κάποιος θέλει ενα εντελώς private coin για να κανει ενδεχομένως περίεργες συναλλαγές, θα παει στο monero. 

 

Αν ρίχνατε το μισό διάβασμα για τα υπόλοιπα coin απ οσο έχετε ρίξει για το xrp θα ήσασταν άρχοντες (και πιο προσγειωμενοι) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Εαν κάποιος θέλει ενα εντελώς private coin για να κανει ενδεχομένως περίεργες συναλλαγές, θα παει στο monero. 

 

Αν ρίχνατε το μισό διάβασμα για τα υπόλοιπα coin απ οσο έχετε ρίξει για το xrp θα ήσασταν άρχοντες (και πιο προσγειωμενοι) 

Καλά κέρδη, άντε στο καλό τώρα. Είσαι στο XRP Community του Insomnia, προφανώς ο κόσμος είναι biased. 

Δε θα βρεις εδώ άκρη ;)

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Εαν κάποιος θέλει ενα εντελώς private coin για να κανει ενδεχομένως περίεργες συναλλαγές, θα παει στο monero. 

 

Αν ρίχνατε το μισό διάβασμα για τα υπόλοιπα coin απ οσο έχετε ρίξει για το xrp θα ήσασταν άρχοντες (και πιο προσγειωμενοι) 

Παμπάρει καλύτερα όποιος παμπάρει τελευταίος... και τα privacy coins όσο και να συμφωνώ προσωπικά μαζί τους, δέν είναι κάτι που οι πολιτικοί γουστάρουν ...εάν δέν μπορεί η κυβέρνηση να δεί τί γίνετε, τότε έρχονται τα τάνκ και σπάνε την πόρτα σου.... κάτσε να τελειώσουν τα νομοθετικά τους οι G7 και μετά θα δούμε τί συκα βγάζει το καλάθι μας... xD 

@thetiesthatbind το οτι βγήκαν παγανιά οι μπιτκοινάδες είναι ένδειξη πως πήρανε σήμα απο τα αφεντικά τους. Κλασσικά....πυραμίδα έτσι λειτουργεί...όποιοι είχαν τότε με τα ταπερ , με τα Forever Living αλόε βέρα και τόσα άλλα που πέρασαν απο την ζωή μας.  

Το μπίτκοιν πρέπει οι μπιτκοινάδες να αγοράσουν και να μήν πουλήσουν. θα πρέπει να κάνουν χοντλ. Μόνο οι μεγάλοι και πλούσιοι θα πουλάνε, οι μικροί θα πρέπει να τα κρατήσουν αλλιώς θα πέσει η τιμή. Την τιμή θα την ρίχνουν μόνο οι μεγάλοι που θα βγάζουν τα αντερά τους και θα κάνουν dump απο τους φοβησμένους μικρούς που θα πουλάνε με χασούρα. 

Αυτή είναι η διαφορά....κάτι έχει αξία επειδή "κάποιος είπε οτι έχει αξία" ή κάτι έχει αξία επειδή είναι χρήσιμο. 

@thetiesthatbind επίσης για μένα είναι σημάδι των αισχάτων που μας έρχονται....προσπαθούν να αρπάξουν ότι μπορούν πρίν την κατάρευση της οικονομίας. 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

η ερευνα χωρις κατανοηση δεν ωφελει σε κατι.

ολα αυτα που περιμενεις απο το xrp  τα κανει η strike σε 200+ χωρες με extra την υιοθετηση απο ενα κρατος. 

εχετε μεγαλες προσδοκιες για κατι που δεν τσουλαει , εχετε χωθει πολυ βαθια μεσα, και το μονο που κανετε ειναι να διαβαζετε τα νεα του xrp (χωρις να βλεπετε οτι ο ανταγωνισμος ειναι πολυ πολυ μπροστα)

Στο χωριό μου λένε «από πίτα που δεν τρως τι σε νοιάζει και εάν καεί» τουτεστην, πολύ ζόρι τραβάς για το πως επενδύουμε τα λεφτά μας !

2 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

με τσακωσες. ειμαι ο προεδρος του ελ σαλβαδορ.

κανεις δεν σε πολεμαει απλά αυτο που κάνει, άλλος το κανει πολυ καλυτερα. 200+  χωρες ξερεις τι σημαινει??

επισημο νομισμα κρατους ξερεις τι σημαινει??

δεν εσπασαν τιποτα.

αυτοι που εκαναν την παρανομια ειχαν τα νομισματα σε ανταλακτηριο .

Πολύ ζόρι τραβάς, μια συμβουλή, το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία……..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

 

Παιδες ασυναρτησιες λετε. 

Καποιος που εχει αντιθετη αποψη απο εσας ειναι "μπιτκοηνακηδες"? 

Σε μια φουσκα ζειτε και λετε αερολογιες. 

Αν και δεν θα φαω απο μια πίτα που θα καεί, δεν ειναι κακο να προστατευτεί ο  κοσμος που σας διαβάζει. 

Σας παρακολουθω εδω και 60 σελιδες, ηθελα να δω τις εξελιξεις πριν κανω την παρεμβαση μου. 

Πραγματικα ζειτε σε αλλο κοσμο. 

Οσο για τα κουβαδακια μου,  οι κακες ειδήσεις σας εχουν κανει να χάσετε τους τρόπους σας? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
28 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Παιδες ασυναρτησιες λετε. 

Καποιος που εχει αντιθετη αποψη απο εσας ειναι "μπιτκοηνακηδες"? 

Σε μια φουσκα ζειτε και λετε αερολογιες. 

Αν και δεν θα φαω απο μια πίτα που θα καεί, δεν ειναι κακο να προστατευτεί ο  κοσμος που σας διαβάζει. 

Σας παρακολουθω εδω και 60 σελιδες, ηθελα να δω τις εξελιξεις πριν κανω την παρεμβαση μου. 

Πραγματικα ζειτε σε αλλο κοσμο. 

Οσο για τα κουβαδακια μου,  οι κακες ειδήσεις σας εχουν κανει να χάσετε τους τρόπους σας? 

Μάλλον θα πρέπει να αρχίσεις την προστασία από αυτούς που ασχολούνται με το Bitcoin διότι κατευθύνεται για 10κ πολυ γρήγορα….. τρέχα γιατί χάνεις χρόνο !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Παιδες ασυναρτησιες λετε. 

Καποιος που εχει αντιθετη αποψη απο εσας ειναι "μπιτκοηνακηδες"? 

Σε μια φουσκα ζειτε και λετε αερολογιες. 

Αν και δεν θα φαω απο μια πίτα που θα καεί, δεν ειναι κακο να προστατευτεί ο  κοσμος που σας διαβάζει. 

Σας παρακολουθω εδω και 60 σελιδες, ηθελα να δω τις εξελιξεις πριν κανω την παρεμβαση μου. 

Πραγματικα ζειτε σε αλλο κοσμο. 

Οσο για τα κουβαδακια μου,  οι κακες ειδήσεις σας εχουν κανει να χάσετε τους τρόπους σας? 

Εμεις τα λεφτα μας τα χωσαμε στο xrp…αυτο μας επεισε σε αυτο ρισκαραμε!!!

αν καναμε σωστα η λαθος η νεκροψια θα δειξει.Εσυ σε ενα φορουμ για ατομα που εχουν επενδυσει στο xrp ποιον ηρθες να προφυλαξεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Παιδες ασυναρτησιες λετε. 

Καποιος που εχει αντιθετη αποψη απο εσας ειναι "μπιτκοηνακηδες"? 

Σε μια φουσκα ζειτε και λετε αερολογιες. 

Αν και δεν θα φαω απο μια πίτα που θα καεί, δεν ειναι κακο να προστατευτεί ο  κοσμος που σας διαβάζει. 

Σας παρακολουθω εδω και 60 σελιδες, ηθελα να δω τις εξελιξεις πριν κανω την παρεμβαση μου. 

Πραγματικα ζειτε σε αλλο κοσμο. 

Οσο για τα κουβαδακια μου,  οι κακες ειδήσεις σας εχουν κανει να χάσετε τους τρόπους σας? 

Καλα τα λες φίλε μου όμως ξανά λεω εδω ειναι biased. Δε θα βγάλεις άκρη για αυτό πήγαινε στο καλό να συνεχίσεις τις επενδύσεις σου αθόρυβα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Παιδες ασυναρτησιες λετε. 

Καποιος που εχει αντιθετη αποψη απο εσας ειναι "μπιτκοηνακηδες"? 

Σε μια φουσκα ζειτε και λετε αερολογιες. 

Αν και δεν θα φαω απο μια πίτα που θα καεί, δεν ειναι κακο να προστατευτεί ο  κοσμος που σας διαβάζει. 

Σας παρακολουθω εδω και 60 σελιδες, ηθελα να δω τις εξελιξεις πριν κανω την παρεμβαση μου. 

Πραγματικα ζειτε σε αλλο κοσμο. 

Οσο για τα κουβαδακια μου,  οι κακες ειδήσεις σας εχουν κανει να χάσετε τους τρόπους σας? 

ΕΑΝ ειχες διαβάσει τις τελευταίες 60 σελίδες τότε θα 'ηξερες πως έχουμε και άλλα τόκεν απλά εδώ προσπαθούμε να μην μιλάμε για άλλα κοινς. Πολλές φορές παρασυρόμαστε(μεγαλύτερος παρασυρτής είμαι εγώ) που μιλάω για την μεγαλύτερη απάτη του αιώνα (το μπίτκοιν) γιατί μιάς και είμαστε σε ένα centrelized συστημα και όλα ακολουθάνε το μπίτκοιν, μας παίρνει όλους η μπάλα. 

Απο κεί και πέρα δέν χρειαζόμαστε να πείσουμε άλλους να αγοράσουν ΧΡΠ για να γίνουν πλούσιοι(βασικά για να ανεβεί η αξία του κοιν μας...αυτο που κάνετε εσείς οι μπιτκοινάδες). 

Τα γιουχαρίσματα είναι για τους μπιτκοινάδες που γιουχάραν τους μή μπιτκοινάδες στο Μαιάμι. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...