Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως για τα airdrop ισχύει ότι δεν μπορεί να έχει κάποιος πρόσβαση στα XRP σου. 

Ένα ωραίο thread από τον Wietse Wind για αυτό το θέμα:

Το μόνο που θέλει λίγο προσοχή είναι να μην έχετε ενεργοποιημένο το Rippling όταν κάνετε setup το trustline.

Αλλά άμα το κάνετε από το xumm community (τα περισσότερα airdrop δίνουν απο εκεί link) ή από το xrp toolkit το έχουν απενεργοποιημένο εξ' αρχής, οπότε δεν έχετε να φοβάστε κάτι.

Αν θέλετε να πάρετε τα 2 XRP που κρατάει το trustline, απλά στέλνετε τα tokens πίσω στον issuer και μετά διαγράφετε το trustline.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Πάντως για τα airdrop ισχύει ότι δεν μπορεί να έχει κάποιος πρόσβαση στα XRP σου. 

Ένα ωραίο thread από τον Wietse Wind για αυτό το θέμα:

Το μόνο που θέλει λίγο προσοχή είναι να μην έχετε ενεργοποιημένο το Rippling όταν κάνετε setup το trustline.

Αλλά άμα το κάνετε από το xumm community (τα περισσότερα airdrop δίνουν απο εκεί link) ή από το xrp toolkit το έχουν απενεργοποιημένο εξ' αρχής, οπότε δεν έχετε να φοβάστε κάτι.

Αν θέλετε να πάρετε τα 2 XRP που κρατάει το trustline, απλά στέλνετε τα tokens πίσω στον issuer και μετά διαγράφετε το trustline.

Η τα πουλάς για χρπ και μετά remove trustline 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Sakis_Spooky είπε

Πού μπορεί κάποιος να πουλήσει/αγοράσει... ELS, Solo, κλπ? 

DEX

https://www.sologenic.com/ecosystem/sologenic-decentralized-exchange

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, panosbel είπε

Η τα πουλάς για χρπ και μετά remove trustline 

Αν έχει ρευστότητα για να πουλήσεις :P

Γιατί αν είναι κανένα shitcoin ολκής, παίζει να μην δέχετε κανένας να δώσει XRP για να αγοράσει ένα worthless token.

7 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

ακριβώς εγώ θα κοιτάξω να πάρω ίσως. 

Από το whitepaper του ELS:

Image

Επεξ/σία από thomasG4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι να περιμένω λίγο μπας και με τα els μπορέσουμε να πάρουμε καμία 10000 xrp με βάση και το διάγραμμα του frommyashes.δεν ξέρω βέβαια μήπως προλάβει το xrp και ανεβάσει πολύ τιμή ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς @thomasG4 το στάκιγκ και παθητικό εισόδημα είναι όλη η φάση.

Και όπως είπαν τα παιδιά χθές, είχα δεί  τα NFT's αλλα δέν το κοίταξα για το πόσο κοστίζουν τα ΝΦΤ ούτε πήγε εκει το μυαλο μου.  Εγώ κοιτάω τα ΣΓΒ να αυξηθούν να πάρουμε τα ΕΞΦΙ και τα ΕΛΣ τα ΦΛΡ και να μπορέσουμε να τα βάλουμε όλα στο ΦΛΡ δύκτιο ή ξερω και γω που και να αρχίσουμε να θερίζουμε τους σπόρους των επενδύσεών μας. λάβ γιου γκάηζ εν γκέρλς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια, σημερα δηλωσα συμμετοχη στο airdrop του SOLO μεσω του xrptoolkit, μου εβγαλε ειδοποιηση οτι δεν εγκριθηκε η συνναλαγη στο δικτυο, αλλα μου εχει το SOLO active στα assets.. Εχω παραπανω απο 10 xrp στο λογαριασμο.. Πως μπορω να ξερω αν εχω λαβει μερος τελικα? επισης αν μπω σημερα για ΕLS προλαβαινω ή το χασα το τρενο?

 

Screenshot.png

Screenshot.png

Επεξ/σία από dea8face
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dea8face είπε

Καλησπερα παιδια, σημερα δηλωσα συμμετοχη στο airdrop του SOLO μεσω του xrptoolkit, μου εβγαλε ειδοποιηση οτι δεν εγκριθηκε η συνναλαγη στο δικτυο, αλλα μου εχει το SOLO active στα assets.. Εχω παραπανω απο 10 xrp στο λογαριασμο.. Πως μπορω να ξερω αν εχω λαβει μερος τελικα? επισης αν μπω σημερα για ΕLS προλαβαινω ή το χασα το τρενο?

 

Screenshot.png

Screenshot.png

Αγνοησε το. Κολλαει.

Εαν το asset το βλεπεις κανονικα εισαι οκ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, dea8face είπε

Καλησπερα παιδια, σημερα δηλωσα συμμετοχη στο airdrop του SOLO μεσω του xrptoolkit, μου εβγαλε ειδοποιηση οτι δεν εγκριθηκε η συνναλαγη στο δικτυο, αλλα μου εχει το SOLO active στα assets.. Εχω παραπανω απο 10 xrp στο λογαριασμο.. Πως μπορω να ξερω αν εχω λαβει μερος τελικα? επισης αν μπω σημερα για ΕLS προλαβαινω ή το χασα το τρενο?

 

Screenshot.png

Screenshot.png

Βάλε τη διεύθυνση σου και εδώ για να δεις με σιγουριά αν υπάρχει το trustline:

https://bithomp.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...