Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Επομένως να υποθέσω ότι οι περισσότεροι κάνατε το trustline...  Εμένα δε "μου πολύ αρέσει" που πρέπει να βάλω σε μια σελίδα το account address... 

Χαμηλά στο rating το βλέπω! https://xrpl.community/

**Προσωπική Άποψη**

Αυτή τη στιγμή φίλε Σάκη το Vagabond είναι από τα λίγα legit πρότζεκτς που θέλουν να στηθούν πάνω στο XRPL. Δε θα σου κάνουν κάτι το wallet address σου, εξάλλου είναι το public address σου και όχι το private key σου.

Η ομάδα αυτή είναι κανονική εταιρία στη Γερμανία αν κοίταξες καθόλου και το Whitepaper τους. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

H αληθεια ειναι οτι με προβληματιζε και εμενα αλλα επειδη ειδα οτι ειναι μεσω xumm και xrptoolkit το προχωρησα.

Χωρις το private key δεν μπορουν να κανουν κατι ,ουτε μεσα απο τα trustlines.

Παρολλα αυτα σκεφτομαι να κανω το εξης ..
2 η παραπανω accounts

Tο 1 για airdrops,exhanges που ισως εκτειθεται η διευθυνση κατα καποιο τροπο
To 2o το ξερεις μονο εσυ με κοστος 10 xrp reserved ?

Αν καποιος το εχει κανει σε nano ledger πχ... το private key θα ειναι διαφορετικο σωστα ?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω @Sakis_Spooky γιαυτό και εγώ ήθελα να το ψάξω μπάς και είναι τίποτα μούφα. 

αλλα όπως είπε και ο @powerslave7 το XUMM + xrptoolkit ήταν ένα παραπάνω που βοήθησε την γνώμη μου. 

Ναί το κάθε πορτοφόλι αλλα και δικός του λογαριασμός έχει διαφορετικά ιδιωτικά κλειδιά. 

 

Παιδιά, κάποια τόκενς έχουν κάνει μεγαλύτερη διόρθωση απο ότι έπρεπε. Αυτό σημαίνει οτι το επόμενο πηδημα προς τα πάνω θα είναι πολύ πιό μεγάλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά άμα οι Validators δε ψηφίσουν για το XLS-20d για να έρθουν NFTs στο XRPL τσάμπα ασχολείστε για εμένα. Προσωπικά θεωρώ ότι δε θα συμβεί το XLS-20d γιατί το XRPL είναι για payments. 

Ναι, η Ripple έχει ανακοινώσει ότι θα επενδύσει σε NFTs και θέλει να φέρει projects στο XRPL αλλά προφανώς δεν εννοεί τα pixels που πουλάνε αλλά πραγματικά NFTs όπως το Propy (Real estate), όλο αυτό θα φέρει αχρείαστο φόρτο στο XRPL. 
Τα NFTs μπορούν να έρθουν μέσω Layer 2 (Evernode). 

Τα trustlines είναι safe γενικότερα και εγώ ήμουν διστακτικός όπως όλοι σας.

Πάρτε τα airdrops και πουλήστε τα, μην αγοράσετε tokens που κάνουν airdrop.

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Παιδιά, κάποια τόκενς έχουν κάνει μεγαλύτερη διόρθωση απο ότι έπρεπε. Αυτό σημαίνει οτι το επόμενο πηδημα προς τα πάνω θα είναι πολύ πιό μεγάλο. 

Καλημερα.

Σε ποια αναφερεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geoptik είπε

Καλημερα.

Σε ποια αναφερεσαι?

Propy

ADA

XDC

COTI

kava

FLR(iou)

 

Στις 2/11/2021 στις 5:31 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. 

Στο γράφημα βλέπουμε πως το τρίγωνο της τρέχοντας τρέντ κλείνει στις 25 νοέμβρη. 

Μικροπρόθεσμα προβλέπω μία πτώση στα 0.94 (περίπου μεταξύ 11-13 νοέμβρη) γιατί εκεί κάπου θα βρεί υποστίρηξη η τιμή στις ΕΜΑ/ΜΑ γραμμές. Εκεί λοιπόν 11-13 νοέμβρη με το που διασταυρωθούν οι γραμμές, θα αλλάξει και το τρέντ και θα πάμε προς τα πάνω. 

image.png.9c3098fdf7293544f7dffd421014868e.png

και μετά απο μία μικρή πτώση, θα πάμε μετά στο επόμενο γράφημα το οποίο εμένα μου φαίνετε για bull flag. 

image.png.c0b08a1a4c4803ad05e187ea9716bb04.png

XRP αν έχει κανείς διαφορετική γνώμη ευχαρίστως να την ακούσουμε. Μας αφορά όλους. 

Πρώτα θα πάμε φυσικά προς το 1.55 και μετά για πιό πάνω.  Έχει δύο μπουλ φλαγκς

η 25 νοεμβρίου έρχετε, τελικά όλο το μάρκετ πήρε παράταση και η διαστεύρωση γίνετε σήμερα αύριο. Είμαστε ήδη πολύ πολύ κοντά στο reversal του τρέντ και πάμε για ανάκαμψη. (ακόμα περιμένω ένα φλάς κράς στο 0.98 να ακουμπήσουν τις 200άρες)

image.png.913ac017143dab8f5dade41b9359e9aa.png

 

 

image.png.2d6737a6482059858e2a49afeaeb9e6d.png

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalimera,

elpizw na eiste kala .. opws diavazw ekana to trustline mou gia to airdrop to vgb ( 48k position den thewrw oti yparxoun polles elpides alla anyway ) 

h erwthsh mou einai tha paroume 1vgb gia kathe xrp pou exoume sto wallet tou xumm , alla poia stigmh prepei na exeis ta xrp mesa gia na metrhthoun ? thn stigmh tou snapshot (dhladh apo oso thimame stis 1dec Mono  kai an nai meta mporeis na ta vgaleis h prepei na ta krathseis mexri to airdrop? ) or thn stigmh poy ftiaxneis to trustline ?

 

h idia aporia Kai Gia to airdrop  tou solo 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/11/2021 στις 2:54 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

:P 

 

η αγορά αρχίζει να ξυπνάει βλέπω. Για να δουμε.

https://sologenic.medium.com/solo-token-dex-nft-marketplace-and-airdrop-e29ca52446bf

 

Εδώ βλέπουμε για το ΣΟΛΟ τι πρέπει να κάνουμε. 

Δυστυχώς δέν βλέπω κάπου να υποστιρήζει το XRPTOOLkit ενώ αν κάποιος δεί το xrptoolkit υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις το ΣΟΛΟ και εκει. 

 

όπως και να έχει, το XUMM είναι εφικτό.. 

Όποιος ρωτάει, εδώ το πώς 

image.png

 

 

 

image.png.1de977e41fd1a10a14548a0c3d661119.png

 

σορρυ  Σάκι το ξέχασα 

image.png.cc6eccce9aa80a2cbcfb799e25dbb49e.png

@CostasGp21

SOLO - EXFI - VGB αεροληψία. 

3 διαφορετικά τόκενς...κοίτα τί πρέπει να κάνεις, νομίζω συγχέεις  VGB με το FLR την περυσινή αερόληψη. 

γιά στείλε λίνκ πού τσέκαρες την θέση που είσαι στο VGB. 

Πιστεύω πως θα γίνει έλεγχος όπως το ΕΛΣ για τις διπλές διευθύνσεις και λογαριασμούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, opcast είπε

Αρα το snapsot θα ειναι 01/12 και οποιος εχει κανει trustline και εχει πανω απο 1000 xrp θα λαβει τα vgb (αρκει να ειναι στους πρωτους). Σωστά κατάλαβα;;;;;;;

Οχι, οποιος εχει πανω απο 1000 xrp θα παρει ΜΕΧΡΙ 1000 vgb max

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σωστααααα.

Αρα αν εχεις μεχρι 999 xrp παιρνεις τον ιδιο αριθμο σε vgb, ενω αν εχεις πανω απο 1000 xrp παιρνεις max 1000vgb.

Επεξ/σία από opcast
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, opcast είπε

σωστααααα.

Αρα αν εχεις μεχρι 999 xrp παιρνεις τον ιδιο αριθμο σε vgb, ενω αν εχεις πανω απο 1000 xrp παιρνεις max 1000vgb.

Ο τζιμ έχει 500 χρπ 

ο τζεικ έχει 999 χρπ 

ο τζακ έχει 1001 χρπ

ο τζιμ θα πάρει 500 vgb, ο τζεικ 999 vgb και ο τζακ 1000 vgb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, panosbel είπε

Ο τζιμ έχει 500 χρπ 

ο τζεικ έχει 999 χρπ 

ο τζακ έχει 1001 χρπ

ο τζιμ θα πάρει 500 vgb, ο τζεικ 999 vgb και ο τζακ 1000 vgb.

image.png.2922f42f197878d7e4ffae5279d590f5.pngΔηλαδή... αν πουλήσουν...

τι XRP θα πάρουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

image.png.2922f42f197878d7e4ffae5279d590f5.pngΔηλαδή... αν πουλήσουν...

τι XRP θα πάρουν?

Καλά αν πουλήσουμε σε αυτήν την τιμή ( απίθανο το κόβω) τα πουλάω και τα κάνω όλα diversify σε digital assets…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...