Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, popai32 είπε

Ρε θα γινει χαμος λεμε.Περα ολων των αλλων το οτι το youtube πουλαει crashιλικη(ενο απλα το μπιτ εκανε ενα 20 % κατω) μου δινει ενα ακομη λογο να πιστευω σε μεγαλη ανοδο.Kαποια νομισματα δεν εχουν πολλα περιθωρια ακομα για πιο κατω.Αν πανε πιο κατω σημαινει ερχετε η αβυσος για αυτα οποτε τελειωνει θεωρητικα και το bull run.Οποτε ειμαστε οριακα

και 0,10 να παει ΧΟΔΟΥΛ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/11/2021 στις 5:31 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. 

Στο γράφημα βλέπουμε πως το τρίγωνο της τρέχοντας τρέντ κλείνει στις 25 νοέμβρη. 

Μικροπρόθεσμα προβλέπω μία πτώση στα 0.94 (περίπου μεταξύ 11-13 νοέμβρη) γιατί εκεί κάπου θα βρεί υποστίρηξη η τιμή στις ΕΜΑ/ΜΑ γραμμές. Εκεί λοιπόν 11-13 νοέμβρη με το που διασταυρωθούν οι γραμμές, θα αλλάξει και το τρέντ και θα πάμε προς τα πάνω. 

image.png.9c3098fdf7293544f7dffd421014868e.png

και μετά απο μία μικρή πτώση, θα πάμε μετά στο επόμενο γράφημα το οποίο εμένα μου φαίνετε για bull flag. 

image.png.c0b08a1a4c4803ad05e187ea9716bb04.png

XRP αν έχει κανείς διαφορετική γνώμη ευχαρίστως να την ακούσουμε. Μας αφορά όλους. 

Πρώτα θα πάμε φυσικά προς το 1.55 και μετά για πιό πάνω.  Έχει δύο μπουλ φλαγκς

Είμαστε πολύ κοντά όντως @popai32

κλείνει βλέπω το τρίγωνο και οι 200άρες κοντεύουν να διασταυρωθούν. 

Έγινε επίσης η διασταύρωση της 9 και 26 εμα, που δείχνει για πτώση (ελπίζω στο 0.98 που είχα αναφέρει στις 2 νοεμβρίου)  και μετά πάμε για πάμπ (εύχομαι και για εμάς προς τα 1.55) 

'Ισως εκεί στο 1 δολλάριο να υπάρχουν πολλές εντολές αγοράς και να μήν το φτάσουμε τελείως, ήρθαμε στο 1.019 χθές βράδυ. Βλέπουμε πως θα εξελιχθεί. Αρκεί να έχουμε τέλος νοέμβρη τα 2 δολλάρια ΧΡΠ λόγο της ρίψης του ΧΡΠ-ΣΟΛΟ. 

Εκείνη την ημέρα(κυριακή θα είναι, θα έχω τα ΧΡΠ μου στο Bitrue και θα είμαι έτοιμος να πουλήσω γιατί πολλοί θα έχουν αγοράσει ΧΡΠ μονο και μονο για το ντρόπ. Οπότε σκέφτομαι πως δεν θελω να χασω ευκαιρία.

(EDIT : Να διευκρινήσω λίγο πως το ΧΡΠ-ΣΟΛΟ ντρόπ θα γίνει είτε μέσο XUMM είτε μέσω Λέτζερ οπότε ΑΝ αποφασίσω εκείνη την στιγμή να τα πουλήσω, θα τα πουλήσω ΕΙΤΕ μέσο λέτζερ, ΕΙΤΕ θα τα στείλω στο bitrue όσο προλάβω. ΤΟ κακό είναι πως η τιμή θα πηγαίνει πάνω κάτω σάν τρελή οπότε θα δώ τί θα κάνω) ΊΣΩΣ τα πουλησω μεσο λέτζερ ΙΣΩΣ δεν τα πουλήσω. Θα δώ.)

image.png.bbeb5da7c823e0d69075a918653107c6.png

 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είμαστε πολύ κοντά όντως @popai32

κλείνει βλέπω το τρίγωνο και οι 200άρες κοντεύουν να διασταυρωθούν. 

Έγινε επίσης η διασταύρωση της 9 και 26 εμα, που δείχνει για πτώση (ελπίζω στο 0.98 που είχα αναφέρει στις 2 νοεμβρίου)  και μετά πάμε για πάμπ (εύχομαι και για εμάς προς τα 1.55) 

'Ισως εκεί στο 1 δολλάριο να υπάρχουν πολλές εντολές αγοράς και να μήν το φτάσουμε τελείως, ήρθαμε στο 1.019 χθές βράδυ. Βλέπουμε πως θα εξελιχθεί. Αρκεί να έχουμε τέλος νοέμβρη τα 2 δολλάρια ΧΡΠ λόγο της ρίψης του ΧΡΠ-ΣΟΛΟ. 

Εκείνη την ημέρα(κυριακή θα είναι, θα έχω τα ΧΡΠ μου στο Bitrue και θα είμαι έτοιμος να πουλήσω γιατί πολλοί θα έχουν αγοράσει ΧΡΠ μονο και μονο για το ντρόπ. Οπότε σκέφτομαι πως δεν θελω να χασω ευκαιρία.

image.png.bbeb5da7c823e0d69075a918653107c6.png

 

Να ρωτησω κάτι άσχετο. Τα χρπ σου αν τα έχεις στο ledger δεν μπορείς να τα κανείς usd(Bitstamp) στο xrp toolkit ας πούμε από το να τα μεταφέρεις στο ανταλλακτήριο;

Επεξ/σία από panosbel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panosbel είπε

Να ρωτησω κάτι άσχετο. Τα χρπ σου αν τα έχεις στο ledger δεν μπορείς να τα κανείς usd(Bitstamp) ας πούμε από το να τα μεταφέρεις στο ανταλλακτήριο;

All of the USDCs in circulation are actually ERC-20 tokens, which can be found on the Ethereum blockchain. One of the biggest advantages here is how it can then be integrated with Ethereum-based applications. As we mentioned earlier, security and confidence in this stablecoin is delivered by proving that U.S. dollars are being held safely in reserve.

όλα τα ERC20 είναι εθέριουμ δύκτιο = μεγάλα ποσά για τις μίζες (fees) τα οποία τα τσεπώνουν οι Miners (γιαυτό και η ΗΠΑ πιέζει το ακατανόμαστο και το διαπλεκόμενο. Επειδή υπάρχουν οι μεσάζοντες. Εξού και η ΗΠΑ θα γίνει centralized mining power BTC-ETH maxis στον κόσμο. Ότι ήταν η κίνα και ρωσσία τώρα χρόνια. 

Όσοι δέν θέλουν να πληρώνουν τα 62 δολλάρια που είχε φτάσει το ακατανόμαστο και τα 17 δολλάρια που είχε φτάσει το διαπλεκόμενο, διαλέγουν το ΧΡΠ/ΧΛΜ για την μεταφορά ρευστού. 

Θεωρώ την ερώτησή σου ώς ερώτηση παγίδα καθώς ο κάθε πραγματικά ενημερωμένος ΧΡΠ κάτοχος ξέρει πολύ καλά τί εστι ΧΡΠ με τα 0.0002 fees.... που πέσανε και άλλο...  αύριο με τον κηδεμόνα σου και θα γράψεις 589 φορές (XRP: The Best Digital Asset for 
Global Payments) 

image.png.cef17eb82cfd39e7da6e7119c2dbcf02.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geoptik είπε

Το Bitrue θα υποστηριξει το airdrop του SOLO

απο όσο ξέρω όχι, απλά είτε θα τα πουλήσω απευθείας απο το ΧΡΠ λέτζερ ή θα τα μεταφέρω όσο πιό γρήγορα μπορώ, στο Bitrue. 

@geoptik έκανα edit διευκρίνηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, geoptik είπε

Το Bitrue θα υποστηριξει το airdrop του SOLO

 

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

απο όσο ξέρω όχι, απλά είτε θα τα πουλήσω απευθείας απο το ΧΡΠ λέτζερ ή θα τα μεταφέρω όσο πιό γρήγορα μπορώ, στο Bitrue. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sakis_Spooky είπε

 

 

 

α ωραία, οπότε μπορούμε να υποθέσουμε τί επιπτώσεις έχει κάτι τέτοιο. 

Δεν μου ήρθε ανακοίνωση του Bitrue για την λήψη που συνήθως γίνετε, ή δέν την είδα. 

Θένκς @Sakis_Spooky

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μωρε ξέρω τι έτσι χρπ και το έχω καταλάβει πολύ καλά ιδιαίτερα με τα τραστλαινς που τα fees είναι μηδενικά σχεδόν στο xrp ledger. Αλλιώς δεν θα είχα διπλασιάσει τα χρπ μου σε δυο μήνες χωρίς καν να κάνω trade ;) απλά σιγά σιγά κάθε μέρα μαθαίνουμε κάτι καινουργιο και σιγά σιγά και εγώ αναζητώ τις στρατηγικές εξόδου σε περίπτωση ενδεχόμενου κρας η bearmarket όσο πιο εύκολα γίνεται χωρίς να μπλέξω με ανταλλακτήρια …!

θενκς για την πληροφόρηση 👌

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, panosbel είπε

Μωρε ξέρω τι έτσι χρπ και το έχω καταλάβει πολύ καλά ιδιαίτερα με τα τραστλαινς που τα fees είναι μηδενικά σχεδόν στο xrp ledger. Αλλιώς δεν θα είχα διπλασιάσει τα χρπ μου σε δυο μήνες χωρίς καν να κάνω trade ;) απλά σιγά σιγά κάθε μέρα μαθαίνουμε κάτι καινουργιο και σιγά σιγά και εγώ αναζητώ τις στρατηγικές εξόδου σε περίπτωση ενδεχόμενου κρας η bearmarket όσο πιο εύκολα γίνεται χωρίς να μπλέξω με ανταλλακτήρια …!

θενκς για την πληροφόρηση 👌

Το εξηγεί κάποιος πιο λιανα πώς γίνεται η έξοδος η ηρωική αν δεν τα χεις σε ανταλακτηριο, bitrue, bitstamp klp klp??? Γιατί εγώ καταλαβαίνω ότι αν έχω μία αντρεσα στο λετζερθα πρέπει ολντ σκουλ να σηκώσω το τηλ να πω φίλε σταχτοαπαυτε αγοράζεις τα xrp μου ... 

 

Αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι λάθος καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βλεπω μεσα απο την γιαλα.Σημερα παμε 1.19 περιπου το ημερησιο κλεινει πανω απο 1.14 το σαββατο την κυριακη και την δευτερα παιζουμε στα 1.09 -1.16 και απο τριτη και μεσα σε μια εβδομαδα σπαμε το αθ.Αν βγει δεν αξιζω μερικα χρπ δωρεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A θα ανακοινώσουν και άλλα λέει exchanges. Για να δούμε τι θα δούμε. Πότε είναι το sceenshot 24/12?

E θα στείλουμε κάποια στο bitrue(προσωπικά δεν ασχολούμαι καθόλοι με xumm).

0.2 που είδα ανά xrp ισχύει;;;πολλά δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...