Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, popai32 είπε

Αν δεν τελειωσε ΤΩΡΑ η κατρακυλα και δεν φυγουμε σφαιρα για πανω τοτε θα δουμε αλλο 50-75% κατω στα alt για μενα.(πιστευω σε κερι του ενος μηνος και μετα γρηγορα πανω)Ειχα κανει ενα σχεδιο για αγορα doge στα 3,5 -4,5 λεπτα οταν ηταν στα 0.30 και ελεγα στον εαυτο μου βγαινει αλλα μπα χαζομαρες λεω πολυ δυσκολα και δες που πηγε στα 0.10 και μπορει να βγει οπως και το fast track του 0,30 του xrp.Πολυ κονομα τα χοντρα πορτοφολια .

Άσε,  τους ακούω το 0,3 και άσχημες και βιαιες σκέψεις περνάνε απτό μυαλό μου. 

Φιμπ πάντως έχουμε πιάσει και δεν θα έπρεπε να πέσουμε πιο κάτω. Βλέπουμε. 

Το ντοζ άμα κάνει το τρελό του θα ξέρουμε πως τελείωσε το ξεζούμισμα. Είναι σαν το καναρίνι στο ορυχείο. 

Γιατί πιστεύω πως δέν νομίζω πως θα πέσει πιό κάτω απο τα 0.51 ; 

Φιμπονάτσι απο τα 0,17 ώς τα 1,96 και μας φέρνει στα επίπεδα που είμαστε περίπου τώρα. 

Είναι πιθανό να πέσουμε ; όλα είναι πιθανά. Θα είναι όμως καταστροφή .... πότε δηλαδή θα πούμε πως τελείωσε το μπουλραν ; 

image.png.6d8347f0e67b495fcb6025f32116a85f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειναι πιθανον να πεσουμε αλλα το προβλημα θα ειναι να κλεισει μηνιαιο η τουλαχιστον εβδομαδιαιο κερι κατω απο εδω αλλιως no problem.Την τελευταια φορα που το εκανε αυτο το 17 πανω σε αυτη την γραμμη μετα απο 1 μηνα ειχαμε εκτιναξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

0.20-0.25 ρε ; σοβαρα μιλαμε ;

Απο το τελευταιο higher low στα 0.92.Εκανα τα μαθηματικα μου χωρις να ειμαι επηρεασμενος απο νουμερα που εχω ακουσει και αυτο το 0.32 παλι εμφανιστηκε μπροστα μου.Μην τρελενεσε και να βγει θα ειμαστε παλι γρηγορα πισω σε κανα μηνα πιστευω.Προφητιες ειδομεν......Doge 8 λεπτα χαχα 

 

Επεξ/σία από popai32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εκείνο το higher high , δέν δοκιμάσαμε φιμπ το (προς) 1.05 και φύγαμε για προς τα κάτω. Γιαυτό και δέν πίστευα πως θα φύγουμε προς τα κάτω, όμως με το  δυσανασχετημένο volume που βλέπω αρχίζει και τρέμει η γή κάτω απο τα πόδια μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην τρελενεσε μπορει να μην γινει και τιποτα και απλα να εχουμε ενα double bottom και να παμε πανω.Αλλα πιστευω σε 50-75% πτωση απο τα προηγουμενα LH πριν ανεβουμε(σε πιο υψηλα επιπεδα οχι σε 0,71 κτλπ).

Επεξ/σία από popai32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που λές πήγα και έκατσα για ώρα στο γραφείο μου......image.png.12d7569baa74e904c6e2a94410028031.png

 

κοιτούσα και υπολόγιζα...και τώρα έκατσα να γράψω και βλέπω το μηνυμα σου... για να λέμε την αλήθεια τα χρειάστηκα γιατί λέω "κάτι δέν υπολόγισα σωστά" .  Αλλα όντως αυτό το διπλό πάτο και εγώ περιμένω γιατί σε είπα, απο το highter top μετά απο το higher low Που είπες, δέν έχουμε ξαναδοκιμάσει το 1.05 φίμπ . Και η πτώση που λές απο το 0.94 κάτω 65% θα γινόταν αν ειχαμε το δεξί τρίγωνο τότε να κατεβαίναμε προς τα κάτω....όμως εμείς είμαστε στο αριστερό τρίγωνο οπότε (εδώ κάνω τον σταυρό μου) δέν πιστεύω να πέσουμε κάτω.... 

image.png.30cbc9fcccc8238559069e46061a6d96.png

 

Αυτό που είπες για το διπλό πάτο, εκείνο είναι το πιό πιθανό.....τί επαγγέλεσαι ρε  ; νεκροθάφτης ;  έλα να προσευχηθούμε μαζί μπάς και δούμε λιγάκι μουν ρε....όλο κοιτάζω και το βλέπω ζωγραφιστό το 2018 και με πιάνει ένα παραπονο....

image.png.4d43d816cb7721ce7db3a873f8351ada.png

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Που λές πήγα και έκατσα για ώρα στο γραφείο μου......image.png.12d7569baa74e904c6e2a94410028031.png

 

κοιτούσα και υπολόγιζα...και τώρα έκατσα να γράψω και βλέπω το μηνυμα σου... για να λέμε την αλήθεια τα χρειάστηκα γιατί λέω "κάτι δέν υπολόγισα σωστά" .  Αλλα όντως αυτό το διπλό πάτο και εγώ περιμένω γιατί σε είπα, απο το highter top μετά απο το higher low Που είπες, δέν έχουμε ξαναδοκιμάσει το 1.05 φίμπ . Και η πτώση που λές απο το 0.94 κάτω 65% θα γινόταν αν ειχαμε το δεξί τρίγωνο τότε να κατεβαίναμε προς τα κάτω....όμως εμείς είμαστε στο αριστερό τρίγωνο οπότε (εδώ κάνω τον σταυρό μου) δέν πιστεύω να πέσουμε κάτω.... 

image.png.30cbc9fcccc8238559069e46061a6d96.png

 

Αυτό που είπες για το διπλό πάτο, εκείνο είναι το πιό πιθανό.....τί επαγγέλεσαι ρε  ; νεκροθάφτης ;  έλα να προσευχηθούμε μαζί μπάς και δούμε λιγάκι μουν ρε....όλο κοιτάζω και το βλέπω ζωγραφιστό το 2018 και με πιάνει ένα παραπονο....

image.png.4d43d816cb7721ce7db3a873f8351ada.png

Τα paterns δεν ειναι πανακεια.Δεν λεει τιποτα το αν ειναι το δεξι η το αριστερο.Μπορει να παει 0.30  μετα 0.70 μετα 0.17 και να εχουμε ενα ωραιοτατο λογαριθμικο bull flag.Το ιδιο ακριβως που εχει κανει και στο προηγουμενο bear market.Και εκει εκανε και την εξης μαγκια με σημερινα νουμερα.Πηγε στο 0.45 και μετα στο 0.80 και μετα στο 0.30.Αν φυγουμε κατω και δεν επανελθουμε αμεσα εχει πολλα σεναρια και μπλεξαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το fakeout να μας οδηγήσει σε double bottom  και μετά bullran χαχαχαχ

image.png.bca8503ce44fad096e1be3439c14734b.png

Στις 23/4/2022 στις 12:01 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

image.png.c90ea3f2b0ad4037d01dcd6c72387c06.png

 

 

έτσι όπως έχει γίνει το πράγμα, είναι να αγοράζεις όταν ειναι κάτω, και να πουλάς με την πρώτη ευκαιρία. Τσεπώνεις οτι μπορείς και περιμένεις το επόμενο ντιπ. 

Έτσι και αλλιώς , τα λεφτά βγαίνουν όταν το μάρκετ είναι στα κόκκινα. Γιαυτό οι αρκούδες είναι συνήθως οι whales και οι ταύροι είναι οι hodlers . Βλέπουμε πράσινο και λέμε "επιτέλους ανεβαίνει" , ενώ οι αρκούδες (whales) λένε "τωρα είναι η ευκαιρία να πουλήσουμε και να dumpάρουμε τους βλάκες χόντλερς στην μάπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Καλό το fakeout να μας οδηγήσει σε double bottom  και μετά bullran χαχαχαχ

image.png.bca8503ce44fad096e1be3439c14734b.png

 

έτσι όπως έχει γίνει το πράγμα, είναι να αγοράζεις όταν ειναι κάτω, και να πουλάς με την πρώτη ευκαιρία. Τσεπώνεις οτι μπορείς και περιμένεις το επόμενο ντιπ. 

Έτσι και αλλιώς , τα λεφτά βγαίνουν όταν το μάρκετ είναι στα κόκκινα. Γιαυτό οι αρκούδες είναι συνήθως οι whales και οι ταύροι είναι οι hodlers . Βλέπουμε πράσινο και λέμε "επιτέλους ανεβαίνει" , ενώ οι αρκούδες (whales) λένε "τωρα είναι η ευκαιρία να πουλήσουμε και να dumpάρουμε τους βλάκες χόντλερς στην μάπα. 

Αρα του hodler η μανα δεν εκλαψε ποτε αλλα κλαινε οι hodlers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ πιστεύω  πως δεν θα υπάρχουν πλέον παρατεταμένα bear markets. Θα υπάρχουν φυσικά και μεγάλα κρας αλλά θα επανακάμπτουν πιο γρήγορα. Όσο περνάν τα χρόνια το κρυπτο μάρκετ θα γίνεται σαν το stock market με μικρότερες διακυμάνσεις. Είδωμεν 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...