Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Μάγκες χειρότερο και από fb-group έχει καταντήσει το club από ανακρίβειες/σπαμ μέχρι προϊόντα φαντασίας.

crypto.png.6f45629eb969853c9f8fd3274b29a919.png

XRP.png.47ae320ee5fb00018470d867ebe8d2c6.png

Εάν έχει ειπωθεί κάτι το οποίο δεν αληθεύει τότε κάνε μία παρένθεση και στείλε στοιχεία, τουλάχιστον το εχω πεί πολλές φορές. Καλό είναι να διορθώνουμε τις πληροφορίες μας.

Απο εκεί και πέρα....2017-2018 ξανα απο την αρχή βλέπω στο μαρκετ. Πάνε τα λέϊζερ eyes και diamond hands στο Τουίτερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποπάϊ το ποτένσιαλ του ΧΡΠ είναι εκεί ναί αλλά λόγο "reasons" είμαστε εδώ που είμαστε. 

Το ΣΕΚ έχει βαλθεί να φρενάρει το κρύπτο. Το ΣΕΚ πρέπει να καταργηθεί.... έρχετε και με το έτσι θέλω μας λέει πως "εγώ αποφασίζω" , για όλη την αγορά η Ριπλ παλεύει. 

https://www.sec.gov/files/digital-assets-risk-alert.pdf 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πεταχτώ σα τσόντα και να πω...σήμερα μου λεγε φιλος για το Cardano. Μεγάλη μπίζνα, μεσα σε ενα μήνα.

Κι εγω χαιρόμουν με το Οχ που πηγε απ'τα 50 λεπτα στο 1.5 για λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ποπάϊ το ποτένσιαλ του ΧΡΠ είναι εκεί ναί αλλά λόγο "reasons" είμαστε εδώ που είμαστε. 

Το ΣΕΚ έχει βαλθεί να φρενάρει το κρύπτο. Το ΣΕΚ πρέπει να καταργηθεί.... έρχετε και με το έτσι θέλω μας λέει πως "εγώ αποφασίζω" , για όλη την αγορά η Ριπλ παλεύει. 

https://www.sec.gov/files/digital-assets-risk-alert.pdf 

Δεν διαφωνω περιμενω αλλωστε εναν αρμαγεδων.Τρελη ευκαιρια αλλα θα μας παει πισω 3-4-5 χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, popai32 είπε

Δεν διαφωνω περιμενω αλλωστε εναν αρμαγεδων.Τρελη ευκαιρια αλλα θα μας παει πισω 3-4-5 χρονια

και εγώ αυτό βλέπω. Γιαυτό είπα για 0.20-0.25 σεντ χρπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια 0,2.Αν γινει κατι τετοιο και κρατησει το μπιτ θα παει στα 3000 και κανεις δεν θα περνει.Για μας ασε.Βεβαια στην εποχη μας που η συνωμοσιολογια κυλαεις στις φλεβες μας αν καποτε οι ανθρωποι θα αντεχαν 1-2 χρονια τωρα θα αντεξουν 10 και δεν θα πουλανε.Οι βρυκολακες που θα το κανουν αυτο θα πουν.Αυτοι ειναι μ....ες θα μας πεθανουν αστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, popai32 είπε

Ποια 0,2.Αν γινει κατι τετοιο και κρατησει το μπιτ θα παει στα 3000 και κανεις δεν θα περνει.Για μας ασε.Βεβαια στην εποχη μας που η συνωμοσιολογια κυλαεις στις φλεβες μας αν καποτε οι ανθρωποι θα αντεχαν 1-2 χρονια τωρα θα αντεξουν 10 και δεν θα πουλανε.Οι βρυκολακες που θα το κανουν αυτο θα πουν.Αυτοι ειναι μ....ες θα μας πεθανουν αστο

εμείς τον οκτώμβριο νοέμβριο ήμασταν στα 0.20+ δέν έχουμε ανάγκη.... οι λειζερομάτες είναι που θα βγούν στους δρόμους σαν τα ζόμπι xD

54 λεπτά πριν, popai32 είπε

Δεν διαφωνω περιμενω αλλωστε εναν αρμαγεδων.Τρελη ευκαιρια αλλα θα μας παει πισω 3-4-5 χρονια

αντε θα μας πείς ή θα με κάνεις να πληρώσω με χρπ ? xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

και εγώ αυτό βλέπω. Γιαυτό είπα για 0.20-0.25 σεντ χρπ. 

Και πότε θα ήταν αυτό πιθανό??πόσο σύντομα? Περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κομμάτι απο τις αυριανές δηλώσεις του Gensler που θα δωσει στη Γερουσια.

Ο συμβιβασμός φαίνεται όλο και πιο κοντά.

https://twitter.com/JohnEDeaton1/status/1366466659272261632?s=20

Και ολη η ομιλία: https://twitter.com/michellebond111/status/1366463982907850753?s=20

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Απο την μία ο Γκαρι Γκίνσλερ έχει πεί ξεκάθαρα πως θεωρεί το ΧΡΠ "unregistered security" απο την άλλη έχει δεχτεί "δωρεές" απο την Ριππλε στο πανεπιστήμιο που δίδασκε..... 

απο την άλλη εύχομαι οι bipartisan support θα κάνει το θαύμα τους image.png.62af486bb03db29842a27a7ace4beca1.png

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

 Απο την μία ο Γκαρι Γκίνσλερ έχει πεί ξεκάθαρα πως θεωρεί το ΧΡΠ "unregistered security" απο την άλλη έχει δεχτεί "δωρεές" απο την Ριππλε στο πανεπιστήμιο που δίδασκε..... 

απο την άλλη εύχομαι οι bipartisan support θα κάνει το θαύμα τους image.png.62af486bb03db29842a27a7ace4beca1.png

image.png

Οταν ειχε κανει τις δηλώσεις οτι το XRP ειναι unregistered security δεν ειχε ξεκινήσει τη λειτουργία του το ODL. 

Και μετά απο μερικούς μήνες έκανε το course στο MIT και περιέγραφε πως δούλευε το XRP με το ODL. 

Ενα crypto μπορεί από security να καταλήξει σε μη security μετά από κάποιο διάστημα και το αντίθετο.

Έτσι πιθανότατα το XRP ηταν security πριν το ODL, μετα ομως βρήκε χρήση και σταμάτησε να είναι.

Το ιδιο και το Ethereum, ξεκίνησε με ICO και μετά οσο μεγάλωνε το οικοσύστημα έφευγε περισσότερο από το χαρακτηρισμό ως security.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Οταν ειχε κανει τις δηλώσεις οτι το XRP ειναι unregistered security δεν ειχε ξεκινήσει τη λειτουργία του το ODL. 

Και μετά απο μερικούς μήνες έκανε το course στο MIT και περιέγραφε πως δούλευε το XRP με το ODL. 

Ενα crypto μπορεί από security να καταλήξει σε μη security μετά από κάποιο διάστημα και το αντίθετο.

Έτσι πιθανότατα το XRP ηταν security πριν το ODL, μετα ομως βρήκε χρήση και σταμάτησε να είναι.

Το ιδιο και το Ethereum, ξεκίνησε με ICO και μετά οσο μεγάλωνε το οικοσύστημα έφευγε περισσότερο από το χαρακτηρισμό ως security.

Εσύ δηλ πόσο αισιόδοξος είσαι για την απόφαση σε ποσοστό %

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ψευδώνυμo είπε

Εσύ δηλ πόσο αισιόδοξος είσαι για την απόφαση σε ποσοστό %

Πιστεύω είναι 70-30 να εχει θετική κατάληξη, δηλαδή ένα μικρό πρόστιμο για τα πρώτα χρόνια λειτουργίας και οτι στη σημερινή του μορφή δεν ειναι security.

Αν δεν γινει νωρίτερα συμβιβασμός με τον Gensler, τότε πάμε για summary judgement τον Σεπτεμβρη-Οκτωβρη σιγουρακι.

Μετά φυσικά κάτι τέτοιο θα ειναι τεράστιο νέο που θα δώσει την ώθηση σε πολλές εταιρείες απο Αμερική να χρησιμοποιήσουν το ODL όπως έκανε επιτυχημένα η Moneygram.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...