Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα τα posts και λέω " όχι ρε @@@ 2 ώρες πήγα για μπάσκετ και τώρα έγινε του δε μουν.? "

Ε μετά είδα ότι ανέβηκε 5 % ...εντάξει...😛

Επεξ/σία από ryu_hadouken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@popai32 Βλέπεις τί γίνετε ; Ρε φίλε, το κλείνω το στόμα μου.... Κοίτα dump το μπίτκοιν....

καλό γιατί αν δεν το κάνουμε δέν είναι healthy οπως είπες και εσυ. Τώρα....θα κάνει αυτά που είπες ; (εγώ πάντως τσιμουδιά φεν βγάζω.....) μόνο καλά λόγια απο δώ και πέρα..... xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΠ θα μείνει σταθερό ίσως πάει λιγο πάνω. Πολύς κόσμος φεύγει απο το μπίτκοιν και πάει είτε στο Tether,(stable coin) Είτε σε ΧΡΠ για να αποφύγει την πτώση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

ΧΡΠ θα μείνει σταθερό ίσως πάει λιγο πάνω. Πολύς κόσμος φεύγει απο το μπίτκοιν και πάει είτε στο Tether,(stable coin) Είτε σε ΧΡΠ για να αποφύγει την πτώση. 

Για πόσο καιρό? Εγώ για να εκμεταλλευτω την μεγάλη πτώση του που δεν ήρθε ποτέ τελικα πήγα προσωρινά αδα και στο τέλος θα χάσω όλα μου τα λεφτά σε αυτή τη μλκια. Έχει βαλτώσει το αδα. Fuck ada

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panosbel είπε

Καλησπέρα ομάδα. Γενικά από εδώ και από εκεί βλέπω πολλά θετικά και ελπιδοφόρα νέα. Νομίζω σιγά σιγά όπως ειπε ο @FromMyAshesRRR βρισκόμαστε στο τέλος ενός μαραθωνίου, μένει μόνο να δούμε ποσο θα τρέξουν τα τελευταία χιλιόμετρα. Τέλος θέλω να τονίσω ότι σιγά σιγά μου φαινεται(?) ότι ξεκολλάμε στο να ακολουθούμε το μπιτκοιν έστω και ελάχιστα...

Σόρρυ Πάνο, μου διέφυγε να σε απαντήσω. 

Βασικά αυτό που βλέπω είναι πολλά διαπλεκόμενα. Όπως έχω ξαναπεί, η κατάσταση είναι ένα μείγμα οικονομικοπολιτικοκοινονικό περιεχόμενο με εξελήξεις απο παντού. 

Το θέμα ΣΕΚ είναι τελειωμένο σίγουρα. Απλά για τα μάτια του κόσμου γινετε. Το ξέρουν μέχρι και τα βότσαλα. 

Εμάς πιστεύω θα μας το πούνε αργότερα. 

Πιστεύω πρώτα να έρθει η κατάρευση του χρηματιστηρίου (γιαυτό και όλοι μπαίνουν στο μπίτκοιν) για να γλιτώσουν τις περιουσίες τους.  Η Κίνα θα κλείσει τα κρύπτο mining (σάν αντάλαγμα γιατι καποια συμφωνία έχουν κάνει με την δύση) οπότε η τιμή του Μπίτκοιν θα πάει προς τα πάνω (μικρότερη προσφορά - μεγάλη ζήτηση = μεγάλη τιμή προϊόντος) το Μπίτκοιν θα πάει προς μεγαλύτερο ΑΤΗ, Μετά θα κοινοποιήσουν το GREAT RESET (για να αναλάβει η Ριπλ το remittances markets) και θα λήξει επίσημα η υπόθεση Ριπλ. Όλα αυτά μπροστά στα μάτια  μας. 

4 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Για πόσο καιρό? Εγώ για να εκμεταλλευτω την μεγάλη πτώση του που δεν ήρθε ποτέ τελικα πήγα προσωρινά αδα και στο τέλος θα χάσω όλα μου τα λεφτά σε αυτή τη μλκια. Έχει βαλτώσει το αδα. Fuck ada

Βλέπεις τί γίνετε με το Μπίτκοιν ; ακόμη δέν τελείωσε η διόρθωση του. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παιδια πουλησα εχτες ΧΡΠ στο 0.488  και αγορασα σημερα το πρωι ΑDA στο 1,071  VET < BAT ,, περιμενω μεσα σρο σαββατοκυριακο ανοδο του ΑDA  οποτε ξαναπουλαω και αγοραζω ΧΡΠ !!! 

 

Επεξ/σία από DIMTSA6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστευω μετα το Πασχα θα εχει ανοδο ολο το market.

Αν δεν εχει τοτε, θα πρεπει να περιμενουμε, μετα το  '23

Ο VIX ειναι στα πανω του, ολα τα αλλα κοκκινα.

Το BTC πρεπει πεσει στα 20k-25k usd,  να δουμε ποιο ειναι το σωστο support μετα.

Αν και το ειχαμε πει με τον FromMyAshesRRR οτι θα ειναι αυτη η εβδοαμδα down. Κ μαλλον θα συνεχισει κ την επομενη.

Επεξ/σία από mousis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mousis είπε

Πιστευω μετα το Πασχα θα εχει ανοδο ολο το market.

Αν δεν εχει τοτε, θα πρεπει να περιμενουμε, μετα το  '23

Ο VIX ειναι στα πανω του, ολα τα αλλα κοκκινα.

Το BTC πρεπει πεσει στα 20k-25k usd,  να δουμε ποιο ειναι το σωστο support μετα.

Αν και το ειχαμε πει με τον FromMyAshesRRR οτι θα ειναι αυτη η εβδοαμδα down. Κ μαλλον θα συνεχισει κ την επομενη.

Τα είχαμε πεί ναί και ο Popai32 απλά άλλες τιμές έχουμε υπολογίσει ο καθένας. Εγώ είμαι λιγάκι πιό αισιόδοξος(αν μπορώ να πώ κάτι τέτοιο) και δέν υπολογίζω να πέφτε πιό κάτω απο 40-42 αλλιώς θα μας πάρει η κατηφόρα. 

Αυτό που λέτε εσείς, έχει τις βάσεις του φυσικά, γιατί χάσαμε το support sta 50-52k και δέν κράτησε ούτε το 48. 

Οπότε ρεαλιστικά ώς προς απαισιόδοξα σωστά έχετε αυτές τις τιμές στο μυαλό σας. 

Ο λόγος για τον οποίο δεν θα ηθελα να δώ κάτι τέτοιο είναι γιατί οι μεγαλοκαρχαρίες θα γίνουν ακόμη πιό πλούσιοι. 

Μιλάω για F2Pool και όλους τους Ελον Μασκ, Facebook, Twitter, Microstrategies etc.....γιατί με το που μπήκε ο απλός κοσμάκης στις ηψηλές τιμές, ξαφνικά άρχισε η κατρακύλα και είδαμε το short selling να κάνει πάταγο. Οπότε οι κύριοι βγάλανε τρελό κέρδος και μεγαλώσανε τα πορτοφόλια τους. 

 Το σίγουρο είναι πως σε περίπτωση που πάει τόσο χαμηλά το Bitcoin η άνοδός του θα είναι πολύ γρήγορη προς τα 60κ. 

Γιατί ; για να κάνουν τον κοσμάκη να βιαστεί και να πάθει πάλι FOMO έχοντας ξεχάσει το κόλπο που του παίξανε πρίν μερικές εβδομάδες. 

Επίσης τέλος ιανουαρίου το Μπίτκοιν ήταν στα 32-34κ ευρώ πρίν ανεβούμε στα 48κ μέσα σε ένα μήνα. Ένα 35κ το πολύ 34κ ευρώ δέν θα πείραζε. (γνώμη μου) εξάλλου κατεβήκαμε μία φορά στις 22 φεβρουαρίου εκεί, οπότε έτσι θα σχηματίσουμε τον πάτο. Στις 8 φεβρουαρίου είχε κάνει πάλι ένα άλλο Support στα 35-36 αν ψάξεις. 

Η αλήθεια είναι πως ακούω πολλούς μεγάλους youtubers να έχουν τις ίδιες τιμές με εσάς. 

Όσο πιό γρήγορα τελειώσει η διόρθωση , θα ξεκκινήσει πάλι η άνοδος. 

 

39 λεπτά πριν, DIMTSA6 είπε

Εγω παιδια πουλησα εχτες ΧΡΠ στο 0.488  και αγορασα σημερα το πρωι ΑDA στο 1,071  VET < BAT ,, περιμενω μεσα σρο σαββατοκυριακο ανοδο του ΑDA  οποτε ξαναπουλαω και αγοραζω ΧΡΠ !!! 

 

καταλαβαίνω, το κακό είναι οτι το ρίσκο και η χασούρα . Εύχομαι να σου βγεί η κίνηση σου αυτη. 

Η Καλύτερη στρατιγηκή είναι hodl και αγοράζεις όταν πάει κάτω το μαρκετ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα παιδιά... καινούργιος μέλος εδώ, είμαι περίεργος πως θα πάει το δικαστήριο και τι κατάληξη θα έχει το xrp.. και θα ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει γιατί η paypal δεν πρόσθεσε το xrp ; Το έχω απορία αυτό....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Cli είπε

Καλησπέρα παιδιά... καινούργιος μέλος εδώ, είμαι περίεργος πως θα πάει το δικαστήριο και τι κατάληξη θα έχει το xrp.. και θα ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει γιατί η paypal δεν πρόσθεσε το xrp ; Το έχω απορία αυτό....

 

γιατί μετά απο 2 μέρες το ΣΕΚ τους έκανε μήνυση οπότε η Ριπλ ήταν ήδη ενημερωμένη και επειδη το ΣΕΚ θεωρεί το ΧΡΠ ώς παράνομο χρεότυπο, τότε η PayPal θα είχε πρόβλημα με το ΣΕΚ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

γιατί μετά απο 2 μέρες το ΣΕΚ τους έκανε μήνυση οπότε η Ριπλ ήταν ήδη ενημερωμένη και επειδη το ΣΕΚ θεωρεί το ΧΡΠ ώς παράνομο χρεότυπο, τότε η PayPal θα είχε πρόβλημα με το ΣΕΚ. 

Μου λύθηκε η απορία...ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DIMTSA6 είπε

Εγω παιδια πουλησα εχτες ΧΡΠ στο 0.488  και αγορασα σημερα το πρωι ΑDA στο 1,071  VET < BAT ,, περιμενω μεσα σρο σαββατοκυριακο ανοδο του ΑDA  οποτε ξαναπουλαω και αγοραζω ΧΡΠ !!! 

 

Γιατί όμως περιμένεις άνοδο του ADA μέσα στο σαββατοκύριακο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DIMTSA6 είπε

Εγω παιδια πουλησα εχτες ΧΡΠ στο 0.488  και αγορασα σημερα το πρωι ΑDA στο 1,071  VET < BAT ,, περιμενω μεσα σρο σαββατοκυριακο ανοδο του ΑDA  οποτε ξαναπουλαω και αγοραζω ΧΡΠ !!! 

 

Γιατι ξεκινησε ηδη !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...