Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

To FXRP θα είναι stablecoin που θα χρησιμοποιείται στο Flare Network. 

Η τιμή του θα κρατιέται σταθερή από το minting που θα κάνουν αυτοί που θα κλειδώνουν τα XRP τους και θα παίρνουν ως επιβράβευση FLR.

 

Και αυτά τα Dao και Yield flare?Ειναι κάτι άλλο;Πως θα μπορούμε να αποκτήσουμε Yield?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, koularasss είπε

Τα πρώτα flr πότε θα φανούν περίπου; Μαρτιο δεν θα ήταν;

Στο site εγραφαν Q1-Q2 2021

https://blog.flare.xyz/spark-claim-guide/

 

8 ώρες πριν, StelikosV είπε

Και αυτά τα Dao και Yield flare?Ειναι κάτι άλλο;Πως θα μπορούμε να αποκτήσουμε Yield?Ευχαριστω

Μεσω της πλατφορμας DeFi που χτιζεται στο Flare Network, το Flare Finance.

Ακομα ειναι σε Beta. Θα πρεπει πρωτα να βγει το Flare Network και μετα θα βγει και το Flare Finance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Στο site εγραφαν Q1-Q2 2021

https://blog.flare.xyz/spark-claim-guide/

 

Μεσω της πλατφορμας DeFi που χτιζεται στο Flare Network, το Flare Finance.

Ακομα ειναι σε Beta. Θα πρεπει πρωτα να βγει το Flare Network και μετα θα βγει και το Flare Finance.

Και αυτά τα coins θα είναι διαθέσιμη για αγορά η θα είναι κάτι σαν ανταμοιβή;Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, StelikosV είπε

Και αυτά τα coins θα είναι διαθέσιμη για αγορά η θα είναι κάτι σαν ανταμοιβή;Ευχαριστω

Και τα δυο. Θα πάρεις το 15% των FLR (Spark) που δικαιούσαι τη πρώτη μέρα που θα βγει το Flare Network. Θα μπορείς να τα πουλήσεις κατευθείαν αν θες. Πιθανότατα θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για yield στο Flare Finance. 

Μετά υπάρχουν και άλλα reward, όπως είπα με το mint του FXRP, αλλά θα ξέρουμε περισσότερα, όταν βγει από τη beta η πλατφόρμα.

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω ότι μέχρι το  sec που στην πιο αισιόδοξη και καλή περίπτωση θα έχουμε επίλυση τον Οκτώβριο και μετά δεν νομίζω να κουνηθεί.Αν είστε στην τιμή αγοράς του ή κάπου εκεί κοντά βγείτε και ξαναμπαίνετε αργότερα.Υπάρχουν τόσα πρότζεκτ που κάνουν μπαμ με την καλή έννοια αυτή την εποχή.

Πριν 4 μέρες ξαναγόρασα 50 %  xrp και από 25% chilliz και 25 % stc.

Κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο.Τα άλλα δύο πάνε γαμ÷_×_ ντας και το xrp ακούνητο.

Σκέφτομαι να τπ δώσω ακόμα και με μικρή χασούρα για να μη χάσω το τρένο σε άλλα.

Δείτε επίσης και το reef όποιος θέλει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το topic είναι για το XRP. 

Και εμείς έχουμε κάνει diversify (δεν έχω πουλήσει τα XRP, απλά έβαλα και κάποια λεφτά σε άλλα projects), αλλά δεν είναι επί του θέματος.

Ας το κρατήσουμε καθαρό το θέμα από εδώ και πέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω παιδιά τι θα γινει παντως αν θα πάρει τα κρυπτο η κατηφόρα των χρηματιστηρίων η θα πεσουν  όλοι στα κρυπτο για να γλιτώσουν το κρας.....παντως δεν τα βλέπω πολύ ρόδινα τα πράγματα...🙁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γνωστο οτι οταν πουλας απο ψυχολογια πιο κατω χανεις χρηματα.Εχω πει οτι δεν το κουναω αν δεν περασει ο χρονος γιατι το run χ5 χ10 θα το κανει ετσι κι αλλιως(δεν μιλαω για to big bang που ολοι ονειρευομαστε) ανεξαρτητος των υποθεσεων .Αλλα το αναθεματησμενο δειχνει προς ολοταχος για 0,33 και δεν μαρεσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν δούμε καθαρά ιστορικά το θέμα το 2017, το run για το XRP ξεκίνησε τον Απρίλιο και μετά τον Μάιο έκανε το πρώτο μεγάλο run όταν έφτασε τα 0,42 από το 0,01 που ήταν στις αρχές Απριλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Πάντως αν δούμε καθαρά ιστορικά το θέμα το 2017, το run για το XRP ξεκίνησε τον Απρίλιο και μετά τον Μάιο έκανε το πρώτο μεγάλο run όταν έφτασε τα 0,42 από το 0,01 που ήταν στις αρχές Απριλίου.

11/12/17 το xrp δεν εδειχνε σημεια ζωης ενο το btc ηταν στα 16κ ....Και ξαφνικα το xrp  απο το 0,2 πηγε μεσα σε ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ 0,9 και τις επομενες στα 3 ευρω.Το ποτε θα γινει η εκτοξευση δεν το ξερει κανεις και το να πεις βγαινω τωρα παω αλλου και ξανα μπαινω μετα δεν ειναι και πολυ σοφο,το τραινο θα εχει φυγει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, popai32 είπε

Ειναι γνωστο οτι οταν πουλας απο ψυχολογια πιο κατω χανεις χρηματα.Εχω πει οτι δεν το κουναω αν δεν περασει ο χρονος γιατι το run χ5 χ10 θα το κανει ετσι κι αλλιως(δεν μιλαω για to big bang που ολοι ονειρευομαστε) ανεξαρτητος των υποθεσεων .Αλλα το αναθεματησμενο δειχνει προς ολοταχος για 0,33 και δεν μαρεσει

Agreed 

29 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Πάντως αν δούμε καθαρά ιστορικά το θέμα το 2017, το run για το XRP ξεκίνησε τον Απρίλιο και μετά τον Μάιο έκανε το πρώτο μεγάλο run όταν έφτασε τα 0,42 από το 0,01 που ήταν στις αρχές Απριλίου.

ξανά agreed

7 λεπτά πριν, popai32 είπε

11/12/17 το xrp δεν εδειχνε σημεια ζωης ενο το btc ηταν στα 16κ ....Και ξαφνικα το xrp  απο το 0,2 πηγε μεσα σε ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ 0,9 και τις επομενες στα 3 ευρω.Το ποτε θα γινει η εκτοξευση δεν το ξερει κανεις και το να πεις βγαινω τωρα παω αλλου και ξανα μπαινω μετα δεν ειναι και πολυ σοφο,το τραινο θα εχει φυγει.

συνagreed

απο δευτέρα ξεκκινά πάλι το training και healthy διατροφή....έχω ένα μήνα που ξέφυγα....αυτός ήταν ο πιο μπάσταρδος μήνας .....

έχω τρείς μέρες  με συνάδελφο και  του μαθαίνω κάποια πράγματα....και με έχει πρήξει τα σηκώτια...σάλταρα τόσο απο τα ψυχολογικά που έχει που όταν πήγα να γεμίσω το ντεπόζιτο, αντί για ντίζελ έβαλα αμόλυβδη στο αμάξι.......ευτυχώς μετά απο τηλεφωνήματα με την lease κανονίστηκε μου δώσανε αυτοκίνητο και μπόρεσα να γυρίσω σπίτι...αλλιώς έπρεπε να μου κανονίσουνε 2 μέρες ξενοδοχείο xD ..... σήμερα έχει ουισκάκι μέχρι να ξυπνήσω αύριο το πρωί δίχως να θυμάμαι τίποτα...ξεκκίνησα με μία  tripple μπύρα και τώρα είμαι στο δεύτερο ουισκάκι....XRP to the moon ! GARY YOU LISTEN ? ε ; γιου λίστεν ; χαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Agreed 

ξανά agreed

συνagreed

απο δευτέρα ξεκκινά πάλι το training και healthy διατροφή....έχω ένα μήνα που ξέφυγα....αυτός ήταν ο πιο μπάσταρδος μήνας .....

έχω τρείς μέρες  με συνάδελφο και  του μαθαίνω κάποια πράγματα....και με έχει πρήξει τα σηκώτια...σάλταρα τόσο απο τα ψυχολογικά που έχει που όταν πήγα να γεμίσω το ντεπόζιτο, αντί για ντίζελ έβαλα αμόλυβδη στο αμάξι.......ευτυχώς μετά απο τηλεφωνήματα με την lease κανονίστηκε μου δώσανε αυτοκίνητο και μπόρεσα να γυρίσω σπίτι...αλλιώς έπρεπε να μου κανονίσουνε 2 μέρες ξενοδοχείο xD ..... σήμερα έχει ουισκάκι μέχρι να ξυπνήσω αύριο το πρωί δίχως να θυμάμαι τίποτα...ξεκκίνησα με μία  tripple μπύρα και τώρα είμαι στο δεύτερο ουισκάκι....XRP to the moon ! GARY YOU LISTEN ? ε ; γιου λίστεν ; χαχαχαχα

χαχα ωραιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλέχτε...😂 από Δευτέρα ξεκκιναει πάλι διατροφή και training....βλεπω να τα χαρίζω σε ένα φιλαράκι....κακο πράγμα η άθληση παιδιά....

IMAG5152.jpg

σόρρυ για το off topic Thomas...άλλοι αγοράζουνε Lambo με τα χρπ....εγω θα ασχοληθώ με Σκωτσέζικα προϊόντα ;) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Διαλέχτε...😂 από Δευτέρα ξεκκιναει πάλι διατροφή και training....βλεπω να τα χαρίζω σε ένα φιλαράκι....κακο πράγμα η άθληση παιδιά....

IMAG5152.jpg

Τι training...κανε trading πιο πολλα θα χασεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...