Προς το περιεχόμενο

Πως σκαναρει τα προιοντα το skroutz.gr?


timcook

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, defacer είπε

Δεν αναφέρομαι καθόλου σε τέτοιου είδους ανάλυση. Αυτό που λεω είναι ότι φαίνεται να ξεκινάς με το δεδομένο πως το σύμπαν έχει υποχρέωση με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να σου επιτρέψει να κάνεις αυτό που σκέφτεσαι όπως το σκέφτεσαι.

Αλλά δεν έχει.

Μόνο οι ίδιοι μπορούν να σου το πουν.

Ειδικά από τη στιγμή που θέλεις να κάνεις εμπορική δραστηριότητα πάντως, είναι ξεκάθαρο πως κανείς δεν έχει νομική υποχρέωση να σου επιτρέψει το παραμικρό. Και τώρα που είναι ξεκάθαρο το εμπορική, really what were you thinking όταν ζητούσες από Σκρούτζ. Δώστε μου τζάμπα τα δεδομένα που παίρνετε από τους πελάτες σας για να κάνω μια δουλειά; FFS.

ΥΓ αυτό που λέει ο elorant. Φαίνεται πως πηγαίνεις στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα, καλά κάνεις και πιστεύεις στις δυνάμεις σου αλλά spoiler alert, δεν έχεις ιδέα από τα practicalities αυτού που πας να κάνεις οπότε η συμβουλή μου είναι: δοκίμασε να το κάνεις για σένα, και άσε τα business plan για αργότερα που θα έχεις δει στην πράξη τι θα γίνει.

Screen.png.ad5709ea174b1f50fa2067c5ba6a753e.png

Δεν ειχα δει το "Συνεργάτες". Ηθελα να φτιαξω μια εφαρμογη on top off skroutz χωρις να κερδιζω κατι απο τους καταστηματαρχες. Ας μετρουσαν τα click σαν να γινοταν απο το skroutz και ας παιρνουν αυτοι το κερδος, cost per click.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 26/09/2018 at 23:37, timcook said:

Screen.png.ad5709ea174b1f50fa2067c5ba6a753e.png

Δεν ειχα δει το "Συνεργάτες". Ηθελα να φτιαξω μια εφαρμογη on top off skroutz χωρις να κερδιζω κατι απο τους καταστηματαρχες. Ας μετρουσαν τα click σαν να γινοταν απο το skroutz και ας παιρνουν αυτοι το κερδος, cost per click.

Εγώ αυτό που κατάλαβα δεν είναι ότι θα έφτιαχνες κάτι on top of skroutz, αλλά instead of skroutz. Αυτό που θα έφτιαχνες, αν πέσει το skroutz.gr θα δουλεύει; Αν ναι, δεν είναι on top of skroutz.

Ελπίζω καταλαβαίνεις ότι άλλο να σου δώσουν API access, που έχουν εκείνοι τον έλεγχο ανά πάσα στιγμή, και άλλο να σταυρώσουν τα δεδομένα τους και να τα στείλουν πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, defacer είπε

Εγώ αυτό που κατάλαβα δεν είναι ότι θα έφτιαχνες κάτι on top of skroutz, αλλά instead of skroutz. Αυτό που θα έφτιαχνες, αν πέσει το skroutz.gr θα δουλεύει; Αν ναι, δεν είναι on top of skroutz.

Ελπίζω καταλαβαίνεις ότι άλλο να σου δώσουν API access, που έχουν εκείνοι τον έλεγχο ανά πάσα στιγμή, και άλλο να σταυρώσουν τα δεδομένα τους και να τα στείλουν πακέτο.

Οχι, δεν δουλευει. Με το API κανω δουλεια αλλα το εχουν μονο για partners.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...