Προς το περιεχόμενο

iCARD Wallet


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Όχι, με το nfc?

όχι δεν γίνεται. μόνο loyalty cards οι οποίες έχουν barcode μιας και από την κάμερα (μέσα από το app) σκανάρεις το barcode και προσθέτεις την κάρτα.

αλλά είναι καλή ιδέα αυτο με το nfc που θελεις... για να δούμε... 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eστειλα ένα έμβασμα Sepa σε ευρω σε αυτούς πριν πάνω από δέκα μέρες. Το έμβασμα ούτε πιστωθηκε στο λογαριασμό μου ούτε επιστράφηκε πίσω μέχρι σήμερα. Τους έστειλα email και μου λένε ότι δεν το έλαβαν ποτέ. Κανονικοί απατεώνες. Καμία εμπιστοσύνη σε αυτούς πλέον........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, spartak1 said:

Eστειλα ένα έμβασμα Sepa σε ευρω σε αυτούς πριν πάνω από δέκα μέρες. Το έμβασμα ούτε πιστωθηκε στο λογαριασμό μου ούτε επιστράφηκε πίσω μέχρι σήμερα. Τους έστειλα email και μου λένε ότι δεν το έλαβαν ποτέ. Κανονικοί απατεώνες. Καμία εμπιστοσύνη σε αυτούς πλέον........

Απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα. Μέχρι και ο φίλος vickr αναθεώρησε στα περί εμπιστοσύνης και λέει οτι στέλνουμε ένα μικρό ποσό πλέον. Έχουν ανοιχτεί 3-4 θέματα για την ίδια εταιρία με τα παραπλήσια προϊόντα της, θα τα δει κανένας ανίδεος και θα νομίσει οτι πρόκειται περί διαφορετικών λύσεων. Απο revolut έστειλα έμβασμα σε Ν26 το πρωί και σε λίγες ώρες ήταν στον γερμανικό λογαριασμό.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα. Μέχρι και ο φίλος vickr αναθεώρησε στα περί εμπιστοσύνης και λέει οτι στέλνουμε ένα μικρό ποσό πλέον. Έχουν ανοιχτεί 3-4 θέματα για την ίδια εταιρία με τα παραπλήσια προϊόντα της, θα τα δει κανένας ανίδεος και θα νομίσει οτι πρόκειται περί διαφορετικών λύσεων. Απο revolut έστειλα έμβασμα σε Ν26 το πρωί και σε λίγες ώρες ήταν στον γερμανικό λογαριασμό.

Το εξοργιστικό είναι που ισχυρίζονται ότι δεν τα έλαβαν ενώ δήλωναν ότι σε 5 εργάσιμες το πολύ θα τα επιστρέψουν τα εμβάσματα ποου στάλθηκαν μέσω SEPA.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, αφου οπως εχουμε πει σε ολα τα θεματα τους και εχουν ανακοινωσει και οι ιδιοι, υπαρχει προβλημα τωρα με τις sepa συναλλαγες, εδω και μερες.

Ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν μπερδεματα και καθυστερησεις στις sepa τωρα.

Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι γενικα απατεωνες.

Μια χαρα αδειασαμε τα υπολοιπα μας απο τις καρτες μας αυτες τις μερες.

Και στους Βραζιλιανους που μπλοκαραν λογαριασμους, τωρα ειναι ανοιχτοι και τους εχουν δωσει περιθωριο 2 μηνες να τους αδειασουν.

Δεν θα το εκαναν αυτο αν ηταν απατεωνες, δεν χρειαζεται να υπερβαλλουμε, στην τελικη, οποιος ανησυχει, ή μικρο ποσό ή καθολου, υπαρχουν και οι αλλες γνωστες εταιρειες.

Παντως, περαν των sepa συναλλαγων, λειτουργουν κανονικα οι υπηρεσιες των καρτων τους εως τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Ενταξει, αφου οπως εχουμε πει σε ολα τα θεματα τους και εχουν ανακοινωσει και οι ιδιοι, υπαρχει προβλημα τωρα με τις sepa συναλλαγες, εδω και μερες.

Ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν μπερδεματα και καθυστερησεις στις sepa τωρα.

Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι γενικα απατεωνες.

Μια χαρα αδειασαμε τα υπολοιπα μας απο τις καρτες μας αυτες τις μερες.

Και στους Βραζιλιανους που μπλοκαραν λογαριασμους, τωρα ειναι ανοιχτοι και τους εχουν δωσει περιθωριο 2 μηνες να τους αδειασουν.

Δεν θα το εκαναν αυτο αν ηταν απατεωνες, δεν χρειαζεται να υπερβαλλουμε, στην τελικη, οποιος ανησυχει, ή μικρο ποσό ή καθολου, υπαρχουν και οι αλλες γνωστες εταιρειες.

Παντως, περαν των sepa συναλλαγων, λειτουργουν κανονικα οι υπηρεσιες των καρτων τους εως τωρα. 

Καταρχήν η icard ουδέποτε μου έστειλε Mail που να ενημερώνει ότι έχουν προβλημα με τα εμβάσματα sepa. Δεύτερον έστειλα έμβασμα sepa σε ευρω και υποτίθεται ότι όσα στάλθηκαν θα επιστρέφονται αυτόματα πίσω το πολύ σε 5 εργάσιμες μέρες. Απευθύνθηκα σε αυτούς και ισχυρίζονται ότι δεν το έλαβαν το έμβασμα, παρόλο που τους έστειλα επιβεβαιωση απο την άλλη τράπεζα.

Αν εσύ θεωρείς τη συμπεριφορά αυτη συμπεριφορά φυσιολογική/ανεκτή για μια εταιρία που φιλοδοξεί να παρέχει τραπεζικές υπηρεσίες για μένα δεν είναι καθόλου ανεκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, spartak1 said:

Καταρχήν η icard ουδέποτε μου έστειλε Mail που να ενημερώνει ότι έχουν προβλημα με τα εμβάσματα sepa. Δεύτερον έστειλα έμβασμα sepa σε ευρω και υποτίθεται ότι όσα στάλθηκαν θα επιστρέφονται αυτόματα πίσω το πολύ σε 5 εργάσιμες μέρες. Απευθύνθηκα σε αυτούς και ισχυρίζονται ότι δεν το έλαβαν το έμβασμα, παρόλο που τους έστειλα επιβεβαιωση απο την άλλη τράπεζα.

Αν εσύ θεωρείς τη συμπεριφορά αυτη συμπεριφορά φυσιολογική/ανεκτή για μια εταιρία που φιλοδοξεί να παρέχει τραπεζικές υπηρεσίες για μένα δεν είναι καθόλου ανεκτή.

Ίσως ούτε οι ίδιοι να μην έχουν πρόσβαση και να τους έχουν μπλοκάρει τους sepa λογαριασμούς.

Εγώ σκέφτομαι ότι θα ψάχνουν και τους πελάτες μιας και οι Βραζιλιάνοι που ακούστηκαν σίγουρα δεν θα είναι από τις φαβέλες και μάλλον θα διακινήθηκαν σοβαρά ποσά. Όποτε τους παίρνει η βραζιλιάνικη μπάλα όλους Έλληνες ξένους κοκ. Μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση για το ξέπλυμα χρήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το θεμα με τα sepa θα διορθωθει, δεν εχουν σκοπο να φανε τα λεφτα κανενος απλα ειναι μια δυσκολη κατασταση αυτη με τα sepa και η αληθεια ειναι πως ειναι αρκετα πιεσμενοι.  οσοι θελετε μπορειτε να τους παρετε και τηλ: ‭00 44 20 3129 1213‬

χρηματα να ειναι στον αερα δεν παιζει, ή θα πανε στον παραληπτη ή θα γυρισουν στον αποστολεα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, VICKR είπε

το θεμα με τα sepa θα διορθωθει, δεν εχουν σκοπο να φανε τα λεφτα κανενος απλα ειναι μια δυσκολη κατασταση αυτη με τα sepa και η αληθεια ειναι πως ειναι αρκετα πιεσμενοι.  οσοι θελετε μπορειτε να τους παρετε και τηλ: ‭00 44 20 3129 1213‬

χρηματα να ειναι στον αερα δεν παιζει, ή θα πανε στον παραληπτη ή θα γυρισουν στον αποστολεα.

Συνεργάζεσαι επίσημα με αυτούς και σε ενημέρωσαν σχετικά ή παραθέτεις την προσωπική σου εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω ανθρωπους που δουλευουν μαζι τους.

σχετικα με τα «χρηματα στον αερα» που εγραψα ειναι απο προσωπικη εμπειρια μιας και εχω paypal και skrill (moneybookers τοτε - ειχαν λογαριασμο «κουβα» στην alpha bank) απο το 2003 και φυσικα μου εχουν τυχει διαφορα με πληρωμες-μεταφορες αλλα ποτε δεν χαθηκαν χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

moneybookers..., μεσουρανουσε σαν αξιοπιστη λυση στα ιντερνετικα καζινο και σαιτ στοιχηματων την περασμενη δεκαετια...., τι κανει αυτη η "ψυχη"?

Εχω να μπω στον λογαριασμο μου απο τοτε..., εκτοτε ειδα πριν λιγα χρονια την αλλαγη σε skrill αλλα δεν ετυχε να χρησιμοποιησω..., εχει αλλαξει κατι απο τοτε?

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nek4d είπε

moneybookers..., μεσουρανουσε σαν αξιοπιστη λυση στα ιντερνετικα καζινο και σαιτ στοιχηματων την περασμενη δεκαετια...., τι κανει αυτη η "ψυχη"?

Εχω να μπω στον λογαριασμο μου απο τοτε..., εκτοτε ειδα πριν λιγα χρονια την αλλαγη σε skrill αλλα δεν ετυχε να χρησιμοποιησω..., εχει αλλαξει κατι απο τοτε?

...το λογοτυπο 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...