Προς το περιεχόμενο

iCARD Wallet


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, VICKR είπε

Ποιό θέμα έχει η iCard ? 

Δεν είναι ακριβώς θέμα της icard δεν δέχεται τις κάρτες που προείπα, καλή ναι μεν αλλά δεν μπορούμε να την χρησιμοποιούμε άμεσα πάρα μόνο με έμβασμα. Είτε είναι θέμα icard είτε  των τραπεζών η ουσία είναι ότι δεν είναι άμεση η φόρτιση τηα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KonstasK είπε

Δεν είναι ακριβώς θέμα της icard δεν δέχεται τις κάρτες που προείπα, καλή ναι μεν αλλά δεν μπορούμε να την χρησιμοποιούμε άμεσα πάρα μόνο με έμβασμα. Είτε είναι θέμα icard είτε  των τραπεζών η ουσία είναι ότι δεν είναι άμεση η φόρτιση τηα

Ξέρουμε ότι δουλευει με Ελληνικές Mastercard εκτος Εθνικής και δε δουλεύει με Visa (Ελληνικές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Email πριν λίγο

Αναφορά σε κείμενο

Hello,

Thank you for using iCard!

We just want to let you know that we’re updating our tariff as of 1st of April 2019, when all original credit transactions (OCT)* will be charged with 1.00 EUR fee. You’ll not need to do anything more in order to continue using your iCard Digital Wallet.

Have in mind that your Legal Agreement, rest of the fees and limits remain the same.

To check this update, please click here.

If you do not agree with this change in your Tariff, you have the right to cancel your iCard service, redeem your remaining balance and terminate your current Legal agreement without being charged extra fees for termination, by contacting us at [email protected]

Kind regards,
iCard Team
 

Όποιος ξέρει τι είναι τα OCT και μπορεί να εξηγήσει με απλά λόγια....θα βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Doubt είπε

Email πριν λίγο

Όποιος ξέρει τι είναι τα OCT και μπορεί να εξηγήσει με απλά λόγια....θα βοηθήσει.

το γραφουν στο τελος του mail

*OCT (Original Credit Transaction) is a payment method that allows funds to be transferred directly to your issued cards – virtual Visa and Mastercard, iCard Visa and e-GiftCards.

βεβαια δεν βοηθαει δες αυτο: https://developer.visa.com/legacy/products/vpp/documents/json/oct.html

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε αυτό βοηθάει.

Τέλος πάντων, εμένα σαν απλό χρήστη, με 100 ευρώ π.χ. στην icard που θα ξαδευτούν μέσω paypal σε αγορές online και κάποια στιγμή θα την ξαναφορτώσω με κάποιο έμβασμα από ελληνική τράπεζα, με επηρεάζει σε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Doubt είπε

Ούτε αυτό βοηθάει.

Τέλος πάντων, εμένα σαν απλό χρήστη, με 100 ευρώ π.χ. στην icard που θα ξαδευτούν μέσω paypal σε αγορές online και κάποια στιγμή θα την ξαναφορτώσω με κάποιο έμβασμα από ελληνική τράπεζα, με επηρεάζει σε κάτι;

αφορα τις επιστροφες χρηματων απευθειας στην καρτα (πχ online αγορα και μετα ακυρωση) - αυτο καταλαβα.

οχι, τα εμβασματα παραμενουν ως εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, VICKR είπε

αφορα τις επιστροφες χρηματων απευθειας στην καρτα (πχ online αγορα και μετα ακυρωση) - αυτο καταλαβα.

οχι, τα εμβασματα παραμενουν ως εχουν

Δηλαδή αν κάνω μια αγορά αξίας 5 ευρω με την κάρτα και δε λάβω το αντικείμενο και ζητήσω επιστροφή θα με χρεώσουν ένα ευρω;;;; Τι απατεωνιά είναι αυτη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spartak1 είπε

Δηλαδή αν κάνω μια αγορά αξίας 5 ευρω με την κάρτα και δε λάβω το αντικείμενο και ζητήσω επιστροφή θα με χρεώσουν ένα ευρω;;;; Τι απατεωνιά είναι αυτη;

δε ξερω. εγω αυτο καταλαβα. μπορει να ειναι και κατι αλλο. αν σε ενδιαφερει τοσο ρωτα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2019 στις 6:55 ΠΜ, spartak1 είπε

Δηλαδή αν κάνω μια αγορά αξίας 5 ευρω με την κάρτα και δε λάβω το αντικείμενο και ζητήσω επιστροφή θα με χρεώσουν ένα ευρω;;;; Τι απατεωνιά είναι αυτη;

ακριβώς έστω και αν στο επιστρέψει  και το  paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Μόλις αυτές τις μέρες έβγαλα icard μαζί με πιστοποίηση στοιχείων και περιμένω να μου ρθει σε λίγες μέρες. Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει τπτ που πρέπει να προσέξω που μπορεί να μου διαφεύγει. Είδα στα άλλα post πάντως που λένε ότι δεν φαίνεται να είναι τελείως αξιόπιστη. Ισχύει αυτό? Κάνα 300ευρω θέλω να χω μέσα για συναλλαγές σε pos κάθε τόσο. Παίζει να υπάρξει κάνα ρίσκο?

Οι λόγοι για τους οποίους έβγαλα, ενώ έχω ήδη Revolut και N26, είναι

- άμεσο top up με mc πειραιώς με προμήθεια 0.5%, ώστε αν θέλω, μπορώ άμεσα επίσης να  στείλω στην revo μικροποσά (~100€) φθηνότερα από έμβασμα

- προσφέρει Tap n Pay 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SerMark είπε

Καλησπέρα παίδες. Μόλις αυτές τις μέρες έβγαλα icard μαζί με πιστοποίηση στοιχείων και περιμένω να μου ρθει σε λίγες μέρες. Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει τπτ που πρέπει να προσέξω που μπορεί να μου διαφεύγει. Είδα στα άλλα post πάντως που λένε ότι δεν φαίνεται να είναι τελείως αξιόπιστη. Ισχύει αυτό? Κάνα 300ευρω θέλω να χω μέσα για συναλλαγές σε pos κάθε τόσο. Παίζει να υπάρξει κάνα ρίσκο?

Οι λόγοι για τους οποίους έβγαλα, ενώ έχω ήδη Revolut και N26, είναι

- άμεσο top up με mc πειραιώς με προμήθεια 0.5%, ώστε αν θέλω, μπορώ άμεσα επίσης να  στείλω στην revo μικροποσά (~100€) φθηνότερα από έμβασμα

- προσφέρει Tap n Pay 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

κανενα ρισκο, μια χαρα ειναι η υπηρεσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...