Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Κουζινομηχανή


qwertyuiop2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, fysikos είπε

Ναι το εχει

D94E8ADE-0EE2-4B3A-B537-0EC23EBD46EA.png

Τα σχόλια στο σκρουτζ είναι νομίζω καλύτερη πηγή πληροφοριών!

Πάντως αν δεν το βιάζεστε, στη θέση σας, αφού ήδη έχετε χρησιμοποιήσει του lidl, θα περίμενα να το ξαναφέρει.

Αλλά εσείς ξέρετε γιατί θέλετε να πάτε σε Kenwood!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εχω και γω και ναι δινει το μπλεντερ.Στα 300 το τσιμπησα και γω και ειμαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.Οπως σε καθε τι οτι πληρωνεις παιρνεις.Για μενα αξιζει η αγορα του.

Επεξ/σία από Menelaos83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Το εχω και γω και ναι δινει το μπλεντερ.Στα 300 το τσιμπησα και γω και ειμαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.Οπως σε καθε τι οτι πληρωνεις παιρνεις.Για μενα αξιζει η αγορα του.

Για ζύμωμα ψωμιού ενδιαφέρομαι περισσότερο. Πως τα πάει; Ζορίζεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, fysikos είπε

Για ζύμωμα ψωμιού ενδιαφέρομαι περισσότερο. Πως τα πάει; Ζορίζεται ;

Οχι δεν ειχα καποιο προβλημα ειναι σκυλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2021 στις 8:52 ΜΜ, fysikos είπε

KVC3100S σκεφτόμαστε να αγοράσουμε την συγκεκριμένη μηχανή για οικιακή χρυσή. Στα υπέρ της ότι έχει πολλά εξαρτήματα αλλά στο μείον (δεν το έχω επιβεβαιώσει όμως ) τα πλαστικά ( ; ) γρανάζια....

αν μπορείτε να πείτε κάποια γνώμη...

Καλημερα. Εγω εχω τη συγκεκριμένη και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη. Εχει εναν γατζο, ενα αλλο εξαρτημα π το χρησιμοποιείς για αυγο ζαχαρη, το κλασσικο και αποχυμωτη τον οποιο δεν εχω χρησιμοποιησει ακομα. Τα εξαρτηματα τα πλενω παντα στο χέρι ολα επειδη διαβασα σε σχολια στο σκρουρζ οτι δεν πρεπει κ οτι θα χαλασουν. Εαν σας ενδιαφέρει ακομα μπορείτε να με ρωτησετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2021 στις 10:52 ΠΜ, Joanna000 είπε

Καλημερα. Εγω εχω τη συγκεκριμένη και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη. Εχει εναν γατζο, ενα αλλο εξαρτημα π το χρησιμοποιείς για αυγο ζαχαρη, το κλασσικο και αποχυμωτη τον οποιο δεν εχω χρησιμοποιησει ακομα. Τα εξαρτηματα τα πλενω παντα στο χέρι ολα επειδη διαβασα σε σχολια στο σκρουρζ οτι δεν πρεπει κ οτι θα χαλασουν. Εαν σας ενδιαφέρει ακομα μπορείτε να με ρωτησετε.

Σας ευχαριστώ για τις πληροφοριες...στις ζυμες την βλεπετε να εχει αντοχη ή ζορίζεται;  πιανει πολυ χωρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που κατέχει την κουζινοχανη kenwood titanium chef XL είναι ικανοποιημένος και αν μπορούμε να βρούμε καμία προσφορά παντού πανάκριβα την έχουν.. Στην πράξη πόσο ζύμη σηκώνει και αν αντέχει.

Και αν μπορεί να δουλέψει εξίσου καλα και τις μικρές ποσότητες.... 

Και τέλος ποια η διαφορά kvl8300s ,

Kvl8320s, kvl8400s και kvl8470..

Νομίζω η 8470 εχει τα περισσότερα εξαρτήματα . Μήπως έχει να κάνει με το πόσα εξαρτήματα έχει το κάθε μοντέλο?

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, fysikos είπε

Σας ευχαριστώ για τις πληροφοριες...στις ζυμες την βλεπετε να εχει αντοχη ή ζορίζεται;  πιανει πολυ χωρο;

Δείχνεις 2 διαφορετικές κουζινομηχανες. Η 3100s δεν έχει μπλέντερ. Η 3110s έχει μπλέντερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με ξενερωνει λίγο είναι ότι όλες πλέον οι Kenwood είναι made in china. Θα με πειτε βέβαια ότι φτιάχνονται με τις προδιαγραφές της kenwood απλά τις βρίσκω ακριβές επειδή φτιάχνονται Κίνα. Αν δλδ τις κατασκεύαζαν στην Αγγλία πόσο θα είχε ? 

Οι παλιές που κατασκευάζονταν? Αν έχει κάποιος ας μας ενημερώσει .ακούω από πολλούς ότι έχουν Kenwood κουζινομηχανες 20-30 χρόνια..εκείνες άραγε που κατασκευάζονταν? 

Και όπως είπα αν έχει κάποιος εμπειρία από την kenwood titanium XL να με πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mix82g είπε

Το μόνο που με ξενερωνει λίγο είναι ότι όλες πλέον οι Kenwood είναι made in china. Θα με πειτε βέβαια ότι φτιάχνονται με τις προδιαγραφές της kenwood απλά τις βρίσκω ακριβές επειδή φτιάχνονται Κίνα. Αν δλδ τις κατασκεύαζαν στην Αγγλία πόσο θα είχε ? 

Οι παλιές που κατασκευάζονταν? Αν έχει κάποιος ας μας ενημερώσει .ακούω από πολλούς ότι έχουν Kenwood κουζινομηχανες 20-30 χρόνια..εκείνες άραγε που κατασκευάζονταν? 

Και όπως είπα αν έχει κάποιος εμπειρία από την kenwood titanium XL να με πει

Εχει η μητερα μου μια που ειναι 35 χρονων, οταν βρεθω στον χωρο θα ριξω μια ματια και θα σου πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2021 στις 10:27 ΜΜ, fysikos είπε

Σας ευχαριστώ για τις πληροφοριες...στις ζυμες την βλεπετε να εχει αντοχη ή ζορίζεται;  πιανει πολυ χωρο;

Μια χαρα εμενα μου φαινεται. Εχει 6 ταχυτητες, αλλα δουλευει μεχρι εκει που μπορει. Δηλαδη δεν μπορει να σου τηα πλασει μονο του. Ειναι σαινι κατα την γνωμη μ. Βαζω να γινει η ζυμη μου την κανει κανονικα και μετα για 1 λεπτο αντε 2 την ζυμωνω στο χέρι. Δεν κολλαει πουθενα. Ειναι λιγο βαρυ σαν κουζινομηχανη. Οποτε αυτα ισχυουν για την 3110s. 😊

 

Στις 21/2/2021 στις 8:53 ΜΜ, mihanikos1 είπε

Δείχνεις 2 διαφορετικές κουζινομηχανες. Η 3100s δεν έχει μπλέντερ. Η 3110s έχει μπλέντερ.

Εχετε δικιο. Τη 3110 εχω 😂 τι χαζη π ειμαι.. Ειχα την εντύπωση οτι ειχα την αλλη 🙄 συγνωμη

Επεξ/σία από Joanna000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2021 στις 9:45 ΠΜ, mix82g είπε

Το μόνο που με ξενερωνει λίγο είναι ότι όλες πλέον οι Kenwood είναι made in china. Θα με πειτε βέβαια ότι φτιάχνονται με τις προδιαγραφές της kenwood απλά τις βρίσκω ακριβές επειδή φτιάχνονται Κίνα. Αν δλδ τις κατασκεύαζαν στην Αγγλία πόσο θα είχε ? 

Οι παλιές που κατασκευάζονταν? Αν έχει κάποιος ας μας ενημερώσει .ακούω από πολλούς ότι έχουν Kenwood κουζινομηχανες 20-30 χρόνια..εκείνες άραγε που κατασκευάζονταν? 

Και όπως είπα αν έχει κάποιος εμπειρία από την kenwood titanium XL να με πει

Λοιπον ειναι στην Αγγλια κατασκευασμενη

Για την ιστορια και επειδη το εψαξα λιγο, το 1989 αρχισε να κατασκευαζει στην κινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπον ειναι στην Αγγλια κατασκευασμενη

Για την ιστορια και επειδη το εψαξα λιγο, το 1989 αρχισε να κατασκευαζει στην κινα.

Ήμουν σίγουρος φίλε. Από πολλούς διαβάζω ότι τις έχουν 20 και 30 χρόνια ενώ βλέπω ότι μερικοί δεν είναι ευχαριστημενοι και φαντάσου στα τοπ μοντέλα τιτανιουμ κτλ. Έχω διαβάσει αρκετά σχόλια που είχαν θέμα με το μοτέρ , και με αλλα πράγματα . Ο άλλος πάνω στον χρόνο , η άλλη πάνω στο δίμηνο κτλ... Έχει βέβαια εγγύηση αλλά γιατί να υπάρχουν τέτοιες αστοχίες σε τόσο ακριβές κουζινομηχανες. Ευχαριστώ παντως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...