Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Θοδωρής005 είπε

Ρε παιδια έχω μια παραγγελία με άμεσα διαθέσιμα προιοντα και από πεμπτη όπως γράφει πανω η φωτογραφία έχει κολλήσει στην συγκέντρωση προϊόντων και δεν έχει τιμολογηθει θα τα έχω μέχρι Παρασκευή;

Λογικα οχι. Ειμαι ακριβως στο ιδιο σταδιο (παραγγελια 3/12).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Θοδωρής005 είπε

Ρε παιδια έχω μια παραγγελία με άμεσα διαθέσιμα προιοντα και από πεμπτη όπως γράφει πανω η φωτογραφία έχει κολλήσει στην συγκέντρωση προϊόντων και δεν έχει τιμολογηθει θα τα έχω μέχρι Παρασκευή;

Κολλημένη και η δική μου παραγγελία 15 μερες στη "Συγκέντρωση Προϊόντων".

Χθες τους έστειλα email για να μαθω και σήμερα το εστειλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική ιστορία , παραγγελία απο 3/12 (όταν τα πήρα όλα αμεσα διαθέσιμα ή κατοπιν παραγγελίας εντός 2-3 εργάσιμες) και ακομα τα μισα φαινονται μη ελεγμενα. Τι mail εχω στειλει στους παντες , τι τηλεφωνα καθε δυο μερες, ακουω μονιμως το ιδιο , δεν εχουμε ενημερωση θα σας καλεσουμε αμεσα.

Τραγικοι, αν δε τα ειχα πληρωσει εννοειται θα ειχα παει αλλου απλα τα πηρα με δοσεις γιατι ηταν ολοκληρο build.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δυστυχώς  χρειάζομαι τα πράγματα άμεσα γιατι μου έχει χαλάσει ο υπολογιστή ς και τους πήρα τηλέφωνο  να τους ρωτήσω πότε θα έρθει μου είπαν μέχρι την παρασκευη  θα έχει έρθει  λέτε  να γίνει  έτσι αφού ακόμα κολλημένη  στην συγκέντρωση των προϊόντων  είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Θοδωρής005 είπε

Εγώ δυστυχώς  χρειάζομαι τα πράγματα άμεσα γιατι μου έχει χαλάσει ο υπολογιστή ς και τους πήρα τηλέφωνο  να τους ρωτήσω πότε θα έρθει μου είπαν μέχρι την παρασκευη  θα έχει έρθει  λέτε  να γίνει  έτσι αφού ακόμα κολλημένη  στην συγκέντρωση των προϊόντων  είναι 

Αν δε τα εχεις πληρωμενα ψαξε και αλλου μηπως τα βρεις και οποιο ερθει πρωτο, αν τα πληρωσες δεν εχεις επιλογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα points νομίζω δεν αποτελούν πλέον υποκαταστήματα της εταιρείας, αλλά διαφορετική εταιρεία logistics.

Θεωρώ ότι λόγω περιορισμένου χώρου στα υποκαταστήματα και λόγω φόρτου παραγγελιών φρενάρουν από τα κεντρικά της παραγγελίες, διαφορετικά δεν θα είχαν που να τις αποθηκεύσουν.

Έχω 10 ημέρες παραγγελία έτοιμη η οποία προωθείται στο point, αλλά είναι ακόμα στο δρόμο! Υποθέτω λοιπόν έτσι πάει..

Επεξ/σία από Nemesis_X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nemesis_X είπε

Τα points νομίζω δεν αποτελούν πλέον υποκαταστήματα της εταιρείας, αλλά διαφορετική εταιρεία logistics.

Θεωρώ ότι λόγω περιορισμένου χώρου στα υποκαταστήματα και λόγω φόρτου παραγγελιών φρενάρουν από τα κεντρικά της παραγγελίες, διαφορετικά δεν θα είχαν που να τις αποθηκεύσουν.

Έχω 10 ημέρες παραγγελία έτοιμη η οποία προωθείται στο point, αλλά είναι ακόμα στο δρόμο! Υποθέτω λοιπόν έτσι πάει..

Στα Χανιά πάντως έχουν τρελό θέμα μιλάμε για 10-15 μέρες καθυστερήσεις αφού αμφιβάλω αν μπορούν να κανουν παραλαβή  , τους την έκανε ένας υπάλληλος με αναρρωτικές (αντισυναδελφικό αυτό που κάνει αν το κάνει επίτηδες ) και έχουν τώρα  2 νέους και έναν παλιό από τις διανομές να κρατάνε το μαγαζί και έχουν φρικάρει , απορώ πως την αντέχουν με όλους τους τρελούς από έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα 17/12 μου ηρθε μηνυμα να παραλαβω. Παραγγελια 3/12 σε προιον που εγραφε "κατοπιν παραγγελιας σε 2-3 ημερες". Οποτε στην περιπτωση μου ηταν 10 εργασιμες μερες. Ανελπιστα γρηγορα θα ελεγα, εχοντας εμπειρια και απο τις μεγαλες αλυσιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 9/12 με πραγματα 2-3 εργάσιμες κατόπιν παραγγελιας μπαίνω Παρασκευή 11/12 όλα καλά διαθέσιμα τα προιοντα απο παρασκευη κοντευει 15 μέρες και επειδή βιάζομαι διότι μου έχει χαλάσει το pc  παίρνω τηλέφωνο και μου το πάνε από εβδομάδα σε εβδομάδα μάλλον επειδή το e shop point  είναι πελλοπονησο θα δίνουν προτεροτητα σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2020 στις 12:15 ΜΜ, minions είπε

αν τα πληρωσες δεν εχεις επιλογες...

Είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να μη δεχτεί ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ επιστροφή οποιουδήποτε προϊόντος, με προφανείς εξαιρέσεις όπως καταστροφή του προϊόντος από τον παραλήπτη.

Είναι νόμος εδώ και χρόνια λόγο ντιρεκτίβας από την ΕΕ (15 μέρες τουλάχιστον από την παραλαβή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από 27/11 κολλημένη ακόμα στη συγκέντρωση προϊόντων. Στο ενδιάμεσο αλλαγές προϊόντων γιατί προϊόντα που φαίνονταν διαθέσιμα τελικά δεν ήταν.

 

Γενικώς κάκιστη εμπειρία συναλλαγής, στο παρελθόν δεν είχα προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Μεγάλες καθυστερήσεις ίσως να συμβαίνουν μόνο σε ορισμένες περιοχές και στην περίπτωση που τα προϊόντα δεν είναι ετοιμοπαράδοτα (Άμεσα διαθέσιμα).

- Έκανα παραγγελία το Σάββατο το βράδυ (26/12) ώρα 21:45 και σήμερα στις 09:20 δέχτηκα τηλεφώνημα και συμφωνήσαμε να γίνει η παράδοση το μεσημέρι (σήμερα).

e-shop.gr.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...