Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντιμετωπίζει κανείς καθυστέρηση σε παραγγελία?

Εχω παραγγείλει απο την Κυριακή 2 πράγματα ως άμεσα διαθέσιμα τα οποία απο την Δευτέρα έχουν κολλήσει στην συγκέντρωση προιοντων ενω παράλληλα εξακολουθεί να εμφανίζεται στην παραγγελία μου οτι είναι ετοιμοπαράδοτα.

Συνήθως τα άμεσα διαθέσιμα έφευγαν απο εκεί ακόμα και την ίδια μέρα κ τα είχα την επόμενη και τώρα κοντεύει να περάσει εβδομάδα. Έστειλα και email αλλά τζίφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Αντιμετωπίζει κανείς καθυστέρηση σε παραγγελία?

Εχω παραγγείλει απο την Κυριακή 2 πράγματα ως άμεσα διαθέσιμα τα οποία απο την Δευτέρα έχουν κολλήσει στην συγκέντρωση προιοντων ενω παράλληλα εξακολουθεί να εμφανίζεται στην παραγγελία μου οτι είναι ετοιμοπαράδοτα.

Συνήθως τα άμεσα διαθέσιμα έφευγαν απο εκεί ακόμα και την ίδια μέρα κ τα είχα την επόμενη και τώρα κοντεύει να περάσει εβδομάδα. Έστειλα και email αλλά τζίφος.

Δευτέρα - Τρίτη λογικά θα τα έστειλαν μήπως επειδή είσαι σε νησί? μπορείς να πάρεις τηλ κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ειχα κανει μια παραγγελια 24/12, ακομα κολλημενη στη "συγκεντρωση προιοντων"...Εστειλα 2-3 email, καμια απολυτως απαντηση. Προκειται για "αμεσα διαθεσιμα" προιοντα (και τοτε και τωρα). Εκανα και 2η στις 31/12 για λογαριασμο αλλου, με διαφορετικα προιοντα παλι "αμεσα διαθεσιμα" παλι ακριβως το ιδιο. Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο. Εχω κανει αρκετες παραγγελιες και παντα ερχοντουσαν την επομενη μερα/εργασιμη. Τι εγινε πηγαν διακοπες και το εκλεισαν το μαγαζι κανενα δεκαπενθημερο? Οκ πες το να αργησει, αλλα να μην παιρνεις καν απαντηση? Πχ μπορει να ηθελες καποιο δωρο τις τελευταιας στιγμης για τις γιορτες. Επρεπε να μυρισεις τα νυχια σου αν θα το εχεις οντως ή οχι...Επισης τις επομενες μερες φευγω απο το πατρικο μου και παω σπιτι μου σε αλλη πολη. Πρεπει να μυρισω τα νυχια μου αν θα ρθει ποτε εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Ειχα κανει μια παραγγελια 24/12, ακομα κολλημενη στη "συγκεντρωση προιοντων"...Εστειλα 2-3 email, καμια απολυτως απαντηση. Προκειται για "αμεσα διαθεσιμα" προιοντα (και τοτε και τωρα). Εκανα και 2η στις 31/12 για λογαριασμο αλλου, με διαφορετικα προιοντα παλι "αμεσα διαθεσιμα" παλι ακριβως το ιδιο. Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο. Εχω κανει αρκετες παραγγελιες και παντα ερχοντουσαν την επομενη μερα/εργασιμη. Τι εγινε πηγαν διακοπες και το εκλεισαν το μαγαζι κανενα δεκαπενθημερο? Οκ πες το να αργησει, αλλα να μην παιρνεις καν απαντηση? Πχ μπορει να ηθελες καποιο δωρο τις τελευταιας στιγμης για τις γιορτες. Επρεπε να μυρισεις τα νυχια σου αν θα το εχεις οντως ή οχι...Επισης τις επομενες μερες φευγω απο το πατρικο μου και παω σπιτι μου σε αλλη πολη. Πρεπει να μυρισω τα νυχια μου αν θα ρθει ποτε εδω?

Αν έκανες παραγγελία 24/12 και ειδικά μετά τις 11-12 η ώρα οριακά να το έστελναν, αλλά είναι παραμονή Χριστουγέννων 25 και 26 λογικά κλειστά μετά ο φόρτος εργασίας που δημιουργείτε αυτές τις μέρες εξυπηρετούν πιο γρήγορα πελάτες που κάνουν την πληρωμή με κάρτα παρά με την αντικαταβολή και καλά κάνουν κιόλας με μαιλ δεν νομίζω να βγάλεις άμεσα άκρη γιατί υπάρχει πιθανότητα να είναι στο φάκελο με τα ανεπιθύμητα μαιλ και να μην το έχεις δει ο ποιο εύκολος τρόπος είναι τηλέφωνο τους λες αριθμό παραγγελίας και βγάζεις άμεσα μια άκρη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zanskou είπε

Το ότι μεσολαβούν αργίες και λοιπά το θυμασαι έτσι; 

Είσαι σοβαρός? Εδώ μιλάμε για άμεσα διαθέσιμο θα έπρεπε το eshop να το φέρει με ελικόπτερο στο σπίτι του μαζί με το pos σε περίπτωση που ήθελε με κάρτα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zanskou είπε

Το ότι μεσολαβούν αργίες και λοιπά το θυμασαι έτσι; 

Ναι βεβαιως. Η 1η παραγγελια εγινε 24/12 γυρω στις 9 το πρωι. Ποσες εργασιμες μεσολαβουν ως σημερα (και ξαναλεω για αμεσα διαθεσιμα προιοντα).Αμεσως μετα παρηγγειλα απο Κωτσο κατι αλλο. Ο Κωτσος μου το εφερε 28/12...Το ποστ δεν ειναι για να κραξω συγκεκριμενο μαγαζι και να εκθειασω αλλο. Απλα πιστευω οντως υπαρχει καποιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sexymwro7 είπε

Ναι βεβαιως. Η 1η παραγγελια εγινε 24/12 γυρω στις 9 το πρωι. Ποσες εργασιμες μεσολαβουν ως σημερα (και ξαναλεω για αμεσα διαθεσιμα προιοντα).Αμεσως μετα παρηγγειλα απο Κωτσο κατι αλλο. Ο Κωτσος μου το εφερε 28/12...Το ποστ δεν ειναι για να κραξω συγκεκριμενο μαγαζι και να εκθειασω αλλο. Απλα πιστευω οντως υπαρχει καποιο προβλημα.

Ο κοτσοβολος έχει σε όλη την Ελλάδα καταστήματα +αποθήκες μεγάλης χωρητικότητας ενώ το eshop έχει αποθήκες στις μεγάλες πόλεις δηλαδή Αθήνα, Θεσσαλονίκη και μεταφέρει τα προϊόντα στα eshop spot. 

Είναι σαν να κάνεις σύγκριση περίπτερο με σουπερμάρκετ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Κωτσόβολο οτιδήποτε δεν υπάρχει διαθέσιμο, μπορεί να σου πάρει και 1 μήνα. Τα ίδια και στο public.

Αν υπάρχει στο κατάστημα, προφανώς και πηγαίνεις και το παίρνεις. Αν δεν υπάρχει άστο καλύτερα.

Εγώ από το eshop παρήγγειλα Κυριακή 29/12 και το παρέλαβα στις 30/12. Για Θεσσαλονίκη/Αθήνα είναι πολύ άμεσοι, για τις υπόλοιπες περιοχές 1-2 μέρες παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Στον Κωτσόβολο οτιδήποτε δεν υπάρχει διαθέσιμο, μπορεί να σου πάρει και 1 μήνα. Τα ίδια και στο public.

Αν υπάρχει στο κατάστημα, προφανώς και πηγαίνεις και το παίρνεις. Αν δεν υπάρχει άστο καλύτερα.

Εγώ από το eshop παρήγγειλα Κυριακή 29/12 και το παρέλαβα στις 30/12. Για Θεσσαλονίκη/Αθήνα είναι πολύ άμεσοι, για τις υπόλοιπες περιοχές 1-2 μέρες παραπάνω.

Και Λιβαδειά συνήθως έρχονται την επόμενη μέρα, μιας και είμαστε κοντά στην Αθήνα, κάνα 2ωρο δρόμος, και ποιο λίγο. Παραγγέλνω χρόνια και δεν έχω παρατηρήσει ποτέ καθυστερήσεις σε άμεσα διαθέσιμα προϊόντα. Εννοείται φυσικά αν κάνω νωρίς την παραγγελία, και όχι ας πούμε στις 11 το βράδυ.

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικοί τώρα τελευταία. Περιμένω εδώ και 3 εβδομάδες την παραγγελία μου. Μου στέλνουν mail ότι κάτι μπαταρίες που είχα βάλει μεταξύ άλλων δεν μπορούν να τις βρουν (αλλά στο site δεν έκαναν τον κόπο να τις αφαιρέσουν) και να πάρω κάποιες άλλες που πρότειναν.

Απαντώ με mail να τις αφαιρέσουν από την παραγγελία και από τότε ουτε φωνη ούτε ακρόαση.

Άλλη εμπειρία, πέρυσι είχα πάρει εναν δέκτη edision ελλατωματικό, τους τον πήγα στο service και μου τον έστειλαν πίσω 2 φορές χωρίς να έχει επισκευαστεί.  Μπαίνω στο site, γράφω κριτική για το προϊόν και την έσβησαν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...