Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

      Θα σας πω την προσωπική μου εμπειρία για το τι ισχύει με το eshop για παραλαβή από τα eshop points.

      Εχθές το απόγευμα πήγα σε eshop για να παραλάβω ένα riser για τον υπολογιστή και μία camera για ένα φίλο. Στο χαρτί εξόδου είχα σημειώσει τον αριθμό 2 (μετάβαση σε εν λειτουργία κατάστημα κλπ).

      Αφού είχα παραλάβει και βγήκα από το eshop στα είκοσι περίπου μέτρα με σταμάτησαν για έλεγχο. Με το χαρτί αυτό λοιπόν δέχθηκαν ότι είμαι εντάξει αφού πήγα για παραλαβή προϊόντων από εν λειτουργία κατάστημα που δεν μπορούσε να μου αποστείλει άμεσα τα προϊόντα.

      ΠΡΟΣΟΧΗ: αυτά που σας περιγράφω αποτελούν την προσωπική μου εμπειρία. Δεν φέρω καμία ευθύνη αν κάποιοι άλλοι Αστυνομικοί έχουν διαφορετικά αντιμετώπιση σε ανάλογα περιστατικά (αν και δεν νομίζω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χθες κατα τις 7, πήγα να παραλάβω έναν SSD από την Χαριλάου. Έξω ουρά τουλάχιστον 20 ατόμων και μέσα ήταν 3-4 υπάλληλοι. Προς έκπληξή μου, μέσα σε 15 λεπτά είχα τελειώσει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, t-shock είπε

Χθες κατα τις 7, πήγα να παραλάβω έναν SSD από την Χαριλάου. Έξω ουρά τουλάχιστον 20 ατόμων και μέσα ήταν 3-4 υπάλληλοι. Προς έκπληξή μου, μέσα σε 15 λεπτά είχα τελειώσει. 

Ούτε ΕΛΤΑ να ήταν πάλι καλά ξεμπερδεψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, t-shock είπε

Χθες κατα τις 7, πήγα να παραλάβω έναν SSD από την Χαριλάου. Έξω ουρά τουλάχιστον 20 ατόμων και μέσα ήταν 3-4 υπάλληλοι. Προς έκπληξή μου, μέσα σε 15 λεπτά είχα τελειώσει. 

είναι πολύ γρήγορα τα παιδιά στο κατάστημα της Χαριλάου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, The_Judas είπε

είναι πολύ γρήγορα τα παιδιά στο κατάστημα της Χαριλάου.

από τις 5 φορές που έχω πάει μέσα στο 20, είναι ανάλογα τι παραγγελία/απαίτηση θα έχει ο άλλος
Είχε τύχει να περιμένω 10 λεπτά για 3 άτομα γιατί ο καθένας ήθελε κάτι "special" (επιστροφές, τιμολόγια, χωριστές πληρωμές, ερωτήσεις με τα προιόντα κτλ)

αλλά γενικά ναι, δεν μπορώ να πω ότι αργουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, t-shock είπε

από τις 5 φορές που έχω πάει μέσα στο 20, είναι ανάλογα τι παραγγελία/απαίτηση θα έχει ο άλλος
Είχε τύχει να περιμένω 10 λεπτά για 3 άτομα γιατί ο καθένας ήθελε κάτι "special" (επιστροφές, τιμολόγια, χωριστές πληρωμές, ερωτήσεις με τα προιόντα κτλ)

αλλά γενικά ναι, δεν μπορώ να πω ότι αργουν

ναι έχεις δικιο, αν πετύχει κανένας που δεν είναι για παραλαβή αργούν παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα τηλεφωνα τους, εδω και αρκετο καιρο, διαπιστωσα οτι εχουν καταργησει το τηλεφωνο 210-.

Εχουν μονο το 211. Οποτε ρωτησα, μου ειπαν παντα 'αστικη χρεωση'.

Δεν ξερω τι παιχτηκε και κατηργησαν το 210...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχα κάνει μια παραγγελία από το e-shop τον Οκτώβριο μια smart TV από crazy Sundays χωρίς όμως να την έχουν στείλει λόγω έλλειψης την είχαν παραγγείλει,μετά από 20 μέρες μου λένε ότι δεν  βρήκαν τη τηλεόραση και μου κάνουν μια άλλη πρόταση λίγο πιο ακριβή ,εντομεταξυ την έχω πληρώσει ήδη από τότε που έκανα την παραγγελία,εγώ μετά όπως είναι λογικό ακύρωσα την παραγγελία γιατί ήθελα την συγκεκριμένη τηλεόραση και όχι κάποια αλλη και δεν ήθελα να δώσω παραπάνω λεφτά λόγω του budget που διαθέτω,έχω ζητήσει επιστροφή χρημάτων αλλά ακόμα εδώ και μια εβδομάδα δεν μου τα έχουν γυρίσει θα πρέπει να ανησυχώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Thanos996 said:

Παιδιά είχα κάνει μια παραγγελία από το e-shop τον Οκτώβριο μια smart TV από crazy Sundays χωρίς όμως να την έχουν στείλει λόγω έλλειψης την είχαν παραγγείλει,μετά από 20 μέρες μου λένε ότι δεν  βρήκαν τη τηλεόραση και μου κάνουν μια άλλη πρόταση λίγο πιο ακριβή ,εντομεταξυ την έχω πληρώσει ήδη από τότε που έκανα την παραγγελία,εγώ μετά όπως είναι λογικό ακύρωσα την παραγγελία γιατί ήθελα την συγκεκριμένη τηλεόραση και όχι κάποια αλλη και δεν ήθελα να δώσω παραπάνω λεφτά λόγω του budget που διαθέτω,έχω ζητήσει επιστροφή χρημάτων αλλά ακόμα εδώ και μια εβδομάδα δεν μου τα έχουν γυρίσει θα πρέπει να ανησυχώ?

Μεγαλη εταιρια ειναι, δεν θα φανε λεφτα, απλα εχουν πολυ δουλεια λογικα. Το οτι δεσμευουν κεφαλαιο με το ετσι θελω ανθρωπων ειναι αλλο θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ακόμα δεν μου έχουν επιστρέψει τα χρήματα πέρασαν δύο εβδομάδες από τότε τι να κάνω πως να κινηθώ?

Επεξ/σία από Thanos996
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρετε ποσο αργουσ αυτές τις μέρες η παραγγελιες έχω παραγγελει ένα διαθέσιμο προιον και ένα άλλο που λέει κατόπιν παραγγελιας 2-3 μέρες επειδή τα θέλω άμεσα ποσο λέτε καμια εβδομάδα;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Θοδωρής005 είπε

Θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρετε ποσο αργουσ αυτές τις μέρες η παραγγελιες έχω παραγγελει ένα διαθέσιμο προιον και ένα άλλο που λέει κατόπιν παραγγελιας 2-3 μέρες επειδή τα θέλω άμεσα ποσο λέτε καμια εβδομάδα;;;;;

Ίσως και λίγο παραπάνω...

Στις 29/11/2020 στις 3:29 ΜΜ, Thanos996 είπε

Παιδιά είχα κάνει μια παραγγελία από το e-shop τον Οκτώβριο μια smart TV από crazy Sundays χωρίς όμως να την έχουν στείλει λόγω έλλειψης την είχαν παραγγείλει,μετά από 20 μέρες μου λένε ότι δεν  βρήκαν τη τηλεόραση και μου κάνουν μια άλλη πρόταση λίγο πιο ακριβή ,εντομεταξυ την έχω πληρώσει ήδη από τότε που έκανα την παραγγελία,εγώ μετά όπως είναι λογικό ακύρωσα την παραγγελία γιατί ήθελα την συγκεκριμένη τηλεόραση και όχι κάποια αλλη και δεν ήθελα να δώσω παραπάνω λεφτά λόγω του budget που διαθέτω,έχω ζητήσει επιστροφή χρημάτων αλλά ακόμα εδώ και μια εβδομάδα δεν μου τα έχουν γυρίσει θα πρέπει να ανησυχώ?

 

Στις 4/12/2020 στις 2:44 ΜΜ, Thanos996 είπε

Παιδιά ακόμα δεν μου έχουν επιστρέψει τα χρήματα πέρασαν δύο εβδομάδες από τότε τι να κάνω πως να κινηθώ?

Να καλέσεις και να μιλήσεις με το λογιστήριο για το θέμα αύριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έχει παει γρηγορα πιστευω μέχρι τεταρτη παλι καλά που τα πηρα από e shop ουτως η αλλως από εκεί είχα φτιάξει τον υπολογιστή από πλαισιο πήγα τα παραγγελω και με εβγαλε εκτιμώμενη παραδοση 31/12/20 παλι καλα που τα πηρα e-shop

IMG_20201210_234512_471.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια έχω μια παραγγελία με άμεσα διαθέσιμα προιοντα και από πεμπτη όπως γράφει πανω η φωτογραφία έχει κολλήσει στην συγκέντρωση προϊόντων και δεν έχει τιμολογηθει θα τα έχω μέχρι Παρασκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...