Προς το περιεχόμενο

Η Adobe φέρνει την «πλήρη» εμπειρία του Photoshop στο iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, DespinaZogkou είπε

θέλω να πω είναι απαραίτητο τάμπλετ 500+ ευρώ για να γίνει αυτή η απλή παρουσίαση? Γιατί είναι απαραίτητο αυτό?

Νομίζω ότι έγραψα ότι δεν είναι απαραίτητο. Τι δεν κατάλαβες?

500+ δεν κάνει ένα απλό iPad. Το iPad Pro είναι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
16 minutes ago, DespinaZogkou said:

θέλω να πω είναι απαραίτητο τάμπλετ 500+ ευρώ για να γίνει αυτή η απλή παρουσίαση? Γιατί είναι απαραίτητο αυτό?

Εξαρτάται από το τι ζητάει κάθε χρήστης από τη συσκευή του. Άλλη οθόνη και digitizer έχει το ipad pro και άλλη το απλό. Στο απλό θα δεις το κενό που υπάρχει ανάμεσα στο εξωτερικό τζάμι και την οθόνη που βρίσκεται απο κάτω του, ενώ στο pro η οθόνη μοιάζει να βρίσκεται στην επιφάνειά του (όπως στο iphone κλπ). Επίσης η χρωματική πιστότητα στο ipad pro καθώς και η απόκριση του digitizer είναι πολύ πιο ψηλά σε σχέση με το απλό, κάτι που παίζει σημαντικό ρόλο σε κάποιον που το χρησιμοποιεί για φωτογραφίες ή για σχέδιο με το pencil. 

21724-25332-19-l.jpg

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DespinaZogkou είπε

θέλω να πω είναι απαραίτητο τάμπλετ 500+ ευρώ για να γίνει αυτή η απλή παρουσίαση? Γιατί είναι απαραίτητο αυτό?

Δεν είναι λογική το αν είναι απαραίτητο. Απαραίτητο δεν είναι . Είναι απλά η καλύτερη επιλογή για τάμπλετ. Γιατί δηλαδή δεν είναι απαραίτητο τάμπλετ 500+ ευρώ αλλά είναι ένα των 300 ? Και με χαρτί και μολύβι μπορείς να κάνεις παρουσίαση άμα θες ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2018 στις 2:22 ΜΜ, DrLo είπε

για ποιό λόγο ένας επαγγλεματίας γραφίστας θα κάνει τη δουλειά αυτή σε ipad και όχι σε ΗΥ?

Η ερώτηση θα έπρεπε να είναι γιατί να μην μπορεί πλέον (εν έτει 2018) κάποιος να κάνει την δουλειά του και στο iPad? Κανείς επαγγελματίας του χώρου δεν θα έχει μόνο iPad!

Το θέμα για μένα είναι τι θα γίνεται όταν τα psd αρχεία αρχίζουν και μεγαλώνουν επικίνδυνα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2018 στις 4:23 ΜΜ, randomcat είπε

Γιατί είναι χίπστερ και συμπληρώνει την εικόνα με το φρεντοτσίνο του στα Starbucks.

Ρε παιδιά ΑΜΑΝ με αυτά τα Starbucks .. ποιος είπε ότι εκεί πηγαίνουν όλο  χιπστερς ;; Απλά έχει γρήγορο internet συνήθως 50 ( και τσουχτεροτατη τιμή καφέ ) . Εγώ οποτε πηγαίνω βλέπω φοιτητές ..

    Τώρα στο θέμα , πραγματικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να δουλέψει κάποιος photoshop στο iPad ...

Και τώρα σιγά μην πάει ο επαγγελματίας γραφίστας που ας πούμε δουλεύει σε PC να κάνει παρουσίαση με iPad .. χλωμό .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...