Προς το περιεχόμενο

ΟΑΕΔ εποχιακό επίδομα


tselehub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κανει αίτηση στον ΟΑΕΔ από τις 9/02/20 και την ίδια μέρα μου έβγαλε «καταγραφή στο σύστημα » και «ολοκλήρωση επεξεργασίας της αίτησης » από τότε δεν μου έχει εμφανίσει τίποτε άλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΕΡΩΤΗΣΗ :
Στην ιστοσελίδα σας αναφέρετε ότι το επίδομα αρχίζει από την 7η ημέρα μετά τη λύση ή τη λήξη της εργασιακής σχέσης. Εγώ κατέθεσα την αίτηση μου εντός του 7ημέρου που αναφέρετε, όμως πίστωση δεν έχει γίνει ακόμα.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ :
Λέγοντας ότι η επιδότηση αρχίζει από την 7η ημέρα μετά τη λύση ή τη λήξη της εργασιακής σχέσης, δεν σημαίνει ότι θα γίνει η πίστωση την 7η ημέρα. Σημαίνει ότι η χρονική έναρξη της επιδότησης θα είναι η 7η ημέρα μετά τη λήξη ή τη λύση της εργασιακής σχέσης. Το επίδομα ανεργίας καταβάλλεται δεδουλευμένο δηλ. μετά την πάροδο ενός μήνα τουλάχιστον. Η πίστωση στον τραπεζικό σας λογαριασμό θα γίνει, αφού ολοκληρωθεί ο έλεγχος από την Υπηρεσία στην οποία καταθέσατε τη σχετική αίτηση.

 

 

OAED.png

Επεξ/σία από partblah1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει ανοιξει η πλατφορμα για το εποχιακο.

Εκανα την αιτηση,αλλα δεν εκανα επισυναψη εγγραφου.
Δε γλυτωνω μαλλον τη βολτα απο τον ΟΑΕΔ,αλλα τι δικαιολογητικο επρεπε να επισυναψω;

 

Τεχνικως απο τη δευτερα ειμαι ανεργος απο την κανονικη μου δουλεια,και ελευθερος επαγγελματιας στο efood επισης απο δευτερα.

Παιζει να μην το δικαιουμαι;

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...