Προς το περιεχόμενο

ΟΑΕΔ εποχιακό επίδομα


tselehub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sakismer7 είπε

το εχουν το iban αλλα δεν εχουν μπει χρηματα παιζει ρολο που ειναι alpha bank? δεν εχω ξαναπληρωθει αλλα εχω καταχωρησει το iban 

το εχουν το iban αλλα δεν εχουν μπει χρηματα παιζει ρολο που ειναι alpha bank? δεν εχω ξαναπληρωθει αλλα εχω καταχωρησει το iban 

ναι παιζει ρόλο που είναι άλφα. Για δες εκεί δεξιά στις πληρωμές μήπως έχει εγκριθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30/10/2020 15:28:28 ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΑΙΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΥΠΑΓΩΓΗ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟ

καλησπερα γνωριζει καποιος αν πρεπει να κανω καποια αλλη ενεργεια?για το εποχικο επιδομα μιλαω,δεν ειμαι σιγουρος αν το παιρνω βεβαια αλλα απο τοτε που εχω κανει την αιτηση δεν εχω παρει καμια απαντηση..δεν μου εχουν ζητησει καπου να επισυναψω τα στοιχεια μου αλλα στο παρελθον το ειχα παρει?κρατανε τα στοιχεια μου?απλα περνανε οι μερες και τελειωνει σιγα σιγα η προθεσμια.ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, paks said:
30/10/2020 15:28:28 ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΑΙΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΥΠΑΓΩΓΗ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟ

καλησπερα γνωριζει καποιος αν πρεπει να κανω καποια αλλη ενεργεια?για το εποχικο επιδομα μιλαω,δεν ειμαι σιγουρος αν το παιρνω βεβαια αλλα απο τοτε που εχω κανει την αιτηση δεν εχω παρει καμια απαντηση..δεν μου εχουν ζητησει καπου να επισυναψω τα στοιχεια μου αλλα στο παρελθον το ειχα παρει?κρατανε τα στοιχεια μου?απλα περνανε οι μερες και τελειωνει σιγα σιγα η προθεσμια.ευχαριστω 

Δεν έχουν ελέγξει ακόμη τον φάκελο σου. Όταν έρθει η ημερομηνία να τον ελέγξουν θα σου ζητήσουν ότι χρειάζεται. Από την στιγμή που έχεις κάνει αίτηση είσαι καλυμένος με την προθεσμία, δεν θα έχεις θέμα. Στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα για την προθεσμία. Για να μειώσεις το άγχος σου θα μπορούσες να στείλεις κάποιο μαιλ στο ΚΠΑ της περιοχής σου, ρωτώντας για τα έγγραφα, πχ τι χρειάζεται. Γενικώς απαντάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pilouris1991 είπε

Kalhspera exw kanei tin aitisi apo 30/9 kai akoma grafei ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ gnwrizei kapoios kati?

Ανάλογα τον ΟΑΕΔ που έκανες την αίτηση, μάλλον δεν έχουν φτάσει ακόμη, δεν είναι κάτι ανήκουστο για τον ΟΑΕΔ να κάνει 2 μήνες να βγάλει απόφαση.. ειδικά αν σκεφτείς και τις άδειες ειδικού σκοπού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Έχω κάνει την αίτηση εδώ και ένα μήνα και χθες μου έγραψε ολοκλήρωση επεξεργασίας αίτησης. 

Στην στήλη υπαγωγής σε προγράμματα- επιδοτήσεις γράφει ένταξη σε επιδότηση. Τι σημαίνει αυτό; Πώς θα καταλάβω αν τελικά εγκρίθηκε η αίτηση και θα πάρω τα λεφτά;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Arismaria είπε

 Eχω κάνει την αίτηση στης 27/11για το εποχιακο επίδομα κ δν εχει ολοκληρωθεί η διαδικασία γιατι αργεί τοσο πολύ; 

 

Ήσουν πολύ κοντά στην λήξη της προθεσμίας όπως πολλοί άλλοι που περιμένουν να δουν αν θα κάνουν αίτηση για αυτό ή για τακτική ανεργία, συν ότι έπεσες μαζί με άπειρες αιτήσεις για ταμείο ανεργίας από εποχικούς που ήταν σε αναστολή. Ένα 40ημερο πιστεύω το έχεις στο νερό, ανάλογα με τον συγκεκριμένο ΟΑΕΔ μπορεί να φτάσεις και δίμηνο (αν το δικαιούσαι εννοείται).

 

Επεξ/σία από Natha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοπελα μου πληρωθηκε 3 μηνες μαζεμενους,ειχε κανει αιτηση μεσα Σεπτεμβρη,αργησαν να τα δουν ολα,ζητησαν και 2 φορες  καποια εγγραφα, με μεγαλη καθυστερη

αναμεσα,αλλα μετρησε η ημερομηνια της αιτησης και τα πηρε ολα μαζεμενα πριν μια βδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/11/2020 στις 11:52 ΠΜ, sakismer7 είπε

Φετος εκανα για πρωτη φορα αιτηση για εποχιακο επιδομα. Το εκανα μονη μου ηλεκτρονικα μεσω των κωδικων οαεδ στις 30.11.20. Για 1 μηνα ελεγε ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. Και μολις πριν 4-5 μερες μου εβγαλε ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ. Πηγα στην κατηγορια ΥΠΑΓΩΓΕΣ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ κλπ και εγραφε ΕΝΤΑΞΗ ΣΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ. Καπακια μπαινω στην επομενη κατηγορια ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ και βλεπω οτι πιστωθηκαν τα χρηματα στον λογαριασμο μου. Ειχα αρχισει να χανω τις ελπιδες μ ποσο μαλλον που ηταν κατι αγνωστο για μενα κ δεν ηξερα αν το δικαιουμαι και αν τα εκανα ολα σωστα στην αιτηση αλλα ευτυχως ολα καλα οποτε υπομονη παιδια ειδικα σ αυτη τη δυσκολη για ολους μς περιοδο. 

 

Φετος εκανα για πρωτη φορα αιτηση για εποχιακο επιδομα. Το εκανα μονη μου ηλεκτρονικα μεσω των κωδικων οαεδ στις 30.11.20. Για 1 μηνα ελεγε ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. Και μολις πριν 4-5 μερες μου εβγαλε ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ. Πηγα στην κατηγορια ΥΠΑΓΩΓΕΣ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ κλπ και εγραφε ΕΝΤΑΞΗ ΣΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ. Καπακια μπαινω στην επομενη κατηγορια ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΑΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ και βλεπω οτι πιστωθηκαν τα χρηματα στον λογαριασμο μου. Ειχα αρχισει να χανω τις ελπιδες μ ποσο μαλλον που ηταν κατι αγνωστο για μενα κ δεν ηξερα αν το δικαιουμαι και αν τα εκανα ολα σωστα στην αιτηση αλλα ευτυχως ολα καλα οποτε υπομονη παιδια ειδικα σ αυτη τη δυσκολη για ολους μς περιοδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, εγω ακομη ειμαι στο σταδιο Καταγραφής της αίτησης πότε να περιμενω καποια ενημέρωση γνωριζει καποιος;(για το εποχικο επιδομα μιλαω)

Επεξ/σία από Manos Giamalakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/2/2021 στις 1:20 ΠΜ, Manos Giamalakis είπε

Καλησπέρα, εγω ακομη ειμαι στο σταδιο Καταγραφής της αίτησης πότε να περιμενω καποια ενημέρωση γνωριζει καποιος;(για το εποχικο επιδομα μιλαω)

Κοιτα κανονικα απ οσο ξερω μεχρι Ιανουαριο επρεπε να εχουν μπει. Αλλα εφοσονσδεν σου λεει οτι η αιτηση απορριφθηκε η κτ παρομοιο νομιζω οτι εισαι κομπλε. Απλα κανε ενα τηλεφωνο στον οαεδ να μαθεις τι κ πως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...