Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket (Τεχνικα μιλωντας Part 3)


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Θα κόψουν νέα απόδειξη και θα μου τη χαρίσουν...

Τέλεια, έχω μητρική που δε θέλω. Άλλη εναλλακτική επιστροφή και χρήματα και άλλες 15 μέρες παραγγελία από άλλο σκρουτζομαγαζο...

https://e-god.gr/προϊόν/msi-b450-tomahawk-7c02-002r-2/  άμεση παραλαβή σε 1-3 μέρες. Για μένα επιστροφή και χρήματα και την τσιμπάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το e-god @GeorgeMan σαν κατάστημα με καλή υποστήριξη όταν χρειάστηκα εγγύηση από την πλευρά τους. Αν είσαι Αθήνα θα το έχεις την επόμενη εργάσιμη, αν είσαι εκτός Αθηνών σε 2 εργάσιμες. Στέλνουν με ACS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Θα κόψουν νέα απόδειξη και θα μου τη χαρίσουν...

Τέλεια, έχω μητρική που δε θέλω. Άλλη εναλλακτική επιστροφή και χρήματα και άλλες 15 μέρες παραγγελία από άλλο σκρουτζομαγαζο...

Kατσε οταν λες θα στην χαρισουν :P ?
Μεταξυ μας αν ειναι τζαμπα αλλαζει το πραγμα αδερφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, kostas_anes said:

Kατσε οταν λες θα στην χαρισουν :P ?
Μεταξυ μας αν ειναι τζαμπα αλλαζει το πραγμα αδερφε.

Εννοώ το 20€ διαφοράς κι εσύ, αμέσως 😂 

 

13 minutes ago, thetiesthatbind said:

Καλό το e-god @GeorgeMan σαν κατάστημα με καλή υποστήριξη όταν χρειάστηκα εγγύηση από την πλευρά τους. Αν είσαι Αθήνα θα το έχεις την επόμενη εργάσιμη, αν είσαι εκτός Αθηνών σε 2 εργάσιμες. Στέλνουν με ACS

 

23 minutes ago, STORM1978 said:

https://e-god.gr/προϊόν/msi-b450-tomahawk-7c02-002r-2/  άμεση παραλαβή σε 1-3 μέρες. Για μένα επιστροφή και χρήματα και την τσιμπάς.

Δικό έχετε παίδες, λέω όμως να παίξω λίγο με αυτή κι αν δεν με ικανοποιήσει θα φύγει αγγελίες και θα πάμε για τη σωστή. (Οκ είμαι ακόμα ξενερωμενος και βαριέμαι να μπω στην οποιαδήποτε διαδικασία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Kατσε οταν λες θα στην χαρισουν :P ?
Μεταξυ μας αν ειναι τζαμπα αλλαζει το πραγμα αδερφε.

τα εξτρα λεφτα ρε συ λογικα σιγα μην του στειλουν και δωρο επεξεργαστη να την συνοδευσει 😛

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

τα εξτρα λεφτα ρε συ λογικα σιγα μην του στειλουν και δωρο επεξεργαστη να την συνοδευσει 😛

Που , ποιος , τι? Πείτε μου και εμένα βρε παιδιά ποιο αφεντικό τρελάθηκε να πάρω και εγώ 2-3? 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Δικό έχετε παίδες, λέω όμως να παίξω λίγο με αυτή κι αν δεν με ικανοποιήσει θα φύγει αγγελίες και θα πάμε για τη σωστή. (Οκ είμαι ακόμα ξενερωμενος και βαριέμαι να μπω στην οποιαδήποτε διαδικασία)

Δε θα σε ικανοποιήσει, οπότε βάλε την αγγελία σφραγισμένη. Έτσι δε θα χάσεις φράγκο ή θα χάσεις ελάχιστα.

Για τη συγκεκριμένη μητρική ο buildzoid έλεγε ότι το μόνο καλό που έχει είναι ότι το PBO δουλεύει υποδειγματικά.

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Εννοώ το 20€ διαφοράς κι εσύ, αμέσως 😂 

Δικό έχετε παίδες, λέω όμως να παίξω λίγο με αυτή κι αν δεν με ικανοποιήσει θα φύγει αγγελίες και θα πάμε για τη σωστή. (Οκ είμαι ακόμα ξενερωμενος και βαριέμαι να μπω στην οποιαδήποτε διαδικασία)

@GeorgeMan στείλτην πίσω και παρήγγειλε την άλλη, τσάμπα χρόνο και χρήμα θα χάσεις πίστεψε με. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ξερετε ποιες ειναι ποιτικες μητρικες για x470? H hero αξιζει τα λεφτα της? Μακρια απο Gigabyte βλεπω, εχω χρονια που δεν ασχολουμε με AMD και εχω μεινει πισω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, mpokwsths said:

Δε θα σε ικανοποιήσει, οπότε βάλε την αγγελία σφραγισμένη. Έτσι δε θα χάσεις φράγκο ή θα χάσεις ελάχιστα.

Για τη συγκεκριμένη μητρική ο buildzoid έλεγε ότι το μόνο καλό που έχει είναι ότι το PBO δουλεύει υποδειγματικά.

 

57 minutes ago, STORM1978 said:

@GeorgeMan στείλτην πίσω και παρήγγειλε την άλλη, τσάμπα χρόνο και χρήμα θα χάσεις πίστεψε με. 

Done, τουλάχιστον δε ζητάω παραπάνω απ' όσα έδωσα (110,5€). :D
Ευχαριστώ, με συνετίσατε... Άλλη ταλαιπώρια τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Eιναι καποιο σε κατι PCομαδες στο FB που ισχυριζονται οτι τρεχουν 2700Χ στα 4.3 στην Aorus ^_^ 
Toυς δινω αλλους 2 μηνες ζωης στο συστημα.

Σε Memory OC ολοι οσοι ξερω με την συγκεκριμενη εχουν θεμα. Περαν αυτου πες στο μαγαζι οτι την κρατας μεχρι να σου ερθει η αλλη γιατι χρειαζεσαι το PC. Δεν νομιζω να αρνηθουν ;)

Ναι τα βλέπω αυτά στα σχόλια στο Skroutz ή σε κάτι Newegg/Amazon ... "Αγόρασα Aorus Ultra Gaming με DDR4-2400 το σύστημα πετάει παίδες με τον Ryzen 2700X και την 1060 3GB!" μπαίνει μετά εδώ και βλέπει οτι είναι -30% σε σχέση με τα σκαλισμένα + pbo και τρώει την απόλυτη ξενέρα. Θέλει άκυρα η Gigabyte μπας και στρωθεί και κάνει δουλίτσα όπως στις Z390 που είναι δύναμη. Άσε που εκτός των VRM που είναι επιπέδου MSI AM3 δεν έχουν ούτε καλό Mem-OC αλλά ουτέ καν LLC σε μερικές, απόλυτη τραγωδία στην Xindian της Ταιβάν.

*GeorgeMan μάλλον θα φας μεγάλη θετική απογοήτευση απο την B450 Tomahawk άμα βάλεις πάνω τα DR-Bdie, θα στις κλοκάρει πολύ πιο καλά απο την Taichi.

Επεξ/σία από 50EuroUser
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 50EuroUser είπε

Ναι τα βλέπω αυτά στα σχόλια στο Skroutz ή σε κάτι Newegg/Amazon ... "Αγόρασα Aorus Ultra Gaming με DDR4-2400 το σύστημα πετάει παίδες με τον Ryzen 2700X και την 1060 3GB!" μπαίνει μετά εδώ και βλέπει οτι είναι -30% σε σχέση με τα σκαλισμένα + pbo και τρώει την απόλυτη ξενέρα. Θέλει άκυρα η Gigabyte μπας και στρωθεί και κάνει δουλίτσα όπως στις Z390 που είναι δύναμη. Άσε που εκτός των VRM που είναι επιπέδου MSI AM3+ δεν έχουν ούτε καλό Mem-OC αλλά ουτέ καν LLC σε μερικές, απόλυτη τραγωδία στην Xindian της Ταιβάν.

*GeorgeMan μάλλον θα φας μεγάλη θετική απογοήτευση  εκπλαγείς θετικά απο την B450 Tomahawk άμα βάλεις πάνω τα DR-Bdie, θα στις κλοκάρει πολύ πιο καλά απο την Taichi.

👍Fixed👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

MSI AM3+ 

Ο Κωστας ξερει, γιατι ο Κωστας οταν πηγε να κλοκαρει τον 6300 της κοπελας του στην 970 Gaming που εχει, με 1.45V η μητρικη εφαγε thermal shutdown 10 δευτερα στα windows :)

Επεξ/σία από kostas_anes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...