Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket (Τεχνικα μιλωντας Part 3)


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Άρα ουσιαστικά του χρόνου πιθανότατα αλλάζει η πλατφόρμα?

Του χρόνου (Q3-2020 ή Q4-2020) θα έχουμε Zen2+. Λογικά η αλλαγή πλατφόρμας θα γίνει από Q4-2021 μέχρι το Q1 - 2022 using DDR5.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά SOS!

Μου ήρθε η "B450 Tomahawk" που είχα παραγγείλει. Μόνο που.... αντί γι' αυτήν ήρθε μια Aorus X470 Ultra Gaming!!
Επειδή ειλικρινά βαριέμαι τη διαδικασία να μείνω άλλες 15-20 μέρες χωρίς PC, να την κρατήσω? Είναι χειρότερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Παιδιά SOS!

Μου ήρθε η "B450 Tomahawk" που είχα παραγγείλει. Μόνο που.... αντί γι' αυτήν ήρθε μια Aorus X470 Ultra Gaming!!
Επειδή ειλικρινά βαριέμαι τη διαδικασία να μείνω άλλες 15-20 μέρες χωρίς PC, να την κρατήσω? Είναι χειρότερη?

θα την κανει την δουλεια της

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, akoinonitos said:

θα την κανει την δουλεια της

Αισθάνομαι τρομερά εκνευρισμένος με το σκρουτζομάγαζο όμως... Να περιμένεις 15 μέρες και να σου στέλνουν άλλη...
Μάλλον θα τους στείλω ένα email στο οποίο θα εξηγώ ότι δεν παίζει να μείνω και άλλο χωρίς PC να δούμε τι θα απαντήσουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Παιδιά SOS!

Μου ήρθε η "B450 Tomahawk" που είχα παραγγείλει. Μόνο που.... αντί γι' αυτήν ήρθε μια Aorus X470 Ultra Gaming!!
Επειδή ειλικρινά βαριέμαι τη διαδικασία να μείνω άλλες 15-20 μέρες χωρίς PC, να την κρατήσω? Είναι χειρότερη?

Περισσότερα feutures λόγω chipset, αλλά χειρότερα VRM και κατασκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Παιδιά SOS!

Μου ήρθε η "B450 Tomahawk" που είχα παραγγείλει. Μόνο που.... αντί γι' αυτήν ήρθε μια Aorus X470 Ultra Gaming!!
Επειδή ειλικρινά βαριέμαι τη διαδικασία να μείνω άλλες 15-20 μέρες χωρίς PC, να την κρατήσω? Είναι χειρότερη?

Δες VRM ανάλυση ... θα θέλα να δω Ryzen 7 2700X OC'ed. 130€ τραγικά mosfet και μάλλον άθλιο DDR4 OC ... χίλιες φορές μια MSI B450.

Επεξ/σία από 50EuroUser
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, 50EuroUser said:

Δες VRM ανάλυση ... θα θέλα να δω Ryzen 7 2700X OC'ed. 130€ τραγικά mosfet και μάλλον άθλιο DDR4 OC ... χίλιες φορές μια MSI B450.

Εντάξει είναι τραγικά για τα λεφτά της, δεν είναι εντελώς χάλια. (Για το DDR4 OC δεν γνωρίζω, εσύ πού το είδες?) Το θέμα είναι... τη γυρίζω πίσω και στήνω μετά το Πάσχα; Το θεωρείς δίκαιη και σωστή λύση; Γιατί αν επικοινωνήσω με το κατάστημα σίγουρα με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο θα χρειαστεί αλλαγή.

Υπ' όψη, θα παίξει με 2600 και κάποια στιγμή στο μέλλον με 2700X stock.

 

1 hour ago, Sheogorath said:

Περισσότερα feutures λόγω chipset, αλλά χειρότερα VRM και κατασκευή.

Το χάλι τους το μαύρο. 😡

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 50EuroUser είπε

Δες VRM ανάλυση ... θα θέλα να δω Ryzen 7 2700X OC'ed. 130€ τραγικά mosfet και μάλλον άθλιο DDR4 OC ... χίλιες φορές μια MSI B450.

Eιναι καποιο σε κατι PCομαδες στο FB που ισχυριζονται οτι τρεχουν 2700Χ στα 4.3 στην Aorus ^_^ 
Toυς δινω αλλους 2 μηνες ζωης στο συστημα.

Μόλις τώρα, GeorgeMan είπε

Εντάξει είναι τραγικά για τα λεφτά της, δεν είναι εντελώς χάλια. (Για το DDR4 OC δεν γνωρίζω, εσύ πού το είδες?) Το θέμα είναι... τη γυρίζω πίσω και στήνω μετά το Πάσχα; Το θεωρείς δίκαιη και σωστή λύση; Γιατί αν επικοινωνήσω με το κατάστημα σίγουρα με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο θα χρειαστεί αλλαγή.

Το χάλι τους το μαύρο. 😡

Σε Memory OC ολοι οσοι ξερω με την συγκεκριμενη εχουν θεμα. Περαν αυτου πες στο μαγαζι οτι την κρατας μεχρι να σου ερθει η αλλη γιατι χρειαζεσαι το PC. Δεν νομιζω να αρνηθουν ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 minutes ago, kostas_anes said:

Eιναι καποιο σε κατι PCομαδες στο FB που ισχυριζονται οτι τρεχουν 2700Χ στα 4.3 στην Aorus ^_^ 
Toυς δινω αλλους 2 μηνες ζωης στο συστημα.

Σε Memory OC ολοι οσοι ξερω με την συγκεκριμενη εχουν θεμα. Περαν αυτου πες στο μαγαζι οτι την κρατας μεχρι να σου ερθει η αλλη γιατι χρειαζεσαι το PC. Δεν νομιζω να αρνηθουν ;)

Έστειλα email... Για να δούμε. Είμαι περίεργος να δω πώς θα αντιδράσουν, γιατί αφ' ενός δεν παίζει να την κρατήσω σφραγισμένη 15 μέρες μέχρι να τους έρθει η σωστή, αφ' εταίρου δεν παίζει να πάω πουθενά ή να χρεωθώ ούτε ένα ευρώ μεταφορικά για δικό τους λάθος.

Από την άλλη δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω την αντίδρασή τους πριν στήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Έστειλα email... Για να δούμε. Είμαι περίεργος να δω πώς θα αντιδράσουν, γιατί αφ' ενός δεν παίζει να την κρατήσω σφραγισμένη 15 μέρες μέχρι να τους έρθει η σωστή, αφ' εταίρου δεν παίζει να πάω πουθενά ή να χρεωθώ ούτε ένα ευρώ μεταφορικά για δικό τους λάθος.

Από την άλλη δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω την αντίδρασή τους πριν στήσω.

Μπορεί να έχει έρθει και η άλλη απλά να μπέρδεψαν τις παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Έστειλα email... Για να δούμε. Είμαι περίεργος να δω πώς θα αντιδράσουν, γιατί αφ' ενός δεν παίζει να την κρατήσω σφραγισμένη 15 μέρες μέχρι να τους έρθει η σωστή, αφ' εταίρου δεν παίζει να πάω πουθενά ή να χρεωθώ ούτε ένα ευρώ μεταφορικά για δικό τους λάθος.

Από την άλλη δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω την αντίδρασή τους πριν στήσω.

Καλο να περιμένεις αντίδραση.

Αν σου πουν να στείλεις πίσω την μητρική πρώτα, πες τους να σου βάλουν τα λεφτά και θα ακυρώσεις την παραγγελία γιατί δεν γίνεται να περιμένεις δυο βδομαδες έξτρα, και πάρε από άλλου.

Να είσαι φιλικός και ευγενικός αρχικά αλλά μην κανεις τον μλκα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα κόψουν νέα απόδειξη και θα μου τη χαρίσουν...

Τέλεια, έχω μητρική που δε θέλω. Άλλη εναλλακτική επιστροφή και χρήματα και άλλες 15 μέρες παραγγελία από άλλο σκρουτζομαγαζο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...