Προς το περιεχόμενο

IRC DALnet users?


dimtsef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, tarantules είπε

Κατέβαζα τραγούδια από mIRC.Που το θυμήθηκες;

χαχα μαλώνω με έναν σε ένα topik που μου λέει για IRC και τα προσωπικά δεδομένα του facebook και το θυμήθηκα ! κοιτάζω να δω μήπως βρω κανα φιλαράκι από τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Funet/Efnet και Grnet (το nick μου έχει μείνει από τότε) . Αλλες εποχές. Ανακάλυψα το IRC το 93 και το παράτησα περίπου το 2000. Το χρησημοποιώ τώρα από το 2008 για ένα παιχνίδι που παίζω. Δεν υπάρχει για μένα κάτι καλύτερο για instant messaging. Απλό, γρήγορο, ευέλικτο και αποτελεσματικό. Και αν οι χρήστες αξιοποιούν και το SSL είναι και ασφαλές. Απλό στο στήσιμο και στην διαχείριση. Οι περισσότεροι messengers σήμερα απλά αντέγραψαν το IRC πρωτόκολλο και κάναν τα clients fancy looking. (βλ. Slack) Μακάρι να ήταν πιο διαδομένο από ότι είναι. Το ξέρατε ότι το IRC έκλεισε και τα 30 χρόνια; Και δεν βλέπω να πεθαίνει μιας και ακόμα υπάρχουν αρκετοί IRCds που είναι ακόμα σε active development με τα αντίστοιχα services.

A/S/L ?

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, prixtis είπε

Και δεν βλέπω να πεθαίνει μιας και ακόμα υπάρχουν αρκετοί IRCds που είναι ακόμα σε active development με τα αντίστοιχα services.

Bahamut και epona ? :)

Επεξ/σία από dimtsef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimtsef είπε

Ενώ τώρα με το facebook έχουμε γίνει κυριλέ..

προφανως και ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα με το facebook. δεν εχουμε γινει κυριλε,απλα οι καγκουρες και οι πεφτουλες δεν μολυνουν ολο το δικτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγουρα αρκετοι insomnia users ήταν dalnet users και εχουν κανει αρκετες αταξιες που δεν θελουν να πουν :) γινοταν ενας κακος χαμος παλια με τα irc και τα net cafe. 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ManFromEarth είπε

προφανως και ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα με το facebook. δεν εχουμε γινει κυριλε,απλα οι καγκουρες και οι πεφτουλες δεν μολυνουν ολο το δικτυο.

ναι sure,
μια μεσαία προς καλή γυναίκα έχει 50 pms/μέρα (γνωστοί άγνωστοι), μια εμφανίσιμη φίλη μου είχε 99+ μηνύματα σε 1 24ωρο! όταν έκανε login σε εμένα και ήθελε να δει κάτι και της το ρώτησα μου το είπε.
μια άλλη γνωστή τραγουδίστρια που έχω στο κύκλο μου μη το πω το νούμερο μηνυμάτων...

ontopic, έμπαινα και εγώ GRnet 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...