Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί Πάροχοι Ρεύματος - Ρήτρα ΟΤΣ


AristidisZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα στους εναλλακτικούς, αλλα με δέσμευση,αλλα χωρίς πάγιο, αλλά χωρίς ΟΤΣ κτλπ και θέλει ψάξιμο για να δεις αν συμφέρει να αλλάξεις, οποτε να γράφεται πχ οι εναλλακτικοί εχουν 4 ευρώ πάγιο τον μηνα δεν νομίζω να προσφέρει τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

γιατί? 

Η πρώτη στήλη είναι ο, τι να ναι. Δεν είναι δυνατόν πχ η ΗΡΩΝ να έχει ανω όριο 50 και η volterra 70, και να έχουν σχεδόν την ίδια ποσοστιαία επιβάρυνση, όταν βάσει συμβολαίου η διαφορά στην επιβάρυνση είναι 2 λεπτά ανά κιλοβατώρα. 

Προφανώς έχουν πάρει τυχαίους λογαριασμούς, με διαφορετικές καταναλώσεις και διαφορετική περίοδο τιμολόγησης, που δε βγάζει κάποιο συγκριτικό νόημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, naive said:

Η πρώτη στήλη είναι ο, τι να ναι. Δεν είναι δυνατόν πχ η ΗΡΩΝ να έχει ανω όριο 50 και η volterra 70, και να έχουν σχεδόν την ίδια ποσοστιαία επιβάρυνση, όταν βάσει συμβολαίου η διαφορά στην επιβάρυνση είναι 2 λεπτά ανά κιλοβατώρα. 

Προφανώς έχουν πάρει τυχαίους λογαριασμούς, με διαφορετικές καταναλώσεις και διαφορετική περίοδο τιμολόγησης, που δε βγάζει κάποιο συγκριτικό νόημα. 

κάτι παίζει.

γιατί βλέπω τώρα  τους λογαριασμούς του πατέρα μου από το Σεπτέμβριο, αυτός είναι Heron εγώ Volttera, και στον δικό του λογαριασμό δεν βρίσκω κάπου χρέωση που να μοιάζει έστω στο όνομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, naive είπε

Η πρώτη στήλη είναι ο, τι να ναι. Δεν είναι δυνατόν πχ η ΗΡΩΝ να έχει ανω όριο 50 και η volterra 70, και να έχουν σχεδόν την ίδια ποσοστιαία επιβάρυνση, όταν βάσει συμβολαίου η διαφορά στην επιβάρυνση είναι 2 λεπτά ανά κιλοβατώρα. 

 

Που είδες στον παραπάνω πίνακα ότι έχουν ίδια ποσοστιαία επιβάρυνση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dark_son20 είπε

κάτι παίζει.

γιατί βλέπω τώρα  τους λογαριασμούς του πατέρα μου από το Σεπτέμβριο, αυτός είναι Heron εγώ Volttera, και στον δικό του λογαριασμό δεν βρίσκω κάπου χρέωση που να μοιάζει έστω στο όνομα 

Αν δεν έχουν αλλάξει τη μορφή από τότε που ήμουν πελάτης τους, τη βάζουν στο μέρος Γ του λογαριασμού, εκεί που λέει "λοιπές χρεώσεις" 

4 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Που είδες στον παραπάνω πίνακα ότι έχουν ίδια ποσοστιαία επιβάρυνση ; 

Μιλάω για το 4 και 4,8%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Panagiotis!! είπε

Άρα αξίζει να πάμε σε άλλον παροχος η όχι ρε παιδιά γιατί αρχίζω και μπερδεύομαι 

Χρηματιστήριο το κάνανε το ρεύμα 

αναλογως τι πληρωνεις τωρα και τι σου προτεινουν...Δεν υπαρχει μονολεκτικη απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Panagiotis!! είπε

Άρα αξίζει να πάμε σε άλλον παροχος η όχι ρε παιδιά γιατί αρχίζω και μπερδεύομαι 

Χρηματιστήριο το κάνανε το ρεύμα 

πιστευω αξιζει μονο αν εισαι δεη και εχεις μονιμα καταναλωση πανω απο 2000 κιλοβατωρες το τετραμηνο.

σε αλλη περιπτωση το συνολικο οφελος δεν θα σε σωσει..και δεν συμφερουν ολες οι προσφορες των εταιρειων,. περισσοτερο προσοχη θελουν αυτες που εχουν μεγαλη δεσμευση.

βεβαια, οι εποχες ειναι δυσκολες, ο καθενας προσπαθει να γλιτωσει απο παντου. οποτε και τα 30 -40 ευρω ετησιο οφελος για καποιον ισως αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...