Προς το περιεχόμενο

Τελωνείο κόστος ?


AIMPROFEAR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, jmmys είπε

Οκ,θα του τηλ και θα ενημερωσω.

Εγώ είχα απομειωση 95% στα χλμ,την ανώτατη δηλαδή, σύμφωνα με τα λεγόμενα του εκτελωνιστή μου.Μου έδειξε τα σχετικά έγγραφα για αυτό

1998 μοντέλο, 2017 εκτελωνισμος,αρα 25.000χλμ επί 19 έτη,μας κάνουν 475.000χλμ,που σύμφωνα με τα λεγόμενα σου έπρεπε να έχω για απομειωση  χλμ.

Τώρα πως με 299.000χλμ είχα την ανώτατη απομειωση χλμ,δηλαδή 95%;;;Τόσο τυχερός ήμουν.;

Αν πάρεις οντως τηλ ενημέρωσε για το τι έγινε τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο μου είπαν θέλει 850€ .....το θέμα είναι πως πιανομαι τριτεκνος λόγο παιδιών και και ..και δεν πληρώνω τίποτα απλά δεσμευομαι για 3 χρόνια ότι δεν μπορώ να το μεταβιβάσω ..... Το θέμα είναι καλά εδώ αλλά δεν το θέλω για εμένα το ήθελα για το παιδί μου και φοβάμαι λίγο πως θα με δεσμεύσει φορολογικά γτ αλλιώς να το έχω στο όνομα μου και αλλιώς να το έχει το παιδί και ήδη έχω ένα Mazda 6 στο όνομα μου 1800κυβικα άμα βάλω και άλλα 1900?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, fastnq2 είπε

Ποσο περιπου βγαινει το τελωνειο για avensis 17 χρονων 1.8 απο γερμανια?Στο περιπου μονο να ξερω

Αυτή ειναι η διαδικασια εισαγωγης απο το κρατος. διαβασε την, και υπολογισε το τελωνειο.

Επεξ/σία από bjj-p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο δύσκολο να βγάλει μέση τιμή με αυτό.

Το πιο απλό,έχει ειπωθεί τοσες φορές, πας ενα αντίγραφο της άδειας σε εναν τελωνειακό και σου βγάζει την ακριβή τιμή. Ρώτας και σε κάνα δύο ακόμα ώστε να έχεις μια καλη εικόνα.

Αν δεν έχεις την άδεια, κάνεις το ίδιο και βγαζεις μια μέση τιμή.

Άσχετο,Ευρωπαϊκή Ενωση και η Ελλάδα έχει τελωνεία για αμάξια Ε.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...