Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

undead priest εδω, εκανα και κρατηση ονομα στον Shazrah σημερα το πρωι, ολα καλα. 

και εγω εφυγα απο crushridge για genjuros λογω ιταλων. Το μεγαλυτερο τους προβλημα ειναι οτι μερικοι δεν μιλανε αγγλικα, και οτι σηκωνοταν το τανκ στην μεση του dungeon για να παει για φαγητο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κι εγώ κράτηση δύο ονοματάκια στον Shazrah και ένα στον Golemagg (ποτέ δεν ξέρεις) αλλά το κανονικό που ήθελα ήταν πιασμένο και στα δύο 🤬

O Shazrah εντωμεταξύ είχε 10.000 άτομα queue και αναμονή 5-6 λεπτά για login μόνο για να κάνεις όνομα τις πρώτες ώρες. O Golemagg λίγο λιγότερο αλλά κι αυτός είχε queue. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει στο launch 😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφερει να ανεβασω proffession μαζι με το λεβελαπ;

σκεφτομαι να ανεβασω enchanting και tailoring αλλα δεν ξερω αν θα εχω λεφτα για mount στο 40 λεβελ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

συμφερει να ανεβασω proffession μαζι με το λεβελαπ;

σκεφτομαι να ανεβασω enchanting και tailoring αλλα δεν ξερω αν θα εχω λεφτα για mount στο 40 λεβελ

Το enchanting ειναι πανακριβο, παρε 2 gathering skinning-mining na βγαλεις κ χρημα και μετα αλλαζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Radiatedsoul είπε

συμφερει να ανεβασω proffession μαζι με το λεβελαπ;

σκεφτομαι να ανεβασω enchanting και tailoring αλλα δεν ξερω αν θα εχω λεφτα για mount στο 40 λεβελ

Αν εχεις σκοπο να ασχοληθεις σοβαρα με end game και κυριως με raids,τοτε ναι τα παιρνεις απο την αρχη και οσο μπορεις τα ανεβαζεις σιγα σιγα.

Αν παλι το πας σε φαση τερμα Casual οχι δεν αξιζουν καθολου, γιατι περαν απο gold θελουν και παρα πολυ ψαξιμο(για καποιες recipe).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και από μένα για skinning στην αρχή. Βγάζεις αξιοπρεπή λεφτά μέχρι το mount, απλά πουλώντας τα πάντα στον vendor και είναι όλα μπροστά στα πόδια σου. Και ούτε auction house ούτε τίποτα, αφού στην αρχή κανείς δεν έχει λεφτά.

Προσωπικά, αν και μάλλον ασυνήθιστο, θα πάρω skinning + tailoring για τον caster μου, skinning μέχρι το 60 και tailoring κυρίως για τα bags.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Boju είπε

+1 και από μένα για skinning στην αρχή. Βγάζεις αξιοπρεπή λεφτά μέχρι το mount, απλά πουλώντας τα πάντα στον vendor και είναι όλα μπροστά στα πόδια σου. Και ούτε auction house ούτε τίποτα, αφού στην αρχή κανείς δεν έχει λεφτά.

Προσωπικά, αν και μάλλον ασυνήθιστο, θα πάρω skinning + tailoring για τον caster μου, skinning μέχρι το 60 και tailoring κυρίως για τα bags.

Τα bags ισχυει οτι ειναι πανακριβα και μπορεις να το εκμεταλευτεις, εγω ετσι ξεκινησα να βγαζω χρημα τοτε. Skinning ηταν τερμα imba, και το mining δινει πολυ χρημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Silverage είπε

Δεν συμφέρει herbalism + alchemy για να ανέβει γρήγορα;

Κ αυτο ειναι δυνατο combo, ειδικα για pots για τα raid. Και ειναι το ευκολοτερο prof το alchemy για να το ανεβασεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρω μερικά ελληνικά guilds που βρήκα δεξιά κι αριστερά:

Golemagg (PVP)

  1. SINGULARITY (Horde) Semi-Hardcore
  2. ELEMENTS (Alliance) Semi-Hardcore

Επίσης οι Seven Sins (Alliance), που δεν είναι ελληνικό guild αλλά έχει Έλληνα guild master και αν κρίνω από τα ονόματα σίγουρα 5-6 ακόμα. Golemagg κι αυτοί.

Shazrah (PVP)

  1. OMEGA-Gaming (Alliance)

 

Αν βρείτε άλλους πείτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, Radiatedsoul said:

Tο μεγαλυτερο τους προβλημα .... και οτι σηκωνοταν το τανκ στην μεση του dungeon για να παει για φαγητο

Κοίτα, τουλάχιστον το συγκεκριμένο μπορώ να επιβεβαιώσω πως δεν ήταν 100% ιταλικό κουσούρι - είχε κάποιο καιρό (όχι για πολύ, τα συγκεκριμένα παιδιά* χάσανε τα raid spots τους σε χρόνο dt λόγω αυτής - μεταξύ άλλων - της συμπεριφοράς) που σταματούσαν και τα raids για χαζές δικαιολογίες του στυλ "Με φωνάζει η μαμά να παω να φάω" ή "Πρέπει να πάρω τον σκύλο βόλτα", σε σημείο που καθόμασταν μπροστά απο Garr ή Geddon και ιδρώναμε μπας και επιστρέψουν και προλάβουμε κανένα try πριν γίνουν τα πάντα respawn :P 

*Server τότε ήταν Wildhammer-PvE, απο μεριά Horde. Απο εθνικότητες δεν θυμάμαι ποιά ήταν η dominant, αλλά είχαμε λίγο απο όλα απο όσο θυμάμαι τουλάχιστον στο guild μας.

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

PvP server..Να 'σαι έτοιμος έξω από το raid με τα πάντα όλα και να τρως gank.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...