Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 ώρες πριν, gr1goris είπε

Μακρια απο ανθελληνες 

Μαλλον δεν εχεις παιξει σε ενα απο αυτους τους servers για αυτο τα γραφεις αυτα. Καλα ειδικα ο Genjuros(εξου και το ονομα Greekjuros)ηταν η επιτομη του''οχι αλλο καρβουνο''.

Γιαυτο το λογο και αδειασε ο server.

Κριμα που δεν εχω κρατησει screenshot απο τις παλιες εποχες να δειξω τα μπουμπουκια οι Ελληναρες που νομιζαν οτι ο server ηταν δικος τους και σπαμαραν στα Ελληνικα στο trade channel των κεντρικων πολεων.

Οι πιο πολλοι ξενοι γιαυτο σηκωθηκαν και εφυγαν και νεκρωσε ο  server.

Μαλιστα την εποχη αυτη θυμαμαι ειχαμε και παρα πολυ κακη φημη στις raiding guilds σε φαση οταν εγραφες σε μια ξενη guild οτι εισαι Ελληνας να σε ρωταγανε για το Internet(μιας και πολλοι παιζανε τοτε απο internet café με τις οτι να ναι γραμμες).

Α και φυσικα ειναι ο μονος λαος που πετυχα στα οσα χρονια ασχοληθηκα με το raiding στο Wow που εριχνε ακυρο την ωρα του raid επειδη κανονιζε εκεινη την στιγμη να παει για καφε.Απλα απαραδεκτοι.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μαλλον δεν εχεις παιξει σε ενα απο αυτους τους servers για αυτο τα γραφεις αυτα. Καλα ειδικα ο Genjuros(εξου και το ονομα Greekjuros)ηταν η επιτομη του''οχι αλλο καρβουνο''.

Γιαυτο το λογο και αδειασε ο server.

Κριμα που δεν εχω κρατησει screenshot απο τις παλιες εποχες να δειξω τα μπουμπουκια οι Ελληναρες που νομιζαν οτι ο server ηταν δικος τους και σπαμαραν στα Ελληνικα στο trade channel των κεντρικων πολεων.

Οι πιο πολλοι ξενοι γιαυτο σηκωθηκαν και εφυγαν και νεκρωσε ο  server.

Μαλιστα την εποχη αυτη θυμαμαι ειχαμε και παρα πολυ κακη φημη στις raiding guilds σε φαση οταν εγραφες σε μια ξενη guild οτι εισαι Ελληνας να σε ρωταγανε για το Internet(μιας και πολλοι παιζανε τοτε απο internet café με τις οτι να ναι γραμμες).

Α και φυσικα ειναι ο μονος λαος που πετυχα στα οσα χρονια ασχοληθηκα με το raiding στο Wow που εριχνε ακυρο την ωρα του raid επειδη κανονιζε εκεινη την στιγμη να παει για καφε.Απλα απαραδεκτοι.

Ο greekjuros στις παλιές του εποχές ήταν απλά ο καλύτερος σερβερ. Τότε ένιωθες πραγματικά το ελληνικό στοιχείο στο πετσί σου. Είχε πραγματικά πολλά καλά και μεγάλα ελληνικά guilds αλλά και στο pvp έβρισκες κάτι άνετα διότι ήταν όλοι μαζεμένοι σε ένα μέρος. Μπορούσες άνετα να χτίσεις φιλίες και στη πραγματική ζωή, εμένα μου έμειναν κάποιες και πολλές ωραίες εμπειρίες. Τώρα τι έχει? μόνο δύο ξέρω γω? omega olympians? Σε όλα τα άλλα είναι πολύ λίγα άτομα και κλειστές παρέες που δε παίρνουν το raiding στα σοβαρά και το χειρότερο είναι ότι παρόλο που τα περισσότερα από αυτά είναι casual έχουν κάτι αδιανόητες απαιτήσεις ώρες ώρες που λες καλύτερα να πάω για κανά ξένο και σοβαρό guild. 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σπαμαρουν οι ελληνες στο chat θα το σπαμαρουν οι πολωνοι οι ρωσοι κτλ καποιος θα σπαμαρει παντως.

Το πλεονεκτημα να μαζευτει ολο το ελληνικο community σε ενα σερβερ ειναι οτι μπορουν να γινονται irl συναντησεις και να υπαρχει irl community και οχι μονο in game.

Εγω θυμαμαι απο παλια στον genjuros, με το guild μαζευομασταν συνεχεια σε καφετεριες, 30 ατομα πιαναμε ολη την καφετερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θυμίσατε τώρα .Παλιά , πολύ παλιά, πρέπει να ήταν στον Draenor Horde (κλασσικά) παίζαμε μαζί με άλλα δύο παιδιά (΄Ελληνες και αυτοί)  σε ένα  καλό Guild .Επειδή όλοι μας είχαμε πάρει "μεταγραφή" από άλλα Αγγλόφωνα guilds ,ακόμη και μεταξύ μας συννενοούμασταν στα Αγγλικά , τέτοια ταύτιση . Κανείς μας δεν είχε παίξει ποτέ σε ελληνικό guild ή είχε σχέση με Έλληνες παίκτες , οι περισσότεροι από τους οποίους είχαν ονόματα του στυλ "gamikoulas" "pidixtaras" , η με ελληνικά guild τύπου "tis poutanas to kagkelo" κλπ . Και ήταν πολλοί αυτοί που είχαν τέτοια ονόματα. Βγάλτε συμπέρασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε τους παίζατε και είχαν παράπονα δηλαδή :P Καιρό είχα να δω τόση  βωμολοχ σε world /trade chat . Μετα άντε να πεισεις ότι είσαι ελληνας αλλά δε θα τους κάνεις μλκιες είχα φάει και πορτα σε  καλό Guild μόνο που είδαν gr ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς πόσο θα μου κοστίσει μαζί με τελωνείο αν παραγγείλω τις φιγούρες αυτές? https://gear.blizzard.com/us/category/toys/blizzcon-2019-commemorative-collectible

Ακόμα, αν λήξει το pre order τι σημαίνει? Θα βγουν σε περιορισμένο αριθμό με αυξημένη τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτεις οτι υπαρχουν RP, PVP και Normal server (ισως και RP-PVP αργοτερα) και οτι θα επρεπε να υπαρχει τουλαχιστον ενας απο ολα αυτα για καθε γλωσσα, δεν ειναι παραλογη αποφαση.

Ειπαμε, υπαρχει ζητηση για το classic αλλα τοσο Fragmentation δεν νομιζω να το σηκωνει.

Ισως ενα normal server για γαλλικα και αλλον ενα για γερμανικα να μπορουσε να τον εχει αλλα μετα θα εμπαινε σε διλημμα καποιος που θελει rp η pvp.

Στο κατω κατω βασικα αγγλικα θα πρεπει να ξερουν ολοι. Αν δε γουσταρουν να μιλανε, ας φτιαξουν guilds με τους συμπατριωτες τους.

Αφου δεν θα εχουμε Ρωσους και Κινεζους με τις αορατες γραμματοσειρες τους, ειμαστε OK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

spacer.png

 

Ακυρώνουμε διακοπές, χωρίζουμε γυναίκες, έξτρα μηχανάκια και περιφερειακά για τα παιδιά. Need I say more?

https://worldofwarcraft.com/en-us/news/22990080/mark-your-calendars-wow-classic-launch-and-testing-schedule

 

Σαν μια επέτειο 15 ετών γιορτάζει η Blizzard Entertainment το λανσάρισμα ενός Vanilla Experience με tweaks και revamps που υπόσχονται μια ισορροπημένη εμπειρία ως απάντηση στους πολλούς - δίχως λόγο - φόβους της κοινότητας, που περιμένει την εν λόγω κίνηση χρόνια τώρα.

 

Το επόμενο Stress Test θα πάρει μέρος στις 8 Αυγούστου, 2019, καθώς ο Classic Client θα ξεκινήσει ζωντανά στις 27 Αυγούστου, 2019.

 

Είναι σημαντικό λάθος η έκφραση προσωπικής γνώμης σε ένα άρθρο, αλλά ευγνωμονώντας το γεγονός πως δεν είμαι αρθρογράφος, θα πω ότι κάποια πράγματα πρέπει να παραμένουν στο παρελθόν. Σε καμία περίπτωση δε θα υπάρξει το ίδιο συναίσθημα όπως το 2004, καθώς η τότε εμπειρία ήταν νέα, φρέσκια. Εγκυμονούσε η αδρεναλίνη της εξερεύνησης και περιπέτειας σε έναν κόσμο πολύ διαφορετικό με το σήμερα, και οι προδιαγραφές σε επίπεδο τόσο αρτιστικό, όσο και μηχανικό, ήταν up to date με την εποχή.

 

Το αποτέλεσμα της αντίθεσης αυτής, είναι το γρηγορότερο burn-out, όπως και ο άνισος ανταγωνισμός. Όμως αναμένουμε να δούμε εάν η Blizzard έχει λάβει υπόψιν αυτούς τους παράγοντες, και θα παρουσιάσει έναν κόσμο με αρκετές στρατηγικές αλλαγές που ίσως μας εξιτάρουν κατά τις ώρες διαδικτυακής διασκέδασης.

 

Let the commenting begin. 

*LFM

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ακόμα και ως casual άνετα farmaris MC, Ony, BWL, ZG, AQ20 και/ή rank 10-11 

Η γνώση για το game/mechanics είναι τεράστια πλέον 

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...