Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Apaleytos80 said:

μιας και τον περισσότερο καιρό είσαι σαν κλόουν στο βανιλλα 😀

Spoiler

 

i-Jk6ZgrX.jpg

i-Nx8PT9H.jpg

 

Edit: Μαζί με το πρώτο part και attribution links (https://www.penny-arcade.com/comic/2007/12/31/the-ungift-part-one)

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Silverage είπε

Το 5% παραπάνω intellect θα έχει μεγάλη διαφορά; Αυτό είναι που σκέφτομαι.

Intellect

Increases the rate at which you learn weapon skills. 

Increases your Mana points. Each point of intellect gives you 15 Mana points.

Increases your chance to score a critical hit with spells. For mages, at level 60, 59.5 points of Intellect equal 1% chance to crit with spells, varies depending on class

 

UPDATE

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα ποιο το κακό που θα κάνουν οι streamers στο Classic Wow ?

Επεξ/σία από omega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, polaki είπε

Γιατί το λες αυτό? Legit ερώτηση, δεν ξέρω πραγματικά τί προκαλούν αυτοί, και δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ κανέναν σε οποιοδήποτε game (too old for this SHIT). 

Γιατί έχουν από εκατοντάδες μέχρι χιλιάδες πρόβατα, κυριολεκτικά υποτακτικούς, που τους ακολουθούν παντού και είναι έτοιμοι να κάνουν ότι τους πουν. Και μπορεί σε έναν server που θα μπει ένας streamer η αναλογία horde alliance να πάει πχ 90/10, ο server να μπουκώσει και το χειρότερο άμα ο streamer σταματήσει ή αλλάξει server, ο server να πεθάνει σε μια μέρα.

@Greygore εννοούσα streamers στυλ Asmongold με τα πρόβατα. Method και γενικά guilds που πάνε για world firsts και τέτοια δεν νομίζω να δημιουργήσουν θέμα.

10 λεπτά πριν, MTX είπε

θα παίξω χωρίς να έχω αγορασμένο το game

  • Κάνεις καινούριο battle.net account.
  • Βάζεις συνδρομή.
  • Κατεβάζεις το battle.net client.
  • Επιλέγεις από ένα menu WoW Classic, κάνεις download το game και 1 ή ώρα τα μεσάνυχτα σήμερα μπαίνεις και παίζεις 😂
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Silverage είπε

Το 5% παραπάνω intellect θα έχει μεγάλη διαφορά; Αυτό είναι που σκέφτομαι.

Κάπου τα έχουν υπολογίσει στο endgame νομιζω είναι 400-500 mana ,0.3% crit και καν δυο frostbolt παραπάνω στα raids.H αλήθεια είναι ότι άμα κάνεις AOE farming να έχεις παραπάνω mana δεν σε χαλάει. Οπως έγραψα παραπάνω αν δεν τα γουστάρεις τα gnome μην το συζητάς καθόλου πας human σε alliance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, omega είπε

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα ποιο το κακό που θα κάνουν οι streamers στο Classic Wow ?

Δεν θα κάνουν κακό στο Classic, ίσα ίσα hype δίνουν, στον server που θα επιλέξουν μπορεί να τα κάνουν όλα άνω κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

20 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Βρηκα και αυτους εδω για mograine

The Inner Circle Είμαστε μια μεγάλη ομάδα φίλων, συμπεριλαμβανομένη απο εμπειρα μελη, που επαιζαν Classic WoW από την αρχή του παιχνιδιού μέχρι και στους Private Servers. Είμαστε οργανωμένοι και αναζηταμε παίκτες όχι μόνο παλιους αλλά και νεους να ενωθούν μαζί μας στο Word of Warcraft! Το πλάνο μας είναι να αρχίσουμε τα raid περίπου στις πρώτες 4-6 εβδομάδες, (EPGP Loot System / Loot Council). Επίσης, θα δημιουργηθούν ομάδες για leveling, PvE και PvP. Θέλουμε ενεργούς, κοινωνικούς παίκτες που θα εχουν διαθεση για το Classic 100%.
Server MOGRAINE-ALLIANCE
Μπορειτε να μας βρειτε εδω και να ρωτησετε οτι θελετε

https://discord.gg/4YeES87

Ευχαριστουμε πολυ φιλε για το ποστ! Θα παιξουμε καθαρα Classic ουτε για την νοσταλγια που λενε ολοι ουτε για τον χαβα ουτε εναλακτικη του retail......... Παμε 100% και απλα θα θελαμε να το ξερουν οσοι Ελληνες ενδιαφερονται. Καλη αρχη να εχουμε μαγκες! 

Επεξ/σία από Chris1561985
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Boju said:

 

@Greygore εννοούσα streamers στυλ Asmongold με τα πρόβατα. Method και γενικά guilds που πάνε για world firsts και τέτοια δεν νομίζω να δημιουργήσουν θέμα.

Fair enough, όπως είπα δεν έχω γενικά επαφή με δαύτους, πέρα απο κάποια LFG posts που βλέπω κατά καιρούς που διαφημίζουν τα κανάλια τους :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους καινούριους στο game που βλέπουν εδώ κάποιους να συζητάνε για best race, minmaxing κτλ ( αν κι μένα μ΄αρέσουν αυτές οι συζητήσεις 😋 ) :

100% προτείνω να παίξετε το class/race που σας αρέσει, που θα ευχαριστηθείτε εσείς και η παρέα που ενδεχομένως θα παίζετε μαζί. Δηλαδή αν σ΄αρέσει το model ή ακόμα και τα animations από ένα race παίξτε αυτό κι ας έχει λίγο χειρότερα racial.

Ακόμα και για το end game/raids να θυμάστε ότι τo classic δεν είναι retail. Στο classic τα raid είναι 40άρια και το ποιο σημαντικό skill είναι να είσαι παρόν πριν ξεκινήσει το raid. Άμα είσαι εκεί και ne priest αντί για dwarf priest να έχεις (παίρνω παράδειγμα την πιο ακραία προκατάληψη που υπήρχε στο vanilla) θα είσαι στο raid και θα λουτάρεις 😋

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Boju said:

 θα είσαι στο raid και θα λουτάρεις  μαζεύεις DKP 😋

Fix'd hehe :P

Συμφωνώ απόλυτα πάντως, τα passives πιστεύω πως ποτέ δεν ήταν intended να "αναγκάσουν" κάποια συγκεκριμένα race/class combinations, αλλά περισσότερο ώς μικρά εξτραδάκια - σαφώς αν θες MAX PERFORMANCE ( :Pυπάρχουν και οι πιο... ιδανικές επιλογές, αλλα δεν είναι η φάση που σου καταστρέφει την εμπειρία αν π.χ. φτιάξεις tauren hunter (όχι οτι ξέρω απο προσωπική εμπειρία, naaahhhh).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Boju είπε

Άμα είσαι εκεί και ne priest αντί για dwarf priest να έχεις (παίρνω παράδειγμα την πιο ακραία προκατάληψη που υπήρχε στο vanilla) θα είσαι στο raid και θα λουτάρεις 😋

Άσε που με τον ΝΕ priest θα μπορείς να κάνεις rest για mana/food η ακόμη να τον παρκάρεις σε μια άκρη(να πας τουαλέτα η κάτι τέτοιο),με ελάχιστες πιθανότητες να φας κόψιμο με το shadowmeld σε PvP server.Πας στο lumber mill(Arathi)defense με shadowmeld.Έρχεται ο άλλος να πάρει την σημαία δεν σε βλέπει,mind control και μπουμ κάτω στον γκρεμό 😎.

11 λεπτά πριν, Greygore είπε

π.χ. φτιάξεις tauren hunter (όχι οτι ξέρω απο προσωπική εμπειρία, naaahhhh).

Κατι άκουσα οτι το leeway τον έκανε unplayable τον tauren hunter κάτι με το dead zone του.Δλδ μακράν η χειρότερη επιλογή.

Επεξ/σία από Apaleytos80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Apaleytos80 Δεν ξέρω τι λες για passives και τέτοια, εγώ όσους θυμάμαι να ρολάρουν Nelf ήταν επειδή είχε το idle animation με το shrug του.... Μητσοτάκη, καθώς και το jump που είχε μια στις 5 chance να κάνει τούμπα :P :P :P 

Edit: Να πω την αλήθεια δεν το πρόσεξα (δεν ήξερα τι να προσέξω δηλαδή), αλλά πάντα μου λέγανε πως το Berserking/+5 Bow Skill ήταν superior του... Warstomp/+5% stamina που είχα, επίσης πάντα μα πάντα μου έσπαγε τα νεύρα πως σε dungeons με "χαμηλό" ταβάνι (π.χ. Sunken Temple ή συγκεκριμένα σημεία των Scarlet Monastery/Stratholme/Scholomance) λόγω του ύψους που είχε το character model, "κολλούσα" σε πόρτες και διαδρόμους.

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Boju είπε

το ποιο σημαντικό skill είναι να είσαι παρόν πριν ξεκινήσει το raid.

Άμα είσαι εκεί και ne priest αντί για dwarf priest να έχεις (παίρνω παράδειγμα την πιο ακραία προκατάληψη που υπήρχε στο vanilla) θα είσαι στο raid και θα λουτάρεις 😋

Master loot/dkp ftw :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Greygore είπε

@Apaleytos80 Δεν ξέρω τι λες για passives και τέτοια, εγώ όσους θυμάμαι να ρολάρουν Nelf ήταν επειδή είχε το idle animation με το shrug του.... Μητσοτάκη, καθώς και το jump που είχε μια στις 5 chance να κάνει τούμπα :P :P :P 

Edit: Να πω την αλήθεια δεν το πρόσεξα (δεν ήξερα τι να προσέξω δηλαδή), αλλά πάντα μου λέγανε πως το Berserking/+5 Bow Skill ήταν superior του... Warstomp/+5% stamina που είχα, επίσης πάντα μα πάντα μου έσπαγε τα νεύρα πως σε dungeons με "χαμηλό" ταβάνι (π.χ. Sunken Temple ή συγκεκριμένα σημεία των Scarlet Monastery/Stratholme/Scholomance) λόγω του ύψους που είχε το character model, "κολλούσα" σε πόρτες και διαδρόμους.

Σε horde Οrc masterace,ειδικά σε hunter.Ωραίο animation με ranged weapons,OP racial στο PvP(stun resist),+5 % dmg στα pet,ακόμη και το berserking με το axe specialization δεν είναι άσχημα. Με κάνα 2handed axe ρίχνει καλά mongoose bites σε όποιον πάει αν τις παίξει από κοντά 😎

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Master loot/dkp ftw :P

Πάνε τα dkp διάβαζα πλέον όλοι loot council έχουν

Επεξ/σία από Apaleytos80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, tauren ξε-tauren, μια φορά κατάφερα να πάρω το Rhok'Delar οπότε δεν ήταν και τόοοοοσο χάλια (εκτός απο το character model, αυτό δεν το ξεχναώ ποτέ όμως) :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Greygore είπε

Κοίτα, tauren ξε-tauren, μια φορά κατάφερα να πάρω το Rhok'Delar οπότε δεν ήταν και τόοοοοσο χάλια (εκτός απο το character model, αυτό δεν το ξεχναώ ποτέ όμως) :P 

Δεν τα μπορώ ρε φίλε τρέχουνε σαν να είναι σε slow motion axaxaxax

Επεξ/σία από Apaleytos80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...