Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Just now, Apaleytos80 said:

Δεν τα μπορώ ρε φίλε πάνε σαν να είναι σε slow motion axaxaxax

/silly : Moo. There, are you happy now? :P 

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ψήνομαι και εγώ, θα μπω σίγουρα, αλλα γενικά "κολλάω" για το αν ασχόληθω, γιατι αισθάνομαι θα κάνω reset οτι έχω κάνει εδω και 15 χρόνια (μεγαλώσαμε και δεν υπάρχει ο χρόνος για το παλιό καλό κάψιμο, ή στο ένα ή στο αλλο θα με παίρνει να κάνω focus, και πάλι ποιό δύσκολα απο τότε). Btw τελευταία φορά που ήμουν σε guild και έκανα raiding, ήταν στο legion, συνεχίζω να παίζω μήνα παρα μήνα super casually solo στο retail...

Από την άλλη οι ποιο ωραίες αναμνήσεις που έχω από το game είναι απο vanilla και tbc, σε ελληνικά guild (παρόλα τα στραβά τους) κυρίως λόγω του voice chat, για μένα η μισή χαρά είναι αυτή, το καφριλίκι/γέλιο που έπεφτε εκεί, τα ουρλιαχτά οταν ρίχναμε το boss κτλ...

ok σε εκείνη την φάση είμασταν και real life φίλοι με αρκετούς  (πλέον δεν παίζει κανείς τους πιά εκτός από έναν, ο οποιος είναι αυτός που με πριζώνει να μπούμε). Meetings στα εξάρχεια, τσακωμοί γιατι ο τάδε δεν παίζει τανκ που χρειαζόμαστε, ποιος θα πάρει το item που έπεσε, ποιός θα είναι guild master, ωραίες εποχές.Αυτά τα feels δεν βγαίνανε τόσο έντονα με international guild,παρόλο που το progress ήταν αρκετά χειρότερο.

Φάσεις του στύλ είχε έρθει φίλος στο σπίτι μου να παίξουμε,είχαμε raid karazhan εκείνη την μέρα και ήταν απαραίτητος και του είχε πέσει το ίντερνετ, και στην μέση του encounter να σκάει ο ντελιβεράς και να πρεπει να ανοίξουμε 😂 , ο άλλος που τον έπαιρνε ο ύπνος και άφηνε τον char σε autorun και πνιγόταν σε λίμνες,έπεφτε απο βουνά και ψόφαγε, o hunter στο ubrs που αναρωτιόμασταν που πήγε το pet του (αν θυμάστε στο σημείο που πηδούσαμε στον "κατω όροφο" για να κόψουμε δρόμο) και φυσικά το ανακαλύψαμε λιγο αργoτερα οταν είχε φέρει παρέα και ολο το instance 😂, ο druid που έπεσε απο τις σκάλες αλλά "ευτυχώς είμουν tree form και έζησα", την αποκάλυψη μετά απο 15 χρόνια οτι εγώ είμουν αυτός που χτύπησα καταλάθος npc στο tauren mill σε raid, και δεν πήρε grand marshall ο κολλητός που είμασταν μαζι εκεί, ο οποίος είχε να το λέει όλα αυτά τα χρόνια "για τον μαλακα στο tauren mill το έχασα, ποιος να ηταν" (μετά βγήκε tbc και τέλος η φάση με τα ranks). 

Για κάτι τέτοια ψήνομαι να μπω (και ίσως να συνεχίσω) στο classic. Δεν ξέρω αν και ο κοσμος που φαίνεται να πορώθηκε με το classic, αισθάνεται το ίδιο.

Δεν μου λέει κατι ιδιαίτερο η φάση του οτι το τώρα τα ξέρω όλα, θα μπώ και θα ξεσκίσω τα πάντα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Agent_Orange said:

σε εκείνη την φάση είμασταν και real life φίλοι με αρκετούς  (πλέον δεν παίζει κανείς τους πιά εκτός από έναν, ο οποιος είναι αυτός που με πριζώνει να μπούμε). Meetings στα εξάρχεια, τσακωμοί γιατι ο τάδε δεν παίζει τανκ που χρειαζόμαστε, ποιος θα πάρει το item που έπεσε, ποιός θα είναι guild master, ωραίες εποχές.Αυτά τα feels δεν βγαίνανε τόσο έντονα με international guild,παρόλο που το progress ήταν αρκετά χειρότερο.

Αυτό εδώ, ίσως για μένα να είναι το πιο αντιπροσωπευτικό memory απο την τότε εποχή - ο "καφές με τους guildmates", είχα τότε κάνει migrate προς Stormrage μεριά (TBC, μετά που αγανάκτησα με κάποιες βλακείες που παίζονταν σε επίπεδο officer στο πρώτο μου guild) και έτυχε να πετύχω international guild στο οποίο για κάποιο παράξενο λόγο είχαν officers συμφοιτητές μου. Αποτέλεσμα: Άπειρα Σαββατοκυρίακα έξω για καφέ, να συζητάμε tactics και loots μεταξύ φραπέ και ταβλιού, ενώ η σερβιτόρα μας κοιτάει με μισό μάτι :P 

5 minutes ago, Agent_Orange said:

o hunter στο ubrs που αναρωτιόμασταν που πήγε το pet του (αν θυμάστε στο σημείο που πηδούσαμε στον "κατω όροφο" για να κόψουμε δρόμο) και φυσικά το ανακαλύψαμε λιγο αργoτερα οταν είχε φέρει παρέα και ολο το instance 😂

Δεν ξέρω τι λες, οι hunters πάντα θυμόμασταν να κάνουμε dismiss πριν τα μεγάλα skips.... :P :P :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Boju είπε

Ακόμα και για το end game/raids να θυμάστε ότι τo classic δεν είναι retail. Στο classic τα raid είναι 40άρια και το ποιο σημαντικό skill είναι να είσαι παρόν πριν ξεκινήσει το raid. Άμα είσαι εκεί και ne priest αντί για dwarf priest να έχεις (παίρνω παράδειγμα την πιο ακραία προκατάληψη που υπήρχε στο vanilla) θα είσαι στο raid και θα λουτάρεις 😋

Nα προσθέσω επίσης ότι σημαντική προϋπόθεση για όλα αυτά, είναι όσοι ξεκινάνε τώρα το Classic να μείνουν για να δουν και end game. End Game στο WoW όπως το ξέραμε εμείς τότε δε νομίζω ότι πολλοί από εδώ (και από παντού) αντέχουν. Όταν έχουμε συνηθίσει πλέον στο instant gratification οποιουδήποτε είδους, πόσοι από εμάς τους "παλιούς" πραγματικά πιστευετε ότι θα αντέξει κόσμος να μαζεύει ένα ένα τα Tier items.... 

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ATTUNEMENT TO THE CORE δεν θα αντέξει να κάνει το 90% της playerbase.... εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, polaki είπε

Nα προσθέσω επίσης ότι σημαντική προϋπόθεση για όλα αυτά, είναι όσοι ξεκινάνε τώρα το Classic να μείνουν για να δουν και end game. End Game στο WoW όπως το ξέραμε εμείς τότε δε νομίζω ότι πολλοί από εδώ (και από παντού) αντέχουν. Όταν έχουμε συνηθίσει πλέον στο instant gratification οποιουδήποτε είδους, πόσοι από εμάς τους "παλιούς" πραγματικά πιστευετε ότι θα αντέξει κόσμος να μαζεύει ένα ένα τα Tier items.... 

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ATTUNEMENT TO THE CORE δεν θα αντέξει να κάνει το 90% της playerbase.... εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε.......

Συμφωνώ σε ότι λες αλλά πέραν του hype, υπάρχουν και οι συνειδητοποιημενοι που ξέρουν ότι δεν θα δούνε το endgame.Για να πάρουμε μια μυρωδιά πάμε 😋

Επεξ/σία από Apaleytos80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, polaki είπε

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ATTUNEMENT TO THE CORE δεν θα αντέξει να κάνει το 90% της playerbase.... εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε.......

Έλα μωρε σιγά ένα instance είναι το attunement, και σχεδόν πάντα αν είσαι σε guild που ετοιμάζεται να μπει, σε βοηθάνε οι guild mates και σε πάνε τηλεκατευθυνόμενο, ειδικά αν το tank το χει κάνει για άλλους 20... Αλλά το να είσαι attuned σε όλα τα instances, είναι από εκείνα τα μικρά πράγματα στο vanilla που για κάποιο λόγο δίνουν πολύ ικανοποίηση, γι΄αυτό παλιά θυμάμαι το έκαναν και pvpers που δεν καναν raids και βασικά και γονατιστοί στην Τήνο θα το έκαναν οι περισσότεροι και δεν βλέπω κάποιο λόγο να αλλάζει αυτό 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ifr1t είπε

Επειδή ψήθηκα και εγώ, για πείτε σε ποιον σέρβερ και φάξιον θα αρχίσουμε?

Εγώ με 2 φιλαράκια θα πάμε Mograine Horde. Ψιλό χαλαρά για χαβαλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ubududu είπε

παίδες διαβάζει κανείς από παλιό Crushridge/Genjuros? Horizons, Descent of dorians, Cult of illuminati κτλ.

ITA?

τα ναυάγια της ζωής, here we go again...θα μπει κανείς;

hi/ciao ita?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Boju είπε

Έλα μωρε σιγά ένα instance είναι το attunement, και σχεδόν πάντα αν είσαι σε guild που ετοιμάζεται να μπει, σε βοηθάνε οι guild mates και σε πάνε τηλεκατευθυνόμενο, ειδικά αν το tank το χει κάνει για άλλους 20...

Εσύ θεωρείς ότι η γενιά του instagram, η γενιά που γκρινιάζει ότι αργεί 5 δευτερόλεπτα να ξεκινήσει το netflix και η γενιά του PAY TO WIN, θα έχει το σθένος να κάνει το Χ attunement? 'Η να κάτσει να σκιστεί για να βρει UBRS key? 

Αν ναι, πάσο! Εγώ πάντως στα 39 μου δεν έχω όχι το σθένος, αλλά ούτε και την παραμικρή διάθεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Ubududu είπε

παίδες διαβάζει κανείς από παλιό Crushridge/Genjuros? Horizons, Descent of dorians, Cult of illuminati κτλ.

ITA?

τα ναυάγια της ζωής, here we go again...θα μπει κανείς;

CIAO, ITA?

Παλιά στον Crushridge αυτοί.. μετά στον Genjuros μόνο έλληνες!

image.png.854cca375734f525f8658b4ee140471b.png

 

 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...