Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, HoboSam είπε

ουτε που θυμομουν πως εχω λογαριασμο ινσομνια αχχα.. τεσπα για πειτε ρε παιδια, ποιος ρεαλμ εχει ελληνες πολλους απο horde μερια?

O Mograine που είμαι εγω και η παρέα μου έχει αρκετούς Horde, μιας και κάναμε κίνηση να μαζέψουμε όσους περισσότερους μπορούμε εκεί. Έχουμε και δική μας semi-hardcore Guild. Υπάρχουν και 2-3 άλλες guilds ψιλομεγάλες. Για άλλους realm δε ξέρω συγκεκριμένα για Horde. O Golemagg έχει μια δυο μεγάλες alliance guilds, ενώ έχω ακούσει από εδώ κόσμο να πηγαίνει Razorgore, και κάποιοι Firemaw (που αυτός είναι γενικά πολύ high pop).

Τώρα ένας από πάνω λέει ότι ο Ten Storms λένε πως είναι νεκρός. Αν νεκρώνουν από τώρα, καλό θα ήταν να διαλέξεις high-pop realm. Δυστυχώς με τα μεγάλα queues έφυγαν αρκετοί και έσπασαν σε μικρότερα realms, και τώρα φαίνεται το ποιος έκανε καλύτερη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παντως τωρα που παιζω ειμαι μονος μου! Quest δε μπορω να βγαλω, παντου υπαρχουν mobs! Ενταξει το βραδυ βεβαια γεμιζει ο σερβερ, αλλα φανταζομαι σε τι κατασταση βρισκονται οι παικτες που μπηκαν σε low pop servers και αυτη η κατασταση ειναι ετσι ολο το 24ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις πως και ποσο μπορω να πουλησω account? Εχω ενα που δεν εχω παιξει καθολου στο BFA (αλλα το εχω αγορασει).

Εχω παιξει σε καποια expansion εδω κι εκει αλλα τα βασικα ειναι απο vanilla. Warrior lvl 110 με 8/9 tier 3 (χωρις ring) και Might of Menethil (το 2hander που πεταει ο KelThuzad στο vanilla). Επισης γενικα απειρο gear απο vanilla αλλα πολλα απ αυτα (τα μη naxxramas) ειναι ακομη obtainable. Και rogue level 85 με 6/9 tier 3 (λειπουν νομιζω ζωνη, ring και chest). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Ξερει κανεις πως και ποσο μπορω να πουλησω account? Εχω ενα που δεν εχω παιξει καθολου στο BFA (αλλα το εχω αγορασει).

Εχω παιξει σε καποια expansion εδω κι εκει αλλα τα βασικα ειναι απο vanilla. Warrior lvl 110 με 8/9 tier 3 (χωρις ring) και Might of Menethil (το 2hander που πεταει ο KelThuzad στο vanilla). Επισης γενικα απειρο gear απο vanilla αλλα πολλα απ αυτα (τα μη naxxramas) ειναι ακομη obtainable. Και rogue level 85 με 6/9 tier 3 (λειπουν νομιζω ζωνη, ring και chest). 

Ειναι παρανομο να πουλησεις account. Και να εβρισκες να πουλησεις, δε αξιζει πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν του ότι είναι παράνομο, δε θα αξίζει και τίποτα, εκτός αν έχεις full τελευταία tier από mythic του BFA. Πλέον πληρώνεις για να πας max level και ντύνεσαι full epic με personal loot και lfr. Τίποτα δεν έχει αξία στο retail. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι βλεπουμε στο βιντεο και γιατι φαινεται να κολλανε ολοι; Δλδ ετσι γινονται τα raids; Μαζευεις 500 ατομα και πας στα αντιπαλα cities;  Και ο καημενος ο παικτης 10 level τι θα κανει; Δεν μου εχει παντως ποτε κατι τετοιο μεχρι στιγμης!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο lvl10 παίχτης αν δεν κάνει τιποτα δεν γίνεται να είναι στόχος νομίζω. 500 άτομα δεν είναι ποτέ. Συνήθως είναι 3-4 raid το πολύ, με σκοπό να χωθούν μέσα και να φάνε το "boss" της πόλης, πχ Thrall στην Orgrimmar. Τα 500 άτομα είναι φαινόμενο του twitch και των τυφλών-χαζών follower τους, πράγμα που έκανε τους servers γεμάτους με 1lvl τρόμπες μόνο και μόνο για να φανούν 5 δευτερόλεπτα στην οθόνη του αγαπημένου τους streamer. Θλιβερό. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οταν τρως το Boss της πολης τι γινεται; Ισχυει οτι ειναι δυνατο; Για να καταλαβουμε τι δυναμη του Boss, σε σχεση με αλλα boss, πχ onyxia κτλ, μπορει να τα σολαρει;

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, EvilEyes said:

Σας τρολλαρει και δε το έχετε πάρει χαμπάρι. 

Οχι δεν τρολαρω, αλλα γενικα το επιπεδο στο ινσομνια ειναι αρκετα χαμηλο τα τελευταια χρονια. Καμια σχεση με το φορουμ που ηταν πριν 15 χρονια. Εντελει ρωτησα σε κανονικο φορουμ και εμαθα. Τα boss εχουν περισσοτερο HP ακομα και απο onyxia.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Οχι δεν τρολαρω, αλλα γενικα το επιπεδο στο ινσομνια ειναι αρκετα χαμηλο τα τελευταια χρονια. Καμια σχεση με το φορουμ που ηταν πριν 15 χρονια.

Εισαι το κλασσικο παραδειγμα του γιατι συμβαινει αυτο παντως :)

 

 

 

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hawk_K είπε

Είμαι 27lvl και έχω 27 gold, το έχω να τα μαζέψω για mount μέχρι τα 40 ή να προχωρήσω σε πιο αιματηρές προσπάθειες;

Μια χαρά πας,απλά μην κάνεις train spells/skills που δεν είναι απαραίτητα. Μην αγχώνεσαι και τόσο για το mount,και ένα μικρο υπόλοιπο να μείνει πας κάνεις λίγο raw gold/xp farm και θα βγει.Πχ οι tigers/jaguars ρίχνουν κάτι items γκρι με 7 silver και μπορείς να κάνεις flip το tiger meat me cooking για εχτρα gold plus με skinning τα leathers.Τα basilisks επίσης έχουν καλά γκρι drops.Τα elementals είναι καλά,ακόμη και τα humanoids.Όταν θα πας 35+ το χρήμα θα βγαίνει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Είμαι 27lvl και έχω 27 gold, το έχω να τα μαζέψω για mount μέχρι τα 40 ή να προχωρήσω σε πιο αιματηρές προσπάθειες;

Μην σε απασχολει τοσο αν θα εχεις το mount στα 40.Και στα 41 ή 42 να το παρεις δεν τρεχει τιποτα. Το αλλο ακριβοτερο mount στα 60 ειναι το θεμα επειδη κοστιζει ακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...