Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, sp3cial said:

O main μου είναι μάγος. Αλλά έφτιαξα και έναν shaman και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά διασκεδαστικός! 

Καλυτερα να εχεις ενα main μονο για να το πας γρηγορα 60! Μεχρι εχθες επαιζα και εναν Human rogue, τον πηγα λεβελ 25, εχθες το βραδυ εναν undead rogue μεχρι 10, και τωρα παιζω εναν protection human warrior, κοντευω τα 10 μεχρι στιγμης!

 

25 level με rogue, 17gold εχω. Καλα ειναι. Αλλα προφανως και δεν μαθαινω ολα τα skills, μονο οσα χρησιμοποιω. Και εχω και 2 gathering professions.

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, elpaso1 είπε

 τωρα παιζω εναν protection human warrior, κοντευω τα 10 μεχρι στιγμης!

 

To ξέρεις ότι τα talents γίνονται unlearn ετσι?
Δηλαδή θα μπορούσες στον warrior που σίγουρα έχεις ήδη ανεβάσει να κάνεις unlearn τα talents και να το γυρίσεις σε prot. Αν και σε level χαμηλά, μική σημασία έχουν τα talents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω, απλα ο warrior εκεινος ηταν ο 1ος μου char, με ο,τι αυτο συνεπαγεται.. Δλδ ειναι 10 level και παιζει να μην του εχω αγορασει ουτε σπαθι! Ενω τωρα αλλη φαση. Ειδικα με τους humans εχω μαθει ολα τα quests απ'εξω, παιζει και το questie φυσικα και σε κανα 2ωρο πηγαινω 10 τσακ μπαμ. Παιρνω και skinning/herbalism/first aid αμεσως και γινεται καλυτερα δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, elpaso1 είπε

Το ξερω, απλα ο warrior εκεινος ηταν ο 1ος μου char, με ο,τι αυτο συνεπαγεται.. Δλδ ειναι 10 level και παιζει να μην του εχω αγορασει ουτε σπαθι! Ενω τωρα αλλη φαση. Ειδικα με τους humans εχω μαθει ολα τα quests απ'εξω, παιζει και το questie φυσικα και σε κανα 2ωρο πηγαινω 10 τσακ μπαμ. Παιρνω και skinning/herbalism/first aid αμεσως και γινεται καλυτερα δουλεια.


Δεν έχεις περιέργια καθόλου να δεις τι γίνεται στις περιοχές για lvl30+? Πώς είναι τα Qs, τα items, τα skills, πώς είναι οι chars σε λίγο πιο ανεβασμένο lvl κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καποτε θα γινει και αυτο.. Σε λιγο κλεινω μηνα. Μεχρι το 6μηνο πιστευω θα εχω παει καποιον 60. Αν και εαν θα υπηρχε ενας καινουριος σερβερ θα εκανα και ενα char εκει για να αφοσιωθω. Τωρα με χαλαει λιγο που ειναι τοσα χιλιαδες ατομα πανω απο εμενα. Δλδ ουτε στο AH μπορω να πουλησω κατι, ουτε γενικα να βαλω και εγω το λιθαρακι μου καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpaso1 είπε

 τωρα παιζω εναν protection human warrior, κοντευω τα 10 μεχρι στιγμης!

Μέχρι το 10 δεν έχεις spec.

Και επειδή κι εγώ είχα κάνει για 1ο χαρακτήρα έναν warrior και είχα κάνει την μαλ...α να βάζω prot points στο tree, απλά ΜΗΝ παίξεις protection όσο λεβεράρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τα 27 μου χρυσουλάκια καλά είναι από ότι καταλαβαίνω. Ευτυχώς γιατί δεν ξέρω αν θα άντεχα πιο σκληρές προσπάθειες εξοικονόμησης . Έχω να αγοράσω σκιλ από το 18lvl απότε καταλαβαίνεται τι σφαγή γίνεται για τα quests, ευτυχώς υπάρχουν τα γκρουπάκια. Και πολύ gathering,  ειδικά σε silverpine forest γ@μήθηκ@ να μαζεύω herbs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, ΜΗΝ παίρνεται όλα τα skills/spells παρά μόνο τα απολύτως απαραίτητα. Για παράδειγμα, αν παίζεις priest, μη πάρεις το levitate ή το lvl2 scream. Αν είσαι shadow μη ξαναπάρεις ποτέ Smite. Με αυτό τον τρόπο θα έχεις σίγουρα πάνω από 70-80g όταν πας 40, καθώς εκεί καταναλώνονται τα περισσότερα χρήματα. 

Έχω ακούσει Rogues να αγοράζουν μόνο sinister strike και eviscerate, και μια χαρά πήγαν 60 τσακ μπαμ χωρίς τρελά ζόρια. 

Επίσης μην αγοράζετε αντικείμενα από τους vendors όπως πράσινα όπλα (εκτός αν είναι wand upgrade ή νεράκι) και μην αγοράζετε "upgrades" από auction house. Εγώ είχα 13lvl wrist μέχρι τα 48. Και καθόλου να μην είχα το ίδιο θα ήταν.

Γενικά ούτε να βάζετε πράγματα γιατί μετά τους φόρους δε θα σου μείνουν και πολλά. Το να μαζέψεις  20stacks silk cloth δεν αξίζει μιας και γεμίζεις τσάντες με αποτέλεσμα να μη παίρνεις αλλά πράγματα, και στο τέλος να πληρώνεις few και για να το βάλεις αλλά και μετά την πληρωμή σου. Εκτός αν φυσικά το κέρδος είναι τεράστιο όπως για ένα twink item.

Επεξ/σία από redeye998
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Άρα τα 27 μου χρυσουλάκια καλά είναι από ότι καταλαβαίνω. Ευτυχώς γιατί δεν ξέρω αν θα άντεχα πιο σκληρές προσπάθειες εξοικονόμησης . Έχω να αγοράσω σκιλ από το 18lvl απότε καταλαβαίνεται τι σφαγή γίνεται για τα quests, ευτυχώς υπάρχουν τα γκρουπάκια. Και πολύ gathering,  ειδικά σε silverpine forest γ@μήθηκ@ να μαζεύω herbs.

όχι και έτσι ρε φίλε....Τα απαραίτητα για dps/heal/survilability τα παίρνεις. Τώρα για gathering εκτός από το skinning όλα πίσω σε πάνε χρονικά.Με το mount θα κάνεις catch up σε profession σαν το mining/herbalism.Kαι άμα το πάρεις στα 41το mount τι έγινε,έτσι και αλλιώς δεν είσαι κανας power lvler να βιάζεσαι για τα 60😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνω αυτό το σάιτ. Εκεί στα leveling guides για classic , σας λέει τα απαραίτητα skills και talents πραγματικά είναι πολύ καλό. Μην ξεχάσετε μόνο να μετακινήσετε τη λευκή μπάρα στο level σας. Αλλάζει το κείμενο ανα level. 

https://www.icy-veins.com/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το herbalism δίνει καλά λεφτά, έχει μερικά φυτά που πουλιούντια σε καλή αξία. Υπάρχουν περιοχές όπως το silverpine forest που σου βγάζει πάρα πολλά και μόνο κάνοντας τα quest βρίσκεις, δεν κάηκα στο να τα ψάχνω έτσι στο άσχετο, απλά δεν τα skipαρα , τα έβλεπα στο minimap και τα μάζευα. Tarren Mill που είμαι τώρα δεν βγάζει πολλά, όπως και στα barrens δεν έβγαζε πολλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έληξε χθες η συνδρομή, και δεν σε αφήνει να μπεις καν στο Classic, σε αντίθεση με το retail. Μπήκα έτσι για πλάκα στο 2ο να συνεχίσω ένα low-level χαρακτήρα.

Εντάξει, είναι σαν να παίζεις τελείως διαφορετικό παιχνίδι. Στο Classic παλεύεις να σκοτώσεις ένα mob και στο retail είναι λες και φοράς epic, τα σκοτώνεις σε χρόνο dt...

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sp3cial είπε

Αφήνω αυτό το σάιτ. Εκεί στα leveling guides για classic , σας λέει τα απαραίτητα skills και talents πραγματικά είναι πολύ καλό. Μην ξεχάσετε μόνο να μετακινήσετε τη λευκή μπάρα στο level σας. Αλλάζει το κείμενο ανα level. 

https://www.icy-veins.com/

Θυμάμαι το επικό Elitist Jerks, που με τον θησαυρό γνώσεων του με είχε βοηθήσει να γίνω επίσης επικό Druid Tank (εποχές WoTLK) και fearful Boomkin στην Arena. 😂

Απορώ αν έχει μείνει κανένα theorycrafting site παγωμένο στον χρόνο και για το Classic/Vanilla.

Όσον αφορά την οικονομία και το αν αξίζει κάποιος να πουλάει στο AH, αυτή θα στρώσει με τον καιρό όταν θα έχουν ντυθεί οι 60αρηδες και θα αρχίσουν να ψάχνουν mats για να κάνουν powerlevel τα professions για Raid/PVP.

Με είχα τσακώσει ένα διάστημα να έχω κάνει Game το AH.... :fear:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Inside X είπε

Θυμάμαι το επικό Elitist Jerks

Αχ .. Θυμάμαι να διαβάζω αναλύσεις επί αναλύσεων για το αν συμφέρει στον Arcane να πατάς το Arcane Barrage ή χάνεις DPS σε μεγάλα fights.
Ωραίες εποχές, ας μην ξαναγυρίσουν όμως :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...