Προς το περιεχόμενο

GENESIS NFG-0893 NITRO 550 GAMING CHAIR (139e) @e-shop Crazy sundays


vaggos88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η γνωστή gaming καρέκλα "genesis nitro 550" ξανά διαθέσιμη σε όλα τα χρώματα από 5 Νοεμβρίου στο eshop από 219 στα 139 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά.

 black

 black/blue

 black/red

 black/green

 Επίσημο site

Όντας σε αναζήτηση καρεκλάς 1 μήνα τώρα είχα καταλήξει σε 2, την (anda seat 229e) & (Sharkoon Skiller SGS2 229e)

Λόγο vfm λέω να πάω σε genesis αλλά θα ήθελα την άποψη κάποιου που έχει κάποια από αυτές. ευχαριστώ

 

Screenshot_8.png

Επεξ/σία από vaggos88
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω ειχα αγορασει αυτη στα 110 σε παλιοτερη προσφορα https://www.e-shop.gr/genesis-nfg-0887-nitro-330-gaming-chair-black-p-PER.573535  ηταν  και ειναι ακομη οτι καλυτερο εχω βαλει στην πλατη μου.Βεβαια η προηγουμενη μου ηταν μια no name οτι ναναι γραφειου και μου αλλαζε τα φωτα στην πλατη.Τελικα αξιζει να δωσεις καποιος κατι παραπανω σε καρεκλα ειδικα οταν περναει πολλες ωρες μπροστα απο τον υπολογιστη ,γιατι βοηθαει την πλατη του να εχει σωστη σταση και ανεση.Επομενως σου προτεινω με χιλια να τσιμπησεις την καρεκλα που αναφερεις γιατι εχει και το εξτρα μαξιλαρακι που θα βοηθησει πολυ.Αυτα που φοβαμαι ομως σε αυτες τις καρεκλες γιαυτο εγω πηρα αυτην με τα δερματικα στηριγματα,,γιατι δενν κουνιουνται ,δηλαδη φοβαμαι οτι στο μελλον παιζει να σου κανουν νουμερα τα 2 στηριγματα που εχει η καρεκλα αριστερα δεξια.Καταταλα ειναι οτι καλυτερο σε ολους τους αλλους τομεις της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την έχω 6-7 μήνες σε μαύρο. Είμαι 1,70 και 85 κιλά. Πολύ άνετη και με καλή ποιότητα στα ροδάκια και τα υφάσματα της, βολεύει που τα εσωτερικά πλάτης και θέσης είναι ύφασμα και δερματίνη στα πλάγια μόνο (δεν ιδρώνεις το καλοκαίρι). Αρκετά καλή και στην ανάκλησή της, ξαπλώνει όλη η πλάτη και αράζεις.. Τα "κακά της είναι ότι δεν χαμηλώνει αρκετά, σε ύψος, τα μικρά σε μήκος μπράτσα που ψάχνεις να δεις που θα βάλεις τους αγκώνες σου και κάποια "τριξίματα" της καρέκλας που όσο και να έσφιξα τις βίδες, δε λένε να φύγουν... Όσο και να είχα ψάξει όμως τότε, για κάτι αντίστοιχο ήθελα 300+...  

Επεξ/σία από Dimoleon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ανοιχτό topic για αυτό. Γενικά όταν έχει παίξει σε προσφορά στα 139€ και παίζει πολύ συχνά στα 149 ή στα 159€, στα 169€ δεν το λες προσφορα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έχω και εγώ κάνα 9μηνο περίπου, δεν μπορώ να πω ότι είναι και πολύ άνετη επίσης έχει θεματακια με τριγμούς και η μπουκάλα της τα έχει παίξει

κατεβαίνει μονή της σε ανύποπτο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω την συγκεκριμενη και μετα απο 3 το πολυ 4 μηνες μαδησαν τα μπρατσα της και ενω ημουν εντος εγγυησης δεν μου τα αλλαξαν. ΜΑΚΡΙΑ 

Επεξ/σία από keravnos21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, keravnos21 είπε

Εχω την συγκεκριμενη και μετα απο 3 το πολυ 4 μηνες μαδησαν τα μπρατσα της και ενω ημουν εντος εγγυησης δεν μου τα αλλαξαν. ΜΑΚΡΙΑ 

Πως μάδησαν αφου είναι από πλαστικό;

 

Για τα τριξίματα, βιδώστε τις βίδες.

Επεξ/σία από runner69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, keravnos21 είπε

Εχω την συγκεκριμενη και μετα απο 3 το πολυ 4 μηνες μαδησαν τα μπρατσα της και ενω ημουν εντος εγγυησης δεν μου τα αλλαξαν. ΜΑΚΡΙΑ 

τα μπράτσα της είναι πλαστικά. πώς μάδησαν? ΚΑΜΙΑ εταιρία δεν προσφέρει εγγύηση για φθορές από ΧΡΗΣΗ. πχ https://www.vertagear.nl/pages/warranty/#Exclusions καρέκλες 400 ευρώ πάνω κάτω και δες στης εξαιρέσεις της εγγύησης. 

Φθορά που σχετίζεται με την κανονική χρήση
Καλλυντικές ζημιές, όπως γρατσουνιές, τρυπήματα και χτυπήματα
Αλλαγές στην επιφάνεια , συμπεριλαμβανομένης της αλλαγής χρώματος, λόγω γήρανσης ή έκθεσης στο φως
Σημάδια, ουλές ή ρυτίδες που εμφανίζονται φυσικά στο υλικό

 

θα άλλαζαν χιλιάδες καρέκλες απο ιντερνετ καφέ πχ κάθε βδομάδα αν ήταν έτσι...

Επεξ/σία από madnifestah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, keravnos21 είπε

Οριστε πως εγιναν για αυτους που δεν πιστευουν

https://imgur.com/a/uRr9yvE

Τι διάολο; Μπουνιές έπαιξες με την καρέκλα; 

Για να γίνει έτσι μετά από  3-4 μήνες θα πρέπει να την πεθαίνεις στο ξύλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sasuke_Uchiha είπε

Τι διάολο; Μπουνιές έπαιξες με την καρέκλα; 

Για να γίνει έτσι μετά από  3-4 μήνες θα πρέπει να την πεθαίνεις στο ξύλο. 

Αποκλειεται δηλαδη το υλικο να ειναι ελλατωματικο ? Αιντε με τους ξερολες εδω μεσα 

  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Δεν δινεις και το link του newletter σε παρακαλω γιατι ετσι την δινει 199€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...