Προς το περιεχόμενο

GENESIS NFG-0893 NITRO 550 GAMING CHAIR (139e) @e-shop Crazy sundays


vaggos88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

και την εχω στο μάτι αυτην. νομιζω βρηκα καρέκλα. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά με 200 ευρώ περίπου υπάρχουν σοβαρές καρέκλες από επαγγελματικό εξοπλισμό γραφείου που βγάζουν 5-10 χρονια εγγύησης και ανταλλακτικών. 

ρίχτε μία ματία σε sigma office και άλλες παρεμφερείς εταιρίες. Μου φαίνεται αδιανόητο να μιλάμε για φθαρμένα πλαστικά και τρίξιμο στα 1-2 χρόνια χρήσης...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, runner69 είπε

Για τα τριξίματα, βιδώστε τις βίδες

Πόσο πια να τις βιδώσω, τέρμα είναι δεν γυρνάνε άλλο και συνεχίζει να τρίζει... Δεν υπάρχει λύση σε αυτό δυστυχώς.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, keravnos21 είπε

Κακιστης ποιοτητας πλαστικο,φευγουν κομματια

Εγω πάλι δεν εχω κανένα θέμα τα μπράτσα . Ίσα ίσα κιόλας κάθε μέρα που την βάζω "κατω" από το γραφείο τριβονται με το γραφείο και δεν έχουν ούτε γρατζουνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

25 λεπτά πριν, iCyd είπε

Εγω πάλι δεν εχω κανένα θέμα τα μπράτσα . Ίσα ίσα κιόλας κάθε μέρα που την βάζω "κατω" από το γραφείο τριβονται με το γραφείο και δεν έχουν ούτε γρατζουνια.

Το θεμα δεν ειναι το πανω αλλα αν προσεξεις στο πλαι ειναι κατι σαν κολλημενο δηλαδη στην ουσια ειναι δυο κομματια εκει μου εβγαλε το προβλημα,στην προηγουμενη σελιδα εχω και φωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα χρήματα η καλύτερη επιλογή πιστεύω πως είναι η markus από τα ΙΚΕΑ.

https://www.ikea.gr/apotelesmata-anazitisis/?q=markus

Και κάθε Τρίτη και Πέμπτη από το Whats up έχεις και 10% έκπτωση.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εχω και εγω απο παλαιοτερη προσφορα στα €149 (οποτε στα 169 δε τη λες και τρελη προσφορα) και γενικα ειναι οκ

το μονο οτι και η δικια μου τριζει (αλλα θα δοκιμασω να σφιξω τις βιδες) και μου δινει μια αισθηση οτι εχει ελαφρια κλιση προς τα εμπρος, οτι δηλαδη λες και θα γλιστρισω απο το καθισμα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tasosp22 είπε

Σε αυτά τα χρήματα η καλύτερη επιλογή πιστεύω πως είναι η markus από τα ΙΚΕΑ.

https://www.ikea.gr/apotelesmata-anazitisis/?q=markus

Και κάθε Τρίτη και Πέμπτη από το Whats up έχεις και 10% έκπτωση.

η καρέκλα είναι πράγματι πολύ καλοφτιαγμένη και ποιοτική αλλά δυστυχώς άνετη και εργονομική δεν θα την έλεγα σε καμία περίπτωση, ειδικά με το υπερβολικά μικρό και σκληρό κάθισμα το μισό πόδι είναι εκτός καρέκλας..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

η καρέκλα είναι πράγματι πολύ καλοφτιαγμένη και ποιοτική αλλά δυστυχώς άνετη και εργονομική δεν θα την έλεγα σε καμία περίπτωση, ειδικά με το υπερβολικά μικρό και σκληρό κάθισμα το μισό πόδι είναι εκτός καρέκλας..

Συμφωνω και επαυξανω. Εχοντας και τις 2, αυτη του θεματος ειναι κλασεις ανωτερη εργονομικα. Η αξιοπιστια της θα κριθει στο μελλον φυσικα, βρισκεται ομως σε αλλο επιπεδο σε ρυθμισεις-ανεση η 550..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ChrisN.S. είπε

η καρέκλα είναι πράγματι πολύ καλοφτιαγμένη και ποιοτική αλλά δυστυχώς άνετη και εργονομική δεν θα την έλεγα σε καμία περίπτωση, ειδικά με το υπερβολικά μικρό και σκληρό κάθισμα το μισό πόδι είναι εκτός καρέκλας..

ποιοτική έιναι όντως η Markus αλλά οταν την δοκίμασα στο ΙΚΕΑ αν και αδύνατος μου φάνηκε μικρό το κάθισμα της. Δεν μπορώ να φανταστώ ευσωμο ανθρωπο να κάθεται εκει μέσα.

Την Genesis 330 την έχω απο τον 5/17 ειναι σαν καινούργια και πολύ βολική .Για τα τριξίματα ρίξτε λιγο λάδι σιλικόνης ή σφίξτε τις βίδες λιγάκι αν εχουν χαλαρώσει

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η συζήτηση έχει ξεφύγει πάλι με το να λέτε αν σας φαίνεται μικρή ή μεγάλη η MARKUS (ούτε καν η καρέκλα του τίτλου).

Όλα τα μεγέθη, μικρό ή μεγάλο είναι έννοιες σχετικές με το σώμα του καθένα. 

Τη συγκεκριμένη την έχω χρόνια κι από διαστάσεις, ποιότητα και άνεση είναι μια χαρά!

 

Επεξ/σία από herloth
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ειχα παρει την 550 τοτε που ειχε βγει 149 (?) , ειναι περιπου χρονος . 

Ειμαι 1.93 , 110 κιλα . Την καρεκλα στην κυριολεξια την εχω λιωσει αν σκεφτει καποιος οτι καθομαι το ελαχιστο 8-10 ωρες τη μερα.

Ολες οι προηγουμενες μου καρεκλες ηταν απο Macro και τετοια μαγαζια . Ειχα θεμα με την μεση και την πλατη λογω πονων επειδη μονιμως  ολες οι προηγουμενες μου καρεκλες μετα απο 1 - 2 μηνες επαιρναν κλιση προς τα πισω (χαλαρωναν) .

Με εχει βολεψει απιστευτα η 550 και οι πονοι εχουν μειωθει αρκετα γιατι απλα ακουμπαει καπου ο αυχενας μου και η μεση μου καπου και δεν ηταν στον αερα.

Απο φθορες απολυτως τιποτα . Κανει μονο ενα ελαφρυ τριξιμο οταν βαζω δυναμη στην πλατη για να κανω πισω , τιποτα αλλο.

Επεξ/σία από iCyd
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...