Προς το περιεχόμενο

GENESIS NFG-0893 NITRO 550 GAMING CHAIR (139e) @e-shop Crazy sundays


vaggos88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vaggos88 είπε

Σιγα μη σε αφήσουν? με συγχωρείς μου ακούγεσαι για αφελής αγοραστής. και είναι 30ε η διάφορα οχι 20

μωρε θα τους πω δεν με βολεψε παρτε την πισω ?? 😅😅 αχ αυτη η 550 παντου ολοι λετε καλα σχολια..ενω για την Sharkoon δεν ειδα κατι καπου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αληθεια ειναι πως και γω δεν ξερω κατα ποσο θα την παρουν πισω και ειδικα οταν μιλαμε για το συγκεκριμενο καταστημα.

Εγω στη θεση παντως @Giwrgos Tsitsios θα πηγαινα στην 550 . Δεν νομιζω να αξιζει τα +30 η sharkoon . 

Δεν θελω να σε επηρεασω , προχωρα σε οτι νομιζεις εσυ καλυτερο. Μην παρεις την 550 και μετα λες γιατι δεν πηρα την αλλη και καιγεσαι χωρις λογο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Giwrgos Tsitsios είπε

μωρε θα τους πω δεν με βολεψε παρτε την πισω ?? 😅😅 αχ αυτη η 550 παντου ολοι λετε καλα σχολια..ενω για την Sharkoon δεν ειδα κατι καπου!!

Επιστροφή μη ελαττωματικών προϊόντων - Δικαίωμα αναιτιολόγητης υπαναχώρησης από τον πελάτη

Ο ΠΕΛΑΤΗΣ έχει το δικαίωμα να υπαναχωρήσει από την σύμβαση αγοράς μέσα σε χρονικό διάστημα 14 ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία σύναψης της σύμβασης παροχής υπηρεσιών (όταν πρόκειται τέτοια σύμβαση), ή από την παράδοση (όταν πρόκειται για προϊόντα) και μάλιστα όταν είναι πολλά προϊόντα στην ίδια παραγγελία από την παράδοση και του τελευταίου ενώ όταν υπάρχει υποχρέωση παράδοσης προϊόντων σε τακτά διαστήματα από την παράδοση του πρώτου. Η υπαναχώρηση γίνεται υπό τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

περισσότερα παρακάτω https://www.e-shop.gr/how_return

αυτο υσχιει σε ολα τα μεγάλα καταστήματα, για σκρουτζομαγαζα δεν γνωριζω τι πολίτικη επιστροφής υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vaggos88 είπε

Επιστροφή μη ελαττωματικών προϊόντων - Δικαίωμα αναιτιολόγητης υπαναχώρησης από τον πελάτη

Ο ΠΕΛΑΤΗΣ έχει το δικαίωμα να υπαναχωρήσει από την σύμβαση αγοράς μέσα σε χρονικό διάστημα 14 ημερολογιακών ημερών από την ημερομηνία σύναψης της σύμβασης παροχής υπηρεσιών (όταν πρόκειται τέτοια σύμβαση), ή από την παράδοση (όταν πρόκειται για προϊόντα) και μάλιστα όταν είναι πολλά προϊόντα στην ίδια παραγγελία από την παράδοση και του τελευταίου ενώ όταν υπάρχει υποχρέωση παράδοσης προϊόντων σε τακτά διαστήματα από την παράδοση του πρώτου. Η υπαναχώρηση γίνεται υπό τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

περισσότερα παρακάτω https://www.e-shop.gr/how_return

αυτο υσχιει σε ολα τα μεγάλα καταστήματα, για σκρουτζομαγαζα δεν γνωριζω τι πολίτικη επιστροφής υπάρχει.

Αυτό δεν σημαίνει ότι θα πάρει όλο το ποσό της αγοράς πίσω. Στον σύνδεσμο που παραθέτεις λέει "στην αρχική κατάσταση.". Αυτό το ερμηνεύουν σαν σφραγισμένο.

Αν έχει ανοιχτεί και συναρμολογηθεί θα σου επιστρεψουν μικρότερο ποσό από ότι πλήρωσες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, GiOrGoSk21 είπε

Σε όλες αυτές τις καρέκλες που λέτε, Genesis 330/550/770 και Sharkoon SGS2, οι αστερίες τους (τα πόδια δηλαδή) είναι μεταλλικοί, έτσι; Όχι πλαστικό;

η δική μου βάση ράγισε κάτω απο έτος και την άλλαξα με ενισχυμένη τύπου σαν των λινκς παρακάτω, αμα δείτε οι ακριβότερες καρέκλες έχουν βάση με πλέγμα στο εσωτερικό για έξτρα αντοχή (ή τουλάχιστον υπάρχει σαν επιλογή)

πχ maxnomic heavy duty base dxracer base

 ο αστερίας μου φαίνεται λεπτός και ειναι ανοιχτός από κάτω (οχι κυλινδρικός σωλήνας)

και είμαι και 75κιλα :D :D :D :D :D

στα υπόλοιπα είναι τέλεια η καρέκλα και με ροδάκια blades από ali που έβαλα πετάει! 

Spoiler

image.png.24dd5535d1f6973aef7dc8bab5d9b24f.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zygorito είπε

η δική μου βάση ράγισε κάτω απο έτος και την άλλαξα με ενισχυμένη τύπου σαν των λινκς παρακάτω, αμα δείτε οι ακριβότερες καρέκλες έχουν βάση με πλέγμα στο εσωτερικό για έξτρα αντοχή (ή τουλάχιστον υπάρχει σαν επιλογή)

πχ maxnomic heavy duty base dxracer base

 ο αστερίας μου φαίνεται λεπτός και ειναι ανοιχτός από κάτω (οχι κυλινδρικός σωλήνας)

και είμαι και 75κιλα :D :D :D :D :D

στα υπόλοιπα είναι τέλεια η καρέκλα και με ροδάκια blades από ali που έβαλα πετάει! 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.24dd5535d1f6973aef7dc8bab5d9b24f.png

pimp my chair ενα πραγμα 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

πάντως κακώς κράτησες την markus χαλασμένη γιατί έχει 10 χρόνια εγγύηση.

To ξερω αλλα δεν εβρισκα υστερα απο 8 χρονια την αποδειξη  😀😂

Και το ΙΚΕΑ χωρις αποδειξη δεν την δεχοταν πισω. Συν του οτι για την βλαβη στην ανακλιση (την μπουκαλα μικρο το κακο) μου ελεγαν οτι πιθανο να χρεωθει ως φθορα λογω χρησης δλδ φταιξιμο μου και αρα να μην καλυπτοταν απο την εγγυηση ακομα και αν εβρισκα την αποδειξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και απο εμενα! Γενικα και εγω ψαχνω πολυ καιρο για καρεκλα! Αρχικα ειχα καταληξει στην nitro 550 μεχρι που ειχε εξαντληθει εντελως απο eshop, ειχα ρωτησει για παραγγελια απο εξωτερικο αν γινεται κλπ και ειχαν απαντησει αρνητικα. Οποτε ειχα καταληξει σε αυτην μετα απο πολυυυυυυ ψαξιμο... https://www.skroutz.gr/c/2956/karekles-gaming.html?keyphrase=anda+seat+ad12&price_min=140.0 γιατι γενικα λενε πολυ καλα λογια! Απιστευτα στιβαρη, εργονομικη και γενικα πολυ καλη κατασκευη... βεβαια στα 230€ περιπου και ερχεται τωρα η προσφορα ξανα με την 550 και με εβαλε σε διλημμα...πφφφφ

Επεξ/σία από gtzempelikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν και έχω πλέον την νιτρο 770, την 550 την ξαναπαιρνα άνετα.

Το ύφασμα παντού που έχει η 770 έχει και τα αρνητικά του μιας και δεν καθαρίζει το ίδιο εύκολα αν λερωθεί όσο η δερματίνη (την οποία περνάς με ένα βρεγμένο πανάκι).

Ο συνδυασμός δερματίνης στα πλαϊνά με ύφασμα στο κέντρο είναι ο καλύτερος. ;) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gtzempelikos είπε

Καλησπερα και απο εμενα! Γενικα και εγω ψαχνω πολυ καιρο για καρεκλα! Αρχικα ειχα καταληξει στην nitro 550 μεχρι που ειχε εξαντληθει εντελως απο eshop, ειχα ρωτησει για παραγγελια απο εξωτερικο αν γινεται κλπ και ειχαν απαντησει αρνητικα. Οποτε ειχα καταληξει σε αυτην μετα απο πολυυυυυυ ψαξιμο... https://www.skroutz.gr/c/2956/karekles-gaming.html?keyphrase=anda+seat+ad12&price_min=140.0 γιατι γενικα λενε πολυ καλα λογια! Απιστευτα στιβαρη, εργονομικη και γενικα πολυ καλη κατασκευη... βεβαια στα 230€ περιπου και ερχεται τωρα η προσφορα ξανα με την 550 και με εβαλε σε διλημμα...πφφφφ

Mπορει να φανω κακος αλλα αυτη την καρεκλα απο τη μερα που εβγαλαν οι Unboxholics σχετικο βιντεο , την βλεπω παντου σε προτασεις.

Προχωρα σε μια 550 , θα γλυτωσεις αρκετα χρηματα και θα την ευχαριστηθεις την καρεκλα.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ε;; Η αληθεια ειναι οτι εγω την ειχα δει γενικοτερα σε εξωτερικο πρωτα κ μετα απο unboxholics. Το οτι η 550 ειναι vfm ειναι το μονο σιγουρο σε αυτα τα λεφτα. Θα την παρω να τελειωνω. Σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...