Προς το περιεχόμενο

Οι αποστολές της Xiaomi ξεπέρασαν ήδη τα 100 εκατομμύρια smartphones για το 2018


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, ZELOMOTH είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Κάνε δουλειά σου....🙂

😉😎

Το mi mix 3 σίγουρα θα πουλήσει όπως όλη η σειρά mi mix.Εν αναμονή και για mi9,pocophone 2,xiaomi black shark 2.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ποτέ Xiaomi αλλά έχω να πω για μάρκα που δεν τη ξέρει κανείς κι έχω αγοράσει 4 κινητά Elephone s7 90€ 1080p edge 10core 4gb ram 64gb το καλύτερο κινητό.τα χαρακτηριστικά σε xiaomi 150€

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαμε ποια ειναι και η Huawei. Αγοραζεις κινητο με 200€ - 250€ και βγαινει μαπα.. Samsung καταντησε.. xiaomi και ξερω ψωμί. Redmi note 3 pro εκλεισε τα 2 και μπαινει στα 3..

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ThodorisFel είπε

Ειδαμε ποια ειναι και η Huawei. Αγοραζεις κινητο με 200€ - 250€ και βγαινει μαπα.. Samsung καταντησε.. xiaomi και ξερω ψωμί. Redmi note 3 pro εκλεισε τα 2 και μπαινει στα 3..

Να το γράψεις στον παιδικό σταθμό!🤣

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως όταν πάω για χ€σιμο το πρωί δεν μου χρειάζεται το κινητό μου να είναι των 900+ ευρω.. Όταν μπαίνω να δω καμία είδηση, βίντεο, browsing γενικά, δεν έχω δει και καμία διαφορά από όταν είχα το s8. Τα ίδια πράγματα κάνω και έχω και πιο πολλά στη τσέπη μου να βάλω και κάρτα. Οι υπόλοιποι πάρτε κινητά του χιλιαρικου και κάντε call me back αφήνοντας και 1-2 ενοίκια απλήρωτα. Η Xiaomi είναι μια από τις καλές κινέζικες εταιρείες, ανεβαίνει σταδιακά και είναι λογικό να μην αρέσει σε άλλες εταιρείες. Δεν  καταλαβαίνω  όμως  τι κέρδος  έχετε  κάποιοι όταν  κράζετε..

  • Like 8
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κορυφαία εταιρεία κινητής αυτή τη στιγμή που δίνει πάρα πολλά έναντι λίγων χρημάτων. Από όταν ξεκίνησε και πουλούσε ελάχιστα κινητά το έκανε χρόνια μετά που έχει ανέβει τόσο πολύ παραμένει η ίδια εταιρεία ούτε να εκμεταλλευτει τον πελάτη της τίποτα. Της αξίζουν πολλά μπράβο και ελπίζω να την δούμε και στην πρώτη θέση σύντομα. Το poco είναι το απόλυτο κινητό μέχρι τα 400 ευρώ κοντράρει στα ίσια κινητά 5 πλασιας αξίας και τα κάνει σκόνη σε όλα όσα έχουν πραγματική σημασία σε έναν κάτοχο. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τουλάχιστον τώρα που πάνε καλά  οι δουλειές, ελπίζω να φτιάξουν επιτέλους τους server τους για την Ευρώπη, γιατί για την ώρα τα push notifications τους έρχονται μόνο όταν είναι ανάδρομος ο Ερμής...

Αγοραζεις την κάμερα τους για παράδειγμα, μπαίνει ο κλέφτης, αδειάζει το σπίτι, φτιαχνει και καφεδάκι στο τέλος πριν φύγει και μετά σου έρχεται το notification πως ανιχνεύτηκε κίνηση στο χώρο... 😛 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η xiaomi έχει προς το παρόν τις αρετές που αναφέρουμε. Ξεκλείδωτους bootloaders, custom firmware, φθηνές και καλές για το κόστος συσκευές, δυνατές μπαταρίες, 3.5mm, fm, sd.. 

.. μια στιγμή! 

αν δεν κάνω λάθος τον τελευταίο χρόνο όλο περίεργες ειδήσεις ακούγονται για την εταιρία και περίεργα μοντέλα εμφανίζονται για την ίδια που δεν ταιριάζουν στον (καθιερωμένο) χαρακτήρα της.

Ακούμε ειδήσεις

- Τέρμα το ξεκλείδωμα του bootloader το οποίο ακόμα δεν παίζει αλλά.. Από τελειως ξεκλείδωτος το γύρισε σε κλειδωμένος και από εκεί που ήθελες μερικά λεπτά άντε 2 μέρες να το ξεκλειδώσεις τώρα ακούγονται για 2 μήνες και δεν αποκλείεται αλα huawei" να το κόψει και τελείως να μην το επιτρέπει. 

- Ηλίθιες τακτικές της apple βλέπουμε να υιοθετούνται από android συσκευές και δυστυχώς και από την xiaomi. Συσκευές χωρίς sd, χωρίς 3.5mm (μη χάσει, από τις πρώτες που το αφαίρεσε) με επεμβάσεις στο shell που το κάνουν πιο κλειστό και άλλα "περίεργα".

 

Καλή (μέχρι τα τώρα) η xiaomi αλλά ο πλούτος διαφθείρει και ο καπιταλισμός σε συνδυασμό με μεγάλο κέρδος χωρίς επαρκή ανταγωνισμό οδηγεί σε "απληστία".

Γρηγορείτε και τιμωρείτε (αγοραστικά) άμεσα τις εταιρίες που μας τα "γυρνάνε". Να παίρνουν το μήνυμα γρήγορα σε κάθε μ..κία και να επιστρέφουν στον ίσιο δρόμο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, keysmith είπε

η xiaomi έχει προς το παρόν τις αρετές που αναφέρουμε. Ξεκλείδωτους bootloaders, custom firmware, φθηνές και καλές για το κόστος συσκευές, δυνατές μπαταρίες, 3.5mm, fm, sd.. 

.. μια στιγμή! 

αν δεν κάνω λάθος τον τελευταίο χρόνο όλο περίεργες ειδήσεις ακούγονται για την εταιρία και περίεργα μοντέλα εμφανίζονται για την ίδια που δεν ταιριάζουν στον (καθιερωμένο) χαρακτήρα της.

Ακούμε ειδήσεις

- Τέρμα το ξεκλείδωμα του bootloader το οποίο ακόμα δεν παίζει αλλά.. Από τελειως ξεκλείδωτος το γύρισε σε κλειδωμένος και από εκεί που ήθελες μερικά λεπτά άντε 2 μέρες να το ξεκλειδώσεις τώρα ακούγονται για 2 μήνες και δεν αποκλείεται αλα huawei" να το κόψει και τελείως να μην το επιτρέπει. 

- Ηλίθιες τακτικές της apple βλέπουμε να υιοθετούνται από android συσκευές και δυστυχώς και από την xiaomi. Συσκευές χωρίς sd, χωρίς 3.5mm (μη χάσει, από τις πρώτες που το αφαίρεσε) με επεμβάσεις στο shell που το κάνουν πιο κλειστό και άλλα "περίεργα".

Καλή (μέχρι τα τώρα) η xiaomi αλλά ο πλούτος διαφθείρει και ο καπιταλισμός σε συνδυασμό με μεγάλο κέρδος χωρίς επαρκή ανταγωνισμό οδηγεί σε "απληστία".

Γρηγορείτε και τιμωρείτε (αγοραστικά) άμεσα τις εταιρίες που μας τα "γυρνάνε". Να παίρνουν το μήνυμα γρήγορα σε κάθε μ..κία και να επιστρέφουν στον ίσιο δρόμο..

Σε ότι γραφεις η απάντηση είναι το poco f1 . Λογική τιμή  bootloader unlock  σε 3 μέρες  head jack μπαταριαρα , καμερα ίδια με του pixel 3  ( για τον φακό μιλάω που είναι της sony imx 363) fm radio sd κλπ 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την αληθεια δεν μου αρεσαν τα Xiaomi, αλλα τον τελευταιο καιρο τα εχω λατρεψει. Ειδικα απο τοτε που βγηκε το Mi Mix 3 (πριν κατι μερες).

9 ώρες πριν, giannis2156 είπε

Δεν είχα ποτέ Xiaomi αλλά έχω να πω για μάρκα που δεν τη ξέρει κανείς κι έχω αγοράσει 4 κινητά Elephone s7 90€ 1080p edge 10core 4gb ram 64gb το καλύτερο κινητό.τα χαρακτηριστικά σε xiaomi 150€

Το 10core που εχεις εσυ δεν συγκρινεται ουτε στο 1/10 με τους SD.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...