Προς το περιεχόμενο

Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB - Blue @amazon.co.uk 222€


giannakp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, kajwbtfe είπε

Στη φάγανε??Δεν μπορείς να βρεις το δίκιο σου? Αυτό είναι τεράστια αμέλεια και έλλειψη επαγγελματισμού από τα ΕΛΤΑ..

Ναι τη φαγανε. Ενημέρωσα το Amazon, παραπονέθηκα, και μου έστειλαν 2η με tracking όπου την παρέλαβα από τα ΕΛΤΑ. Πάλι δίχως συσκευασία. Απλά αυτή τη φορά είχε tracking και για αυτό τελικά και παρέλαβα...

1 ώρα πριν, TheBus είπε

Έχω παραλάβει ήδη την κάρτα μου, και αυτό που βλέπω και αυτή τη στιγμή στο "track package" της παραγγελίας μου είναι:

Was expected by Wednesday, 28 November
 

We expected to deliver your package by now. This package didn't have a tracking ID.

Δεν υπέγραψα, το έφερε απλός ταχυδρόμος (με τον οποίο γνωρίζομαι μετά από τόσα δεματάκια που έχω λάβει γενικά) και το ταχυδρομικό sticker ήταν απλά κολλημένο στο ίδιο το κουτί της κάρτας. Εντωμεταξύ το sticker πάνω γράφει LUFTPOST χωρίς κάποιο κλασσικό ID τύπου ΑΑxxxxxxxxAA, ενώ σε μια γωνία πάνω δεξιά γράφει και ένα μικρό σχετικά κουτί με CN22.

Τρέχα γύρευε....

Ασε εγώ ξαναέκανα μ@λακία και πήρα τον Ryzen 2700x με απλό ταχυδρομείο και τώρα περιμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα η απλη αποστολη του αμαζον ειναι μια ταλαιπωρια γιατι το δεμα αλλαζει 3 μεταφορικες ( τουλαχιστον σε μενα που μενω επαρχια ετσι εγινε). Εφυγε απο Αγγλια με I-parcel και εφτασε Ελλαδα μετα απο 8-10 μερες συμφωνα με το τρακινγκ. Στην συνεχεια παρελαβε το δεμα μου μια εταιρεια ISS λεγεται που βρισκεται στην Αθηνα και το εδωσε στα ΕΛΤΑ για να μου το φερουν μετα απο 3-4 μερες συστημενο . Για μενα πρεπει να διορθωσουν αυτον τον τροπο αποστολης και αν δειτε γενικα πολλοι κραζουν την Iparcel για καθυστερησεις κτλ . Τωρα που λετε οτι το αφησαν το δεμα ετσι απλα πεταμενο ειναι απλα τραγικο..

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλά εγώ λέω ότι ακόμα και με standard shipping (αν και δεν το χρησιμοποιώ πλέον) πάντα είχα tracking. Anyway, κάπου θα γράφει tracking, αλλά γενικά ναι, τα ΕΛΤΑ δεν παραδίδουν δέματα κανονικά αλλά αφήνουν ειδοποίηση. Οπότε εγώ ρίχνω το φταίξιμο στα ΕΛΤΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Darthvader είπε

Ναι τη φαγανε. Ενημέρωσα το Amazon, παραπονέθηκα, και μου έστειλαν 2η με tracking όπου την παρέλαβα από τα ΕΛΤΑ. Πάλι δίχως συσκευασία. Απλά αυτή τη φορά είχε tracking και για αυτό τελικά και παρέλαβα...

Ασε εγώ ξαναέκανα μ@λακία και πήρα τον Ryzen 2700x με απλό ταχυδρομείο και τώρα περιμένω...

Και εγώ μια απο τα ιδια, στη βιασύνη μου να προλάβω τη προσφορά ξέχασα να βάλω τη γρήγορη αποστολή :(  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

Και εγώ μια απο τα ιδια, στη βιασύνη μου να προλάβω τη προσφορά ξέχασα να βάλω τη γρήγορη αποστολή :(  

Και εγώ έτσι την πάτησα... πότε είναι να παραλάβεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

Σήμερα... 

Και εγώ. Αν παραλάβεις πρώτος κάνε ένα κόπο να ενημερώσεις, αν σου άφησαν χαρτάκι, για την συσκευασία κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Και εγώ. Αν παραλάβεις πρώτος κάνε ένα κόπο να ενημερώσεις, αν σου άφησαν χαρτάκι, για την συσκευασία κτλ.

Δεν πρόκειται σήμερα... Απο αύριο που περνάει ο Ταχυδρόμος ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα του θεματος . κρασαρει οταν παει γυρω στους 75 βαθμους. απλα βγαζει μια γκρι οθονη και χρειαζετε reset το pc. κανεις κατι παρομοιο? σε καινουργιο συστημα ολα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, NIKOSKURT είπε

η καρτα του θεματος . κρασαρει οταν παει γυρω στους 75 βαθμους. απλα βγαζει μια γκρι οθονη και χρειαζετε reset το pc. κανεις κατι παρομοιο? σε καινουργιο συστημα ολα αυτα.

Η δικια μου λειτουργει κανονικα στους 75 βαθμους. Και το τροφοδοτικο που εχω αυτην τη στιγμη ειναι LC 650 watt plus bronze  ( ειναι ακομα πανω στο παλιο PC)

Επεξ/σία από Anonymousx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sstratos είπε

Drivers τελευταίοι από site.? 

Τροφοδοτικό θέλει καλό, τι έχεις? 

 

1 ώρα πριν, Anonymousx είπε

Η δικια μου λειτουργει κανονικα στους 75 βαθμους. Και το τροφοδοτικο που εχω αυτην τη στιγμη ειναι LC 650 watt plus bronze  ( ειναι ακομα πανω στο παλιο PC)

εβγαλα εβαλα καινουργια παλια ..το ιδιο ... καινουργιο corsair cx550 . το ειδα σε games και σε stress test... οτι εκει στα 73+ βγαζει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα του θέματος αν δεν έχει πρόβλημα η συγκεκριμένη που πήρες εσύ δεν κρασαρει ούτε στους 80 βαθμούς, όχι στους 75. Είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις της 580... Με διαφορά μάλιστα από τις επόμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Η κάρτα του θέματος αν δεν έχει πρόβλημα η συγκεκριμένη που πήρες εσύ δεν κρασαρει ούτε στους 80 βαθμούς, όχι στους 75. Είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις της 580... Με διαφορά μάλιστα από τις επόμενες.

 .εστησα καινουργιο pc και εχει 30 ωρες προσπαθω να δω τι γινετε. τρωο freeze/crash  σε games/stress tests οταν παει 75. δεν λεω οτι ειναι η καρτα ... μπορει να φταιει κατι αλλο . αλλα αυτο με τους βαθμους ειναι σιγουρο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...