Προς το περιεχόμενο

Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB - Blue @amazon.co.uk 222€


giannakp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Anonymousx είπε

4Κ δεν με ενδιαφερει  μονοτο 1440p , δεν θελω να παω πιο ψηλα. Απο οτι ειδα με μια γρηγορη ματια το pubg παιζει 30-40 fps στο ultra οποτε αν παω στα high πιστευω θα ειμαι κομπλε για 1440p. Ειναι κουραστικο στο πολυωρο gaming να εχεις  29" ultrawide monitor?

Για 1440p η συγκεκριμένη οθόνη δεν κάνει αφού είναι 1080p. Όπως έγραψα πιστεύω καλό είναι να δεις μια UW 29'' από κοντά και να κρίνεις μόνος σου αν σου αρέσει ή όχι. Εμένα παρόλο που είχε φοβερή εικόνα, το σχήμα της μου καθόταν στον λαιμό.

Αν θες μεγάλη επιφάνεια, δεν χάνεις κάτι να δεις και αυτή: https://www.skroutz.gr/s/15946483/AOC-Q3279VWFD8.html (1440p, 32', freesync, ips). Δυστυχώς δεν την έχω βρει σε κάποιο κατάστημα ανοιχτή, αλλά βάσει κριτικών είναι καλή, ειδικά σε αυτή την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, Gana είπε

εχεις δει απο κοντα 29΄΄' UW? στο υψος ειναι σαν 23''

καλυτερα 27 wide

Γι αυτο ρωταω δεν εχω καθολου εμπειρια εχει μεινει ενα τελευταιο κομματι και πρεπει να παρω μια αποφαση γρηγορα οποτε καθε βοηθεια δεκτη.😉😉😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anonymousx είπε

Γι αυτο ρωταω δεν εχω καθολου εμπειρια εχει μεινει ενα τελευταιο κομματι και πρεπει να παρω μια αποφαση γρηγορα οποτε καθε βοηθεια δεκτη.😉😉😉

πηγαινε σε ενα οποιοδηποτε καταστημα, plaisio,kotso, public, media και δες μια οποιοαδηποτε ultrawide 29 και θα σχηματισεις αποψη,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Gana είπε

πηγαινε σε ενα οποιοδηποτε καταστημα, plaisio,kotso, public, media και δες μια οποιοαδηποτε ultrawide 29 και θα σχηματισεις αποψη,

Για gaming αξιζει? Γιατι αυτο το καταλαβαινεις με την χρηση.

Επεξ/σία από Anonymousx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Anonymousx είπε

4Κ δεν με ενδιαφερει  μονοτο 1440p , δεν θελω να παω πιο ψηλα. Απο οτι ειδα με μια γρηγορη ματια το pubg παιζει 30-40 fps στο ultra οποτε αν παω στα high πιστευω θα ειμαι κομπλε για 1440p. Ειναι κουραστικο στο πολυωρο gaming να εχεις  29" ultrawide monitor?

Δεν είναι 1440p η 29Um. Καθόλου κουραστικό, όπως με μία αντίστοιχη 24''-27'' θα είναι. Η γνώμη μου είναι go for it  στα 160.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Anonymousx είπε

Για gaming αξιζει? Γιατι αυτο το καταλαβαινεις με την χρηση.

εγω με το που την ειδα εκοψα λασπη, δεν ηθελα καν να παιξω σε τοσο στενο υψος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Gana είπε

εγω με το που την ειδα εκοψα λασπη, δεν ηθελα καν να παιξω σε τοσο στενο υψος

Μην παραπληροφορείτε τον κόσμο.

Εδώ οι διαφορές καθαρά και ξάστερα.

23.6 vs 29

http://www.displaywars.com/23,6-inch-16x9-vs-29-inch-21x9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως βλέπεις υπάρχει διχασμός. Άλλους τους βολεύει, άλλους ούτε καν.

Σαν πάνελ είναι φοβερό και εγώ που δεν την πήρα τελικά της το αναγνωρίζω. Πανέμορφη εικόνα, τέλεια κίνηση, freesync κτλ.

Σαν σχήμα/μέγεθος είναι το θέμα αν θα σου αρέσει. Αν δεν έχεις θέμα με το σχήμα, μην σε απασχολεί τίποτα άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JoannisV είπε

Όπως βλέπεις υπάρχει διχασμός. Άλλους τους βολεύει, άλλους ούτε καν.

Σαν πάνελ είναι φοβερό και εγώ που δεν την πήρα τελικά της το αναγνωρίζω. Πανέμορφη εικόνα, τέλεια κίνηση, freesync κτλ.

Σαν σχήμα/μέγεθος είναι το θέμα αν θα σου αρέσει. Αν δεν έχεις θέμα με το σχήμα, μην σε απασχολεί τίποτα άλλο.

Εσυ πηρες κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Anonymousx είπε

Εσυ πηρες κατι αλλο?

Έχω μείνει σε μία παλιά ΤΝ 24 και εδώ και μήνες από τότε που έφτιαξα το PC ψάχνομαι. Περιμένω την Παρασκευή μήπως βγει κάποια καλύτερη έκπτωση αλλιώς με βλέπω να πηγαίνω στην 32άρα AOC που ανέφερα (ήδη έχει πέσει ένα 10άρικο τις τελευταίες 2 μέρες :P). Έχω και εγώ AMD GPU οπότε θέλω freesync και η 32αρα βάσει όσα έχω διαβάσει θα μου έρχεται γάντι. 

Το πρόβλημα με τις οθόνες είναι πως η επιλογή τους είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Ο καθένας δίνει αλλού έμφαση:

  • άλλος θέλει πολλά hz
  • άλλος θέλει μεγάλη επιφάνεια και μέτρια ανάλυση
  • άλλος θέλει μεγάλη ανάλυση
  • άλλος θέλει καλή ποιότητα χρώματος
  • άλλος θέλει gsync
  • άλλος θέλει budget που να κάνει απλά τη δουλειά
  • άλλος θέλει οθόνη-σινεμά (36' 4κ και δεν συμμαζεύεται)
  • άλλος δεν ξέρει τι θέλει

Γι' αυτό αν δεν έχεις "σχηματίσει" ακόμα εικόνα του τι θες περίπου κάνε μια επίσκεψη σε ένα Πλαίσιο (που να έχει 4-5 με διαφορετικά μοντέλα με διαφορετικά panel και μεγέθη). Δεν υπάρχει σωστό και λάθος εδώ, μόνο τι σου αρέσει καλύτερα.

Εγώ που είμαι αναποφάσιστος με έχουν μάθει τα παιδιά στο κατάστημα (τόσες φορές που έχω πάει για να καταλήξω κάπου) που με περιμένουν με καφέ κάθε φορά :P

 

Επεξ/σία από JoannisV
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, radiohead είπε

Δεν είναι 1440p η 29Um. Καθόλου κουραστικό, όπως με μία αντίστοιχη 24''-27'' θα είναι. Η γνώμη μου είναι go for it  στα 160.

Αν δεν ειναι 1440p αξιζει η μεταβαση απο αυτην που εχω τωρα? Η AOC τι αντιστοιχια ιντσων εχει?

Επεξ/σία από Anonymousx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Anonymousx είπε

Αν δεν ειναι 1440p αξιζει η μεταβαση απο αυτην που εχω τωρα? Η AOC τι αντιστοιχια ιντσων εχει?

Συνέχισε στο θέμα σου του βγάλαμε τα μάτια εδώ.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, radiohead είπε

Συνέχισε στο θέμα σου του βγάλαμε τα μάτια εδώ.

Εχεις δικιο οποιος μπορει ας απαντησει εδω.

 

Επεξ/σία από Anonymousx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντας κάτοχος μίας LG 29 ιντσών Ultrawide μπορώ να πω ότι εμφανισιακά ειναι πανέμορφη, στη χρήση βολεύει πολύ ειδικά σε productivity, για παιχνίδια είναι πολύ καλη και για ταινίες το ίδιο.

Αν αγόραζα όμως σήμερα η αν αγόραζα ξανά θα πήγαινα για 144 hz. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...