Προς το περιεχόμενο

[Eξωτ. Σκληρός Δίσκος] WD My Passport 4TB 2.5" 74.90€ @ Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


Grim Ripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσίμπησα τον τελευταίο από κατάστημα Αεροδρομίου Βενιζέλος. Ούτε την τιμή στο ράφι δεν είχαν προλάβει να αλλάξουν. Ενώ στα αλλά προϊόντα ειχαν ταμπελακια BF σε αυτό είχαν κανονικό με τιμή 145. Αφού ψαρωσα και ρώτησα έναν πωλητή αν ισχύει κανονικά το 75αρι. Thanks στον TS

Επεξ/σία από siegfried_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω οτι για τους intenso που γραφετε εχω δυο απο 4tb και εναν 3tb χρονια και δουλευουν αψογα. Ελπιζω ο passport του θεματος να αποδειχθει αξιοπιστος. Για 75 ευρω 2.5αρης επωνυμος μιλαμε για πολυ καλη τιμη. 

 

Εκανα την παραγγελια και μετα ειδα ακομα ενα πραγμα που ηθελα στα 6 ευρω και τους εστειλα αν μπορουν να το προσθεσουν και να το στειλουν μαζι χωρις μεταφορικα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ο κωτσος ειχε και τον γνωστο ιντενσο 3,5 εξωτερικο 4ΤΒ στα 69 ευρω.Δεν προλαβα να το ποσταρω εξαφανιστηκε απο το σιτε ο δισκος.

Υπάρχει ακόμα.... σε καταστήματα...

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/storage-hard-disk-drives-and-usb-sticks/external-hdd/142829-intenso-4tb-usb-3.0-3.5''

Εσωτερικά έχει Seagate ... o intenso.... 

 

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπαρχει ο 3.5αρης σχεδον σε ολα τα καταστηματα, σε αντιθεση με τον 2.5 που εχει μεινει σε ελαχιστα επαρχίας.

Η διαφορα του απο τον ανταγωνισμο ειναι μικρη γι αυτο και δεν φευγουν γρηγορα. 82 η επομενη τιμη, 107 για τον 2.5αρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κανα τρίωρο αγόρασα τον τελευταίο από το κατάστημα των Σερρών (σφραγισμένος μέσα στο κουτί του / σίγουρα όχι εκθεσιακός). Γενικότερα μέσα στο κατάστημα επικρατούσε ένα χάος... οι BF τιμές δεν ήταν αναρτημένες στα προϊόντα και επειδή έπεφτε συνεχώς και το σύστημα οι υπάλληλοι λέγανε άλλα αντί άλλων τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Υπαρχει ο 3.5αρης σχεδον σε ολα τα καταστηματα, σε αντιθεση με τον 2.5 που εχει μεινει σε ελαχιστα επαρχίας.

Η διαφορα του απο τον ανταγωνισμο ειναι μικρη γι αυτο και δεν φευγουν γρηγορα. 82 η επομενη τιμη, 107 για τον 2.5αρη

Στον 2.5αρη μιλάμε για 35 ευρώ διαφορά με μεταφορικά. Καθόλου μικρή. Εγώ τους έστειλα να προσθέσουν και κάτι ακόμα ακόμα δεν απάντησαν όμως. Ελπιζω να παραλαβω περίμενα καιρό 2.5αρη τόσο φθηνό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον 3.5ρη intenso ορμάτε (μερικά παλιά μοντέλα είχαν ελλατωματικούς διακόπτες αλλα διορθώθηκαν). Είτε seagate είτε WD να έχει μέσα, 150+ MB/sec average writes. Oι 2.5ρηδες είχαν βγάλει πρόσφατα προβληματική παρτίδα σε προσφορά, άλλαξα έναν από αυτούς (συνέχεια errors). Επίσης κάπου 100 MB/sec average writes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να τον αγοράσει κάπως ακριβότερα:

Ήμουν στο Public Συντάγματος για να αγοράσω το K08. Εδειξα την προσφορά στον πωλητή στον πρώτο όροφο και του ζήτησα price match για το δίσκο (κρύβοντας επιμελώς στο κινητό μου ότι είχε εξαντληθεί). Μου είπε "εγώ δεν έχω πρόβλημα, τα ματσάρω όλα αλλά αυτή είναι πολύ χαμηλή τιμή, δε με αφήνει το σύστημα". Η καλύτερη τιμή που μου πρότεινε ήταν 96,41€, δεν αγόρασα ελπίζοντας σε re-stocking από Κωτσόβολο τις επόμενες ημέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αλλη μια φορα ο κωτσοβολος αποδεικνύει ποσο αθλιο καταστημα ειναι καθως πηγα το μεσημερι στο καταστημα στην πατησιων και ενω κρατουσα το δισκο μου ειπαν στο ταμειο δε γινεται να τον αγορασω καθως ειναι κλεισμένοι οι 5 δισκοι που ειχε στο ράφι. Προτεινα να παρω αυτον και αυτοι να προμηθευτουν τον δισκο απο καποιο αλλο καταστημα που υπαρχει διαθεσιμοτητα για να μη τρεχω και μου ειπαν δε γινεται. Κριμα γτ ο δισκος ειναι τρομερος και σε τελεια τιμη

Επεξ/σία από George2007
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα πριν λιγο μου εστειλαν mail που τους ειχα στειλει το μεσημερι για το battlefield 1 το ειχαν στα 5.99 ευρω να τον προσθεσουν στην παραγγελια και μεχρι πριν 1 ωρα υπηρχε κανονικα σε αποθεμα αλλα μου εστειλαν οτι εξαντληθικε. Λογικα ειδαν αργα το mail. Δεν εψαξα και εγω πριν να το προσθεσω με την παραγγελια παει τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος που αγορασε τον σκληρο το μετανιωσε και θελει αν τον πουλησει ας στειλει ενα μνμ γτ το ειδα καθυστερημενα και δεν προλαβα κανεναν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...