Προς το περιεχόμενο

[Eξωτ. Σκληρός Δίσκος] WD My Passport 4TB 2.5" 74.90€ @ Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


Grim Ripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα επικοινωνησα-ξανα-μαζι τους και αφου περιμενα 10 λεπτα στην αναμονη στην υπαλληλο που της ειπα εχει περασει 1 βδομαδα απο την παραγγελια-20 νοεμβριου-μου λεει θα κανουμε αιτημα για να μας πουν ημερομηνια παραλαβης και θα σας ειδοποιησουμε.

Ακομα με ειδοποιουνε....:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Greenday13 είπε

Ουτε φωνη ουτε ακροαση για αλλη μια μερα απο τον Κωτσοβολο. Θεοι. Εχει παραλαβει κανενας αλλος;

κ εγω παρελαβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, murcielago580 είπε

Λογικα οσοι παραγγειλαμε την 2η μερα εχουμε το προβλημα.

Ακριβως! Ετσι φαινεται!

 

6 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Σημερα επικοινωνησα-ξανα-μαζι τους και αφου περιμενα 10 λεπτα στην αναμονη στην υπαλληλο που της ειπα εχει περασει 1 βδομαδα απο την παραγγελια-20 νοεμβριου-μου λεει θα κανουμε αιτημα για να μας πουν ημερομηνια παραλαβης και θα σας ειδοποιησουμε.

Ακομα με ειδοποιουνε....:o

Χαχαχα μαλλον εχουν αμολησει ταχυδρομικο περιστερι και θα σου ερθει στο παραθυρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει για κανέναν ο αριθμός τηλεφώνου που έχουν στο site? 'Εχω παραγγείλει κάτι Κυριακή βράδυ για αποστολή στο χώρο μου και τώρα λέει "έχει αποσταλλεί". Υπάρχει περίπτωση να παραλάβω μέχρι την Πέμπτη ή καθυστερεί γενικά πολύ ο Κοτσόβωλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις με πηραν τηλεφωνο, δεν υπαρχει διαθεσιμος και μου αντιπροτειναν τον αντιστοιχο της intenso με κωδ. 181525!!!

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/storage-hard-disk-drives-and-usb-sticks/external-hdd/181525-intenso-memory-case-4tb-2.5-black

τα νευρα μου!

Επεξ/σία από navger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Metalman9 είπε

Δουλεύει για κανέναν ο αριθμός τηλεφώνου που έχουν στο site? 'Εχω παραγγείλει κάτι Κυριακή βράδυ για αποστολή στο χώρο μου και τώρα λέει "έχει αποσταλλεί". Υπάρχει περίπτωση να παραλάβω μέχρι την Πέμπτη ή καθυστερεί γενικά πολύ ο Κοτσόβωλος?

Δουλευει. Καλεσε να δεις. 

Εγω πηρα και μου ειπαν οτι οι παραγγελιες θα ακυρωθουν. Και καλα εξαντληθηκε απο τον προμηθευτη. Μου αντιπροτειναν Intenso, και τον αρνηθηκα. Μπορουμε να κανουμε κατι απο καταγγελια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, navger είπε

μολις με πηραν τηλεφωνο, δεν υπαρχει διαθεσιμος και μου αντιπροτειναν τον αντιστοιχο της intenso με κωδ. 181525!!!

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/storage-hard-disk-drives-and-usb-sticks/external-hdd/181525-intenso-memory-case-4tb-2.5-black

τα νευρα μου!

Κι εμενα το ιδιο. Νομιζω τον ειχαν 69 στην ΒF. Μας δουλευουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα ακριβώς τα ίδια, προτιμώ να μένω μακρυά από intenso οπότε φυσικά και αρνήθηκα, η κοπέλα επανέλαβε πολλές φορές με τα ίδια χαρακτηριστικά! Και ότι είναι σπέσιαλ τιμή.

-Εμ όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Κρίμα πάντως... Τον περίμενα πως και πως γιατί έχει θέμα με το storage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο intenso sta 69 ηταν 3.5" αυτος που αντιπροτεινουν εινια 2.5" οπως και ο wd.εγω ειπα οκ γτ παλι η τιμη εινια καλη και βλεπουμε.τι αλλο να γινει.μολις επικοινωνησαν και μαζι μου λεγοντας οτι εχει οντως εξαντληθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτο

 

Παρήγγειλα ένα προϊόν από ηλεκτρονικό κατάστημα για το οποίο υπήρχε η ένδειξη της διαθεσιμότητας κατά την ημέρα της παραγγελίας. Ωστόσο η επιχείρηση με ενημέρωσε ότι τελικά το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο και ότι η παραγγελία μου δεν μπορεί να εκτελεστεί. Είναι νόμιμο;

                Η συμπεριφορά αυτή είναι παράνομη. Αποτελεί μορφή παραπλάνησης, καθώς προκαλεί ψευδή εντύπωση στον καταναλωτή ως προς τα διατιθέμενα προϊόντα και υπηρεσίες. Η εταιρεία έχει την ευθύνη για την έγκαιρη ενημέρωση των δεδομένων στην ιστοσελίδα της. Εφαρμοστέες είναι οι διατάξεις των άρθρων 9γ & 9δ του Ν. 2251/1994. Έχετε το δικαίωμα να υπαναχωρήσετε και να ζητήσετε επιστροφή των χρημάτων που ενδεχομένως έχετε καταβάλει. Παράλληλα, μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία για την παραπλάνηση στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, navger είπε

βρηκα αυτο

Παρήγγειλα ένα προϊόν από ηλεκτρονικό κατάστημα για το οποίο υπήρχε η ένδειξη της διαθεσιμότητας κατά την ημέρα της παραγγελίας. Ωστόσο η επιχείρηση με ενημέρωσε ότι τελικά το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο και ότι η παραγγελία μου δεν μπορεί να εκτελεστεί. Είναι νόμιμο;

                Η συμπεριφορά αυτή είναι παράνομη. Αποτελεί μορφή παραπλάνησης, καθώς προκαλεί ψευδή εντύπωση στον καταναλωτή ως προς τα διατιθέμενα προϊόντα και υπηρεσίες. Η εταιρεία έχει την ευθύνη για την έγκαιρη ενημέρωση των δεδομένων στην ιστοσελίδα της. Εφαρμοστέες είναι οι διατάξεις των άρθρων 9γ & 9δ του Ν. 2251/1994. Έχετε το δικαίωμα να υπαναχωρήσετε και να ζητήσετε επιστροφή των χρημάτων που ενδεχομένως έχετε καταβάλει. Παράλληλα, μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία για την παραπλάνηση στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή.

To ειδα κι  εγω αυτο . Εδω εχουμε δυο υποπεριπτωσεις :

1. Εγκαιρη ενημερωση του καταναλωτη. Τι σημαινει εγκαιρη; επισης, αν δεν παιρναμε τηλεφωνο, ακομα θα περιμεναμε. 

ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ για μενα: δεν πηραν να μας πουν αμεσα: "παιδια, δεν υπαρχει στοκ, λαθος". Περιμενουμε 9 μερες τωρα, ΧΩΡΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΚ, και τελικα ..."φταιει ο Προμηθευτης". 

2. Αρνηση επιστροφης χρηματων. Εδω δεν ισχυει κατι τετοιο, αφου τα χρηματα μας θα επιστραφουν (αν δεν επιστραφουν, κανεις καταγγελια, αλλα δεν πιστευω να ειναι τοσο βλακες).

 

Το μεγαλο προβλημα ειναι το 1. παιδια. Εψαξα και βρηκα αλλο τοπικ, οπου ενας φιλος που δουλευε ΙΤ εξηγουσε ποσο δυσκολο ειναι να ενημερωθει ενα συστημα για τη διαθεσιμοτητα.

Αντε το συστημα ηταν ανενημερωτο για μια, δυο , τρεις , δεκα παραγγελιες. Μα εδω μιλαμε για πολλες περιπτωσεις. Εμεινε ανοιχτο και δεχοταν παραγγελιες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...