Προς το περιεχόμενο

[Eξωτ. Σκληρός Δίσκος] WD My Passport 4TB 2.5" 74.90€ @ Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


Grim Ripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, saxos55 είπε

Πάει με σειρά ομορφιάς.

😛

(πλήρωσες ή αντικαταβολή;)

ναι με πιστωτικη, δε με πειραζει να με ο ασχημοτερος κ να ερθει τον αλλο μηνα απλα προσπαθω να καταλαβω πως λειτουργουν 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μου ηρθε μηνυμα αυριο θα ερθουν, αγοραστηκαν 2 τεμαχια με το που βγηκε η προσφορα (εχω κανει κατευθειαν εξοφληση κατα την αγορα), αργησαν το πλαισιο ηδη μου παρεδωσαν την αλλη προσφορα στα 79.90€ wd elements

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε σημερα ο σκληρος

 

IMG-20181124-123611.jpg
IMG-20181124-123924.jpg

 

Η πλακα ειναι οτι χθες περασα απο 3 κωτσοβολους και ειχαν τον ιδιο σε 1ΤΒ στα 70 ευρω στο μαγαζι τους. Και πηραμε των 4TB στα 75. Λεω ενταξει οκ. 

Εγινε format σε NTFS να καθαρισει και ετρεξα benchmark.

Ενα crystal

Screenshot-1.png

 

Kαι μεταφορα αρχειων 153GB. Πολυ καλες ταχυτητες σε 4 λεπτα μετεφερε 35GB και ηθελε 29 λεπτα για τα 153GB. Κραταει πανω απο 80MB write συνεχεια. 

 

Screenshot-3.png

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 20/11 13:08 και τίποτα. Ούτε sms ούτε τίποτα.Εχω ήδη πληρώσει με κάρτα.

Εγώ αυτα δεν τα καταλαβαίνω.Στα μαγαζιά έχουν στοκ , ας τα φέρουν από εκεί, τι προμηθευτής και αηδιες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Greenday13 είπε

Παραγγελία 20/11 13:08 και τίποτα. Ούτε sms ούτε τίποτα.Εχω ήδη πληρώσει με κάρτα.

Εγώ αυτα δεν τα καταλαβαίνω.Στα μαγαζιά έχουν στοκ , ας τα φέρουν από εκεί, τι προμηθευτής και αηδιες;

Στα καταστηματα δεν εχουν τιποτα. Οπως ειπα 1TB τον ιδιο τον εχουν 70 ευρω στα καταστηματα. Σε 2 πηγα προχθες Θεσσαλονικη 4TB δεν ειχαν ουτε εναν ειδικα στα 75ευρω. Τα 75 ευρω για τον 4TB ειναι τιμη που οποιος προλαβε. Λογικα θα παραλαβεις αλλα θελει υπομονη. 19 παρηγγειλα εστειλαν μηνυμα στις 20 οτι θα σταλλει στις 23 και οντως 23 πηρα νουμερο tracking γενικης και σημερα πρωι ηρθε σπιτι ο κουριερ. Ο σκληρος πολυ κομπλε παντως ηδη περασα 800GB και το hd sentinel δειχνει θερμοκρασιες μεχρι 41 βαθμους max με 24 βαθμους ambient. Αρκετα κρυος για 2.5αρης 4TB.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά, να με συγχωρείτε για το εκτός θέματος αλλά θέλω να πω τον πόνο μου. Δεν πολυχρειαζόμουν σκληρό δίσκο αλλά λόγω της τιμής του γλυκοκοίταζα το συγκεκριμένο και ήμουν 3-4 φορές πριν το κλικ αλλά το προσπέρασα τελικά και, όπως ήταν λογικό, εξαντλήθηκε σχεδόν άμεσα. Και σήμερα πήγε και κάθισε η μύγα, που μου ζάλιζε τα π@π@ρια κάτι ώρες, δίπλα μου και πάνω στον 2tb Toshiba και την κέντραρα με τη μυγοσκοτώστρα. 

Απ' ότι φαίνεται, μαζί με τη μύγα σκότωσα και το σκληρό. Αρνείται να λειτουργήσει σε ότι κι αν προσπάθησα.

Γ@μώ την τρέλα και τη γκαντεμιά μου γ@αμώ...

DSC_0117.JPG.06beb87296eba42a3e51feb2f4e7acad.JPG

  • Sad 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πιτούλιας είπε

Εντάξει ρε παιδιά, να με συγχωρείτε για το εκτός θέματος αλλά θέλω να πω τον πόνο μου. Δεν πολυχρειαζόμουν σκληρό δίσκο αλλά λόγω της τιμής του γλυκοκοίταζα το συγκεκριμένο και ήμουν 3-4 φορές πριν το κλικ αλλά το προσπέρασα τελικά και, όπως ήταν λογικό, εξαντλήθηκε σχεδόν άμεσα. Και σήμερα πήγε και κάθισε η μύγα, που μου ζάλιζε τα π@π@ρια κάτι ώρες, δίπλα μου και πάνω στον 2tb Toshiba και την κέντραρα με τη μυγοσκοτώστρα. 

Απ' ότι φαίνεται, μαζί με τη μύγα σκότωσα και το σκληρό. Αρνείται να λειτουργήσει σε ότι κι αν προσπάθησα.

Γ@μώ την τρέλα και τη γκαντεμιά μου γ@αμώ...

DSC_0117.JPG.06beb87296eba42a3e51feb2f4e7acad.JPG

Πω ρε φιλε ο γκαντεμης της χρονιας πρεπει να εισαι. Τι αχτι την ειχες την κολομυγα με ποση δυναμη βαρεσες τον σκληρο? Δηλαδη η πουτανα πανω στον σκληρο ηταν αναγκη να παει να κατσει και πρωτη φορα πρεπει να πηγε σκληρος απο μυγοσκοτωστρα. 

 

Για την ωρα πας εδω που ειναι ο φθηνοτερος στα 4tb 2.5αρης και αξιοπιστος

 

https://www.skroutz.gr/s/8953062/Maxtor-M3-Portable-4TB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τι αχτι την ειχες την κολομυγα με ποση δυναμη βαρεσες τον σκληρο?

Αχαχαχχχ, κάτι ώρες περίμενα να κάτσει κάπου για να την τακτοποιήσω αλλά μάταια.

Και όταν την κέντραρα, έριξα δυό καλές για να σιγουρευτώ. 😄

Τελοσπάντων, υγεία. Τώρα, θέλοντας και μη, πρέπει να πάρω δίσκο.

Ένα άτιμο κλικ ή μη κλικ τι κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πιτούλιας είπε

Αχαχαχχχ, κάτι ώρες περίμενα να κάτσει κάπου για να την τακτοποιήσω αλλά μάταια.

Και όταν την κέντραρα, έριξα δυό καλές για να σιγουρευτώ. 😄

Τελοσπάντων, υγεία. Τώρα, θέλοντας και μη, πρέπει να πάρω δίσκο.

Ένα άτιμο κλικ ή μη κλικ τι κάνει...

Τσιμπας τον maxtor που εβαλα και εισαι αρχηγος. Σε κατω απο 4tb μην πας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Πιτούλιας είπε

Αχαχαχχχ, κάτι ώρες περίμενα να κάτσει κάπου για να την τακτοποιήσω αλλά μάταια.

Και όταν την κέντραρα, έριξα δυό καλές για να σιγουρευτώ. 😄

Τελοσπάντων, υγεία. Τώρα, θέλοντας και μη, πρέπει να πάρω δίσκο.

Ένα άτιμο κλικ ή μη κλικ τι κάνει...

Φιλε ημουν στεναχωρημενος και διαβασα το ποστ σου και δακρυσα απο το γελιο να σαι καλα ρε. Ελπιζω να παιξει ο σκληρος

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Πιτούλιας είπε

Αχαχαχχχ, κάτι ώρες περίμενα να κάτσει κάπου για να την τακτοποιήσω αλλά μάταια.

Και όταν την κέντραρα, έριξα δυό καλές για να σιγουρευτώ. 😄

Τελοσπάντων, υγεία. Τώρα, θέλοντας και μη, πρέπει να πάρω δίσκο.

Ένα άτιμο κλικ ή μη κλικ τι κάνει...

Μπορεί να καταφέρεις να σώσεις τα δεδομένα σου. Πήγαινε αγόρασε μία εξωτερική θήκη, σπάσε το πλαστικό από τον Toshiba, αφαίρεσε τον δίσκο και βάλτον στη νέα θήκη.

Επεξ/σία από imvrios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...