Προς το περιεχόμενο

Windscribe VPN(Αποριες,ερωτησεις,προβληματα.)


nyne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

winds.png.aa71f5fbea4f0b0a71c39493b1869f3a.png

Protect Your Team


Some people want money, some people want ultimate control of the universe, and some people just want Windscribe team accounts. That’s why we created ScribeForce! Now you can get Pro team accounts to protect your allies from evildoers that want money and power at the expense of your privacy. It also reduces hair loss and increases profit margins.

how_force_works.gif

...Good call Harrison, but anyway. You may ask yourself, why would I want this? There are literally 66 reasons, but here are 4 main points:

  • All Pro Features - ScribeForce accounts are the same as the Pro Windscribe accounts.
  • Centralized Billing - Purchase up to 100 accounts, all at once! Ask us if you need more.
  • Easy Team Management - Generate user accounts and manage them all from a single page.
  • It's Cheaper - ScribeForce accounts are 3x cheaper than our regular end-user accounts. You could (theoretically) save millions of dollars!

So, if you're looking to protect your employees, team mates, obscure fetish aficionados....

no_brainer.gif

Use the ScribeForce


N.O.R.D. Fact

"In Australia, tornadoes spin in a different direction than they do in the U.S."

 

Μαζευτείτε 5 άτομα ανά ομάδες να δίνετε 5 x $3/month ή 3 x $5/month... όπως γουστάρετε και από όπου και να μπαίνει ο άλλος δεν θα έχει νόημα πια, δεν πα να είσαι Ελλάδα και ο άλλος ο Φίλος σου Ιταλία... με αυτό έχουν όλοι τα PRO Features. Χωρίς να μπαίνεις blacklist.

Επεξ/σία από Mindworm
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 hours ago, vgiozo said:

Μόλις εγκατέστησα το Nordvpn και συνδέθηκα μέσω της windows εφαρμογής του...αλλά δεν είμαι πλέον "connectable" στο P2P...πώς το διορθώνω αυτό, γνωρίζετε;

Δεν σε κατάλαβα... έχει ιδικούς Servers για P2P, πως δεν είσαι connectable; Τρέχα Diagnostics στα Advanced και κανε Flush και Reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, vgiozo said:

Συγγνώμη, δική μου ελλιπή έκφραση....δεν εμφανίζομαι "connectable" στο P2P πρόγραμμα (utorrent) που έχω σε private tracker

I see, επηρεάζει το κατέβασμα αυτό ή το ανέβασμα; Γιατί μου φαίνεται απόλυτα λογικό από την στιγμή που θες encryption και χρησιμοποιείς VPN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, vgiozo said:

και τα δύο, πρακτικά δεν ανεβαίνει/κατεβαίνει τίποτα. 

Έχεις ανοιχτό CyberSec; Αν είναι κλείσε το. Επίσης όλα τα VPN που κανουν encrypted σύνδεση τα κόβουν λανθασμένα σαν "επικινδινα" τα anti-malware, antivirus, firewalls etc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Mindworm είπε

Έχεις ανοιχτό CyberSec; Αν είναι κλείσε το. Επίσης όλα τα VPN που κανουν encrypted σύνδεση τα κόβουν λανθασμένα σαν "επικινδινα" τα anti-malware, antivirus, firewalls etc.

ανοιχτό το είχα αλλά και κλειστό δεν βοηθάει καθόλου. 

Στον private tracker είπαν ότι από τη στιγμή που το VPN δεν επιτρέπει να γίνεται port forward, δεν υπάρχει λύση.

Ωστόσο δεν ξέρω αν με την Dedicated IP που δίνει το NordVPN ως επιλογή και με τις ρυθμίσεις στο utorrent > connection > proxy servers μπορεί να γίνει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, vgiozo said:

ανοιχτό το είχα αλλά και κλειστό δεν βοηθάει καθόλου. 

Στον private tracker είπαν ότι από τη στιγμή που το VPN δεν επιτρέπει να γίνεται port forward, δεν υπάρχει λύση.

Ωστόσο δεν ξέρω αν με την Dedicated IP που δίνει το NordVPN ως επιλογή και με τις ρυθμίσεις στο utorrent > connection > proxy servers μπορεί να γίνει κάτι...

Το θέμα σου έχει προωθηθεί ήδη στην ομάδα μας και κανουν δοκιμές καθώς φαίνεται να μην είναι μεμονωμένο αλλά όχι και σε όλους.

Από εσένα θέλω αν μπορείς στο Advanced να βάλεις  2 custom DNS 1.1.1.1 & 1.0.0.1 και να κάνεις restart του Nord, δοκίμασε με πολλές χώρες να δούμε μήπως κάτι δεν πάει καλά. Αν δεν λυθεί, αν έχεις όρεξη κανε ένα Collect diagnostics και με το reference number στείλε ένα email αναφέροντας φυσικά τον αριθμό στο [email protected] με το θέμα σου. Σε λιγότερο από 24 ώρες θα επικοινωνήσουν μαζί σου και θα σε καθοδηγήσουν πιο πολύ σαν πελάτη τους από ότι εγώ τώρα, θα σου λένε και πολλές λεπτομέρειες που ίσως μου ξεφεύγουν τώρα εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/1/2019 στις 5:32 ΜΜ, Mindworm είπε

Το θέμα σου έχει προωθηθεί ήδη στην ομάδα μας και κανουν δοκιμές καθώς φαίνεται να μην είναι μεμονωμένο αλλά όχι και σε όλους.

Από εσένα θέλω αν μπορείς στο Advanced να βάλεις  2 custom DNS 1.1.1.1 & 1.0.0.1 και να κάνεις restart του Nord, δοκίμασε με πολλές χώρες να δούμε μήπως κάτι δεν πάει καλά. Αν δεν λυθεί, αν έχεις όρεξη κανε ένα Collect diagnostics και με το reference number στείλε ένα email αναφέροντας φυσικά τον αριθμό στο [email protected] με το θέμα σου. Σε λιγότερο από 24 ώρες θα επικοινωνήσουν μαζί σου και θα σε καθοδηγήσουν πιο πολύ σαν πελάτη τους από ότι εγώ τώρα, θα σου λένε και πολλές λεπτομέρειες που ίσως μου ξεφεύγουν τώρα εμενα.

Συγγνώμη για τη καθυστερημένη απάντηση.

Δυστυχώς δεν λειτουργεί, πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ στον tracker. Έβαλα τους DNS διακομιστες που είπες, δοκίμασα διάφορες χώρες...γιοκ (διόρθωση, με τους dns server που μου έδωσες, δεν μπορούσα να συνδεθώ καθόλου στο διαδίκτυο)

Επικοινώνησα και με την υποστήριξη της εταιρείας...για να δούμε...

Ωστόσο λέω, άντε ας το ενεργοποιήσω μόνο για τον πλοηγητή (Firefox/Waterfox), ακόμα χειρότερα...ό,τι ρυθμίσεις και να επιλέξω κι όποια χώρα και να διαλέξω, αν ενεργοποιήσω την σχετική επέκταση, μετά δεν μου ανοίγει καμία σελίδα...απενεργοποίησα το kaspersky, τζίφος.

Χωρίς προστασία σε P2P και χωρίς προστασία στη πλοήγηση η υπηρεσία μού είναι τελείως άχρηστη.

Επεξ/σία από vgiozo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
1 λεπτό πριν, Tsino είπε

Τελευταία οι Ελληνικοί servers σέρνονται ή είναι ιδέα μου ? 

Πριν κάνα μήνα είχα κι εγώ θέμα, αλλά εδώ και μια εβδομάδα πάει μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες είμαι αρκετά αμπαλος με αυτά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει απλά.  Βλεπω  προσφορες vpn ανά διαστήματα 15-20 - 30 gb για χρόνο. Με αυτή τη διαδικασία (ας πούμε την κάνω) τι κερδίζω? Αυτά τα έστω 15 gb και μπαίνω ίντερνετ τζάμπα μέχρι να τελειώσουν η μου δίνει ανωνυμία για 15gb που είτε ξοδεύω από wifi είτε από δεδομένα ενός παροχου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα δωρεάν καλύτερα να τα χρησιμοποιείς για να αλλάζεις την IP σου για μια αγορά που αλλιώς δεν θα μπορούσες πραγματοποιήσεις μέσω ελληνικής IP. Αν θέλεις σοβαρή προστασία VPN (για neflix, torrent κ.α.) θα πρέπει να κοιτάξεις κάποια από τις υπηρεσίες επί πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...