Προς το περιεχόμενο

Η αξία του Bitcoin υποχώρησε κάτω από τα 5000 δολάρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, DrStein είπε

Πουλησα περσι με 16500 οποτε εχω περιθωριο και εχω αγορασει και πιο ακριβα.

Αυτα τα σχολια τα διαβαζω απο το 2014 κα παντα προερχονται απο ασχετους ή απο ανθρωπους που μονο εχουν ακουσει και δεν εχουν ασχοληθει λιγο παραπανω. Συνολικα εχω πολλαπλασιασει πολλες φορες τα αρχικα μου χρηματα, οποτε πες τα καπου αλλου αυτα ;)

Οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Αναλογως πως το εννοεις το θύμα.

Οι περισσότεροι κοιτανε πως θα γινουν πλουσιοι σε μισο χρονο και πανικοβαλλονται οταν δουνε ενα 20% (εξαλλου αυτοι συνεχιζουν ολη αυτη την κατηφορα καθημερινα), οποιαδήποτε μορφή επένδυσης δεν είναι για αυτά τα άτομα.

Εγώ έβγαλα 4ψηφιο κέρδος απο το Bitcoin Gold τους τελευταιους μηνες (ενα νομισμα που επενδυσα για πλακα γιατι φαινεται πως ο κοσμος εχει φρενιτιδα με καθετι bitcoin, η αληθινη επενδυση για εμενα ειναι το Monero) παρόλο που το cryptofolio μου εχει πεσει 400 ευρω τις τελευταιες 6 μέρες (το οποιο αποτελειται απο καθαρο κερδος). Από την άλλη όταν ισορροπήσει η κατάσταση (που θα εχουν βγει απο τη μεση όλοι οι 'θελω να γινω πλουσιος σε μισο χρονο') θα αρχίσει πάλι να ανεβαινει εστω και αν χρειαστει 1-2 χρονια να φτασει εκει που ηταν (το btc γιατι αλλα νομισματα δεν θα ιδρωσουν τοσο).

Επισης μην ξεχναμε πως το market cap εχει φτασει εκει που ειναι οταν δεν ξερει τι εστι bitcoin ουτε ενας στους 100. Το αληθινο παιχνιδι αρχιζει αυτην την δεκαετια που θα μπουνε x1000 τα άτομα στις αγορές. Το blockchain δεν εχει αρχισει καλα καλα να εκμεταλλευται απο τεχνολογίες, δεν εχουμε δει ουτε το 1% ως προς το τι αξια μπορουν να φτασουν αυτα τα νομίσματα.

Στατιστικα αν εφτασαν εκει τα νομισματα με τοσο λιγα ατομα να επενδυουν σε αυτα, ειναι αδυνατον οσοι ξερουν που να επενδυσουν και μπορουν να περιμενουν τουλαχιστον 2 χρονια να μην βγουν κερδισμενοι. Τώρα οποιος θελει αμεσοτερα, υπαρχει και το ξυστό.

αυτα τα λεφτα που εβγαλες εσυ δεν κατεβηκαν απ το λεφτοδεντρο, καποιος αγορασε απο σενα (εκανε και αυτος μια επενδυση δηλαδη) και αυτη τη στιγμη μαλλον κλαιει τα λεφτα του.

ποτε θα παρουν χαμπαρι οι ανθρωποι οτι δεν υπαρχει ευκολο κερδος χωρις να "ριξεις" καποιον.. θα λεγε οτι μεχρι το 2020 που κοντευουμε οι ανθρωποι θα χαν παρει χαμπαρι απο παγκοσμια οικονομια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να χτυπήσει και το 3500 για λίγο οπότε εκεί θα είναι πραγματικό χάρισμα.

 

Τέτοια ευκαιρία δεν θα ξαναπεράσει ποτέ.

 

Είναι  όπως το 2014-15  που είχε πάει 200 μετά το 1200αρι

 

ΠΡΟΣΟΧΗ αυτό δεν είναι συμβουλή επένδυσης!!!!

Επίσης αν δεν είστε/έχετε υπάρξει  Geek/Nerd/Cyberpunk κλπ προβληματικά (σαν τον γράφοντα) μακριά δεν είναι για εσάς!

Επεξ/σία από GeekPower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σήμερα μας είπαν ότι η τωρινή αξία όοοοοοοοοοοολων των Ελληνικών Τραπεζών δεν ξεπερνάει τα 4 ναι τα 4 δις.

Είναι να γελάς με αυτό το ευτελές νούμερο  αν σκεφτείς πόσα έχουμε δώσει για ανακεφαλαιοποιήσεις τραπεζών από την εποχή που άρχισε η κρίση.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, DrStein είπε

Σωστος, εσυ ακου μονο...και ασε αλλους να μαζευουν τα κερασια ;)

....παρε μικρο καλαθι για να δειχνει γεματο..😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, randomcat είπε

Ακόμα και τώρα είναι τέσσερις φορές πιο πάνω απ' ό,τι ήταν στις αρχές του 2017.

Αλλά όλοι οι άσχετοι, ο Μήτσος και το Μαράκι, ασχολούνται μόνο όταν υπάρχει hype χωρίς να ξέρουν καλά-καλά την τεχνολογία και ρωτάνε ξαφνικά τους γνωστούς, συγγενείς και φίλους τους για το που να επενδύσουν.

Έγινε manipulation της αγοράς στα τέλη του 2017, είχαμε bull market, έφτασε τις $20.000, όλα καλά.

Μετά έπεφτε κατακόρυφα - ας το κράξουμε λοιπόν.

Οι προβλέψεις έλεγαν 100k, τώρα γυρίζουμε ότι είναι 4x απ τις αρχές του 2017;

Κομβικό το 2019, πάντως πιέζονται τα πάντα προς τα κάτω, όχι μόνο τα κρυοτονομισματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως λέμε για τα πλεονεκτήματα του blockchain, για τον νέο τύπο νομισμάτων και πως αυτά είναι το μέλλον.

Και όσα διαβάζω από τους υποστηρικτές είναι ακριβώς το αντίθετο, συζητήσεις για το πως κάποιος μπορεί να βγάλει κέρδος και να εκμεταλλευτεί τις διακυμάνσεις από κάτι που δεν έχει εγγενή αξία και φυσικά καμία σταθερότητα όπως υποτίθεται πρέπει να έχει νόμισμα. Και αυτό το πράγμα φυσικά δεν είναι επένδυση είναι κερδοσκοπία

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3+1 είναι η σταθερές συνιστώσες ανά τους αιώνες των αιώνων (αμήν). Τροφή, στέγη, ένδυση και ενέργεια σε όλες τις μορφές της. Όλα τα υπόλοιπα ανεβαίνουν κατεβαίνουν όπως ο διαβήτης μου...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, abbath81 είπε

....παρε μικρο καλαθι για να δειχνει γεματο..😉

Μικρο ειναι σιγουρα το καλαθι μου αλλα σιγουρα γεματο γιατι αγορασα τα πρωτα μου κομματια οταν ειχαν 300 ευρω.

Ευχαριστω για τις συμβουλες ;)

13 λεπτά πριν, vandoc είπε

με σκουαλικια😄

Δοιαδοσταιαιαεαιαι!!!111 🐑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...