Προς το περιεχόμενο

Η Google έχει σχέδιο για την εξάλειψη των κουνουπιών παγκοσμίως


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/12/2018 στις 6:25 ΜΜ, manolis940 είπε

Τρίχες κατσαρές είσαι!

Ο πλανήτης μας είναι κολόφαρδος για την θέση που είναι και μπορεί να δημιουργήσει ζωή για να μην βαριέται. Μηχανισμός για ισορροπία δεν υπάρχει. Κερδίζει πάντα ο δυνατότερος(ο εξυπνότερος επίσης είναι δυνατότερος)και ανά περιοχές υπάρχει αυτό που εσύ ονομάζεις ισορροπία . 

Συμφωνώντας ότι είσαι το δυνατότερο ον πάνω σε αυτό τον πλανήτη, αντιμετωπίζεις την κάθε απειλή που πάει να σε εξαφανίσει και το πετυχαίνεις. Αν αυτό είναι τα κουνούπια θα εξαφανίσεις τα κουνούπια ή θα τα περιορίσεις  όπως έχεις κάνει με τα λιοντάρια και λοιπά άγρια ζώα για να ζεις ήσυχα και ωραία. Βασικά μην κρυβόμαστε πίσω απ το δάκτυλο μας..... ΤΑ ΣΚΩΤΟΣΑΜΕ και πάνω στα πτώματα τους χτίσαμε πολιτισμό όπως:
1cd09cc1df12e41d8275fef8e306a137.jpg

όχι αυτό. Αυτό :3245.jpg?width=700&quality=85&auto=forma

Πάλι λάθος. Αυτό:adolf-hitler-9340144-3-raw.jpg

Τι 🤬 έχει το clipboard μου ; ; Αυτό: Jonathan_Smith_WTC.jpg ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Όσον τώρα αφορά τον πλανήτη μην χολοσκάς γι αυτόν. Εκείνος έχει καταστρέψει 5-6 φορές την ζωή πάνω του και έχει φτιάξει καινούργια. Εσύ εξοπλίσου με τα απαραίτητα όπλα(δες από κάτω) γιατί η γη δεν δίνει 10καρα για τον αφανισμό σου.

G_CNF_E68303904_B.jpegmigoskmargar-Copy.jpgmygoskotwstra-raketa-epanafortizomenh.jp

για το τέλος δες και αυτό:

Πωπω μεγαλε εισαι απο ο ορισμος της Αγνοιας. Περαστικα σου ή καλυτερα περαστικα μας μιας και ειναι πολλοι που συμμεριζονται τις, επιεικως θα χρησιμοποιησω την επομενη λεξη, αποψεις σου...

Στις 3/12/2018 στις 4:15 ΜΜ, gnsX είπε

ezgif-3-3096999fdab2.gif

Ο άνθρωπος δεν είναι μέρος της φύσης δλδ; Γιατί μιλάτε σαν να είναι κάτι ξέχωρο, η φύση τον έφτιαξε έτσι ζάβλακα και παρεμβατικό για να διατηρείται η ισσοροπία, αλλιώς τον έπλασαν από χώμα και διαταρράσει την ισσοροπία σωστά;

χαχαχα οκ.. και εχω πει ρε γαμωτο να μην διαβαζω τα κωμικοτραγικα σχολια και κυριως να μην σχολιαζω αλλα.. πρεπει να πειθαρχησω περισσοτερο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Sybnios είπε

Πωπω μεγαλε εισαι απο ο ορισμος της Αγνοιας. Περαστικα σου ή καλυτερα περαστικα μας μιας και ειναι πολλοι που συμμεριζονται τις, επιεικως θα χρησιμοποιησω την επομενη λεξη, αποψεις σου...

χαχαχα οκ.. και εχω πει ρε γαμωτο να μην διαβαζω τα κωμικοτραγικα σχολια και κυριως να μην σχολιαζω αλλα.. πρεπει να πειθαρχησω περισσοτερο.. 

Άνοια έχεις εσύ μιας και ξέχασες να παραθέσεις τουλάχιστον επιχειρήματα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, manolis940 είπε

Άνοια έχεις εσύ μιας και ξέχασες να παραθέσεις τουλάχιστον επιχειρήματα ;)

χαχα δε ξεχασα τιποτα μιας και ουτε ανοια εχω ουτε Αγνοια, απλα δεν χρειαζονται καν επιχειρηματα στη προκειμενη. Να εισαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sybnios είπε

χαχα δε ξεχασα τιποτα μιας και ουτε ανοια εχω ουτε Αγνοια, απλα δεν χρειαζονται καν επιχειρηματα στη προκειμενη. Να εισαι καλα.

Πάντα χρειάζεται . Θα μεγαλώσεις και θα καταλάβεις. Επίσης το quote όπως και το κείμενο στο οποίο αναφέρεται "Άνοια" γράφει, όχι "Άγνοια". 

 

3 ώρες πριν, defacer είπε

Αν ήξερε η φυσική επιλογή ότι δίνουν mikeius για επιχείρημα θα είχε αυτοκτονήσει μόνη της.

Δεν κατηγόρησα και δεν οφείλω να δώσω επιχείρημα. Τώρα όσον αφορά την  εξαφάνιση των ειδών ανέφερα μερικά πράματα πηγαίνοντας πίσω την ιστορία 6000000 χρόνια μέχρι και σήμερα. Ο mikeus ήταν απλά για να συνεχίσω να διακωμωδώ τα όσα λέτε οι δήθεν προστάτες του πλανήτη και της ζωής

Παρόλα αυτά δεν οφείλω εγώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας. Αν κάποιος πιστεύει ο περιορισμός ή  η εξαφάνιση των κουνουπιών από συγκεκριμένα σημεία του πλανήτη θα έχει αρνητικά αποτελέσματα οφείλεται να επιχειρηματολογήσετε. Αν για παράδειγμα μου έλεγες για την μέλισσα θα μπορούσα να σου πω τι επιπτώσεις έχει η εξαφάνιση της και γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 minutes ago, manolis940 said:

Ο mikeus ήταν απλά για να συνεχίσω να διακωμωδώ τα όσα λέτε οι δήθεν προστάτες του πλανήτη και της ζωής

Δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι μιλώντας για προστάτες και δήθεν προστάτες, ξέρω όμως πως όπως εσύ μπορείς να λες ότι διακομωδείς, έτσι μπορούμε να κάνουμε και όσοι θεωρούμε ότι ο mikeius απευθύνεται στο κοινό που είναι πολύ ψαγμένο για να συνεχίσει με Σεφερλή.

Επεξ/σία από defacer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, defacer είπε

Δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι μιλώντας για προστάτες και δήθεν προστάτες

Οι δήθεν προστάτες είναι:

Κατηγορεί ότι κάποιοι δεν έχουν κάνει διεξοδικά δουλειά πριν αποφασίσουν να ρίξουν κάτι εκατομμύρια σε ένα project. Χαρακτηρίζει τα κουνούπια ως βασική τροφή κάποιων οργανισμών τους οποίους δεν τους αναφέρει και δεν αναφέρει γιατί πρέπει να μας νοιάζουν αυτοί οι οργανισμοί περισσότερο απ την μετάδοση θανατηφόρων ασθενειών.

 

35 λεπτά πριν, defacer είπε

...ξέρω όμως πως όπως εσύ μπορείς να λες ότι διακομωδείς, έτσι μπορούμε να κάνουμε και όσοι θεωρούμε ότι ο mikeius απευθύνεται στο κοινό που είναι πολύ ψαγμένο για να συνεχίσει με Σεφερλή.

Ο mikeus αν και αρκετά ψαγμένος ή τουλάχιστον απ τους περισσότερους εδώ μέσα περισσότερο, σίγουρα δεν είναι πηγή πληροφοριών και μάθησης. Άλλωστε γι αυτό είναι και στο τέλος, μετά τα επιχειρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@manolis940 το συγκεκριμένο σχόλιο νομίζω είναι από τα συγκριτικά καλύτερα εδώ μέσα, αν και έχει σημαντικά θέματα παρόλα αυτά δε συγκρίνεται με βλακείες ολυμπιακών προδιαγραφών που έχουν επίσης ειπωθεί.

Δε μου φαίνεται παράλογο να έχει κανείς αυτή την τοποθέτηση εφόσον δεν προσπαθεί μετά να πείσει χωρίς να παρέχει πολύ πιο συγκεκριμένα επιχειρήματα, που αν δεν κάνω λάθος όντως δεν προσπαθεί.

Σίγουρα αυτό που κάνει δεν είναι να "κατηγορεί", εκεί έχεις λάθος και νομίζω δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις διαβάζοντας προσεκτικά.

Anyway, δε με ενδιαφέρει να στηρίξω τοποθετήσεις άλλων. Πρόσεχε λίγο τι κάνεις εκεί με τα τσουβάλια, αυτό είναι όλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Πάντα χρειάζεται . Θα μεγαλώσεις και θα καταλάβεις. Επίσης το quote όπως και το κείμενο στο οποίο αναφέρεται "Άνοια" γράφει, όχι "Άγνοια". 

Εσυ γραφεις ανοια.. εγω γραφω Αγνοια.. και οπως εγραψα δεν εχω τιποτα απο τα 2 ευτυχως.. Εγω μεγαλωνω μην ανησυχεις, οταν μεγαλωσεις και εσυ σου ευχομαι οταν θιγεται το Εγω σου να το χειριζεσαι καλυτερα. Απο το τροπο που γραφεις διαβαζοντας 2 λεπτα τα σχολια σου καταλαβαινω πως δε χρειαζεται. Ειναι ανουσιο να ανοιξω μια τετοια αντιπαραθεση και πολυ το τραβηξα. Αλλιως φυσικα και ενας διαλογος χρειαζεται  επιχειρηματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, defacer είπε

Anyway, δε με ενδιαφέρει να στηρίξω τοποθετήσεις άλλων. Πρόσεχε λίγο τι κάνεις εκεί με τα τσουβάλια, αυτό είναι όλο.

Και όμως το κάνεις ...

Τα τσουβάλια είναι autocorrect  ?

 

Αναφορά σε κείμενο

την έχουν εξετάσει άραγε διεξοδικά;

Το παραπάνω είναι ξεκάθαρη κατηγορία. Μπορεί να είναι σε μορφή ερωτήματος αλλά είναι.

 

3 λεπτά πριν, Sybnios είπε
2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Πάντα χρειάζεται . Θα μεγαλώσεις και θα καταλάβεις. Επίσης το quote όπως και το κείμενο στο οποίο αναφέρεται "Άνοια" γράφει, όχι "Άγνοια". 

Εσυ γραφεις ανοια.. εγω γραφω Αγνοια..

Γενικά γράφεις ότι σου κατέβει στο μυαλό. Κάτι έχω καταλάβει.

 

 

4 λεπτά πριν, Sybnios είπε
2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Πάντα χρειάζεται . Θα μεγαλώσεις και θα καταλάβεις. Επίσης το quote όπως και το κείμενο στο οποίο αναφέρεται "Άνοια" γράφει, όχι "Άγνοια". 

Εγω μεγαλωνω μην ανησυχεις, οταν μεγαλωσεις και εσυ σου ευχομαι οταν θιγεται το Εγω σου να το χειριζεσαι καλυτερα. Απο το τροπο που γραφεις διαβαζοντας 2 λεπτα τα σχολια σου καταλαβαινω πως δε χρειαζεται. Ειναι ανουσιο να ανοιξω μια τετοια αντιπαραθεση και πολυ το τραβηξα. Αλλιως φυσικα και ενας διαλογος χρειαζεται  επιχειρηματα. 

Επειδή ανέφερα πως κάνεις διάλογο με επιχειρήματα και όχι με σαχλούς σχολιασμούς; Ίσως να είναι λάθος μου που σε ειρωνεύτηκα και έτσι να πέτυχα το αντίθετο , αλλά Δημοτικό δεν πήγες; Πρέπει εγώ να στα μάθω;
Συγνώμη και πάλι πάντως που με τα λόγια μου σε έβαλα σε κόπο και έγραψες ένα τίποτα σε δυο γραμμές

Όπως και να χει πάντως κάτι που να αφορά τις ενέργειες που περιγράφονται στο άρθρο έχεις να μας πεις; Αν όχι ανέβα στο συννεφάκι σου πάλι και πίστευε ότι η μητέρα φύση μας φροντίζει έτσι ώστε όλα τα ζωάκια ( κι ο άνθρωπος μέσα ) να ζουν αρμονικά και γαλήνια. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, manolis940 said:

 Και όμως το κάνεις ...

Τα τσουβάλια είναι autocorrect  ?

Quote

Το κάνω επειδή αν δεν το έκανα δε θα μπορούσαμε ούτε λίγο να συζητήσουμε σαν άνθρωποι. Χάριν της κουβέντας, αν θες. Αλλά επειδή η χάρη της κουβέντας έχει τα όρια της, παράλληλα σου επικοινωνώ ότι δεν θέλω να συνεχίσω να το κάνω. Απλά είναι τα πράγματα.

Όχι, τα τσουβάλια είναι τσουβάλια.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, manolis940 είπε

Και όμως το κάνεις ...

Τα τσουβάλια είναι autocorrect  ?

Το παραπάνω είναι ξεκάθαρη κατηγορία. Μπορεί να είναι σε μορφή ερωτήματος αλλά είναι.

Γενικά γράφεις ότι σου κατέβει στο μυαλό. Κάτι έχω καταλάβει.

Επειδή ανέφερα πως κάνεις διάλογο με επιχειρήματα και όχι με σαχλούς σχολιασμούς; Ίσως να είναι λάθος μου που σε ειρωνεύτηκα και έτσι να πέτυχα το αντίθετο , αλλά Δημοτικό δεν πήγες; Πρέπει εγώ να στα μάθω;
Συγνώμη και πάλι πάντως που με τα λόγια μου σε έβαλα σε κόπο και έγραψες ένα τίποτα σε δυο γραμμές

Όπως και να χει πάντως κάτι που να αφορά τις ενέργειες που περιγράφονται στο άρθρο έχεις να μας πεις; Αν όχι ανέβα στο συννεφάκι σου πάλι και πίστευε ότι η μητέρα φύση μας φροντίζει έτσι ώστε όλα τα ζωάκια ( κι ο άνθρωπος μέσα ) να ζουν αρμονικά και γαλήνια. ;)

Λυπαμαι αλλα δεν θα ειμαι εγω αυτος που θα σε βοηθησει να αποκτησεις επιγνωση.. Και πολλα εγραψα. Διαβασε λιγο, αφουγκρασου και ασε τα πολλα σχολια γιατι για να επιστρεψω στο αρχικο μου σχολιο, σε ενα συνειδητο ανθρωπο μονο ανοητος φαινεσαι. Παω παλι στο συννεφακι μου. Αντε τα λεμε.. τροπος του λεγειν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να ανησυχείτε όταν η google και η κάθε google φτιάξει τα δικά τις μεταλλαγμένα κουνούπια πάντα για το καλο σας φυσικά , όταν θα σας τσιμπήσουνε και σας μεταδώσουνε κάποια ασθένεια άγνωστη μέχρι σήμερα και μετά σας περιμένουνε στη πόρτα να σας πουλήσουνε και το αντίδοτο , οποιος θα έχει φράγκα και πρόσβαση θα ζήσει οι υπόλοιποι άντε γεια ,,τα κουνούπια ήτανε εδώ πάντα όπως τα έφτιαξε η φύση όχι ο άνθρωπος και υπάρχουνε για συγκεκριμένο σκοπό , με τι διασπορά τον μικροβίων απλά είναι σαν να εμβολιάζουνε όλους τους οργανισμούς και βοηθάνε να δυναμώσει το ανοσοποιητικό τους σύστημα , αν τώρα κάποιος είναι βαριά άρρωστος από κάτι άλλο και δεν μπορεί να αντέξει σε κάποιο μικρόβιο είναι απόλυτος λογικό , στη φύση επιβιώνει μονο το πιο οικονομικό και πιο ανθεκτικό μοντέλο ..είμαστε 7 δισεκατομμύρια ρε κορόιδα , λέτε η google να θέλει να γίνουμε 17 δισεκατομμύρα και να μην αραιώνεται ο πληθυσμός και να σκίζεται για το καλο μας , αυτό που πάνε να κάνουνε είναι το τυράκι τι φάκα σας τι κρύβουνε για την ώρα 

*εγώ δεν θέλω να το παίξω ειδικός  ούτε στα κουνούπια ούτε σε κανένα άλλο τομέα , απλά όπου ο άνθρωπος έβαλε το χέρι του κάνοντας τον θεό τα έχει σκατώσει και τις μαλακίες κάποιον τις λούζονται όλοι μετά , αλλα ποτε δεν προκύπτουνε ευθύνες γιατί δεν υπήρχε άμεσος δόλος , ήτανε για το καλο μας και απλά δεν έκατσε

Επεξ/σία από MTX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

6 ώρες πριν, MTX είπε

να ανησυχείτε όταν η google και η κάθε google φτιάξει τα δικά τις μεταλλαγμένα κουνούπια πάντα για το καλο σας φυσικά , όταν θα σας τσιμπήσουνε και σας μεταδώσουνε κάποια ασθένεια άγνωστη μέχρι σήμερα και μετά σας περιμένουνε στη πόρτα να σας πουλήσουνε και το αντίδοτο , οποιος θα έχει φράγκα και πρόσβαση θα ζήσει οι υπόλοιποι άντε γεια ,,τα κουνούπια ήτανε εδώ πάντα όπως τα έφτιαξε η φύση όχι ο άνθρωπος και υπάρχουνε για συγκεκριμένο σκοπό , με τι διασπορά τον μικροβίων απλά είναι σαν να εμβολιάζουνε όλους τους οργανισμούς και βοηθάνε να δυναμώσει το ανοσοποιητικό τους σύστημα , αν τώρα κάποιος είναι βαριά άρρωστος από κάτι άλλο και δεν μπορεί να αντέξει σε κάποιο μικρόβιο είναι απόλυτος λογικό , στη φύση επιβιώνει μονο το πιο οικονομικό και πιο ανθεκτικό μοντέλο ..είμαστε 7 δισεκατομμύρια ρε κορόιδα , λέτε η google να θέλει να γίνουμε 17 δισεκατομμύρα και να μην αραιώνεται ο πληθυσμός και να σκίζεται για το καλο μας , αυτό που πάνε να κάνουνε είναι το τυράκι τι φάκα σας τι κρύβουνε για την ώρα 

*εγώ δεν θέλω να το παίξω ειδικός  ούτε στα κουνούπια ούτε σε κανένα άλλο τομέα , απλά όπου ο άνθρωπος έβαλε το χέρι του κάνοντας τον θεό τα έχει σκατώσει και τις μαλακίες κάποιον τις λούζονται όλοι μετά , αλλα ποτε δεν προκύπτουνε ευθύνες γιατί δεν υπήρχε άμεσος δόλος , ήτανε για το καλο μας και απλά δεν έκατσε

 

Εσύ μιλάς υποθετικά με εικασίες και με θεωρίες συνωμοσίας για πράγματα που ΔΕΝ υπάρχουν και που δεν πρόκειται να υπάρξουν, την ίδια στιγμή που κόσμος κυριολεκτικά πεθαίνει και ζωές καταστρέφονται καθημερινά απο τις αρρώστιες και τους ιούς που μεταφέρουν "τα καημένα τα κουνουπάκια", αν έχεις πλήρη άγνοια επι του θέματος STFU, ή τουλάχιστον μπες στο κόπο να ψάξεις λίγο το θέμα και τις ασθένειες που μεταφέρουν γιατί έχεις ΠΛΗΡΗ ΑΓΝΟΙΑ.

 

6 ώρες πριν, MTX είπε

τα κουνούπια ήτανε εδώ πάντα όπως τα έφτιαξε η φύση όχι ο άνθρωπος και υπάρχουνε για συγκεκριμένο σκοπό

Εαν επικαλείσαι τη "φύση" τη στιγμή που ανθρώπινες ζωές κυριολεκτικά καταστρέφονται τι να πω.... 

Προς ενημέρωσή όλων των φυσιολατρών πάντως, ο καρκίνος και ο έμπολα δημιουργήματα της "φύσης" είναι και αυτά.... 

 

6 ώρες πριν, MTX είπε

με τι διασπορά τον μικροβίων απλά είναι σαν να εμβολιάζουνε όλους τους οργανισμούς και βοηθάνε να δυναμώσει το ανοσοποιητικό τους σύστημα

Καταλαβαίνεις τι βλακείες γράφεις? νομίζεις ότι είναι κάτι τόσο απλοϊκό? που τη διάβασες αυτή την ανοησία?

Μόνο και μόνο για τον ιό zika δες τις επιπτώσεις...

http://www.zikavirusnet.com/microcephaly.html

https://www.cdc.gov/pregnancy/zika/testing-follow-up/zika-syndrome-birth-defects.html

 

Όσο για τα "μικρόβια" που λες, το πρόβλημα με τα κουνούπια είναι οι ιοί και τα παράσιτα που μεταφέρουν (απ'όσο γνωρίζω τουλάχιστον)

Όσο για την ενδυνάμωση του ανοσοποιητικού, δες εδώ τι "ενδυνάμωση" θα έχει το ανοσοποιητικό σου απο τον CMV https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23442093 (Αν και ο συγκεκριμένος νομίζω πως δεν μεταφέρεται με τα κουνούπια)

3,7 χρονάκια απο τη ζωή σου θα είναι το τίμημα, εσύ πίστευε πως "δυναμώνει" το ανοσοποιητικό σου.

 

6 ώρες πριν, MTX είπε

αν τώρα κάποιος είναι βαριά άρρωστος από κάτι άλλο και δεν μπορεί να αντέξει σε κάποιο μικρόβιο είναι απόλυτος λογικό

Μπούρδες! ψάξε έναν έναν όλους τους ιούς και τα παράσιτα που μεταφέρουν τα κουνούπια μπας και ξυπνήσεις, και εσύ και όλοι οι "υπερασπιστές" των κουνουπιών.

 

6 ώρες πριν, MTX είπε

*εγώ δεν θέλω να το παίξω ειδικός  ούτε στα κουνούπια ούτε σε κανένα άλλο τομέα

Οι Κινέζοι έχουν ένα ρητό....

"Για πράγματα που δε γνωρίζεις, καλά είναι να μη μιλάς!" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...