Προς το περιεχόμενο

Η Google έχει σχέδιο για την εξάλειψη των κουνουπιών παγκοσμίως


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, defacer είπε

Δεν πιστεύω να έχεις πάει ποτέ σε γιατρό, αδύναμε προδότη του είδους σου;

έχεις δίκαιο να εξαφανίσουμε τα κουνούπια γιατί έχουνε πάρει τι πρωτιά στους σκοτωμούς από τον άνθρωπο

9 ώρες πριν, MAFAKA είπε

-Εννοείται ότι ως άνθρωπο με συμφέρει να μη με ξανατσιμπήσει κουνούπι ποτέ-

και όμως κανεις λάθος φιλε μου γιατί σου είπανε τι μιση αλήθεια , σε συμφέρει να σε τσιμπάνε κουνούπια δυναμώνει το ανοσοποιητικό σου , από τους 750k που πεθαίνουνε από τα κουνούπια όλοι είναι εκεί που δεν έχουνε να φάνε και με το ζόρι στέκονται όρθιοι και να τους φυσήξεις θα πεθάνουνε όχι να τους τσιμπήσεις , είναι ζήτημα σε χώρες σαν την ελλάδα να πεθάνουνε 5-10  άτομα και μονο αυτά που έχουνε σοβαρό πρόβλημα υγείας

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, MTX said:

είναι ζήτημα σε χώρες σαν την ελλάδα να πεθάνουνε 5-10  άτομα και μονο αυτά που έχουνε σοβαρό πρόβλημα υγείας

https://www.cnn.gr/news/ellada/story/145727/anisyxia-gia-ton-io-toy-dytikoy-neiloy-21-thanatoi-kai-178-kroysmata-loimoxis

Για πιο μετά πχ μέχρι Οκτώβριο δεν βρίσκω κάτι...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως είχε πεί ο αγαπητός Θάνος της Marvel, αφανίστε το μισό πληθυσμό για να υπάρξει ισορροπία. 😁

Επεξ/σία από Alexaras1991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι χρειάζεται τόσο δραστικά μέτρα του στυλ το μισό πληθυσμό. Αλλά αν μπορούσε να γίνει πιο στοχευμένα, με αφορμή ένα τέτοιο θρεντ νομίζω θα μπορούσαμε να επέμβουμε κατά περίπτωση με πολύ ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τόσα χρόνια σκέψου να πολλαπλασιάσεις αυτους που έφυγαν επι τα χρόνια και προσθέσεις και τα εκατομμύρια που θα ζήσουν από το ανθρώπινο είδος να δούμε ποιος θα τους ταίσει.... Σαν μικρός μου φαίνεται ο Αρης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ThReSh είπε

https://www.cnn.gr/news/ellada/story/145727/anisyxia-gia-ton-io-toy-dytikoy-neiloy-21-thanatoi-kai-178-kroysmata-loimoxis

Για πιο μετά πχ μέχρι Οκτώβριο δεν βρίσκω κάτι...

ναι σύμφωνα με το ΚΕΕΛΠΝΟ θα έπρεπε να είχαμε πεθάνει όλοι το 2014 από τι γρίπη τον πτηνών , αγοράσαμε 15 εκτομμύρια εμβόλια για 10 εκατομμύρια κατοικους , άσε μας ρε με τους τρομοκράτες άμα δεν πούνε και καμια τέτοια μ@λ@#$#ια δεν έχουνε λόγο ύπαρξης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, MTX said:

ναι σύμφωνα με το ΚΕΕΛΠΝΟ θα έπρεπε να είχαμε πεθάνει όλοι το 2014 από τι γρίπη τον πτηνών , αγοράσαμε 15 εκτομμύρια εμβόλια για 10 εκατομμύρια κατοικους , άσε μας ρε με τους τρομοκράτες άμα δεν πούνε και καμια τέτοια μ@λ@#$#ια δεν έχουνε λόγο ύπαρξης

Άρα λένε ψέματα για τους 21 θανάτους, ok...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2018 στις 9:57 ΜΜ, adi32 είπε

Ευτυχώς που υπάρχουν κάποιοι που ρίχνουν χρήμα για να βελτιωθεί η ζωή μας και ο πλανήτης μας και όχι για να το παίζουν καπτεν Κερκ 

Διαταράσσοντας την τροφική αλυσίδα θα γυρίσει πάλι σε εσένα το πρόβλημα με άλλο τρόπο... και μετά θα εμφανιστεί πάλι η google η κάποια εταιρεία της και θα σου πουλήσει συνθετική τροφή ... για να μην πούμε για τις παρενέργειες  που μπορεί να υπάρξουν απελευθερώνοντας τροποποιημένους οργανισμούς

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/12/2018 at 20:51, MAFAKA said:

Ούτε εμένα μου αρέσει να με τσιμπάνε τα κουνούπια (και απολαμβάνω ιδιαιτέρως όλων των ειδών τα "κοψίδια"), αλλά ιστορικά έχει αποδειχθεί οτι όποτε ο άνθρωπος για δικό του όφελος εξαφάνισε απο προσώπου γης ένα είδος  (όσο ασήμαντο ή απεχθές και αν δείχνει σε εμάς) το πλήρωσε στο πολλαπλάσιο...

 

Πότε και πού αποδείχθηκε αυτό που λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρθρο γραφει ξεκάθαρα "Προς το παρόν όμως, το είδος στο οποίο στοχεύει η Verily δεν είναι γηγενής για την Καλιφόρνια, αφού πρωτοεμφανίστηκε το 2013".
Προφανώς δεν ήταν αρκετά σαφές για τους "θα διαταράξετε την ισορροπια".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...