Προς το περιεχόμενο

Avengers: Endgame


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι που έχω τρελή απορία σχετικά με το soul stone και δεν έχει αναφερθεί πουθενά:

Spoiler

Στην προηγούμενη ταινία δεν είχε ειπωθεί ότι για την απόκτηση του soul stone πρέπει ΕΣΥ να θυσιάσεις κάποιον που έχει μεγάλη αξία για ΕΣΕΝΑ?

Στο endgame είδαμε την black widow & hawkeye να πλακώνονται ποιος θα πέσει μέσα. Ποιός χ@στηκε ποιος θα πέσει μέσα? Αυτό λέγεται αυτοθυσία και ουδεμία σχέση έχει με το να θυσιάζεις ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ κάποιον που σημαίνει πολλά για εσένα.

 

Με αυτό το σκεπτικό, η black widow απλά αυτοκτόνησε (άντε ας το πούμε αυτοθυσία), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο hawkeye έπρεπε να πάρει το soul stone.

Σαν να παίρνω έγω το Μπάμπη τον μπετατζή που είδα τυχαία σε μια οικοδομή, να τον πετάω στον γκρεμό και τσουπ να το soul stone. Easiest achievement ever.

 

Κατα τα άλλα, μάπα και απο εμένα το εργάκι. Πρώτη φορά σε ταινία της μαρβελ έπιασα τον εαυτό μου να παίζει με fb και να κάνω bids στο ebay. Μπορώ να επεκταθώ εκτενέστερα, αλλά όσα negative reviews έχω δει στο youtube με έχουν καλύψει και συμφωνώ απόλυτα.

Επεξ/σία από spyroskonst
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως η λογικη ειναι οτι 

Spoiler

Οποιος απ τους δυο κι αν πεθαινε, για τον αλλλον θα ηταν απωλεια, αρα θα επαιρνε και το soul stone.

Εχεις δικιο παντως, ειναι λιγο plot hole

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο Μπάμπης ο μπετατζής είναι ο κολλητός σου και έχετε δεθεί μέσα από δεκάδες αποστολές που παίζατε τη ζωή σας τότε ναι τσίμπα steam achievement..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, spyroskonst είπε

έπιασα τον εαυτό μου να παίζει με fb και να κάνω bids στο ebay

Και αφού δεν άρεσε σε εσένα γιατί να μην το χαλάσεις με την οθόνη του κινητού σου και στους γύρω σου ε?

  • Like 9
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα ειχε κατσει διπλα ενας τυπος κι εκανε επιδειξη γνωσεων στην παρεα του. 

Πολυ το ευχαριστηθηκα που στο τελος ειπε σε ολους "μην σηκωνεστε εχει κι αλλο, αυτοι που φευγουν ειναι κουτοι" 

ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΣΑΝ Μ***ΚΑΣ ΤΩΡΑ Ε??? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, spyroskonst είπε

Κάτι που έχω τρελή απορία σχετικά με το soul stone και δεν έχει αναφερθεί πουθενά:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Στην προηγούμενη ταινία δεν είχε ειπωθεί ότι για την απόκτηση του soul stone πρέπει ΕΣΥ να θυσιάσεις κάποιον που έχει μεγάλη αξία για ΕΣΕΝΑ?

Στο endgame είδαμε την black widow & hawkeye να πλακώνονται ποιος θα πέσει μέσα. Ποιός χ@στηκε ποιος θα πέσει μέσα? Αυτό λέγεται αυτοθυσία και ουδεμία σχέση έχει με το να θυσιάζεις ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ κάποιον που σημαίνει πολλά για εσένα.

Με αυτό το σκεπτικό, η black widow απλά αυτοκτόνησε (άντε ας το πούμε αυτοθυσία), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο hawkeye έπρεπε να πάρει το soul stone.

Σαν να παίρνω έγω το Μπάμπη τον μπετατζή που είδα τυχαία σε μια οικοδομή, να τον πετάω στον γκρεμό και τσουπ να το soul stone. Easiest achievement ever.

Κατα τα άλλα, μάπα και απο εμένα το εργάκι. Πρώτη φορά σε ταινία της μαρβελ έπιασα τον εαυτό μου να παίζει με fb και να κάνω bids στο ebay. Μπορώ να επεκταθώ εκτενέστερα, αλλά όσα negative reviews έχω δει στο youtube με έχουν καλύψει και συμφωνώ απόλυτα.

Συγνωμη αλλα ολα αυτα που λες, ερχονται σε αντιφαση με τις πραξεις σου....!!!   

 

1 αν δεν εισαι (απο οτι  αφηνεις να εννοηθει), κανας φανατικος του ειδους, γιατι πηγες τρεχοντας, τις πρωτες μερες προβολης, να το δεις, και δεν περιμενες να διαβασεις πρωτα  αποψεις απο παιδια που το ειδαν?  

2 αφου εκανες το καλο και πηγες, επρεπε να περασουν 3+ ωρες για να καταλαβεις οτι δεν σου αρεσει και δεν σηκωθηκες να φυγεις στο διαλλειμα...???  

 

καλυτερα να ετρωγες σουβλακια το εισητηριο που χαλασες.........!!!!    μεγαλυτερο οφελος θα ειχες......!!! :P:P :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Σε μενα ειχε κατσει διπλα ενας τυπος κι εκανε επιδειξη γνωσεων στην παρεα του. 

Πολυ το ευχαριστηθηκα που στο τελος ειπε σε ολους "μην σηκωνεστε εχει κι αλλο, αυτοι που φευγουν ειναι κουτοι" 

ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΣΑΝ Μ***ΚΑΣ ΤΩΡΑ Ε??? :P

Στην Village sphera οταν τελείωσε η ταινία το 90% δεν σηκώθηκε για να δει  τα post-credits scene, αν δεν βιαζόμουν θα καθόμουν να δω στα μούτρα τους την ξενερα όταν θα ανακάλυπταν ότι δεν έχει😄😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Σε μενα ειχε κατσει διπλα ενας τυπος κι εκανε επιδειξη γνωσεων στην παρεα του. 

Πολυ το ευχαριστηθηκα που στο τελος ειπε σε ολους "μην σηκωνεστε εχει κι αλλο, αυτοι που φευγουν ειναι κουτοι" 

ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΣΑΝ Μ***ΚΑΣ ΤΩΡΑ Ε??? :P

 

12 λεπτά πριν, epicouros είπε

Στην Village sphera οταν τελείωσε η ταινία το 90% δεν σηκώθηκε για να δει  τα post-credits scene, αν δεν βιαζόμουν θα καθόμουν να δω στα μούτρα τους την ξενερα όταν θα ανακάλυπταν ότι δεν έχει😄😋

Στο σινεμά πέτυχα έναν φίλο μου ο οποίος είχε έρθει με τον γιο του και κάτι φίλους του, έτσι κάτσαμε μαζί σαν μια μεγάλη παρέα.. 

Στο διάλειμμα λέει ο πιτσιρικάς στον πατέρα του "μόλις τελειώσει η ταινία να κάτσουμε να δούμε και τους τίτλους γιατί θα έχει έξτρα σκηνές" 

του κάνω νόημα και του λέω "δεν θα έχει" όλα τα πιτσιρίκια πάγωσαν 😎 και άρχισαν μετά τα πως και τα γιατί. 

Άλλα 2 καλά κωμικά spoilers  😂

D5HWjEqUYAAICeG.jpg

 

D5EviFTUwAAv_1E.jpg

Επεξ/σία από coffeex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το EG θα γεράσει άσχημα, σε αντίθεση με το IW. Σκόπευα κάποια στιγμή να ξαναπάω, πάλι 1+1 και όχι πριν από το μέσο της ταινίας, αλλά το κόβω τελικά για τόρρεντ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, kirileman said:

Το EG θα γεράσει άσχημα, σε αντίθεση με το IW. Σκόπευα κάποια στιγμή να ξαναπάω, πάλι 1+1 και όχι πριν από το μέσο της ταινίας, αλλά το κόβω τελικά για τόρρεντ.

CU Around?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kirileman είπε

Το EG θα γεράσει άσχημα, σε αντίθεση με το IW. Σκόπευα κάποια στιγμή να ξαναπάω, πάλι 1+1 και όχι πριν από το μέσο της ταινίας, αλλά το κόβω τελικά για τόρρεντ.

Θα πάω εγώ τρίτη φορά για να καλύψω τη χασούρα από σένα. Αφού δεν το έχετε με τις προβλέψεις, αφήστε το καλύτερα που παρουσιάζετε τη δική σας κρίση ως θέσφατη πραγματικότητα. Ο άλλος τα ίδια έγραφε για το IW. Νισάφι. Ωραία μέρα έχει έξω. 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sethiros είπε

Θα πάω εγώ τρίτη φορά για να καλύψω τη χασούρα από σένα. Αφού δεν το έχετε με τις προβλέψεις, αφήστε το καλύτερα που παρουσιάζετε τη δική σας κρίση ως θέσφατη πραγματικότητα. Ο άλλος τα ίδια έγραφε για το IW. Νισάφι. Ωραία μέρα έχει έξω. 

Γράψε ένα ακόμα σχόλιο για να ξύσω και το αριστερό. Perfectly balanced.

7 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

CU Around?

Θέλει να πάει η γυναίκα που δεν μπόρεσε και θα το φάω το πακέτο.

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kirileman είπε

Γράψε ένα ακόμα σχόλιο για να ξύσω και το αριστερό. Perfectly balanced.

Μου αρέσει που καίγεσαι να μας πεις ότι θα γεράσει γρήγορα μια ταινία και πως δεν θα την ξαναδεις κάτι που έχεις ξαναγράψει σε σελίδες πίσω αλλά κατα τ άλλα το παίζεις cool και άνετος. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sethiros είπε

Μου αρέσει που καίγεσαι να μας πεις ότι θα γεράσει γρήγορα μια ταινία και πως δεν θα την ξαναδεις κάτι που έχεις ξαναγράψει σε σελίδες πίσω αλλά κατα τ άλλα το παίζεις cool και άνετος. 😂

Thanx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...